dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wylewka - chudy beton

    Witam mam pytanie?? Czy pierwszy beton czyli ten co idzie bezpośrednio na ziemię lać z gruchy czy kupić gotowy sypany i go rozłożyć na całej powierzchni? Grunt został zagęszczony.
    Jak to się robi?? z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: Wylewka - chudy beton

    Cytat Napisał korba
    Witam mam pytanie?? Czy pierwszy beton czyli ten co idzie bezpośrednio na ziemię lać z gruchy czy kupić gotowy sypany i go rozłożyć na całej powierzchni? Grunt został zagęszczony.
    Jak to się robi?? z góry dziękuję za odpowiedź.
    Jaki sypany?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3

    Domyślnie

    suchy beton rozprowadzony na piasek tak słyszałem, że jest poprawnie ale sam nie wiem dlatego pytam specjalistów jak to się robi

  4. #4

    Domyślnie

    B7 do B10 na sucho położony na grunt

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał korba
    suchy beton rozprowadzony na piasek tak słyszałem, że jest poprawnie ale sam nie wiem dlatego pytam specjalistów jak to się robi
    Suchy to nie to samo - jeśli masz możliwości i chęci to zrób chudy beton na budowie - jeśli nie masz czasu ani ochoty - zamów - ja zastosujesz cement 190 kg/m3,piasek 840 kg/m3 , żwir 1230 kg/m3 oraz woda ~150 dm3/m3 powinno wystarczyć.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie

    czyli co lać z gruchy?? Czy tak będzie dobrze???

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał korba
    czyli co lać z gruchy?? Czy tak będzie dobrze???
    Niekoniecznie z gruchy - przepis na wykonanie samemu B10 masz wyżej z tym,że nie polega to na wysypaniu cementu na podłożu.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #8

    Domyślnie

    Pewnie że z gruchy - 0,5 h i po kłopocie
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Tyle, ze trzeba liczyć koszty (chyba ze akurat koszty nie wpływają na podjęcie decyzji). Jesli masz tanią robociznę lub wylanie chudziaka w cenie za stan surowy taniej ukręcić na budowie. B 10 spokojnie da sie uzyskac z betoniarki wg przepisu powyżej.

  10. #10

    Domyślnie

    Niewiem czy w dzisiejszych czasach oplaca sie mieszac jakikolwiek beton samemu no chyba ze ktos nie pracuje i ma duzo czasu. Beton z betoniarni nie wychodzi duzo drozej a napeno ma lepsze parametry nizeli z betoniarki.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    A powiedz mi po co lepsze parapetry na chudziak ???

    Oczywiście strop czy łąwy to z gruchy, ale chudziak???

    Mnie chudziak kosztował jakies smieszne pieniądze, z gruchy bym musiała zapłacić za 13m2 czyli ponad 2 tys. Po co?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wwiola
    A powiedz mi po co lepsze parapetry na chudziak ???

    Oczywiście strop czy łąwy to z gruchy, ale chudziak???

    Mnie chudziak kosztował jakies smieszne pieniądze, z gruchy bym musiała zapłacić za 13m2 czyli ponad 2 tys. Po co?
    A ile kosztowąły składniki i ile czasu zajęło to budowlańcom.
    Czasami ludzie korzystają z agregatu, czasami w pózniejszych pracach nie potrzebuja betoniarki , która do chudziaka musza wypozyczyć. Kazdy ma swoje powody.
    Ale warto porównać koszty dlatego proszę o ceny materiałów do 13 m3 chudziaka - dla poównania ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał korba
    suchy beton rozprowadzony na piasek tak słyszałem, że jest poprawnie ale sam nie wiem dlatego pytam specjalistów jak to się robi
    Suchy to nie to samo - jeśli masz możliwości i chęci to zrób chudy beton na budowie - jeśli nie masz czasu ani ochoty - zamów - ja zastosujesz cement 190 kg/m3,piasek 840 kg/m3 , żwir 1230 kg/m3 oraz woda ~150 dm3/m3 powinno wystarczyć.
    NOTO
    Z zaprezentowanego tu przepisu na B10 można obliczyć koszt wykonania samemu na budowie:

    Uwaga ceny NETTO i pod warszawskie

    cement 190 kg - 55 zł (286 zł/t)
    piasek 840 kg - 20 zł (24 zł/t)
    żwir 1230 kg - 45 zł (35 zł/t)
    woda ~ 150 dm3 - nie mam pojęcia ale przyjmę 2 zł
    prąd - nie mam pojęcia ale przyjmę 2 zł

    Razem materiały 124 zł + koszty robocizny wykonania betonu na budowie.

    U mnie B10 z transportem na budowę kosztuje 140 zł/m3 netto.

    W Twoim przypadku:
    na budowie - 13 m3 x 124 zł /m3 = 1612 zł + robocizna
    z betoniarni - 13 m3 x 140 zł /m3 = 1820 zł

    jeśli masz robociznę w cenie budowy to zaoszczędzisz jakieś 208 zł. Jeśli jej nie masz to chyba będziesz w plecy.
    Dom: Z28GL p.u 171m2, kubatura ok. 550m3. Rok bud. 2007. Podłogówka (parter) + grzejniki (poddasze). Temp. 21 (20). Ściany: 15cm styro, posadzka: 18cm styro, fundam: 10/5cm styro (biały/XPS), poddasze 30cm wełna.
    Kocioł Vaillant 186/3-5 + VRC630 (pogodowy), 2 obiegi (ze sprzęgłem). Zasobnik CWU Vaillant 120L + cyrk. Reku: Brak, PV: Brak
    Domowników: 2, Dzienne zużycie gazu (2008-2022) średnio 3,96 m3 (1,1 cwu)

  14. #14

    Domyślnie

    W bielsku tak samo 1m3 betonu B 10 kosztuje140zl netto wiec tak naprawde nie oplaca sie samemu robic betonu no chyba ze to jest niewielka ilosc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony