dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Internet via GPRS

    Czy ma ktoś z was internet przez GPRS z iPlusa (lub innej sieci)? Jesteście zadowoleni? W tej chwili mają taki pakiet - miesięczny abonament za 60 zł brutto + 399 zł brutto za modem na własność.

    Obawiam się, że to będzie u nas jedyn sposób połączenia się z netem w nowym miejscu zamieszkania. Tepsa odmówiła (brak możliwości technicznych). Z radiowym jest problem - słaby sygnał i zbyt duża ilość kabla potrzebna do rozprowadzenia wewnątrz domu. Pozostaje więc komórka...

  2. #2

    Domyślnie

    Transfer lipa. Zdjęcie wysyłasz z 6h. Więcej minusów niż plusów. Lepiej wybrać się co jakiś czas do kafejki.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    ja mam iplusa ...opisywałem swoje odczucia na temat tego ustrojstwa
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  4. #4

    Domyślnie

    Selimm, dawaj linka do swoich wywodów w temacie.
    Z tego co czytałem to transfer jest jak po modemie w tp (56 kb). Z tego co pamiętam nie było wcale tak źle...

  5. #5

    Domyślnie

    Mam iPlus-a i w zupełności mi wystarcza.

    Transfer jest 115,2 Kb/s.

    Realnie ok 1 Mb / min.

    Wysyłam i sciagam bez problemu nie tylko fotki ale i videoklipy czy programy po kilkadziesiat mega.

    Na moje potrzeby wystarcza.

    No i żadne inne rozwiazanie nie da mi możliwości "zabrania" internetu na urlop (w Polsce) - na ryby, na grzyby i na łąke do babci.

    Pozdrawiam.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  6. #6

    Domyślnie

    Potwierdzam wolność Eskimosa. Ja mam erę. Transfer 115, ale pracując "na swoim" można jechać kiedy się chce i gdzie się chce i zabrać ze sobą pracę. I nie tkwić w gabinecie!!!
    Teraz chcę wypróbować plusa bo to jednak stale lącze a w erze muszę się za każdym razem lączyć a to jest upierdliwe.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Cytat Napisał mTom
    Selimm, dawaj linka do swoich wywodów w temacie.
    Z tego co czytałem to transfer jest jak po modemie w tp (56 kb). Z tego co pamiętam nie było wcale tak źle...
    krotko ...tragedia ...transfer jak na modemie ..hehe...chyba w marzeniach (srednio to jest połowa tego - jak jest , bo czesto zrywa połączenia )

    jesli masz AMD - to szkoda Twoich nerwow i pieniedzy
    jesli to jest modem GC79 - to popytaj czy mają cos lepszego

    pamietaj ze I.P publiczne jest dodatkowo płatne , program fabryczny iplus manager jest do bani - o niebo lepszy jest fabryczny z modemu

    problemy z portem 21 !!! ....czyli FTP ....FTP działa mi po wielu trikach i jak zapore wylacze ....syf totalny jak ktos ma cenne dane w kompie
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    A ja mam doświadczenia odmienne od Selimma (ta sama usługa).
    Transfer przy ściąganiu plików średnio 10Kbajtów/s a zdażało się i 16.
    Tu ważna uwaga - korzystam z EDGE - a nie wszędzie jest zasięg.
    Połączenia zrywa może raz w tygodniu.
    Mam AMD i działa bez problemów ale nie korzystam z badziewnych (najwyraźniej) programów Plusa, tylko oprogramowania mojej Noki 6021, która służy mi za modem. FTP - nie używam
    No i najlepsze - istnieje wersja Opery (mini), która działa bezpośrednio na telefonach z JAVĄ, tak, że internet naprawdę zawszę mam ze sobą i to bez laptopa. Tyle, że pisanie postów na klawiaturze telefonu to akurat przyjemne nie jest. W sumie jestem zadowolony.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Jesli jest EDGE na danym terenie to mysle ze to moze działać
    tyle ze mały tom pisał o GPRS - a to juz jest prawie róznica ..a prawie robi ..
    choc z drugiej strony komorka robiaca za modem to mało komfortowe rozwiązanie .....do Edge potrzebny jest specjalny modem -komorka takowy ma ??
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    To fakt - bez EDGE jest już trochę wolniej (jakieś 2 razy)
    Komórka - jako modem to rozwiązanie bardzo wygodne (wbrew pozorom).
    Moja Nokia 6021 ma bluetooth więc wystarczy jak sobie leży gdzieś w domu (a jak ja jestem, to ona zwykle też ). Można dzwonić w czasie surfowania - nie wiem czy dane wtedy idą ale na pewno nie rozłącza połączenia. Jak bym miał wymyślić jakiś minus to to, że trzeba częściej podłączać do ładowarki.

  11. #11

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    A i jeszcze jedno - Nokia 6021 (a także 6020, 6230, 6230i i wiele innych) ma EDGE.
    tylko nokia 6021 i 6230i mają EDGE.....
    Panowie.. musicie wiedziec kilka faktow:
    1) predkosc stala internetu komorkowego jest zawsze 0 (slownie zero). dopiero ,gdy wpiszemy jakis adres predkosc sie rozwija do 5, 10, 20, itp itd az do momentu gdy strona sie wyswietli - nie jest to stale lacze jak neostrada!!
    2) zasieg GPRSu pokrywa sie z zasiegiem Plusa, aczkolwiek jezeli na telefonie mamy 1-2 "kreski" to modem moze nie ruszyc! liczcie sie z tym Panstwo - niestety VOICE nie jest tak wymagajcy jak DATA.
    3) zasieg EDGE rosnie, ale nie jest porazajacy. sa to raczej miasta powiatowe i wojewodzkie, gdzie uzycie nadajnika przesylu danych jest obciazony na poziomie ponad 90%, wiec w miejscowosciach gdzie internet raczkuje, to nie liczcie na EDGE (sam nie mam - u mnie jest 5% uzycia)
    4) ostatnia rzecz, ktora wyszla niedawno, a ma duze znaczenie na transfer - karta SIM. nie chce sie wdawac szczegoly techniczne, bo nie jest to miejsce, ale sprawdzcie swoja serie. jezeli nr karty sim ma schemat aa bb xxx yyy zzz, to jezeli bb to 05 lub 06, a 5 cyfra jest z przedzialu 5-8 to moze miec to wplyw na nieprawidlowe dzialanie urzadzenia
    5) owszem - sam uzywalem oprogramowania SonyEricssona i uwazalem iPlus za badziew, ale najnowsza wersja iPlus 1.4 ma poprawione wszytskie bledy i jedyne czego brak w tej aplikacji, to brak licznika predkosci.
    6) GPRS jest za wolny? za 39zl mozecie uaktywnic sobie usluge iPlus booster, gdzie downlink wzrosnie do 256!! i bedzie jeszcze TV satelitarna w domu
    jezeli zaciekawilem Was iPlusem lub chcecie wiedziec wiecej to zapraszam na strone www.iplus.pl lub prosze o maila - [email protected]


    to pisał synek Ew-ki

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Widziałem gdzies zdjecie Ewki z plusem w tle

    Dawid teraz to sobie musisz ksywke obrać i za konsultanta tu robić
    sprawdze te numery na karcie SIM - i jutro odpisze
    predkosc badam niezmiennie na www.dsl.cz
    i modemowej predkosci nawet w nocy nie uswiadczylem
    zanim to odpalilem to zmarnowalem 3 dni !!!
    po dwoch sie dopiero dowiedzialem ze to I.P nie ma -nawet dynamicznego ....szok
    technicy nawet nie wiedzą co to jest port 21 - i czy mają go zablokowany
    modem kupowałem tylko do GPRS -GC79 ...przegrzewa sie to co chwila i trza rozlaczac i studzić (ciekawe czy wymiana na inny coś da ?? )
    wlasciwie to olałem temat 3- miesiace temu , słuzy mi to do komunikacji gg i przegladania poczty ....korzystanie z FTP mozliwe po wył. zapory

    jak czujesz sie na siłach to mozemy podjąć dyskusje , bo czasami by sie przydal internet w terenie

    Panowie w obsłudze technicznej sprawiają wrazenie jakby na rozne szkolenia jezdzili -w jednym byli zgodni ...mam robala w kompie - ja im na to owszem mam- iplusa
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    selimm bez krępacji pisz do Dawida .....chłopak ma pojęcie ( ja niestety mniejsze dlatego poprosiłam Go na konsultacje )
    mam nadzieję ,że Ci pomoże

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    no dobra bez krępacji bydzie
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  16. #16

    Domyślnie

    Witam

    Polecam iplusa , jezeli w Twoim poblizu jest zasięg Edga.

    Sam czesto używam takiego zestawu w podrózy (laptop plus komórka) połączone przez bluetha, Nokia 6021 (na allegro dostaniesz juz za 300zł)

    O dziwo nie zrywa mi połaczeń, tak jak innym ,

    Polecam stronke www.bez-kabli.pl

    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    I tu mamy problem. Nie wym czy tam jest zasięg edge. Mapka pokazuje, że nie, chociaż jest to na pograniczu zasięgu. Salon Plusa twierdzi, że mapka nie jest tak całkowicie wiarygodna i podali mi przykład z mojej okolicy, gdzie teoretycznie zasięgu nie ma, a jednak jest. Czy można to gdzieś jakoś sprawdzić na 100%. Niestety wśród znajomych nie mam nikogo z iplusem, a na kota w worze też nie za bardzo mam ochotę, tym bardziej, że umowa na dwa lata...
    I pytanie techniczne: co lepsze modem iplusa czy komórka (np. Nokia 6210) jako modem dla kompa stacjonarnego?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    I pytanie techniczne: co lepsze modem iplusa czy komórka (np. Nokia 6210) jako modem dla kompa stacjonarnego?
    Technicznie to nie wiem. Ale jeżeli użyjesz komórki to nie musisz podpisywać umowy na 2 lata. Możesz zrezygnować "od ręki" za opłatą 10 zł.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    To jest argument !! wolnosc Tomku w swoim domku
    ja chciałem zrezygnować to musialbym chyba 1.000zł zapłacić
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    A i jeszcze jedno. Zakładam, że to czeski błąd z tą Nokią 6210. Bo w niej to nawet GPRS nie ma, nie mówiąc już o EDGE.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony