dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy lubicie twarde strony reklamowe?

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    3 5,08%
  • NIE

    56 94,92%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie Jak czytać Muratora- krótki poradnik

    Co zrobić żeby normalnie przeczytać majowy numer? to proste
    1. wyjąć z folii
    2. oderwać plytkę
    3. skleić tasmą otwieraną okladkę
    4. wyjąć pięć broszurek reklamowych
    5. nożykiem do tapet wyciąć pięć twardych stron reklmowych

    uff, teraz można zacza czytac normalne pismo. Czy nie uważacie, że redakcja przesadza z ilościa reklam i insertów, to staje sie groteskowe. Przy takiej ilości komercyjnych stron i dodatkow, pismo powinno być o połowę tańsze!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    byc moze bez tych reklam bylo by o polowe drozsze

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście można się dowalać do wartości merytorycznych, mozna do twardych wkładek i składanych okładek.
    Mnie te drugie nie przeszkadzają i póki zawrtość merytoryczna będzie ok... nie zamierzam być upierdliwy.
    mamy tzw. kapitalizm, system w którym, praktycznie każde działanie rynkowe musi być nastawione na zysk...Kolega robinoc może pamięta, kiedyś były gazety o znajomo brzmiących tytułach: "Panorama", "Razem", "Kraj Rad", "Dziennik Ludowy" itp. nie było w nich żadnych reklam, nie mówiąc już o wkładkach czy składanych okładkach.
    Z tego co kojarze, większości narodu nie podobała się taka prasa i zmieniliśmy ją wraz z systemem.
    Jak się ktoś źle czuje z taką okładką zawsze może nie kupić lub wyjechać na Kubę i se cóś z tamtejszych periodyków zaprenumerować
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie Re: Jak czytać Muratora- krótki poradnik

    Cytat Napisał robinoc
    Czy nie uważacie, że redakcja przesadza z ilościa reklam i insertów, to staje sie groteskowe.
    To jest samo zycie.
    Redakcja jest podmiotem gospodarczym i jako taki chcac byc cenowo konkurencyjna robi co robi.
    To prosta zasada , nie wiedziales?
    Reklam czytac nie musisz.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja to ew . chcialabym zeby te tekturki sztywne (faktycznie trzeba je wyrwac zeby dobrze sie czytało M.) mialy perforacje przy grzbiecie - bo tak to latwo uszkodzic

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    na kibelku to muratora sie niezbyt elegancko czyta ....tu coś leci tam odpada

    ps. ten Immergas juz mi zbrzydl ....dajcie coś innego !
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Oj tam, czepiacie się
    Wiadomo, że wydawnictwo zarabia na reklamach i stara się, aby było ich najwięcej.

    Kupuję Muratora z przyzwyczajenia . Robię to też z potrzeby utrzymania tego pożytecznego forum

    Ja też czytanie Muratora zaczynam od przygotowania, czyli wyrzucenia luźnych reklam, sklejenia okładki przy pomocy kleju w sztyfcie i wycięcia nożykiem reklam na twardym papierze.

    Zastanawiam się, czy reklamodawcy zamawiający swoje reklamy na takich wkładkach lub twardych stronach zdają sobie sprawę z niskiej skuteczności takiej reklamy (zapewne za wyższą cenę)

    Może musimy się zebrać i napisać do tych reklamodawców e-maile z taką informacją i wtedy składana okładka, luźne reklamy i twarde reklamy wewnątrz czasopisma przestaną istnieć
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    99 % moich zarobków mam dzięki reklamie, więc co nieco o niej wiem. Nieprawdą jest stwierdzenie, że reklama na twardych stronach nie działa. Działa i to bardzo skutecznie. Nikt nie zrobi reklamy bez sprawdzenia jej skuteczności, więc skoro robi to jest skuteczna. Wydarta lub sklejona reklama to dobra reklama. Istotą jej jest podświadomość. Wydarcie, lub sklejenie zmusza do popatrzenia na stronę. Nie jest istotne czy z zainteresowaniem, czy całkiem mimo woli. O to w reklamie chodzi.
    Ja lubię reklamy, źle by było gdyby ich nie było. Inserty wpinam w tematyczne teczki, podobnie z twardymi stronami. Złoszczę się czasem gdy na odwrocie twardej strony jest reklama innego typu produktu - to poważny błąd.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tez mi sie wydaje ze zwraca sie uwage...
    jak produkt nie jest potrzebny to irytacja wyrywamy wywalamy i zapominamy...
    ale jak nagdle szukamy najtanszego kredytu, najlepszego pieca - to czy reklama irytujaca czy nie - sprawdzamy produkt ( i czasem sie na niego decydujemy)

    ps. ja to przetestowalam na tej reklamie co wyskakiwala z tym kredytem hipotecznym co pani wypinala tylek - wkurzala mnie strasznie ale jak ktos z rodziny zastanawial sie nad kredytem - to od razu sobie przypomnialam (co prawda nie wiem czy to byl bank x czy y - ale sprawdzilam oferte)

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Selimm napisał:
    na kibelku to muratora sie niezbyt elegancko czyta ....tu coś leci tam odpada
    Taaa ... i papier taki sztywny i śliski...

  11. #11

    Domyślnie

    Ja nalezę do grupy ludzi do których twarde strony nie trafiają. Nie mam zielonego pojęcia co jest na tych twardych stronach. Więc TWARDYM stronom w MURATORZE mówimy NIE.

    Cytat Napisał ged
    Nikt nie zrobi reklamy bez sprawdzenia jej skuteczności, więc skoro robi to jest skuteczna. Wydarta lub sklejona reklama to dobra reklama. Istotą jej jest podświadomość. Wydarcie, lub sklejenie zmusza do popatrzenia na stronę. Nie jest istotne czy z zainteresowaniem, czy całkiem mimo woli. O to w reklamie chodzi.
    .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mossbauer
    Ja nalezę do grupy ludzi do których twarde strony nie trafiają. Nie mam zielonego pojęcia co jest na tych twardych stronach. Więc TWARDYM stronom w MURATORZE mówimy NIE.

    Jak mozesz stwierdzic , ze nie trafia do ciebie cos czego nie znasz?
    Moze zobacz , a potem sie jednak zastanow?

  13. #13

    Domyślnie

    Nie o to mi chodziło, chodziło o potrzebę reklamy i jej zauważalność pośród innych. A mianowicie te na grubszych stronach mają być lepsze. Jak są lepsze jak nie są.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Skąd wiesz, że nie są?

  15. #15

    Domyślnie

    Jeszcze żadnej reklamy z twardej okładki nie przejrzałem, wszyskie ląduję od razu w kominku. Nie da się czytać gazety z tymi reklamami. Jeszcze te denerwujące wyrywanie Dobrym pomysłem byłaby możliwość szybkiego ich wyrwania, ale to chyba nie wchodzi w rachubę Może wtedy bym je przejrzał bo bym się nie denerwował przy wyrywaniu

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    99 % moich zarobków mam dzięki reklamie, więc co nieco o niej wiem. Nieprawdą jest stwierdzenie, że reklama na twardych stronach nie działa. Działa i to bardzo skutecznie. Nikt nie zrobi reklamy bez sprawdzenia jej skuteczności, więc skoro robi to jest skuteczna. Wydarta lub sklejona reklama to dobra reklama. Istotą jej jest podświadomość. Wydarcie, lub sklejenie zmusza do popatrzenia na stronę. Nie jest istotne czy z zainteresowaniem, czy całkiem mimo woli. O to w reklamie chodzi.
    Ja lubię reklamy, źle by było gdyby ich nie było. Inserty wpinam w tematyczne teczki, podobnie z twardymi stronami. Złoszczę się czasem gdy na odwrocie twardej strony jest reklama innego typu produktu - to poważny błąd.
    Bardzo fajnie, że potrafisz tak dobrze zarabiać na reklamie.
    Na pewno prawdą jest stwierdzenie, że na mnie reklama na twardych stronach nie działa. Wycinam je i w mojej podświadomości zostaje tyle, że była to reklama firmy Vailant, Viessman itp. Nijak nie wpłynie to na moje zainteresowanie jedną z tych firm.
    Na pewno bardziej zwraca moją uwagę reklama, która pozostaje na zwykłej kartce, bo nie zostaje wycięta, tylko wpadam na nią kilkakrotnie wracając do czytania Muratora. Może nawet przeczytam ją w całości. Takiej szansy nie ma reklama na twardej stronie, bo jej już u mnie nie ma . Widocznie jestem tym drobnym odsetkiem, do którego takie reklamy nie trafiają
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Jak możesz pisać że nie działa? Wymieniasz z pamięci nazwy firm reklamujących się w ten sposób. Zadziałało dokładnie tak jak zostało zaplanowane. Jeśli chcesz sprawdzić jak bardzo zadziałało to zrób test.
    Na kartce papieru wypisz nazwy firm które zapamiętałeś z ostatniego Muratora. Ustal jaki procent zapamiętałeś z twardych stron, a jaki z innych. Myślę że stosunek będzie jak 1 do 1000

  18. #18

    Domyślnie

    Ja zapamiętałam tylko reklamę Purmo - bo ich grzejniki będziemy montować, reszty nie pamiętam

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    Jak możesz pisać że nie działa? Wymieniasz z pamięci nazwy firm reklamujących się w ten sposób. Zadziałało dokładnie tak jak zostało zaplanowane. Jeśli chcesz sprawdzić jak bardzo zadziałało to zrób test.
    Na kartce papieru wypisz nazwy firm które zapamiętałeś z ostatniego Muratora. Ustal jaki procent zapamiętałeś z twardych stron, a jaki z innych. Myślę że stosunek będzie jak 1 do 1000
    Niestety jesteś w błędzie. Wymieniam nazwy firm, które znam i widzę je wszędzie, nie tylko na twardych stronach Mutarora
    Wymieniam je, bo tylko one są na tych twardych stronach
    Nie zapamiętałem z tych reklam nic więcej. Wiem, że jedne z tych firm produkują kotły, a inne grzejniki, ale nie wiem tego z tych reklam.
    Jeśli te reklamy mają tylko rozpowszechnić nazwę marki, to może i dobry sposób, natomiast jeśli reklamuja konkretny produkt, to nawet nie wiem jaki. Do rozpowszechnienia nazwy marki lepiej nadaje się pasek na stronie głównej, niż taka twarda strona. Na pierwszą stronę zerka każdy, mimo woli.
    Ty jesteś specem od reklamy. Ja piszę tylko swoje zdanie
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ja nie lubię tych twardych wkładek, nie da sie jednocześnie czytać, pic kawę i palic papierosa
    No i kompletnie nie wiem, co na nich sie znajdowalo, pomimo, że większość artykułów przeczytałam z ostatniego Muratora

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony