dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 1521
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.200 z 30404
  1. #10181
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Adiqq
    w/g mnie to zupełnie inne PC . ( np. wymienniki :ecopol płytowe .....sekut- płaszczowo rurowe nie wiem czy w każdej PC takie same ..pewnie nie w zależnosci od instalacji ) ...inny sterownik o wiele bardziej zaawansowany ( kontakt z internetem , trwają przy nim prace ) ...poza tym mają i PC powietrzne ...dłuzsza gwarancja nie 2 lata tylko wieloletnia .
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  2. #10182

    Domyślnie

    no to się pochwalę: cały rachunek za okres od 22.11.2008 do 23.11.2009 wyniósł mnie 2460 zł. różnica pomiędzy okresem 22.11-25,05 a 25.05-23.11 wyniosła....700 zł. czyli tyle mniej więcej kosztowalo mnie ogrzewanie!!! w końcu czuję, że jest fajnie!!

  3. #10183

    Domyślnie

    . różnica pomiędzy okresem 22.11-25,05 a 25.05-23.11 wyniosła....700 zł. czyli tyle mniej więcej kosztowalo mnie ogrzewanie!!!
    Jak to wyliczyłeś ? Dla jakiego okresu ?
    Kliknij TUTAJ , a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  4. #10184

    Domyślnie

    Cytat Napisał rume
    . różnica pomiędzy okresem 22.11-25,05 a 25.05-23.11 wyniosła....700 zł. czyli tyle mniej więcej kosztowalo mnie ogrzewanie!!!
    Jak to wyliczyłeś ? Dla jakiego okresu ?
    realne zużycie prądu od 22.11.08 do 25.05.2009 w okresie kiedy pracowała pompa to 1492 zł. realne zużycie od 25.05 do 23.11. 2009 to 933,12 - zakładając, że w tym okresie pompa była wyłączona ( co prawda pracowała od połowy października, ale pracowała też betoniarka w wakacje ) odjąłem sobie jedno od drugiego i tyle poszło mi ogółem w tym zimowym okresie: 1114 kWh prądu w I taryfie i 2807 w II. latem zaś było odpowiednio: 909 kWh w I i 1410 w II. I tyle.

  5. #10185

    Domyślnie

    To jest zużycie za samą pompę, czy podajesz całkowite zużycie w domu. I drugie pytanie czy mieszkałeś już wtedy?

  6. #10186

    Domyślnie

    to jest zużycie za cały dom i ...owszem mieszkałem już wtedy od czerwca 2008.I jeszcze jedno nie mam manii oszczędzania, ale to prawda, że zmywarka i pralka oraz pompa do c.u.w pracują z malymi wyjątkami tylko w taniej taryfie.

  7. #10187

    Domyślnie

    swimmer
    Twoje metoda liczenia jest oparta bardzo dużym błędem. Bez podlicznika to wróżenie z fusów. Latem więcej zużywamy na cwu, ale mniej prądu na oświetlenie no i kosiarka zasuwa. Tych okresów jak sobie podzieliłeś praktycznie nie da się porównać.
    Kliknij TUTAJ , a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  8. #10188

    Domyślnie

    dlatego napisałem pi x drzwi ale 2400 z hakiem za całośc to fakt wiec jaki może mieć z tego % ogrzewanie - niech będzie połowa to i tak czysta masakra w porównaniu z sąsiadami, no ale oni mają reku....320 miesięcznie za prąd + 8 ton ekogroszku więc myślę, że dobrze zainwestowałem

  9. #10189
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Hej a ja Mikołajkowo jak tam prezenty ?
    mam dla Was zagadkę ..jedna z firm o której rozmawialiśmy ostatnio daje takie warunki gwarancji ( no można to jakoś zrozumieć ) natomiast co myslicie o sewisie corocznym PC ? .
    "Wykonawca udziela 24 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty, licząc od dnia odbioru końcowego, natomiast na urządzenia udziela się gwarancji (w.g. warunków producenta).
    Jest dopuszczalne przedłużenie okresu gwarancji pod warunkiem uiszczenia opłaty 5% wartości pompy za każdy następny rok, najpóźniej z wyprzedzeniem 1 miesiąca przed ukończeniem gwarancji . Koszt przeglądu serwisowego wynosi 200zł netto przeprowadzonego przed sezonem grzewczym plus dojazd 1.5 zł/km. Przedłużenie jest ważne do 5 lat.
    Gwarancja jest ważna pod warunkiem przeprowadzenia przeglądu okresowego.
    W skład przeglądu wchodzi:
    Czyszczenie filtrów
    Kontrola filtra czynnika grzewczego
    Pomiar zawilgocenia czynnika grzewczego i e.w. wymiana
    Pomiar kwasowości oleju i ew. wymiana oleju
    Pomiar ciśnień : czynnika chłodniczego e.w. uzupełnienie
    Kontrola nastawu zaworu rozprężnego.
    Kontrola wzrokowa urządzenia i instalacji."
    Jako podpowiedz jeszcze to :
    Sterownik pomp ciepła. Umożliwia jednoczesne sterowanie czterech pomp. Posiada intuicyjny graficzny (LCD VGA) interfejs z ekranym dotykowym, wbudowany modem GSM oraz serwer www.
    Komunikacja z modułami wykonawczymi i pomiarowymi przez RS485 z protokołem MODBUS RTU.


    nie rozumiem tylko jednej sprawy ..używają Frosko jako sterownika RX-910 i to by się zgadzało bo ..nigdzie nie widać żadnego okienka w obudowie PC ...skąd w takim razie ten drugi ( co na zdjęciu ) ? chyba że to własnie ten nowy ( ale montowany raczej osobno , nie w obudowie PC )
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  10. #10190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    terplace

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonetka
    Koszt przeglądu serwisowego wynosi 200zł netto przeprowadzonego przed sezonem grzewczym plus dojazd 1.5 zł/km.
    Kolejny sposób na wyciągnięcie kasy.

    Cytat Napisał bonetka
    Kontrola filtra czynnika grzewczego
    Nie wiem co mają na mysli pisząc o czynniku grzewczym. Ale jeśli chodzi o filtr w układzie chłodniczym to niem wiem za bardzo jak go można skontrolować.

    Cytat Napisał bonetka
    Pomiar zawilgocenia czynnika grzewczego i e.w. wymiana
    Informację o zawilgoceniu czynnika daje wziernik. Przy prawidłowo zmontowanej PCi nie może być mowy o zawilgoceniu czynnika. Dopuszczenie takiej ewentualności źle świadczy o produkcie.

    Cytat Napisał bonetka
    Pomiar kwasowości oleju i ew. wymiana oleju
    Przy prawidłowym montażu i serwisie kwasowatość oleju musi być w normie. Jeśli się dopuszcza taką możliwość to j.w. źle to świadczy o produkcie albo o serwisancie, czyli albo sprężarka była wymieniana po spaleniu, albo w układzie jest niedopuszczalny poziom zawilgocenia czynnika.

    Cytat Napisał bonetka
    Pomiar ciśnień : czynnika chłodniczego e.w. uzupełnienie
    Na podstawie pomiaru ciśnień nie można w zasadzie rokować o ilości czynnika chłodniczego. Jeśli jest jego niedobór to nie powinno się go uzupełniać (przy czynnikach wieloskładnikowych) ale wymieć na nowy, a wczesniej znaleźć przyczynę ucieczki. Pomiar ciśnienia ssania i tłoczenia może być przesłanką do takiego wniosku, ale nie musi, bo przyczyną może być nieprawidłowa praca zaworu rozprężnego.

    Cytat Napisał bonetka
    Kontrola nastawu zaworu rozprężnego.
    Powinna być dokonana w pierwszych godzinach/dniach pracy PCi, a nie po roku na przeglądzie. Urządzenie powinno być zainstalowane jako pełnowartościowe, a nie poprawiane po roku, i to za dopłatą.

  11. #10191
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Wszędzie jest napisane że PC nie wymaga serwisowania a tu .....i dlatego pozwoliłam sobie zacytować ( Terplace ..cieszymy się że Mikołaj Cię "przyniósł " )
    Tak w ogóle o Firmie Sekut nic nie ma ( oprócz art reklamowych w Budujemy Dom , czy wypowiedzi Mediatora na forach ) .owszem piszą o swoich instalacjach i je wymieniają ( jakoś ich nie za duzo ) ...ale nic nie można znależć w sieci . ( nawet za granicą gdzie wysyłają swoje PC ..tak jest napisane na stronie www . )
    Poza tym inf techniczne są mniejsze niż minimalne ( powietrzne robią na R410 A, glikolowe na R407 C )
    Firma Sekut dostała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 ..prawie 200.000,-pln na projekt wyceniony na 406 tys z groszami ..tytuł "poprawa efektywnosci pomp ciepła oraz wprowadzenie nowych usług dodanych "

    Chora jestem i trochę czytam ....
    co Wy na to ? ... Terplace może zechciałbyś kilka słów ...
    bo to jakieś numereczki ( robią różnie DZ )
    Czy ktoś słyszał coś na temat patentu pana Franciszka Mrozka numer 195036 dotyczącym instalacji dolnego źródła do zasilania pomp ciepła?

    Dostaliśmy dzisiaj jako firma wezwanie z kancelarii adwokackiej, do zaprzestania naruszania patentu mówiącego o połączeniu szeregowym dwóch nitek sond pompy ciepła (każda w układzie szeregowym) i ułożeniu ich wobec siebie w układzie szachownicy. Oczywiście wraz z wezwaniem do wypłaty korzyści z tytułu montażu sond do pomp ciepła od roku 2002

    My oczywiście łączymy sondy bezpośrednio do rozdzielacza - czyli standard.

    Mam nadzieję że się mylę, ale pachnie mi to jakimś naciągactwem.

    Szukam osób, które spotkały się również z tego typu wezwaniem

    a tu znalazłam patent :
    http://pubserv.uprp.pl/PublicationSe...PL195036B1.pdf
    _________________
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  12. #10192
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    terplace

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonetka

    a tu znalazłam patent :
    http://pubserv.uprp.pl/PublicationSe...PL195036B1.pdf
    _________________
    No nieźle. Co tam jest takiego innowacyjnego? Debilizm urzędników, którzy przyznawali patent sięgnął zenitu. Takie instalacje były nawet w Polsce wykonywane przed datą zgłoszenia patentu. Równie dobrze można opatentować szeregowo-równoległe połączenie grzejników lub rezystorów, albo sadzenie drzew w układzie szachownicy. Albo....chodzenie na palcach czy spanie na plecach.

    Jakość merytoryczna uzasadnienia patentu jest nawet nie niedostateczna. Nie mieści się w żadnej skali ocen. Wygląda jak klasówka z ZPT w szkole podstawowej.

    Swoją drogą współczuje klientom Pana, który zgłosił patent (firma ze Śląska instalująca pompy ciepła). Jeśli takie metody stosuje do zwalczania konkurencji, to..........

  13. #10193

    Domyślnie

    Cytat Napisał terplace

    No nieźle. Co tam jest takiego innowacyjnego? Debilizm urzędników, którzy przyznawali patent sięgnął zenitu. Takie instalacje były nawet w Polsce wykonywane przed datą zgłoszenia patentu. Równie dobrze można opatentować szeregowo-równoległe połączenie grzejników lub rezystorów, albo sadzenie drzew w układzie szachownicy. Albo....chodzenie na palcach czy spanie na plecach.
    W patencie napisano m.in. (podkreślenia moje):

    "Instalacja dolnego źródła ciepła do zasilania pomp cieplnych, zawierająca pionowe gruntowe
    wymienniki ciepła, wykonane z rur małośrednicowych w kształcie litery U, umieszczone w płytkich
    pionowych otworach
    , znamienna tym, że wymienniki (1) zostały zagłębione w licznych głębokich
    odwiertach
    "

    Zaciekawiło mnie jak można umieścić wymienniki w licznych płytkich otworach, a następnie (albo uprzednio, czy też jednocześnie (???) ) zagłębić je w licznych głębokich odwiertach ???

    Czy ktoś mnie może oświecić w tym temacie ?
    margask
    opolszczyzna

  14. #10194

    Domyślnie

    Spiesze z pomoca

    Chodzi o to, ze tak plytkie uzasadnienie tak gleboko Was poruszylo.
    Mam nadzieje ze moja wypowiedz wyjasnila wszystkim te zawilosc

    Tak powaznie to .... nie da sie powaznie przejsc obok czegos takiego.
    Totalne dno merytoryczne.
    Moze nikt niczego nigdy nie skladal w owym urzedzie a urzednik ucieszyl sie ze wreszcie cos ma?

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  15. #10195

    Domyślnie Pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm

    Pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm

    Użytkownicy tej pompy proszeni są o ujawnienie się i pomoc odnośnie ustawień i samego użytkowania.

    A poza tym mam pytanie jak macie ustawione regulatory pokojowe tzn. dzienne aby w domu było ciepło czyli gdzieś 21st. w nocy może być mniej ale żeby prądu brało mało i pompa nie chodziła non stop?

    Narazie mam G-11 ale planuję mieć 2 taryfy i chciałbym wiedzieć jak należy ustwić programator aby pompa chodziła tylko w 2 taryfie ale żeby w dzień było ok. 20,5-21st.?

    Od 26.10-25.11.09 pompa zużyła 1021 kWh czyli ok 540,00zł przy G-11. To dużo czy mało? Dom pow. użyt. 250m2. Podłogówki 330m2.

  16. #10196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    odnoścnie CK - dostałem od nich I wycenę bez podłogówki, następnie grzecznie poprosiłem o drugą z podłogówką i rabatem
    Pan obiecał dosłać, minął tydzień, drugi, ponowiłem zapytanie i nic
    Miał ktoś z nimi takie doświadczenia?
    Inne firmy (kuj-pom) też nie grzeszą spełnianiem obietnic...

    Tomi, od kiedy mieszkasz? Bo to bardzo dużo wg mnie.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  17. #10197

    Domyślnie Re: Pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm

    Cytat Napisał tomi2703
    Pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm

    Użytkownicy tej pompy proszeni są o ujawnienie się i pomoc odnośnie ustawień i samego użytkowania.

    A poza tym mam pytanie jak macie ustawione regulatory pokojowe tzn. dzienne aby w domu było ciepło czyli gdzieś 21st. w nocy może być mniej ale żeby prądu brało mało i pompa nie chodziła non stop?

    Narazie mam G-11 ale planuję mieć 2 taryfy i chciałbym wiedzieć jak należy ustwić programator aby pompa chodziła tylko w 2 taryfie ale żeby w dzień było ok. 20,5-21st.?

    Od 26.10-25.11.09 pompa zużyła 1021 kWh czyli ok 540,00zł przy G-11. To dużo czy mało? Dom pow. użyt. 250m2. Podłogówki 330m2.
    Ja mam dom o pow. użyt. 150 m2 ( 190 m2 po podłogach). W domu średnio 21-22 st. Odwierty 3 X 53,5 m, PC firmy IVT 9 KW, bojler 300l i rachunek za prąd 633,13 zł. (18.09 do 20.11)
    Taryfa G11

  18. #10198
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Niestety patenty przyznaje Urząd Patententowy Rz.P. a nie jakiś panoczek czy panieneczka ( z okieneczka
    To tekst z Wiadomości Urzędu Patentowego nr.8 z sierpnia 2007r odnośnie interesującej nas sprawy
    B1 (11) 195036 (41) 2004 04 19
    (51) F24D 15/04 (2006.01)
    F25B 30/06 (2006.01)
    F24J 3/08 (2006.01)
    (21) 356501 (22) 2002 10 07
    (76) Mrozek Franciszek, Turza Śląska (PL)
    (54) Instalacja dolnego źródła ciepła do zasilania pomp cieplnych
    ( 51 to symbol miedzynarodowej klasyfikacji patentowej a F ..to dział : MECHANIKA; OŚWIETLENIE; OGRZEWANIE; UZBROJENIE; TECHNIKA MINERSKA)
    Teoretycznie rzecz biorąc sam zainteresowany powinien sprawdzić czy ktoś wczesniej nie opatentował danego rozwiązania no i ciekawe czy rzecznik patentowy ( jeśli był ) sprawdził tzw. czystość patentową
    Ale jest jeszcze jedna ważna sprawa mianowicie uprawniony z patentu nie może zabronić :
    korzystania z wynalazku osobie, która w dobrej wierze korzystała z wynalazku, w dacie jego pierwszeństwa – może ona z niego nadal bezpłatnie korzystać w swoim przedsiębiorstwie w tym samym zakresie, w jakim korzystała do tej pory (tzw. prawo uprzednio używającego)
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  19. #10199

    Domyślnie Re: Pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm

    Cytat Napisał tomi2703
    Pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm
    Użytkownicy tej pompy proszeni są o ujawnienie się i pomoc odnośnie ustawień i samego użytkowania.
    Tomi2703 - spokojnie nie jest źle. Masz duży dom i domniemam pierwszy sezon.
    U mnie 220m2 podłogówki PC 7/14 z poziomym. Miesięcznie idzie ok 200 zł na ogrzewanie - praktycznie tylko II taryfa, ale sezon III.
    Odnośnie ustawień. Sterownik pokojowy stoi w najchłodniejszym pokoju, ustawiony na 21,5stC dla II taryfy i 20,5stC dla dziennej. Nie mam regulatorów na rozdzielaczach. Obecnie w domu 21-22 stC. Możesz zmniejszyć temp. zasilania na sterowniku. Standardowo dają 40 stC. Wtedy PC będzie pracowała na I biegu.
    W I sezonie (na C-11) PC chodziła non stop. Teraz, przy G-12 ustawiona tylko na II taryfę. Jak przymrozi to uruchamia się na I.
    Masz podlicznik?

  20. #10200

    Domyślnie Re: Pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm

    Cytat Napisał mery26
    Cytat Napisał tomi2703
    Pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm
    Użytkownicy tej pompy proszeni są o ujawnienie się i pomoc odnośnie ustawień i samego użytkowania.
    Tomi2703 - spokojnie nie jest źle. Masz duży dom i domniemam pierwszy sezon.
    U mnie 220m2 podłogówki PC 7/14 z poziomym. Miesięcznie idzie ok 200 zł na ogrzewanie - praktycznie tylko II taryfa, ale sezon III.
    Odnośnie ustawień. Sterownik pokojowy stoi w najchłodniejszym pokoju, ustawiony na 21,5stC dla II taryfy i 20,5stC dla dziennej. Nie mam regulatorów na rozdzielaczach. Obecnie w domu 21-22 stC. Możesz zmniejszyć temp. zasilania na sterowniku. Standardowo dają 40 stC. Wtedy PC będzie pracowała na I biegu.
    W I sezonie (na C-11) PC chodziła non stop. Teraz, przy G-12 ustawiona tylko na II taryfę. Jak przymrozi to uruchamia się na I.
    Masz podlicznik?
    Dziękuję za odpowiedź.
    Tak to mój pierwszy sezon. Mam podlicznik - do niego podłączona pompa od c.o. oraz od c.w.u. - ale sprawdziłem pompa od c.w.u. bierze mi 2,40zł/dzień średnio. Ja mam pompę PC 9/18 też z poziomym.
    Piszesz mi że mogę zmniejszyć temp. zasilania na sterowniku - tzn. gdzie?
    Poza tym u mnie pompa chodzi mi na I biegu tak mam narazie ustawione bo jak przestawiłem na Automat to PC brała więcej prądu a w domu tak samo.

    A jak masz ustawiony regulator pokojowy? Temp. 21,5 st. przez cały dzień czy jakoś inaczej?
    Ja narazie mam od 4 do 11 oraz od 15 do 20 ustawione na dzień czyli 21st. a pozostałych godzinach 19st.

    Boję się że jak przyjdą mrozy a wkrótce mają być to licznik może zacząć się nieźle ślizgać.

Strona 510 z 1521