dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Gładź wapienna zamiast gipsowej

    Czy ktoś stosował gładź wapienną, jakieś doświadczenia, jak z twardością, trwałością, czy faktycznie łatwiej ją nałożyć niż gips? Zastanawiam się dlaczego nie są tak popularne jak gładzie gipsowe.
    Linki producetnów:
    http://www.kreisel.pl/pol/aktualnosc...kty.php?id=341
    http://www.maxit.pl/produkt_szczegol...&backOffset=10
    http://www.baumit.com/baumit/pl/main...52/index.shtml

  2. #2

    Domyślnie

    zdecydowanie nie polecam!!!
    połozyłem u siebie --porażka
    nie da się tego świństwa prawie wcale szlifować --miałem akurat baumita
    nawet najdrobniejszy papier pozostawia rysy i gładz sie sypie

    to samo u mojego sasiada...a robiła inna ekipa

    musiałbyś miec jakiegos superspeca , który umiałby połozyć gładz bez póżnieszego szlifowana--od razu na gotowo

    musiałem to swiństwo trzykrotnie gruntować i przykryłem to gipsówą megarona---problem znikł


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zgudi
    zdecydowanie nie polecam!!!
    ...musiałbyś miec jakiegos superspeca , który umiałby połozyć gładz bez póżnieszego szlifowana--od razu na gotowo..
    Tyle, że ja właśnie chcę połozyć ją na gotowo, na mokro filcować lub gąbkować, żeby właśnie wyeliminować szlifowanie którego mam dość. Czy u Ciebie były te gładzie filcowane lub gąbkowane?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Pucek, a co będzie jak Ci się taka gładź uszkodzi?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Pucek, a co będzie jak Ci się taka gładź uszkodzi?
    Dlaczego ma sie uszkodzić nie za bardzo rozumiem, czy pytasz co będzie jeśli wyjdzie kicha i nie da się szlifować, hmmm w ostateczności położę gipsową.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Nie, pytam o czas pomiędzy budową a remontem
    A to trzeba przesunąć kontakt, a to tynk zarysuje się przy wnoszeniu mebli, a to odprysnie przy wieszaniu obrazków. Głax gipsowa naprawisz, z gładzią wapienna będzie klopot.

  7. #7

    Domyślnie

    u mnie gładz wapienna była robiona dwojako...
    --- na piętrze wcierali ją w świezy tynk cement-wap. a po wyschnięciu delikatnie szlifowali drobnym papierem---cały zabieg do dupy jw.
    mokre na mokre...
    --- na parterze juz tak nie robiłem, odczekałem az tynki wyschną i dopiero nałożyłem gładz wapienna
    efekt w jednym i drugim przypadku opłakany...
    juz nigdzie w domu nie mam tego scierwa
    wina nie lezała po stronie gipsiarzy ponieważ, ci sami połozyli mi pózniej gładz gipsowa i mozna powiedzieć ,ze mam w lustro w domu
    gładz jest idealna bez żadnych rys, itp. niespodzianek

    w innych częsciach domu dla urozmaicenia mam na ścianach strukturę zrobioną cekolem,
    putz 2 baranek ------------------oczywiście mam na myśli wnetrze

    zresztą to twój wybór
    rób jak chcesz
    został mi prawie cały worek gładzi wapiennej--oddam w prezencie!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zgudi
    został mi prawie cały worek gładzi wapiennej--oddam w prezencie!
    Wezmę, ale gdy dopłacisz.
    Wtedy kupię gips... i wszystko jasne
    dum spiro, spero

  9. #9

    Domyślnie

    Ja położyłem u siebie gładz wapienną BAYOSANA , w sumie wszystko jest OK ,tylko nie wiem dlaczego po wyschnięciu zrobiła się siatka.Trochę się wkurzyłem,ale na szczęście farba wszystko przykryła,pozd
    NAJPIERW TRACISZ ZDROWIE,ŻEBY MIEĆ PIENIĄDZE,POTEM TRACISZ PIENIĄDZE,ŻEBY MIEĆ ZDROWIE

  10. #10

    Domyślnie Re: Gładź wapienna zamiast gipsowej

    No to już chyba wiem dlaczego gładzie wapienne nie są tak popularne jak gipsowe, jednak chyba spróbuję.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    No to odświeżam wątek. Przyznam, że pierwotnie mailem zamiar położyć gładzie gipsowe ale wtedy właściwości fizyczne tynku c-w biorą w łeb (higroprzepuszczalność). Inna sprawa to fakt, że nie chcemy na ścianach lustrzanej gładkości. Wykonywanie podobno też jest mniej pracochłonne i uciążliwe bo taką gładź można zacierać na mokro. Mam zamiar kupić kilka kilo takiej gładzi i wypróbować jaki będzie efekt. Proszę o opinie użytkowników i wykonawców takich gładzi. Do rozpoczęcia pracy pozostały mi niecałe dwa tygodnie więc muszę się sprężyć z podjęciem decyzji
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    No to odświeżam wątek. Przyznam, że pierwotnie mailem zamiar położyć gładzie gipsowe ale wtedy właściwości fizyczne tynku c-w biorą w łeb (higroprzepuszczalność). Inna sprawa to fakt, że nie chcemy na ścianach lustrzanej gładkości. Wykonywanie podobno też jest mniej pracochłonne i uciążliwe bo taką gładź można zacierać na mokro. Mam zamiar kupić kilka kilo takiej gładzi i wypróbować jaki będzie efekt. Proszę o opinie użytkowników i wykonawców takich gładzi. Do rozpoczęcia pracy pozostały mi niecałe dwa tygodnie więc muszę się sprężyć z podjęciem decyzji
    Opinie użytkowników masz powyżej

    Ja stosowałem gładź gipsową, mniej problemów z nakładaniem, ewentualne nierówności można przeszlifować, nie ma problemu z gruntowaniem - same zalety.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Oczekuję jednak na więcej opinii...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    Oczekuję jednak na więcej opinii...
    Hmmm podejrzewam, że ich niewielka ilośc wynika z nikłego zastosowania gładzi cementowej - to już chyba coś sugeruje.

  15. #15

    Domyślnie

    Oj to chyba watek dla mnie.

    Tak jak ostatnio moda nakazuje nie chcialem miec gladkich scian wiec tynki CW. Tynkarze mieli zrobic tynki "na gotowo" pod malowanie. Struktura jaka chce osiagnac to grubsza satyna.

    Robota na 2 warstwy czyli obrzutka i filcowanie nie dala dobrego efektu - piach w tynku 0-2 ma za gruba ziarnistosc a do tego piach i tak byl slaby.

    Wymyslilem ze zrobimy tynki kategorii IVf czyli z ostatnia warstwa gladzi wapiennej z piaskiem kwarcowym. A tu czytam ze to sie nie sprawdza ????

    To jak sie wykonuje tynki kwarcowe z ktorych ludzie sa zadowoleni ??? Bo chyba nie polega to na obsypywaniu mokrej 2 warstwy tynku piachem kwarcowym i filcowaniu/gabkowaniu tego ?

    pozdrawiam

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał carringtontomas
    Cytat Napisał irysy
    Oczekuję jednak na więcej opinii...
    Hmmm podejrzewam, że ich niewielka ilośc wynika z nikłego zastosowania gładzi cementowej - to już chyba coś sugeruje.
    Nie chodzi o gładź cementową tylko wapienną do wygładzenia wykonanego już tynku c-w.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Przejrzałem jeszcze trochę materiałów w necie na temat gładzi wapiennych i nadal jestem na rozdrożu...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  18. #18

    Domyślnie

    Nie zastanawiaj się dłużej tylko bierz tą gładź i wypróbuj. Ja mam położoną gładź wapienną na tynki C-W i jest super. Żadnego gipsu i szlifowania

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    No to pojawiło sie światełko w tunelu Czy możesz napisać mi na priv. troche więcej szczegółów tzn. jaka technika wykonania, jakie narzedzia, czy ciężko się je wykonuje, ile warstw kładłeś, jaka faktura wyszła, itp. Będę wdzięczny za szybką i w miarę szczegółową odpowiedź...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek23
    Ja mam położoną gładź wapienną na tynki C-W i jest super. Żadnego gipsu i szlifowania
    a po co gładź na tynk cw? Ja mam właśnie tynki cw i nie planuję gładzi - ani gipsowej ani żadnej...

    miałeś kiepskie te tynki cw, że musiałeś kłaść na nie gładź?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony