dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie łaty i ich rozmieszenie

    witam
    mam pytanie układamy na dachu dachówkę brassa staroniemiecką - w jakiej odległości poziowej od siebie powinny być ułożone właściwie 2 ostatnie łaty najwyższe na dachu aby pokrycie kalenicy gąsiorami dachówek było właściwe -tzn nie przeciekało - kalenica bedzie na suchy gąsior?? układana- z zabezpieczoną szczeliną - wysokość układania łat mam wyliczoną ( dł krokwi- odl od szczytu to 4 cm - okap 32cm) tylko czy to od szczytu na krokwiach czy po przybiciu kontrłat ?? nie znalazłem tej odległości poziomej ?? pytam bo nie chcę "wytracać" na górnych łatach jak mi wyjdzie za daleko?

  2. #2

    Domyślnie

    Jest to wartosc zmienna zalezna m.in. od kata nachylenia dachu i mierzona nie w poziomie miedzy ostatnimi latami tylko po kontrlacie miedzy ostatnia lata a kalenica .

    Musisz uwzglednic ewentualne nierownosci w wiezbie !

    Przybij wczesniej w kalenicy po trzy krotkie laty z obu stron ( gwozdzi nie dobijaj ) , cztery dachowki , tasma i gasior - ustaw wszystko optymalnie .

    Przynajmniej wspolpracuj z dekarzem .

  3. #3

    Domyślnie łaty i wyłaz dachowy jak dobrze zrobić??

    współpracuję z dekarzem ale chcę sie wiecej dowiedzieć bo dekarz wydaje mi sie zbyt często improwizuje , a nie mam czasu szukać teraz innego !!
    poradzimy sobie z tym jakoś
    ale mam kolejne pytanie : gdyby odległośc łat okazała sie zła i trzeba będzie przebić kilka ostatnich rzędów to lepiej je wszystkie przesunąć o ta samą długość, czy stopniowo zmieniać odległości łat
    a i jeszcze jedno : w którym miejscu najlepiej zamontować wyłaz dachowy w pobliżu komina- pod nim, obok komina czy obok poniżej komina??
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Opisz , co masz w tej chwili zrobione .
    Jezeli zmienisz rozstaw w wyniku nowego podzialu nagle to przekatna w tym miejscu sie zalamie , jezeli stopniowo to uzyskasz luk .
    Oprocz tego zareaguja dachowki szczytowe .
    Krotko mowiac bedzie brzydko....najlepiej popraw lacenie , to wcale nie jest duzo pracy , a warto.

  5. #5

    Domyślnie dach i łaty

    dach dwuspadowy - z obu stron jest położona folia kotrłaty i łaty,
    o odległośc poziomą łąt szczytowych pytałem dlatego że chciałem wiedzieć ile dachówka na szczycie ma się schować pod gąsior
    a co doraddzisz mi na temat wyłazu dachowego gdzie go zamontować aby pożniej samego siebie nie przeklinać

    Ps czy rynny wavina sie sprawdzają- tzn nie przebarwiają??

  6. #6

    Domyślnie

    Zwroc uwage , ze niektore wylazy to zlodzieje ciepla .

    Mozesz dodatkowo zamontowac dachowke wentylacyjna pod / nad wylazem , kominem i kazda inna przeszkoda na trasie okap - kalenica .

    W kalenicy pozostaw kilkucentymetrowa dziure w folii , na tej folii kontrlaty , na kontrlatach znowu folia o szerokosci 25-30 cm i na ten pasek folii laty kalenicowe .

    Miedzy krokwie izolacja - miedzy izolacja a folia ok. 3cm odstep bez wzgledu na to co pisze producent folii.

    To jest tylko propozycja ,a nie jedyne rozwiazanie ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony