dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 203
  1. #1

    Domyślnie Podłoga bambusowa - i inne :)

    Proszę o opinię na temat podłogi z deski bambusowej, tych którzy mają taką podłogę.
    Dzięki

    Opinia na temat innych drewnianych podlog bardzo mile widziana takze

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    A tacy co takie układali ale nie u siebie w domu, to też mogą wyrażać opinię czy mają spadać na... bambus!?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Boorg,
    nie drocz się z dziewczyną, tylko zapodawaj o tych bambusach.

    Mnie samą ten temat prześladuje, bo miałam mieć bambusy w łazience, ale nie na podlodze tylko na ścianie i suficie.

    Temat nie przeszedł - małż się sprzeciwił i nie mam bambusów

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Wcale nie droczę się tylko nie chce być jak Ewa Drzyzga - na każdy temat.
    Ale skoro mam Twoje poparcie to już klepię w klawiaturę.

    Bambus jako roślina bardziej przypomina trawę a nie drzewo. Dlaczego? Wiadomo - w środku jest pusty. Można powiedzieć, że rośnie sama kora. No a potem taką "korę" trzeba sprasować i pokleić aby otrzymać jednolity kawałek "drewna".

    Co ma w sobie bambusowa "deska"?
    Zalety.
    1. Prasowanie drewna zagęszcza je, przez co podłoga jest twarda.
    2. Unikamy wad spotykanych w innych gatunkach (np. szkody po robalach, sinizny, dziury po sękach, itp.).
    3. Zrównoważona kolorystyka.
    Wady.
    1. Każdy prasowany materiał jest bardzo podatny na wilgoć (szczególnie w początkowym okresie po ułożeniu). Pije ją bardzo szybko (i szybko oddaje) - grozi szparami w podłodze.
    2. Bambus jako drewno (puste w środku niestety) jest twardy, elastyczny i stabilny (idealny na wędki). Jako sprasowana deska jest twardy, elastyczny ale już niestabilny. Chyba, że bambus będzie naklejony jako fornir lub wykonamy go w formie parkietu warstwowego (z warstwą stabilizacyjną), to wtedy odzyska stabilność.
    3. Bambus jest nijaki prawie jak wykładzina PCV (ale ja jestem wypaczony zawodowo i czasem gadam głupoty ).

    Jak już kupować deskę bambusową to najlepiej polakierowaną i z frezowanymi krawędziami. Dlaczego? Ano dlatego, iż bambus sprawia duże kłopoty przy cyklinowaniu. Przez to, że drewno ma zniszczoną strukturę (prasowanie), włókna z krawędzi desek potrafią rozwarstwiać się przy polerowaniu. Powoduje to dużą ilość błędów w cyklinowaniu i lakierowaniu. Więc producenci frezują krawędzi desek bambusowych minimalizując ten problem. A frez ten jest dosyć niewielki (około 1 mm), wiec gdyby taką deskę wycyklinować to w niektórych miejscach frez zniknie i wtedy mamy problem. Stąd fabryczny lakier na desce.
    Jak widać bambus jest jaki jest nie ze względu na walory estetyczne a bardziej na zależności technologiczne.
    i to tyle "od kornika co bambusów nie jada"

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Heloł korniku

    a jak się będą zachowywać tyczki bambusa w łazience?

    Miałam mieć takie przyklejone do ściany, ale małż stwierdził, że to w ogóle beznadziejny pomysł, bo zaczną czernieć i się wykrzywiać od wilgoci.

    Miał rację?

    Sorry Agnieszko, za podpięcie się pod Twój wątek, ale jak Ty zniknęłaś, to ja wykorzystam Boorga .

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Póki bambus jest bambusem (cały czas piszemy o drewnie oczywiscie ) to wszystko będzie OK. Nie wygnie się ani nie poczarnieje.
    Gorzej jak sprasujemy bambusa (dalej piszemy o drewnie oczywiście ) wtedy bez zabezpieczeń ani rusz (chodzi o lakier lub olej oczywiście )
    Pamiętaj, że bambus rośnie w klimacie gdzie średnia wilgotność powietrza to 70-80% (u nas 40-50%) więc ma w Twojej łazience jak u siebie w domu.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale ja mam na myśli suche, zdrewniałe, ucięte patyki, a nie zieloną rosnącą roślinę.

    Z takimi patykami też będzie OK? Nie trzeba niczym zabezpieczać?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Soniko jako parkieciarz zawsze piszę o patykach!!!
    Jakbym był ogrodnikiem to pisałbym o roślinkach!!!
    Więc miałem na myśli patyki... .

    Aha. Stare powiedzenie parkieciarzy mówi:
    "... drewnu po ścięciu najlepiej leży sie tam, gdzie od maleńkości rosło..." Mikolajus Cornicus AD 2006.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i wierz tu facetom.
    Ja naiwna zrezygnowałam z tych bambusów i teraz chyba mi przyjdzie ustawić sobie snopek w kącie, bo na klejenie do ściany już niestety za późno .


    Cornicusie oddaję Cię w ręce Agnieszki .

    A swoją drogą to dlaczego Twój nick to Boorg, a nie Cornicus ?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Ja jestem czcicielem wielkiego Cornicusa!!!
    To taka sekta parkieciarzy.
    A sekty są teraz trendy (vide patrz sekta zielonookiej).

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorg
    Ja jestem czcicielem wielkiego Cornicusa!!!
    To taka sekta parkieciarzy.
    A sekty są teraz trendy (vide patrz sekta zielonookiej).
    A ja nie należę to żadnej - buuuu , czy to znaczy, żem stracona??

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Ależ skąd!!!
    Masz szansę zostać guru, czyli szefem sekty!!!
    Ja proponuję sekta robaczywego jabłuszka czyli JABŁOŻERKA.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki Boorg - you made my day .

    Podoba mi się - sekta JABŁOŻERKA .

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorg
    A tacy co takie układali ale nie u siebie w domu, to też mogą wyrażać opinię czy mają spadać na... bambus!?
    ej boorg nooooo!!!!
    Wszystkie opinie zbieram
    Właśnie zabieram się do czytania już zebranych

  15. #15

    Domyślnie

    dzieki za rady .
    boorg chodzi mi o parkiet 3-warstwowy w kolorze karmelu.
    Skopiuje opis :
    Lamelki składają się z trzech warstw, w tym z warstwy bambusa o grubości 4 mm. Dolne warstwy składają się z drzewa iglastego, przy czym środkowa warstwa jest ułożona poprzecznie tak, aby gwarantowała maksymalną stabilność. Lamelki posiadają łączenie pióro-wpust. Parkiet 3-warstwowy idealnie nadaje sią do pomieszczeń w których można układać podłogę tylko w systemie "pływającym". Parkiet dostarczany jest jako: surowy, lakierowany lub olejowany.

    A to strona

    http://www.galeriaparkietu.pl/parkiet_bambus.html

    Czy w takim parkiecie tez moga powstac szpary?

    Wlasciwie mam problem z doborem koloru - czeresnia za jasna, merabu za ciemny, karmelowy bambus mi sie spodobal,ale przestraszyles mnie szparami - teraz mam sosnowa deske, tam gdzie uzupelniali mi podłogę to dali zapewne nie wysuszona deskę i mam takie szpary ze mysz by przelazla niedlugo.
    Wiśnia ma ładny kolor ale znow miekka jest.
    I co tu wybrac

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Tak, szpary mogą powstać, ale będą dużo mniejsze jak przy bambusie "litym".

    Wygląd Twojej bambusowej podłogi będzie zależał od:
    1. Kolejności zaplanowanych prac. Jako, że jest to podłoga gotowa (nie musi być cyklinowana) możesz ją położyć na samym końcu (po zakończeniu wszystkich prac mokrych takich jak malowanie, gipsy, płytki, itp.).
    2. Magazynowania. Staraj się dostarczyć podłogę nie wcześniej niż 3 dni przed montażem podłogi. Zwróć uwagę, aby opakowania były w miarę szczelnie zamknięte (nie bierz desek bez opakowania). Bądź konsekwentna w swoim uporze. Sprzedawca będzie twierdził, że drewno na Twojej budowie może leżeć nawet miesiąc czasu i nic z nim nie będzie. Ale pamiętaj: bambus jest bardzo kłopotliwym drewnem do magazynowania.
    3. Selekcji materiału. Dokładnie przyjmuj materiał przywieziony na Twoją budowę. Każdą paczkę połóż na ziemi i naciśnij nogą. Jeżeli poczujesz, że wyraźnie ugina się to zły znak - deski są wygięte w tzw. pióro. Masz powód do reklamacji.
    Po otworzeniu parkieciarz musi dokładnie przejrzeć każdą deskę. Te wadliwe (np. krzywe krawędzie, błędy w lakierowaniu) musi odrzucić. Też muszą Ci je wymienić (chyba, że w gwarancji jest inaczej).
    4. Wilgotność powietrza i wylewek. Wilgotność wylewki betonowej do 2,5% (niektórzy przyjmują wg norm niemieckich 2%), wilgotność powietrza 40-60%. Dobrze aby od momentu przywiezienia drewna na budowę kontrolować wilgotność powietrza. Jak będzie za wilgotno (powyżej 60%) to uchylić na stałe okno na szczycie. Prosty wilgotnościomierz (higrometr) można kupić za około 30 zł. Wylewki musi sprawdzić parkieciarz. I jeszcze jedno: koniecznie musisz położyć folię paraizolacyjną pod podłogę.

    i to tyle.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorg
    Tak, szpary mogą powstać, ale będą dużo mniejsze jak przy bambusie "litym".

    Wygląd Twojej bambusowej podłogi będzie zależał od:
    1. Kolejności zaplanowanych prac. Jako, że jest to podłoga gotowa (nie musi być cyklinowana) możesz ją położyć na samym końcu (po zakończeniu wszystkich prac mokrych takich jak malowanie, gipsy, płytki, itp.).
    2. Magazynowania. Staraj się dostarczyć podłogę nie wcześniej niż 3 dni przed montażem podłogi. Zwróć uwagę, aby opakowania były w miarę szczelnie zamknięte (nie bierz desek bez opakowania). Bądź konsekwentna w swoim uporze. Sprzedawca będzie twierdził, że drewno na Twojej budowie może leżeć nawet miesiąc czasu i nic z nim nie będzie. Ale pamiętaj: bambus jest bardzo kłopotliwym drewnem do magazynowania.
    3. Selekcji materiału. Dokładnie przyjmuj materiał przywieziony na Twoją budowę. Każdą paczkę połóż na ziemi i naciśnij nogą. Jeżeli poczujesz, że wyraźnie ugina się to zły znak - deski są wygięte w tzw. pióro. Masz powód do reklamacji.
    Po otworzeniu parkieciarz musi dokładnie przejrzeć każdą deskę. Te wadliwe (np. krzywe krawędzie, błędy w lakierowaniu) musi odrzucić. Też muszą Ci je wymienić (chyba, że w gwarancji jest inaczej).
    4. Wilgotność powietrza i wylewek. Wilgotność wylewki betonowej do 2,5% (niektórzy przyjmują wg norm niemieckich 2%), wilgotność powietrza 40-60%. Dobrze aby od momentu przywiezienia drewna na budowę kontrolować wilgotność powietrza. Jak będzie za wilgotno (powyżej 60%) to uchylić na stałe okno na szczycie. Prosty wilgotnościomierz (higrometr) można kupić za około 30 zł. Wylewki musi sprawdzić parkieciarz. I jeszcze jedno: koniecznie musisz położyć folię paraizolacyjną pod podłogę.

    i to tyle.
    o matko z córką
    Juz zrezygnowalam z bambusa
    Jutro jade wybierac co innego
    Dzieki

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Hmmm...a moge sie tematycznie podpiac z innymi gatunkami drewna na parkiety (o merabu juz bylo) Albo wiecei co zaloze nowy watek
    Boorg bedziesz tak mily i zajrzysz?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Ale większość moich uwag tyczy się każdej podłogi drewnianej , ale niektóre z nich (w przeciwieństwie do bambusa) możesz trzymać na swojej budowie nawet pół roku (bez większych strat dla samego drewna).

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale ja np nie wiedzialam ze bambus jako sprasowane drewno ma mniejsza stabilnosc, ze moga byc problemy przy cyklinowaniu
    o takie "haczyki" mi glownie chodzi juz w praktycznym uzytkowaniu

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony