dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 22
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 427
  1. #161

  2. #162

    Domyślnie

    Zimno lecz ekipa pracuje. Mam już ściany i sufit na poddaszu.
    Jak u Was? Jakie postępy?
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  3. #163

    Domyślnie

    Witam!
    U mnie sa dopiero fundamenty gotowe.Rozgladam sie za materialami.Ruszam dopiero na poczatku lipca,jak bede mial urlop.Ekipa obiecuje stan surowy otwarty zrobic w 3 tyg.Chcialbym zakupic drewno na strop i wiezbe suszone komorowo.Elementy widoczne wiezby maja byc strugane,zamiast podbitka przyjdzie nadbitka I drewno ma byc lakierowane.Wszystko na wzor jak robia ciesle w Austri czy w Szwajcari .Mam nadzieje ze moja ekipa upora sie z takim zadaniem!?.Drewno z nadbitka i z pelnym deskowaniem dachu ma mnie kosztowac z transportem (200 km.) ok 11800 zl.Z Ytonga rezygnuje ,wyliczyli mi 30 000 tys. (banda ) ,solbet moze kosztowac z transportem ok. 20 000 ,ale sa problemy z dostawa.Wydaje sie ze robi sie powoli psychoza jak 2007.Dostalem tez oferte z Optiroc (keramzyt ) bloczki 38 cm , ksztaltki U material na scianki dzialowe tez w granicach 20 000 zl. Problem tylko ze Bloczek keramzytowy ma gorsza izolacje termiczna . Solbet 36 cm (0,27) a Optiroc 38cm (0,385) przy zastosowaniu termicznej zaprawy. Porotherm nie wchodzi w rachube bo nie ma w programie ksztaltek U.A ja buduje sciane jednowarstwowa.

    Pozdrawiam!

  4. #164

    Domyślnie

    Z jakiego drewna budowaliscie wiezbe , czy faktycznie sa problemy ze skrecaniem i pekaniem drewna jesli buduje sie z surowego.?

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arol_62
    Z jakiego drewna budowaliscie wiezbe , czy faktycznie sa problemy ze skrecaniem i pekaniem drewna jesli buduje sie z surowego.?
    Ja ze świerka. Nieco próbuje się skręcać, ale trzymają go w ryzach solidne mocowania Jest dobrze.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  6. #166

    Domyślnie

    U mnie tylko 1 lekko skręciła ale nie pamiętam jakie bralem drewno. Zapytam mojego "dachowca"
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  7. #167

    Domyślnie

    Dawno nie dodawałem zdjęć. Dziś kilka z placu boju.





    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  8. #168

    Domyślnie

    Witam!
    Kupilem juz Solbet (kompletny material z klejem + scianki dzialowe) cena 20,400 zl.Dachowka + rynny i drewno na strop i wiezbe deskowana ( wszystko suszone komorowo) . Dostawa w marcu.Jak odbiore wszystko to podam dokladne ilosci i ceny.

  9. #169

    Domyślnie

    Kochani ,co tak cicho na tym forum?

  10. #170

    Domyślnie

    Niestety mało osób buduje ten projekt.
    Nie jest on popularny.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  11. #171

    Domyślnie

    Faktycznie szkoda ze tak mało ludzi buduje ten projekt ,przeciez ten domek jest śliczny........mało komentarzy,mało zdjeć...a czy ktoś wybudował ten domek i jiz mieszka.Chciałbym wiedziec ile kosztowalo was wybudowanie tego domku do zamieszkania.... Pozdrawiam....
    chce miec DOM

  12. #172

    Domyślnie

    Ja sciagam materialy i buduje dalej w lipcu.stan surowy otwarty.Pod koniec marca podam cene na wszystkie materialy jakie zakupilem.

  13. #173

    Domyślnie

    Nie wiem, czy już o tym było, ale jeśli ktoś będzie robił zgodnie z projektem kominy, to niech pozostawi otwór w płycie betonowej komina w salonie na ew. przyszłe DGP. Takie rozwiązanie ułatwi późniejszą zabudowę kominka. Jeśli ktoś chce szczegóły to proszę pytać.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Nie wiem, czy już o tym było, ale jeśli ktoś będzie robił zgodnie z projektem kominy, to niech pozostawi otwór w płycie betonowej komina w salonie na ew. przyszłe DGP. Takie rozwiązanie ułatwi późniejszą zabudowę kominka. Jeśli ktoś chce szczegóły to proszę pytać.
    W tym tygodniu będę maił pozwolenie na budowę. Więc dołącze do grona już budujących a nie przyglądających się. Chętnie poznam szczegóły związane z kominkiem i kanałami DGP. Pozdrawiam Marek

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał m-a-r-e-k
    W tym tygodniu będę maił pozwolenie na budowę. Więc dołącze do grona już budujących a nie przyglądających się. Chętnie poznam szczegóły związane z kominkiem i kanałami DGP. Pozdrawiam Marek
    Jeśli będziesz wylewał płytę betonową oddzielającą część komina w kształcie litery C od części "zwykłej" (tak jest w projekcie), to zadbaj o to, aby oprócz otworu spalinowego pozostawić również otwór na wyprowadzenie z wnęki nad kominkiem rury do DGP. Na czerwono zaznaczyłem otwór na kanał spalinowy, który mam, a na zielono miejsce, gdzie zrobiłbym dziurę na kanał DGP. Teraz już za późno, bo płyta betonowa jest zbrojona... W chwili obecnej kanał do DGP musi iść na zewnątrz (zaznaczyłem na żółto) i będę go musiał zabudować, co bardzo ogranicza ilość możliwych wariantów obudowy kominka.

    Pozdrawiam,
    Krisker

  16. #176

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedz. Czy ta dodatkowa dziura w płycie ma być w miejscu gdzie jest kanał do wentylacji grawitacyjnej , cz też nalezy wykonać dodatkowy kanał ??
    pozdrawiam
    marek

  17. #177

    Domyślnie

    Nad miejscem, w którym zaznaczyłem dziurę nie ma komina. Jest tylko wymurowana ścianka, żeby zlicować to z resztą komina. Nad płytą kanał jest już w kształcie kwadratu i stoi po lewej stronie tego cuda w kształcie litery C.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  18. #178

    Domyślnie

    Ja dałem tylko dodatkowe rurki do podłączenia ogrzewania pod kominek. Na chwilę obecną nie stawiam go. Brakuje już środków. Niestety.
    --------------------------
    Już prawie gotowe. Cieszy oko

  19. #179

    Domyślnie

    Krisker czy już mieszkasz w domku?. Interesuje mnie koszt ogrzewania wspomniałeś że częściowo będziesz miał elektryczne + kominek.
    pozdrawiam marek

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał m-a-r-e-k
    Krisker czy już mieszkasz w domku?. Interesuje mnie koszt ogrzewania wspomniałeś że częściowo będziesz miał elektryczne + kominek.
    pozdrawiam marek
    Obawiam się, że na zestawienie kosztów trzeba będzie poczekać do następnego sezonu...
    Pozdrawiam,
    Krisker

Strona 9 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony