dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41

    Domyślnie

    Przede wszystkim zadbaj o prawidlową wentylację wewnątrz domu.
    Nie będziesz miał wtedy żadnych problemów z wilgocią i jej dyfuzją przez ściany ( wyolbrzymianych zresztą na tym forum do monstrualnych rozmiarów ). Dziurawić tej ściany nie radzę..........prędzej wprowadzisz tam sporo wilgoci w słotne dni, niż cokolwiek z niej usuniesz.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fidox
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    Kraków
    Posty
    183

    Domyślnie i

    o wentylacje sie nie boje - będę miał mechaniczną

    za to skupiam się coraz bardziej na 3-warstwowej ścianie
    myślałem o takiej
    max + 25 wełny + cegła

    mostków wtedy nie będzie
    na co zwrócić uwagę?

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fidox
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    Kraków
    Posty
    183

    Domyślnie i

    o wentylacje sie nie boje - będę miał mechaniczną

    za to skupiam się coraz bardziej na 3-warstwowej ścianie
    myślałem o takiej
    max + 25 wełny + cegła

    mostków wtedy nie będzie
    na co zwrócić uwagę?

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Podciągam ten wątek w kontekście planowanej budowy domu pasywnego.
    Moim zdaniem dodatkowe ocieplenie opłaca się po dojściu do standardu domu pasywnego (rezygnacji z instalacji ogrzewania).

  5. #45

    Domyślnie budouje

    witam
    po jak widac kilkunastu miesacach pojawiam sie na grupie
    buduje dom pasywny
    ukonczylem wlasnie fundamenty
    teraz bede koncentrowal sie na murach
    a w szczegolnosci na zrobieniu odpowiednich przejsc w nadprozach i podciagach aby potem miec gdzie schowac kanaly wentylacyjne

    najgorsze bylo pilnowanie ekipy aby dokladnie dawali styrodur
    dalem go od wewnatrz i od zewnatrz

    przepraszam za brak polskiej czcionki - nie wiem co jest ale jak pisze w oknie explorera to nie ma polskich liter
    moze ktos powie co z ta czcionka?
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: budouje

    Cytat Napisał fido
    najgorsze bylo pilnowanie ekipy aby dokladnie dawali styrodur
    dalem go od wewnatrz i od zewnatrz
    Ja planuję wykonanie płyty fundamentowej. W systemie Isomax jest ona jednocześnie wymiennikiem ciepła pomiędzy akumulatorem gruntowym a pozostałymi elementami systemu grzewczego.
    Więcej w wątkach :
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...233&highlight=
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...346&highlight=

  7. #47

    Domyślnie

    dla sceptyków rolet-sprawdzone - różnica temp. zimowym rankiem pomiedzy zamkniętą/otwartą roletą ok 5stC. Termometr przyklejony do szyby okna. roleta z alu. z pianką

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał mery26
    dla sceptyków rolet-sprawdzone - różnica temp. zimowym rankiem pomiedzy zamkniętą/otwartą roletą ok 5stC. Termometr przyklejony do szyby okna. roleta z alu. z pianką

    zaraz wpadniecie w paranoje " otwierac okno zeby przewietrzyc czy nie, bo mi temperatura spadnie i koszty ogrzewania podskocza o 1.5zl


    "styrodur dalem go od wewnatrz i od zewnatrz" nie zadusi sie to pod takim ociepleniem? w takim wypadku moze powinnismy ocieplac sciany z dwoch stron od wewnatrz i od zewnatrz? jest ktos przeciw?


    "dom pasywny" widzialem te projekty kojarza mi sie z wiezieniem i ciaglym liczeniem strat ciepla.


    ocieplenie 20 cm welna to chyba jakies zboczenie, albo ekstremalne ocieplenie jak slysze klienta ktory chce ocieplac styropianem 15 cm to juz wiem ze gosc ma niezle posiane w glowie. w takim toku rozumowania mozemy zaraz dojsc do murow grubosci 1 metra lub wiecej. np. porotherm 44 cm + 30 cm welny a na dodatek wykonczenie z cegly

    mysle ze trzeba isc w inna strone, materialy powinny byc bardziej "wydajne"


    kiedys czytalem w muratorze iz zbyt cieple okna, zbyt grube ocieplenie moze spowodowac ze dom sie zadusi, bardzo mnie zaskoczyl ten artykul bo caly czas widze kult ciaglego zwiekszania "cieplnosci " budynkow.


    pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iszin
    Cytat Napisał mery26
    dla sceptyków rolet-sprawdzone - różnica temp. zimowym rankiem pomiedzy zamkniętą/otwartą roletą ok 5stC. Termometr przyklejony do szyby okna. roleta z alu. z pianką

    zaraz wpadniecie w paranoje " otwierac okno zeby przewietrzyc czy nie, bo mi temperatura spadnie i koszty ogrzewania podskocza o 1.5zl

    Po co otwierać okna skoro jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła?

    "styrodur dalem go od wewnatrz i od zewnatrz" nie zadusi sie to pod takim ociepleniem? w takim wypadku moze powinnismy ocieplac sciany z dwoch stron od wewnatrz i od zewnatrz? jest ktos przeciw?
    Kiedyś czytałem relację z budowy domu pasywnego. Właśnie w ten sposób ocieplano!

    "dom pasywny" widzialem te projekty kojarza mi sie z wiezieniem i ciaglym liczeniem strat ciepla.
    Liczy się na etapie projektu, później mieszka. Co do kojarzenia z więzieniem to nie wiem, nie siedziałem.

    ocieplenie 20 cm welna to chyba jakies zboczenie, albo ekstremalne ocieplenie jak slysze klienta ktory chce ocieplac styropianem 15 cm to juz wiem ze gosc ma niezle posiane w glowie. w takim toku rozumowania mozemy zaraz dojsc do murow grubosci 1 metra lub wiecej. np. porotherm 44 cm + 30 cm welny a na dodatek wykonczenie z cegly
    Niestety takich "zboczeńców" będzie coraz więcej. Ceny energii nie będą stały w miejscu i ludzie zaczynają szanować swoje pieniądze. U mnie jest 20 cm styropianu w podłodze, 20 centymetrów styropianu na ścianach zewnętrznych i około 30 cm ekofibru na suficie poddasza.

    mysle ze trzeba isc w inna strone, materialy powinny byc bardziej "wydajne"
    Dobrze myślisz i masz tu pole do popisu. Zdaje się, że wermikulit jest bardzo wydajny - stosuje się go m.in. w piecach akumulacyjnych. Może ty wymyślisz coś lepszego?!
    kiedys czytalem w muratorze iz zbyt cieple okna, zbyt grube ocieplenie moze spowodowac ze dom sie zadusi, bardzo mnie zaskoczyl ten artykul bo caly czas widze kult ciaglego zwiekszania "cieplnosci " budynkow.
    Nie rozumiem co masz na myśli pisząc, że dom się zadusi? Chodzi ci o to, że ściany oddychają?.............
    Nie jest zbyt dobre całą swoją wiedzę opierać na artykułach z "Muratora". Jeśli będą reklamować producenta wełny mineralnej to okaże się, że ściany mają płuca i oddychają. Natomiast gdy będzie to reklama producenta styropianu to okaże się, że płuca dla chałupy nie są potrzebne.
    Pozdrowienia

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał KarinaZ
    pingo, zgadzam się każdy nam mówi :
    - fundamenty to podstawa,
    - ściany to klimat i są najważniejsze,
    - okna i drzwi to wizytówka domu i tu się nie oszczędza,
    - dach świadczy o właścicielu i proponujemy super,
    - na schody nie oszczędzajcie Państwo, gdyż wygoda to podstawa,
    - dobry kominek to klimat w domu,
    itd. itp.
    i zaczynamy już palcem dziurę w kieszeni robić !

    Karina
    Karina
    bardzo dobrze powiedziane.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iszin
    kiedys czytalem w muratorze iz zbyt cieple okna, zbyt grube ocieplenie moze spowodowac ze dom sie zadusi, bardzo mnie zaskoczyl ten artykul bo caly czas widze kult ciaglego zwiekszania "cieplnosci " budynkow.
    Jak już napisano wcześniej, nie wierz wszytkiemu co napisano, nawet w Muratorze.
    Często takie teksty są pisane na zamówienie, np. producentów: kotłów, grzejników, nawiewników higrosterowanych, itp.
    Interes inwestorów liczy się przy tym najmniej.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał Iszin
    kiedys czytalem w muratorze iz zbyt cieple okna, zbyt grube ocieplenie moze spowodowac ze dom sie zadusi, bardzo mnie zaskoczyl ten artykul bo caly czas widze kult ciaglego zwiekszania "cieplnosci " budynkow.
    Jak już napisano wcześniej, nie wierz wszytkiemu co napisano, nawet w Muratorze.
    Często takie teksty są pisane na zamówienie, np. producentów: kotłów, grzejników, nawiewników higrosterowanych, itp.
    Interes inwestorów liczy się przy tym najmniej.
    masz rację HenoK, też deweloperom zależy na sprzedaży, a koszty utrzymania przejmuje inwestor.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    masz rację HenoK, też deweloperom zależy na sprzedaży, a koszty utrzymania przejmuje inwestor.
    Zdziwiłem się, dlaczego w budynkach wielkorodzinnych nie opłaca się zastosować wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, która zredukowałaby dodatkowo koszty ogrzewania o połowę.
    Odpowiedź jest prosta. Liczy się koszt 1 m2 p.u., a nie póżniejsze koszty eksploatacji .

  14. #54

    Domyślnie

    Spokojnie Panowie, nie wierze we wszystko co pisza w gazetach

    Swoja wiedze opieram na 10 - letnim doswiadczeniu w ociepleniach, a nie tylko na prospektach roznego rodzaju firm Nie jestem teoretykiem jak wiekszosc z was, dlatego mnostow pseudo "znawców" miesza ludziom w glowach i ocieplanie staje sie uciazliwe


    Zastosowanie takiej technologii jak w twoim domu(20 cm styropianu na scianach, w podłodze i 30 cm ekofibru na suficie) Drogi Waldemarze wymaga doskonalej i niezawodnej wentylacji.

    Przy dwustronnym ocieplaniu tego samego muru (styropian-BK-styropian-BK) vel (styrodur- sciana-styrodur) to jak tu sie ma oddychanie scian? skraplanie wody itp? Czy warto dawac kratki a jak tak to ile?
    Kazdy mowi co innego, a tak naprawde to nie ma rzetelnej informacji.


    Troche z innej beczki Do "znawcow" jak sie ma sezonowanie styropianu ? z tego co wiem to ma on lezakowac 3 msc, a jezeli nie to co sie moze stac?
    Jezeli ktorakolwiek z firm sezonuje styropian to ja jestem swiety. Nagminne jest stosowanie styropianu wyprodukowanego dwa dnii temu a klejonego dzis na sciane.


    ps W Polsce każdy zna sie na : budownictwie i medycynie....

  15. #55

    Domyślnie

    Tak z ciekawości dalibyście:
    - 15 cm styropianu (110 zł all)
    - czy 2x8 cm styropianu na zakładkę?? (130 zł all)

    Ocieplenie na porotherm 24.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał moreti
    Tak z ciekawości dalibyście:
    - 15 cm styropianu (110 zł all)
    - czy 2x8 cm styropianu na zakładkę?? (130 zł all)

    Ocieplenie na porotherm 24.
    proponuje styropian 15cm z pioro-wpustem...mniej roboty niz 2x8 a tez dobrze
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iszin
    Spokojnie Panowie, nie wierze we wszystko co pisza w gazetach

    Swoja wiedze opieram na 10 - letnim doswiadczeniu w ociepleniach, a nie tylko na prospektach roznego rodzaju firm Nie jestem teoretykiem jak wiekszosc z was, dlatego mnostow pseudo "znawców" miesza ludziom w glowach i ocieplanie staje sie uciazliwe


    Zastosowanie takiej technologii jak w twoim domu(20 cm styropianu na scianach, w podłodze i 30 cm ekofibru na suficie) Drogi Waldemarze wymaga doskonalej i niezawodnej wentylacji.

    Przy dwustronnym ocieplaniu tego samego muru (styropian-BK-styropian-BK) vel (styrodur- sciana-styrodur) to jak tu sie ma oddychanie scian? skraplanie wody itp? Czy warto dawac kratki a jak tak to ile?
    Kazdy mowi co innego, a tak naprawde to nie ma rzetelnej informacji.

    Witam konkurencję!

    ...a pamiętasz 10 lat temu ile styropianu dawało się na docieplenia? Ja zaczynałem we wczesnych latach '90 i wtedy standartem było 5cm styropianu! Nikt więcej nie dawał! Wszystkie bloki i kostki Gierka - 5cm styropianu! A czy dzisiaj też dajesz jeszcze 5 cm? Ja już dawno zapomniałem o styropianie poniżej 10cm! I co to jest? Fanaberia inwestorów? Czy zdrowy rosądek? Chyba to drugie! Ciekawe czym będziesz ogrzewał - tak za 30 lat- dom wybudowany według dzisiejzych norm! Gazem? Chyba tym po grochówce bo na inny nie będzie stać! O ropie można zapomnieć! Zasoby naturalne będą już na wyczerpaniu więc i ceny poszybują pod niebiosa! pozostaje mieć nadzieje na prąd z elektrowni atomowych... a mamy ich w Polsce że ho ho!!! Efekt cieplarniany też nie polega tylko na ociepleniu i że naprzykład u nas bedzie można sadzic gaje cytrusowe! Więc ci co nadwymiarowują docieplenie wygrają w przyszłości a ci co dają w/g normy będą jak dziś ci co mają gierkowskie kostki bez docieplenia.... A swoją drogą... ciężki los szykujemy swoim dzieciom...wnukom... prawnukom... jakie życie ich czeka? Źle nie życzę ale dobrze nie wróżę

    ... dom oddycha wentylacją a nie ścianami...
    ...a przy sezonowaniu styropianu chodzi o stabilność wymiarową... sezonowany nie jest krzywy... nie paczy się...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iszin
    Spokojnie Panowie, nie wierze we wszystko co pisza w gazetach

    Swoja wiedze opieram na 10 - letnim doswiadczeniu w ociepleniach, a nie tylko na prospektach roznego rodzaju firm Nie jestem teoretykiem jak wiekszosc z was, dlatego mnostow pseudo "znawców" miesza ludziom w glowach i ocieplanie staje sie uciazliwe


    Zastosowanie takiej technologii jak w twoim domu(20 cm styropianu na scianach, w podłodze i 30 cm ekofibru na suficie) Drogi Waldemarze wymaga doskonalej i niezawodnej wentylacji.

    Przy dwustronnym ocieplaniu tego samego muru (styropian-BK-styropian-BK) vel (styrodur- sciana-styrodur) to jak tu sie ma oddychanie scian? skraplanie wody itp? Czy warto dawac kratki a jak tak to ile?
    Kazdy mowi co innego, a tak naprawde to nie ma rzetelnej informacji.


    Troche z innej beczki Do "znawcow" jak sie ma sezonowanie styropianu ? z tego co wiem to ma on lezakowac 3 msc, a jezeli nie to co sie moze stac?
    Jezeli ktorakolwiek z firm sezonuje styropian to ja jestem swiety. Nagminne jest stosowanie styropianu wyprodukowanego dwa dnii temu a klejonego dzis na sciane.


    ps W Polsce każdy zna sie na : budownictwie i medycynie....
    Czyli 5-10 cm. styropianu to dobrej wentylacji nie trzeba ?
    5-10 cm. oddycha, 20 już nie ?
    Fachowcy z praktyką x-letnią.
    Czy przez te 10 lat odwiedzasz miejsca, gdzie wykonywałeś ocieplenie? rozmawiasz z mieszkańcami na temat mikroklimatu, problemów z wilgocią itd?
    Analizujesz te dane pod względem właśnie danej grubości ocieplenia, zastosowanej wentylacji, trybu życia domowników itd ? Myślę, że nie. Idzie o to np. że łatwiej jest przyciąć 5, niż 20 cm. Z paczki rzuconej na rusztowanie 5 zrobisz cztery razy więcej niż z 20 itd...

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iszin
    Spokojnie Panowie, nie wierze we wszystko co pisza w gazetach

    Swoja wiedze opieram na 10 - letnim doswiadczeniu w ociepleniach, a nie tylko na prospektach roznego rodzaju firm Nie jestem teoretykiem jak wiekszosc z was, dlatego mnostow pseudo "znawców" miesza ludziom w glowach i ocieplanie staje sie uciazliwe


    Zastosowanie takiej technologii jak w twoim domu(20 cm styropianu na scianach, w podłodze i 30 cm ekofibru na suficie) Drogi Waldemarze wymaga doskonalej i niezawodnej wentylacji.

    Przy dwustronnym ocieplaniu tego samego muru (styropian-BK-styropian-BK) vel (styrodur- sciana-styrodur) to jak tu sie ma oddychanie scian? skraplanie wody itp? Czy warto dawac kratki a jak tak to ile?
    Kazdy mowi co innego, a tak naprawde to nie ma rzetelnej informacji.


    Troche z innej beczki Do "znawcow" jak sie ma sezonowanie styropianu ? z tego co wiem to ma on lezakowac 3 msc, a jezeli nie to co sie moze stac?
    Jezeli ktorakolwiek z firm sezonuje styropian to ja jestem swiety. Nagminne jest stosowanie styropianu wyprodukowanego dwa dnii temu a klejonego dzis na sciane.


    ps W Polsce każdy zna sie na : budownictwie i medycynie....
    Sprubój oddychać przez skórę jak Ci zatkają nos i usta
    ściana nie musi oddychać po to jest wentylacja, a najlepiej mechaniczna z GWC i rekuperatorem.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Fachowcy z praktyką x-letnią.
    Czy przez te 10 lat odwiedzasz miejsca, gdzie wykonywałeś ocieplenie? rozmawiasz z mieszkańcami na temat mikroklimatu, problemów z wilgocią itd?
    Tak odwiedzam! A jedno dosyć regularnie... średnio co 2 lata przy okazji malowania wnętrz. Domek 240m2 2 poziomy... sciana BK24 + 10 styr. poddasze wełna mineralna 25cm (miało być 20 cm ale było więcej wełny i wystarczyło na 25cm! A na odcinkach poziomego sufitu było miejscami nawet 30cm!!!). Ogrzewanie olejowe. W zeszłym roku dołożony kominek z płaszczem wodnym bo olej drogi. Wentylacja grawitacyjna. Nie ma problemów z wilgocią i mikroklimatem. Narzekają tylko na ogrzewanie olejowe bo okazało się bardzo drogie i dzisiaj dali by 15cm styropiany i min. 30cm wełny na poddaszu i może jeszcze jeszcze trochę styropianu na grunt. Domek wykończony ok 8-9 lat temu. Wtedy wszyscy dziwili się że tak dużo wełny na poddasze... po co to nie opłacalne! Lepiej było odsprzedać!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony