dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 493 z 1521
Pokaż wyniki od 9.841 do 9.860 z 30404
  1. #9841

    Domyślnie PCi - koszty serwisu

    Hej,

    Czy możecie podać właściciele "markowych" PCi (Nibe, Alpha, IVT) jakie są przybliżone koszty serwisu? Czy w okresie gwarancji są obowiązkowe jakieś przeglądy, itp? Coś się zepsuło? Coś trzeba było wymieniać?

    Z góry dziękuje za odpowiedź,
    bk

  2. #9842

    Domyślnie

    Nibe,
    Gwarancja na PC 5 lat , podłogówka i DZ 15 lat.
    W okresie 5 lat jedna wizyta serwisowa rocznie gratis ( taki mini przeglądzik).
    Nic sie odpukać-puk,puk na razie nie zepsuło .
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  3. #9843
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurm28
    Witam

    Czy ktoś może podpowiedzieć jak ustawić działanie PC, aby max wykorzystać jej działanie przy minim kosztach?
    Dla "łatwości" przyjmijmy, że domownicy wstają 6.30 - wychodzą 8.00 - wracają 16.30.
    Pożądana tmp w domu to 21 (łazienki 23) w godzinach od 6.00-8.00 oraz od 16.00 do 22.00 - później czyli 22.00 - 6.00 - 19 stopni.

    Do wykorzystania dwie taryfy.

    Jeżeli czegoś brakuje, to chętnie uzupełnię.

    Dziękuję

    pzdr
    k
    cześć kurm - trochę pracowałałem nad tym tematem w roku ubiegłym - chyba przetestowałem wszystkie możliwości i wybrałem optymalny (pod wzgledem komfortu i finansowym).

    Najbardziej opłacalny wariant podbicie +3 stopnie w godzinach 22-7 i 14-16 ale ten wariant miał pewne wady jeśli chodzi o komfort - nad ranem było za ciepło - natomiast 2 godziny grzania po południu to za mało - ok. 20 robiło się chłodnawo - tak dobrze do spania - tylko my o tej godzinie jeszcze nie śpimy Byłó tanio bo wszystko śmigało w II taryfie.

    Teraz wariant optymalny - czyli w miarę ekonomicznie i super kofortowo to podbicie +3 w godz. 0-7 i 14-19. Do 21 trzyma temp. i ok. 23 jest dopiero ciut chłodniej tak jak najczęsciej idziemy spać najchłodniej jest od 24- do 3 ale wtedy akurat śpimy, więc nam to nie przeszkadza

  4. #9844
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    Nie bardzo wiem,jak to odczytac.Co te liczby oznaczaja?
    Inka Opole
    Za cały dom:
    Październik 2009 T1/T2 245/489 PC na CWU+CO
    Wrzesień 2009 251/356 PC tylko CWU
    Sierpień 2009 200/309 PC tylko CWU
    siemanko lookita

    ja też nie mam osobnego licznika na PC więc podam całkowite zużycie energi (dom 153m2, reku, temp. w domu dół 22-22,5, góra 21-21,5, łazienki 23 stopnie):
    Październik 2009 T1/T2 139/419 PC CWU+CO - 203,- ZŁ
    Wrzesień 2009 124/229 PC CWU+CO - 145,- ZŁ
    Sierpień 2009 118/219 PC CWU+CO - 139 ZŁ

  5. #9845

    Domyślnie

    Jack_2000 ja dalej nie wiem jakim sposobem osiagasz takie zuzycie Kw
    ja bez wlaczonej PCi mam wieksze niz ty ze wszystkim..
    kolega dom obok ma za lato 170zl miesiecznie a ma LPG..Twoje wyniki sa dla mnie abstrakcyjne..kiedys sie chyba wybiore do Ciebie daleko w koncu nie mam
    pozdr
    rafal

  6. #9846

    Domyślnie

    Ja uważam , że mam mało ,ale Jack przechodzi wszystkich.

    Chyba siedzi po ciemku i nieogląda TV.

    Jack-czym gotujesz w kuchni?
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  7. #9847

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od pewnego (dłuższego) czasu czytam to forum, żeby ,,zanim zapytać - przeczytać". Myślę, że gdybym miał większe pojęcie o PC znalazłbym odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, jednak całkowity brak zmysłu technicznego, i ogólna tępota w naukach ścisłych zmusza mnie do zwrócenia się do Państwa z prośbą o pomoc. Od 8 września 2009 roku jestem szczęśliwym (?) użytkownikiem PC Viessmann 222G/10Kw. Mam 220 m podłogówki, 240 m odwiertów, dom ocieplony 15 cm styropianu i 25 cm wełny w dachu, rekuperator. Zapewniano mnie, że jest to optymalne rozwiązanie. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że pompa włącza się grubo ponad trzydzieści razy na dobę, średni czas przebiegu to 15 minut. Nie mam jeszcze zielonego pojęcia ile to żre prądu, ale po Państwa postach widzę, że coś jest nie tak. Poza tym włączają się grzałki, co już zupełnie mnie dobija mając na uwadze fakt, że temperatury, nawet u nas, są dodatnie. Czy przyczyną tego stanu rzeczy może być fakt, że ciśnienie glikolu wynosi tylko1,5? Jak zmniejszyć częstotliwość załączeń? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  8. #9848
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Ja uważam , że mam mało ,ale Jack przechodzi wszystkich.

    Chyba siedzi po ciemku i nieogląda TV.

    Jack-czym gotujesz w kuchni?
    płyta indukcyjno-ceraiczna - codziennie obiadek, raz w tygodniu piekarnik

    2 tv z reguły gra jeden ale zdarza się że oba, 2 laptopki, reku, faktycznie wszystkie światła energooszczędne w dużej mierze LED (z wyłącznieniem łazienek - ta się nie dało - są halogeny)


  9. #9849
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka Opole
    Jack_2000 ja dalej nie wiem jakim sposobem osiagasz takie zuzycie Kw
    ja bez wlaczonej PCi mam wieksze niz ty ze wszystkim..
    kolega dom obok ma za lato 170zl miesiecznie a ma LPG..Twoje wyniki sa dla mnie abstrakcyjne..kiedys sie chyba wybiore do Ciebie daleko w koncu nie mam
    pozdr
    rafal
    czy ja wiem czy abstakcyjne? koledze wychodzi 170, zł? jakby zamontowal wszędzie żarówki energooszczędne i tam gdzie się da LEDY to pewnikiem zszedłby do 120-130 a mi gdzieś tyle wychodzi

    muszę chyba zamontowac podlicznik na pc - kiedyś szukałem taki na szyne DIN ale są dosyć drogie - 500-600 zł. Czy można zamontować podlicznik taki wiecie stary, analogowy? czy montaż podlicznika jest legalny? zlecić zakładowi energetycznemu czy każdy elektryk podłączy?

    mi jak robili elektrykę to fachowcy coś kręcili nosem że nie można legalnie - prawda to?

  10. #9850

  11. #9851
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    dodam tylko że szukałem licznika 3 fazowego 2 taryfowego - ale może zainstalować tylko 3 fazowy jednotaryfowy - dużo taniej a cel i tak osiągnięty będę wiedział ile zużywa pc.

    powiedzcie jeszcze czy taki podlicznik na szynę DIN w szafce jak podłaczę do sprawdzania poboru prądu 3 fazowego da się podłączyć żeby pokazywał tylko zużycie pc - pytam bo kuchenka korzysta też z prądu 3 fazowego - i teraz nie wiem czy linik będzie pokazywał zużycie całego prądu 3 fazowego czy można to jakoś podłączyć żeby pokazywać zużycie tylko pc?

  12. #9852
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    dzięki pinok od razu sprawdziłęm czy w rozdzielce jest miejsce i du...a za przeproszeniem - mam6 wolnych pól - licznik potrzebuje 7 cholerka

  13. #9853
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    niektóre liczniki wykazują za dużo a niektóre pewnie za mało, jeszcze mieszkam w mieszkaniu 68m2 i miesięcznie za prąd płacę 110,00 i nie ma w tym ani CO ani CWU a gotowanie mam na gazie, większość żarówek energooszczędnych, dodam że 3 osoby

  14. #9854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ska
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od pewnego (dłuższego) czasu czytam to forum, żeby ,,zanim zapytać - przeczytać". Myślę, że gdybym miał większe pojęcie o PC znalazłbym odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, jednak całkowity brak zmysłu technicznego, i ogólna tępota w naukach ścisłych zmusza mnie do zwrócenia się do Państwa z prośbą o pomoc. Od 8 września 2009 roku jestem szczęśliwym (?) użytkownikiem PC Viessmann 222G/10Kw. Mam 220 m podłogówki, 240 m odwiertów, dom ocieplony 15 cm styropianu i 25 cm wełny w dachu, rekuperator. Zapewniano mnie, że jest to optymalne rozwiązanie. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że pompa włącza się grubo ponad trzydzieści razy na dobę, średni czas przebiegu to 15 minut. Nie mam jeszcze zielonego pojęcia ile to żre prądu, ale po Państwa postach widzę, że coś jest nie tak. Poza tym włączają się grzałki, co już zupełnie mnie dobija mając na uwadze fakt, że temperatury, nawet u nas, są dodatnie. Czy przyczyną tego stanu rzeczy może być fakt, że ciśnienie glikolu wynosi tylko1,5? Jak zmniejszyć częstotliwość załączeń? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Wina leży po stronie sterowania. Prawdopodobnie za nisko ustawionae ograniczenie temperatury powrotu. Albo jest za nisko krzywa grzewcza albo ten kto programował sterownik dał za niskie ograniczenie temp. powrotu.
    Co do grzałki to prawdopodobnie też jest zle nastawiona temp. przy której powinna się ona włączyc.

  15. #9855

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Cytat Napisał bartbk
    Ach ta wygoda, tu sobie czas przestawie, tam sie nalatam zaworki pokrece, tam krzywą przestawię, tutaj podbiję krzywą, tam odpowietrzę instalację, tam ustawię harmonogram albo 3 i juz mam tanio...
    Jak dla ciebie jest to za bardzo skomplikowane , to może szufla i do pieca?
    Zaręczam , że przy tym trzeba mniej główkować.
    Albo sterownik pokojowy zamiast szufli lub główkowania

  16. #9856

    Domyślnie

    Wielkie dzięki sys35. Krzywą grzewczą już podniosłem z 0 do 1 (cokolwiek to znaczy). Nie mam natomiast bladego pojęcia co zrobić z temperaturą powrotu. Rzeczywiście, różnica wynosi około 9 stopni; z lektury postów wiem, że to o wiele za dużo.

  17. #9857

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Masz jakiś link do tej rury? Może się mylimy?
    PP nie stosuje się głównie ze względu na dużą rozszerzalność i brak osłony antydyfuzyjnej.
    Pierwsza z listy: http://www.aspol.com.pl/index.php?pd...PYLEN%20-%20PP

    Cytat Napisał rwxw
    Ciśnienie powinno być, może to wina manometru ? ...
    Aha - czyli do wymiany wskaźnik lub dobicie ciśnienia. Dzięki
    Kto się buduje, tego się nie żałuje

  18. #9858

    Domyślnie

    erpatre
    No faktycznie jest w sprzedaży w tym sklepie.
    A jaki jest producent , by o tym poczytać?
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  19. #9859

    Domyślnie

    Wydaje mi się że to oni są producentem
    http://www.aspol.com.pl/index.php?pd...TALACJE%20WEW.
    Kliknij TUTAJ , a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  20. #9860

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack_2000
    powiedzcie jeszcze czy taki podlicznik na szynę DIN w szafce jak podłaczę do sprawdzania poboru prądu 3 fazowego da się podłączyć żeby pokazywał tylko zużycie pc
    Jak nie masz miejsca w głównej szafce, to możesz zamontować małą skrzynkę naścienną za około 30zł obok PC i w niej umieścić podlicznik. Kable poprowadzisz z gniazdka 3-fazowego do podlicznika, a stąd do PC i będziesz miał pomiar zużycia tylko dla PC obok PC. W tej skrzynce możesz zamontować inne rzeczy, jak bezpiecznik, czujnik kolejności faz, czy co tam będziesz chciał. Elektrowni nie interesuje, co sobie za głównym licznikiem zainstalujesz, ale trzeba to robić z głową i zgodnie z przepisami. Jeśli samemu się nie orientujesz, to każdy elektryk Ci coś takiego założy. Jeśli zakładasz samemu, to pamiętaj o kolejności faz, bo nie każda PC ma czujnik kolejności faz i coś się może zepsuć.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

Strona 493 z 1521