dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marmrog

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie Krab 2 - nowa realizacja

    Witam wszyskich krabowiczów. Zupełnie przypadkowo trafiłem na to forum. Od jesieni zeszłego roku buduję wraz z żoną KRABA 2. Chciałbym się podzielić fotkami naszego domku. Właśnie kończymy układać dachówkę. Jesteśmy z okolic Cieszyna. Pozdrawiam.

    Oto link do fotek: http://mmrogala.photosite.com

  2. #2

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marmrog

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bardzo mi się podobają twoje fotki, i prawdę mówąc zdałem sobie sprawę ,że jak narazie to jesteśmy jeszcze w powijakach. Ile to "roboty" przed nami!! Ze zmian konstrukcyjnych zlicowaliśmy ścianę czołową garażu z budykiem, powstała mała piwniczka (hydroforownia),nad nią kuchnia gospodarcza, z domu można wejść do garażu, podnieśliśmy o 50cm dach aby w pokojach na górze można było swobodnie chodzić. Zrobiliśmy również wyższy fundament wiatrołapu (spadek terenu) co podniosło drzwi wejściowe i w efekcie uniemożliwiło wykonanie betonowych schodów (zrobiliśmy konstrukcję stalową).

    Zdjęcia twojego Kraba na pewno będą wskazówką przy budowie naszego domku. POZDRAWIAM!

  4. #4
    krab
    Guest
    krab

    Domyślnie

    Witam Krabowiczów fotki są super czekamy na nowe zaprazam też do nowego forum.archeton.pl dopiero rusza ale może z czasem będzie ciekawiej

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj

    Czekamy na dalsze zdjęcia. Zaczynam żałować, że nie wybrałam tego projektu, choć miałam go w ręku...

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  6. #6

    Domyślnie

    My też postawiliśmy Krabika - jest troche zmian bo z tego co widzę to Twój "od miary" z projektu. U nas m.in. jedno okno w wiatrołapie, wiatrołap powiększony, większa jaskółka, podniesiona ścianka kolankowa itd.itd.

    Życzymy powodzenia!!

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marmrog

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Aktualne fotki naszego Kraba:

    http://mmrogala1.photosite.com

  8. #8

    Domyślnie Witam Krab3

    Ja startuje w śierpniu. Mam na początku kilka pytań.
    1. Jak długo wam zeszło przy robieniu fundamentów i z jakich materiałow robiliście ściany fundamentowe.
    2. Boban ja buduję KRAB 3 i co tam można zmieniać, co zmieniłeś u siebie?

    Zreszta jestem chłonny na wszelkie opinie i porady dotyczące budowy mojego domku.

    Pozdrawiam

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marmrog

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam, wykop+zalanie z gruchy do poziomu gruntu trzy dni. Potem mozolne szałowanie z płyt szałunkowych i desek. W sumie zajeło nam ( czterech ludzi) to niewiele ponad tydzień. Fundament zalewany monolityczny ze względu na możliwość kupna taniego betonu(B20). Życze powodzenia i wytrwałości. Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam serdecznie.Mnie też podoba się Krab II. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są koszty postawienia tego domku?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marmrog

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zamieszczam kilkanascie aktualnych zdjęć naszego KRABA. Mamy zrobioną instalację elektryczną, wodną, telewizyjną, kanalizację,oraz centralne odkurzanie. Zrobilismy drenaż wokół domu i porządny wjazd do garazu. Hydrofor podłączony do studni juz pracuje. Aktualnie kończymy tynkowanie wewnątrz. Następny etap to centralne ogrzawanie( tradycyjny kocioł węglowy) , wylewki, i ocieplenie dachu oraz tynk zewnętrzny.

    Pozdrawiam wszyskich Krabowiczów i prosze o więcej fotek!

    Oto link: http://mmrogala.photosite.com/Album3/

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta2285

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    a ja kurcze nic nie widze,dziwna strona się otwiera;(

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martyna30

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    aneta u mnie to samo, jakas stronka zamiast fotek , nie mozna ich tu wklejac bezposrednio do tematu? zamiast linku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony