dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 22
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 427
  1. #261

    Domyślnie

    Pamiętaj, że to był 2006r.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  2. #262

    Domyślnie

    Witam, ja we wrześniu 2008 cieśli zapłaciłem ok. 2500 zł + doszło 850zł za dźwig - wiązary były przygotowane w całości na ziemi. Oczywiście nie liczę zapłaty dla pomocnika - czyli dla mnie.
    Też zrobiłem ścianę 2w - gazobeton (prefabet), na to pójdzie 15cm styropianu LAMBDA z oferty termoorganiki lub swisspor (tego szarego)
    Zrobiłem jeden błąd: zamieniłem murłatę z projektu na grubszą, za poradą cieśli zresztą, co zaowocowało koniecznością zabudowy ścianki kolankowej płytą OSB, gdyż nawet na najcieńsze bloczki nie było już miejsca.
    Tak więc część poddasza będę miał jak w kanadyjczyku!!
    Pozdrawiam

  3. #263

    Domyślnie

    ja za cały "dach", konstrukcja, dachówka, okna i malowanie podbitki itp. zapłaciłem 10 000
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  4. #264

    Domyślnie

    W tym roku nie bedzie chyba takiego wariactwa budowlanego jak w latach 2007/2008 to i o ekipe bedzie latwiej i o lepszych fachowcow

  5. #265
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mycha Mika

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    66-433
    Posty
    20

    Domyślnie

    Co tak cicho na tym forum? Można by rzec jak w tym utworze "Gdzie ci mężczyźni?..."
    Wszyscy tak zajęci budowaniem, że nikt już nie zdaje relacji z "Placu Boju".
    Co tam u Was budowniczowie?
    Krisker czy zamieszkałeś już w swoim gniazdku? Może prześlesz jakieś nowe fotosy? Czy twoja elewacja, z której byłeś tak niezadowolony, zimą prezentuje się lepiej?
    U mnie w zeszłym tygodniu odbyło się lanie wieńca. Od jutra cieśle będą się zmagać z wieźbą. Przez tydzień docinanie, spasowanie, struganie, malowanie itp. a od następnego tygodnia niech pnie się do góry! Potem od razu dachówka i pod koniec marca może będzie stan surowy otwarty. Już nie mogę się doczekać bo dachówka już dawno czeka, po długim namyśle wybrałam ceramiczną, bo dostałam na nią duży upust. Renesansowa L-15 Kunice z Koramic-a w kolorze czerwona angoba. To jeszcze nie jest do końca to o czym marzyłam, ale na realizację marzeń nie starczyło skromnego budżetu.
    Okna już zamówione i zapłacone, będą do odbioru 27 marca, mniej więcej w tym samym czasie co drzwi zewnętrzne.
    Jakie okna wybieraliście do swoich Cyrkonów? A czym się kierowaliście przy wyborze drzwi zewnętrznych?
    My wybraliśmy okna drewniane, bo ich urok "osobisty" przyćmił wszyskie wady, no i cena w lutym była rewelacyjna. Ale za to przy drzwiach zewnętrznych popełniłam profanację, bo z uwagi na trzy psy drewno było wykluczone.

  6. #266

    Domyślnie

    Witam,
    Przestoj zimowy, ja ruszam na poczatku kwietnia .Mieszkam troche daleko od budowy to buduje z doskoku .
    Okna zamowione ,PCV 5 komorowe ,sasiad ma firme to nie szukalem daleko ,dal najlepsze ceny ,z montarzem.Hydraulik ma zrobic kilka rzeczy i tynkarze tez zamowieni.Jak cos zrobie to podesle kilka zdjec.

    pozdrawiam

    Budowniczy Cyrkona

  7. #267
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OSTROSIA

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie


  8. #268
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OSTROSIA

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam na początku chciałam sie przywitać jako ze jestem tu nowa.Cyrkona zaczełam budowac w zeszłym roku na wiosnę metodą tradycyjną tzn. sciany standartowo murowane z pustaków plus ocieplenie.Pod koniec roku domek stał już w miare gotowy przykryty daszkiem,opapowany.Teraz przede mną mnóstwo robót wykończeniowych.W związku z tym mam pytanko jaki jest orientacyjny koszt okien? ja po moich rozeznaniach znalazłam od 5 tyś za białe do 7 tyś. za brązowe które mi się bardzo podobają i tak sobie mysle czy są to dobre ceny.pozdrawiam[/img]

  9. #269

    Domyślnie

    Miałem identyczną wycenę. Ramy 5 komorowe, szyba k=1.1.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  10. #270

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem 6800

    dachowe 4200 (mam 4 sztuki)
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  11. #271

    Domyślnie

    Witam,
    Nowe zdjecia online z budowy ,zapraszam

  12. #272

    Domyślnie

    Postępy widoczne, gratulacje.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  13. #273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mycha Mika

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    66-433
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam wszystkich po dłuższej nieobecności. Stan surowy otwarty zakończony. Teraz kładziemy instalacje, w przyszłym tygodniu zalewamy posadzki, potem okna i drzwi i ścianki działowe. Jak się chce wiele rzeczy wykonać samemu to prace postępują w zółwim tempie. Mam wreszcie parę fotek (z 1 maja), wszystkich ciekawych jak wygląda Cyrkon z daszkiem zapraszam do oglądania.
    A co u Was? Jak postępują prace? Kiedy planujecie wprowadzkę?

  14. #274

    Domyślnie

    Domek wyglada ciekawie .Masz jakies zdjecia pomieszczen?
    Ja buduje z doskoku (jak mam urlop),z przeprowadzka sie nie spiesze...
    w lecie planuje zrobic tynki zewnetrzne ,wylewki i wstawic drzwi

    pozdrowienia

  15. #275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mycha Mika

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    66-433
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    dzięki za słowa uznania. Niestety nie mam jeszcze żadnych zdjęć wnętrza. Jestem obecnie na etapie budowania ścianek. Wybraliśmy lekkie konstrukcje, zamiast tradycyjnych ścian murowanych. Murowane oddzielają tylko kotłownię. Wykonawcami jesteśmy sami, więc mamy czas tylko popołudniami, lub w weekendy. Prace postępują powoli, ale postaram się zamieścić niedługo jakieś fotki (brak mi ostatnio czasu na ich zrobienie). Skończyliśmy właśnie rozprowadzać instalację elektryczną, wodną i co. Dziś wkracza ekipa z montażem grzejników, pieca na paliwo stałe i rozruchem całej instalacji. To będzie nasza "chwila prawdy"

  16. #276

    Domyślnie

    ja już mieszkam

    jest super

    w ostatniej fazie wykonane:

    poręcz



    kuchnia



    jadalnia

    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  17. #277

  18. #278
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RN80

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Cyrkon

    Witam też mam zamiar już wkrótce rozpocząć budowę Cyrkona. Wprowadzamy pewne zmiany takie jak wylanie stropu betonowego i górnego również z betonu bo strop drewniany mnie najbardziej raził w tym projekcje. Pozdrawiam.

  19. #279

    Domyślnie

    Jak reszta?
    Ktoś tu jeszcze zagląda?
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  20. #280

    Domyślnie

    Szkoda, że Arol usunął galerię
    Pozdrawiam,
    Krisker

Strona 14 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony