dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 22
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 427
  1. #181
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar madmegs
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie więcej szczegółów

    Witam wszystkich Cyrkonowców (Cyrkowców? )!

    Właśnie zmagam się z wyborem projektu. Miotam się.


    Jestem pod wrażeniem Waszych osiągnięć - zwłaszcza Krisker! Majstersztyk ten Twój Cyrkonik!

    Genialnie zbudowałeś i uwieczniłeś na wszystkich etapach swój dom. Jestem pod wrażeniem! Po prostu skarbnica wiedzy dla takich żółtodziobów jak ja!

    Mam prośbę - powiedz, jakie są wymiary pomieszczeń, zwłaszcza na górze. Bo Cyrkon Gniezna jest obfotografowany na górze w developerce i można coś z tego wywnioskować, a z Twoich zdjęć góry ciężko trochę... Byłbyś tak uprzejmy i zmierzył? Boję się trochę że może nam we czwórkę być ciasno. A nie chcę podnosić ściany kolankowej.

    Bardzo podoba mi się Twój Cyrkon, świetna sprawa z kominkiem, otwarciem schodów i oczywiście z belkami na suficie salonu! Niestety nie umiem sobie wyobrazić przestrzeni w pokojach, zwłaszcza po umeblowaniu. Jak Ci wyszło?

    Co do żółtego koloru elewacji, którym wydaje się, że się stresujesz - spoko - z czasem zblednie. Wiem z autopsji.

    Pozdrawiam Madmegs

  2. #182

    Domyślnie Re: więcej szczegółów

    Cytat Napisał madmegs
    Mam prośbę - powiedz, jakie są wymiary pomieszczeń, zwłaszcza na górze. Bo Cyrkon Gniezna jest obfotografowany na górze w developerce i można coś z tego wywnioskować, a z Twoich zdjęć góry ciężko trochę... Byłbyś tak uprzejmy i zmierzył? Boję się trochę że może nam we czwórkę być ciasno. A nie chcę podnosić ściany kolankowej.Niestety nie umiem sobie wyobrazić przestrzeni w pokojach, zwłaszcza po umeblowaniu. Jak Ci wyszło?
    Dziękuję za słowa uznania

    Na górze są dwa pokoje 3,5x5 + łazienka 2,2x2,1
    Na dole sypialnia ma 3x3,5
    Metraż jest na stronie projektu.

    Skosy na górze w ogóle nie przeszkadzają. Zaczynają się na wysokości 1,5m przy oryginalnej więźbie i stropie (z drewna).

    Co do przestrzeni, to w sypialni na dole mieści się szafa i łóżko 1.40x2 do tego łóżeczko dzidzi i już jest troszkę ciasno, ale tam się tylko śpi. Salon też nie jest wielki, ale dla nas w zupełności wystarczy. Dzięki odsłonięciu belek mamy dużą wysokość i optycznie się powiększył. Ogólnie jednak nie ma co się oszukiwać - Cyrkon to mały domek i rowerem będzie ciężko jeździć po pokojach

    Powodzonka!
    Pozdrawiam,
    Krisker

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar madmegs
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    Dzięki!
    Rozumiem, że wymiary pokoi na górze są łącznie z powierzchnią, która wg projektu przeznaczona była na "stryszki"?.
    Jeszcze jedno pytanko: Jak wyszliście ze stołem w kuchni? Po ustawieniu mebli jak w projekcie, mieści się stół powiedzmy 70x130 + 4 krzesła np pod ścianą Twoją...południową ( na lewo od drzwi balkonowych), prostopadle do niej ?
    I czy pralka Twoim zdaniem wejdzie do dolnej łazienki?
    ...no, to już dwa pytanka

    Ciekawi mnie też jak rozwiązałeś zabudowę kominka - bo zapowiadał się nadzwyczaj interesująco...

    z góry dzięki!

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał madmegs
    Dzięki!
    Rozumiem, że wymiary pokoi na górze są łącznie z powierzchnią, która wg projektu przeznaczona była na "stryszki"?.
    Jeszcze jedno pytanko: Jak wyszliście ze stołem w kuchni? Po ustawieniu mebli jak w projekcie, mieści się stół powiedzmy 70x130 + 4 krzesła np pod ścianą Twoją...południową ( na lewo od drzwi balkonowych), prostopadle do niej ?
    I czy pralka Twoim zdaniem wejdzie do dolnej łazienki?
    ...no, to już dwa pytanka

    Ciekawi mnie też jak rozwiązałeś zabudowę kominka - bo zapowiadał się nadzwyczaj interesująco...
    Podałem wymiary po podłodze, czyli w najniższym miejscu masz 1,5m. Garderoby (bo chyba to jest ten "stryszek" ) nie robiłem. Stół ustawiliśmy dłuższym bokiem przy kominie (od południa). Oddziela nieco salon od kuchni, ale nie jest źle. Stół robiłem sam, ale nie pamiętam dokładnie ile ma (około 70x110).
    Jeśli umywalka będzie wisząca i umieścisz ją zgodnie z projektem, to pralka zmieści się pod oknem, choć nie wiem, czy taka z bocznym wsadem. Ja pralkę dałem w pomieszczeniu gospodarczym.
    Zabudowa kominka stoi - czekam do wiosny. Muszę teraz zrobić poziome odcinki z cegieł ułożonych na sztorc - brudna robota, a nie chcę w domu syfić. Choć muszę przyznać, że brak zabudowy kominka nie wpływa korzystnie na jakość ogrzewania Ale już końcówka, więc jakoś się przemęczymy
    Pozdrawiam,
    Krisker

  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar madmegs
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    acha!
    dzięki!

    Z ogrzewaniem kominkowym masz rajta, po zabudowie będzie wydajniejsze ( to też wiem z autopsji - przez rok grzaliśmy z bebechami na wierzchu )

    Masz słuszność z odłożeniem babraniny do wiosny. A ponieważ jednak zima ( a raczej jej brak ) nam sprzyja, ten mały niedosyt kalorii z kominka chyba nie jest dokuczliwy? Zresztą wiosna tuż tuż!

    Powodzenia!

    Pokornie czekam na foto - relację z wiosennych prac .

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar madmegs
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie pokrycie dachu

    Hej jeszcze raz!

    mam pytanie odnośnie dachu: Ty, Krisker, deskowałeś i kryłeś papą pod dachówkę. Tak było w projekcie, czy to była Twoja decyzja? Masz jakieś doświadczenia/przemyślenia w tej kwestii? Wiesz, chodzi mi o to, że co człowiek, to co innego mówi - jeden, że pod dachówkę najlepiej dawać ondulinę, inny, że tylko folia i na to łaty i kontrłaty i można lecieć z dachówką... A teraz widzę, że deski i papa? To lepiej jest tak - Twoim zdaniem?


    Pzdr Madmegs

  7. #187

    Domyślnie Re: pokrycie dachu

    Cytat Napisał madmegs
    Hej jeszcze raz!

    mam pytanie odnośnie dachu: Ty, Krisker, deskowałeś i kryłeś papą pod dachówkę. Tak było w projekcie, czy to była Twoja decyzja? Masz jakieś doświadczenia/przemyślenia w tej kwestii? Wiesz, chodzi mi o to, że co człowiek, to co innego mówi - jeden, że pod dachówkę najlepiej dawać ondulinę, inny, że tylko folia i na to łaty i kontrłaty i można lecieć z dachówką... A teraz widzę, że deski i papa? To lepiej jest tak - Twoim zdaniem?


    Pzdr Madmegs
    Dachówka jest w projekcie i więźba jest już przeliczona. W oryginale zamiast deskowania jest folia i taśmy stężające spinające dodatkowo krokwie po to, aby dach był sztywniejszy. Odpuściłem folie i te taśmy, bo zwyczajnie większe zaufanie miałem do rozwiązania klasycznego - deski + papa. Dodatkowo na etapie podejmowania decyzji nie byłem pewien, czy dach nie będzie musiał przezimować bez dachówki, co w przypadku samej folii byłoby niemożliwe. Tak, czy siak wyszły deski i papa i jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Mam dodatkową ochronę od strony dachu. Nawet jak mi wiatr dachówki pozrywa (co jeszcze się nie zdarzyło, mimo że sam je kładłem ), to zostają jeszcze deski i papa.
    A co do kominka - brak zabudowy utrudnia przekazanie ciepła do innych pomieszczeń - większość rozchodzi się po salonie. Poza tym komin się słabo nagrzewa, a i tak u mnie nie ma zbyt wiele elementów akumulujących ciepło....
    Pozdrawiam,
    Krisker

  8. #188
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar madmegs
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie Re: pokrycie dachu

    Cytat Napisał Krisker
    [A co do kominka - brak zabudowy utrudnia przekazanie ciepła do innych pomieszczeń - większość rozchodzi się po salonie. Poza tym komin się słabo nagrzewa, a i tak u mnie nie ma zbyt wiele elementów akumulujących ciepło....
    Dokładnie o tym mówię

  9. #189
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar madmegs
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie Re: pokrycie dachu

    Krisker napisał:
    Dachówka jest w projekcie i więźba jest już przeliczona. W oryginale zamiast deskowania jest folia i taśmy stężające spinające dodatkowo krokwie po to, aby dach był sztywniejszy. Odpuściłem folie i te taśmy, bo zwyczajnie większe zaufanie miałem do rozwiązania klasycznego - deski + papa. Dodatkowo na etapie podejmowania decyzji nie byłem pewien, czy dach nie będzie musiał przezimować bez dachówki, co w przypadku samej folii byłoby niemożliwe. Tak, czy siak wyszły deski i papa i jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Mam dodatkową ochronę od strony dachu. Nawet jak mi wiatr dachówki pozrywa (co jeszcze się nie zdarzyło, mimo że sam je kładłem ), to zostają jeszcze deski i papa.

    Faktycznie, świetne rozwiązanie! Warto skorzystać. Dzięki! Jak to człowiek całe życie się uczy....

  10. #190

    Domyślnie

    Witam, widzę że forum sie ożywiło, może niedługo dołączę z konkretami - w maju lub czerwcu odbieram pozwolenie (mam nadzieję), na razie sprawa utknęła w ZUDP - zmieniły sie wymogi odnośnie dostarczonej dokumentacji (głównie geodezyjnej), a mój pan geodeta jeszcze ich nie ogarnął, niestety.
    Na razie kompletuję materiały budowlane, żeby ruszyć z kopyta, jak tylko dostane pozwolenie. pozdrawiam

  11. #191

    Domyślnie

    Ja tez planuje pelne deskowanie a na to membrana dachowa .Krokwie beda strugane a wiezba widoczna od dolu.

  12. #192

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich Cyrkonowcow!

  13. #193

    Domyślnie

    Ja również
    Pozdrawiam,
    Krisker

  14. #194

    Domyślnie

    Własnie wjechałem zobaczyć po ostatnich wiatrach. Niestety w kilku miejscach nida na poddaszu zarysowała się.
    Przy kominach, przy oknach połaciowych oraz nad wrzwiami wewnętrznymi.
    Z daleka nei widać ale podchodząc bliżej lub przy 1000watowym halogenie widać.
    Też tak się wam działo?
    Stelaże dałem metalowe płytę pojedyńczo.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  15. #195

    Domyślnie

    Prawdopodobnie sa to bledy w konstrukcji.Poddasze w GK wymaga duzej fachowosci.Konstrukcje GK wymagaja przedewszystkim prawidlowego laczenia z innymi elementami budowlanymi(np. z murem czy kominem).Nie moga to byc polaczenia stale.Inaczej pracuje np.konstrukcja GK,a inaczej sciana murowana i dlatego rozdziela sie je delatacja.A fugi delatacyjne trzeba wiedziec jak je robic i gdzie,a to niewielu fachowcow wie.Ale nawet przy prawidlowym wykonaniu tej zabudowy moga zdazyc sie pekniecia i trzeba z nimi poprostu zyc.Poczekaj jeszcze 2 ,3 lata az sie budowa osiadzie i te drobne usterki poprawisz i bedzie dobrze.Pozdrawiam

    PS.Zeby czlowiek mial tylko takie problemy na budowie!

  16. #196

    Domyślnie

    Problemy bywają większe lecz ten mnie denerwuje gdyż ju zprawie na gotowo śiany a ty trach kreska

    Wycieliśmy i damy silikon a potem raz jeszcze lekko gips. Zobaczymy co się będzie działo.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  17. #197

    Domyślnie

    Jesli jest to rysa na laczeniu plyt to trzeba to wyciac do 2/3 glebokosci ,zaszpachlowac Uniflotem na siatce.A laczenie ze sciana to mozna poprawic akrylem (!) a nie sylikonem.Sylikonu nie mozna zamalowac!
    Ja ruszam w kwietniu ze scianami.
    Pozdrowienia

  18. #198

    Domyślnie

    Źle napisałem oczywiście jest akryl. Zobaczymy co się będzie działo.

    Kilka fotek z kolorami.

    Pokój dziecinny.


    Sypialnia:


    Fragment podłogi z przedsionka.

    [/img]
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  19. #199

    Domyślnie

    Niestety pęka dalej
    Zrobimy próbę z uniflotem w przyszłym tygodniu.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  20. #200

    Domyślnie

    Cytat Napisał gniezno
    Niestety pęka dalej
    Zrobimy próbę z uniflotem w przyszłym tygodniu.
    Postaraj sie zrobic zdjecie tego miejsca i pokaz, moze uda sie cos poradzic.

Strona 10 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony