dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 135
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2696
  1. #1021

    Domyślnie

    Cały czas się zastanawiamy. Kusi nas bardzo gaz, bo czysto i wygodnie, ale rozmawiamy z ludzmi i wielu po pierwszej zimie rezygnuje z gazu bo drogo. Ja b lubie ciepło w domu, boję się,że może być ciężko spłacać kredyt i jeszcze tyle płacić za ogrzewanie.
    Wczoraj był u nas na budowie facet od kominków i kazał nam się zastanowić, czy chcemy rozprowadzenie.Co o tym myślisz?

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiola13
    Cały czas się zastanawiamy. Kusi nas bardzo gaz, bo czysto i wygodnie, ale rozmawiamy z ludzmi i wielu po pierwszej zimie rezygnuje z gazu bo drogo. Ja b lubie ciepło w domu, boję się,że może być ciężko spłacać kredyt i jeszcze tyle płacić za ogrzewanie.
    Wczoraj był u nas na budowie facet od kominków i kazał nam się zastanowić, czy chcemy rozprowadzenie.Co o tym myślisz?
    Mysle, ze ludzie popełniaja 2 błedy:
    Pierwszy sezon grzewczy jest czesto nietypowy - dom wysycha, woda odparowuje z tynkow, wylewek i innych - niezaleznie czym bedziesz grzac to zwykle kosztuje to 20-30% drozej niz kolejne sezony. Dlatego rezygnacja po 1 sezonie jest troche przedwczesna.
    Drugi (dotyczy głownie ludzi, ktorzy przeprowadzaja sie z blokow) - chca miec w domu podobna temperature co w blokach i jeszcze mniej placic.
    Tak sie nie da. Mieszkanie w blokach z 3-4 stron sasiaduje z innymi mieszkaniami wiec straty ciepła sa znacznie mniejsze a kaloryfery wystarczy, ze sa letnie.
    Utrzymanie zima w mieszkaniu 22-23 stopni nie jest drogie.
    Dom, szczegolnie ten wolnostajacy a nie szeregowka, jest z kazdej strony wyziębiany wiatrem. Ciepło dodatkowo ucieka przez wentylacje (mieszkanie w blokach ma 2 kratki wentylacyjne i to czesto zatkane) Iskierka ma 9 ciagow wentylacyjnych w oryginalnym projekcie. Ciepło ucieka przez drzwi wejsciowe, brame garazowa, drzwi tarasowe.
    Straty ciepła sa znacznie wieksze. Nawet "produkujac" we własnej kotłowni tanie ciepło (bez posrednikow) to i tak koszty sa wieksze bo trzeba go wiecej wytworzyc.
    Zdecydowałem sie na gaz i dlatego ocieplam byc moze przesadnie.
    No i jeszcze temperatura w domu. Żona sie krzywi ale planuje grzac tak by w nocy było 19 stopni a w dzien nie wiecej niz 21 stopni.
    Dlatego ciepłe goralskie papucie beda konieczne na zime.
    Wiec: solidne ocieplenie + gaz + papcie z Zakopanego lub przecietne ocieplenie + wegiel.
    Kominek z rozprowadzeniem ciepla - osobiscie jestem przeciw.
    Rozprowadzenie ciepla rurami - to trzeba wiedziec na samym poczatku by porobic przepusty. Nie spotkałem jeszcze domu by w okolichach kratek nie było okopcone.
    Wspomaganie kotła c.o. kominikiem powoduje ze instalacja grzewcza staje sie bardziej skomplikowana. NIe mozna od tak podłaczyc kominka do rurek z centralnego ogrzewania.
    W obu przypadkach koszt jest znaczny. Jesli mam juz wydac 5000 zl wiecej to wole pojsc w kierunku lepszego ocieplenia domu niz w kierunku zbudowania instalacji do tanszego produkowania ciepla.
    Kominek - owszem, raz w miesiacu z butelka wina a nie jako codzienny obowiazek.

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubutek
    Czy przed budową budynek oraz przyłącza musi wyznaczyć geodeta? U mnie chcą za to 1200zł, a kierownik budowy mówi że można to minąć i weźmie to na siebie- zrobi wpis że on wytyczył budynek.
    Ponawiam pytanko może ktoś odpowie

  4. #1024
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubutek
    Cytat Napisał Kubutek
    Czy przed budową budynek oraz przyłącza musi wyznaczyć geodeta? U mnie chcą za to 1200zł, a kierownik budowy mówi że można to minąć i weźmie to na siebie- zrobi wpis że on wytyczył budynek.
    Ponawiam pytanko może ktoś odpowie
    musi byc w dzienniku budowy wpis geodety ze wytyczył budynek...jak KB ma takie uprawnienia to moze on to zrobic
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  5. #1025

    Domyślnie

    Pluszku dziękuję ci bardzo za odpowiedz. Napisz mi proszę jeśli możesz co sądzisz o przydomowej oczyszczalni. Mam zaprojektowane zwykłe szombo, ale zaczynam sie zastanawiać.

    Może ktos jeszcze ma podobny problem i napisze co wybral i dlaczego.

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiola13
    Pluszku dziękuję ci bardzo za odpowiedz. Napisz mi proszę jeśli możesz co sądzisz o przydomowej oczyszczalni. Mam zaprojektowane zwykłe szombo, ale zaczynam sie zastanawiać.

    Może ktos jeszcze ma podobny problem i napisze co wybral i dlaczego.
    POŚ - to swietny pomysł, tylko ze moja działka lezy w "strefy wystepowania niekorzystnych warunkow gruntowych" - wysoki poziom wod gruntowych i urzednik sie uparł, ze wybudowac takiej nie moge.
    Wygrał - do sądu biegac nie bede choc mam ekspertyze (na szczescie bezpłatna) z AGH, ze taka oczyszczalnia w przypadku mojej dzialki nie bedzie zanieczyszczac wod gruntowych. Kupie szambo, w 2010-2012 roku maja robic kanalizacje to wtedy szambo wykorzystam jako zbiornik do zbierania deszczowki.
    Na forum mozesz o oczyszczalniach kupe przeczytac, najistotniejsze jest jaka masz glebe (glina czy piach) oraz jak gleboko masz wody gruntowe.

  7. #1027

    Domyślnie

    WIOLA 13-Buduję najprwdopodobniej z Porothermu ale kumpel przekonuje mnie do betonu komórkowego.Co do zmian-to tylko podniesienie ścianki kolankowej i może wyrównanie stropu.

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Cytat Napisał Wiola13
    Pluszku dziękuję ci bardzo za odpowiedz. Napisz mi proszę jeśli możesz co sądzisz o przydomowej oczyszczalni. Mam zaprojektowane zwykłe szombo, ale zaczynam sie zastanawiać.

    Może ktos jeszcze ma podobny problem i napisze co wybral i dlaczego.
    POŚ - to swietny pomysł, tylko ze moja działka lezy w "strefy wystepowania niekorzystnych warunkow gruntowych" - wysoki poziom wod gruntowych i urzednik sie uparł, ze wybudowac takiej nie moge.
    Wygrał - do sądu biegac nie bede choc mam ekspertyze (na szczescie bezpłatna) z AGH, ze taka oczyszczalnia w przypadku mojej dzialki nie bedzie zanieczyszczac wod gruntowych. Kupie szambo, w 2010-2012 roku maja robic kanalizacje to wtedy szambo wykorzystam jako zbiornik do zbierania deszczowki.
    Na forum mozesz o oczyszczalniach kupe przeczytac, najistotniejsze jest jaka masz glebe (glina czy piach) oraz jak gleboko masz wody gruntowe.

    Ja z Żuław tez miałem kłopoty z warunkami gruntowymi.
    Napisałem , że wode z oczyszczalni BIORES wykorzystam do podlewania trawnika-przeszło.
    Od 2 miesięcy działa i jestem bardzo zadowolony.
    Zrzut mam w 30 metrową rurke drenarską i podlewam trawę "od dołu".
    Przy bardzo ostatnio obfitych opadach nic się nie dzieje i wszystko "ładzia"

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pestor
    Ja z Żuław tez miałem kłopoty z warunkami gruntowymi.
    Napisałem , że wode z oczyszczalni BIORES wykorzystam do podlewania trawnika-przeszło.
    Od 2 miesięcy działa i jestem bardzo zadowolony.
    Zrzut mam w 30 metrową rurke drenarską i podlewam trawę "od dołu".
    Przy bardzo ostatnio obfitych opadach nic się nie dzieje i wszystko "ładzia"
    Wcale nie chciałem budowac zwykłej oczyszczalni drenażowej z rozsączem.
    Robiłem podejscie do oczyszczalni hydrobotanicznej (trzcinowej) oraz do oczyszczalni z nisko obciążonym osadem czynnym (DELFIN SBR) ale w obu tych przypadkach ze sciekow pozostaje woda która trzeba jakos zagospodarowac na działce.

    Tu nie o to chodzi, ze ja nie wiec co z tą wodą zrobic - planowałem wykorzystac ta wode do zasilenie oczka wodnego lub odprowadzic ją do przydroznego rowu melioracyjnego. W obu przypadkach natrafiłem na tępy upór urzednika "nie - bo nie". Działka znajduje sie w strefie płytkiego wystepowania wód gruntowych i koniec dyskusji. Od decyzji miałem sie odwoływac do Wojewodzkiego Kolegium Odwoławczego. Nie chciało mi sie walczyc z kolejna instytucja.
    Polska to taki kraj, ze jak zrobisz nieszczelne szambo to "jestes swoj" a jak probujesz sie wychylic to udupiaja.
    Ponad rok czasu probowałem walczyc o oczyszczalnie.
    50 metrow dalej oczyszczalnie mozna wybudowac bo tam juz w/g mapy nie ma strefy wystepowania płytkich wod gruntowych.

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Cytat Napisał Pestor
    Ja z Żuław tez miałem kłopoty z warunkami gruntowymi.
    Napisałem , że wode z oczyszczalni BIORES wykorzystam do podlewania trawnika-przeszło.
    Od 2 miesięcy działa i jestem bardzo zadowolony.
    Zrzut mam w 30 metrową rurke drenarską i podlewam trawę "od dołu".
    Przy bardzo ostatnio obfitych opadach nic się nie dzieje i wszystko "ładzia"
    Wcale nie chciałem budowac zwykłej oczyszczalni drenażowej z rozsączem.
    Robiłem podejscie do oczyszczalni hydrobotanicznej (trzcinowej) oraz do oczyszczalni z nisko obciążonym osadem czynnym (DELFIN SBR) ale w obu tych przypadkach ze sciekow pozostaje woda która trzeba jakos zagospodarowac na działce.

    Tu nie o to chodzi, ze ja nie wiec co z tą wodą zrobic - planowałem wykorzystac ta wode do zasilenie oczka wodnego lub odprowadzic ją do przydroznego rowu melioracyjnego. W obu przypadkach natrafiłem na tępy upór urzednika "nie - bo nie". Działka znajduje sie w strefie płytkiego wystepowania wód gruntowych i koniec dyskusji. Od decyzji miałem sie odwoływac do Wojewodzkiego Kolegium Odwoławczego. Nie chciało mi sie walczyc z kolejna instytucja.
    Polska to taki kraj, ze jak zrobisz nieszczelne szambo to "jestes swoj" a jak probujesz sie wychylic to udupiaja.
    Ponad rok czasu probowałem walczyc o oczyszczalnie.
    50 metrow dalej oczyszczalnie mozna wybudowac bo tam juz w/g mapy nie ma strefy wystepowania płytkich wod gruntowych.

    To wspólczuję.
    Co do urzędników to masz całkowitą rację.
    U mnie też bez czytania dokumentacji oczyszczalni "Pani" stwierdziła , że nie ma oczyszczalni bez rozsączania.Na mój protest stwierdziła, że to niemożliwe( ale ja też się uparłem-koszty wywozu szamba są przerażające:(

  11. #1031

    Domyślnie

    Pestor taka wypasiona ta Twoja Iskierka.
    Prawie jak nie Iskierka tylko inny dom.
    Tylko ta rzeka mnie niepokoi - dobrze sobie dom ubezpiecz.

    Urzednik pokazał co "prawda swiatełko w tunelu" ale musiałbym wykonac na swoj koszt ekpertyze ze tych wod faktycznie tam nie ma. Moja ekspertyza musiałaby byc bardziej przekonujaca niz ta jaka dysponuje urzad. Ponadto musiałbym miec operat wodno-prawny. W sumie kupe zamieszania a ja chce mieszkac a nie walczyc z urzadami.

  12. #1032

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc! Jutro rano zaczynam załatwiąc POŚ, na mojej działce są piaski to może mi się uda.
    Dzisiaj mam juz nastepny problem. Po pracy byłam na działce i przymierzalismy z majstrem ten nieszczęsny daszek( jaskółkę nad wejsciem). Pokazał mi 2 możliwosci, tu musze wspomniec, że ściankę kolankowa podnieślismy do 110 wiec daszek jest kombinowany tak, żeby byl niżej. Wszystko byłoby dobrze, daszek spełnia swoja funkcje, bo chroni przed deszczem, ale dom dużo stracił. Mam ochote powiedzieć, żeby zaczęli robic go od poczatku, ale boję sie, bo to ja wymyśliłam te kombinacje. Kompletny brak wyobrazni z mojej strony bedzie mnie dużo kosztował.

  13. #1033

    Domyślnie

    WIOLA 13-Czy możesz napisać coś o kosztach które już poniosłaś?

  14. #1034

    Domyślnie

    [quote="pluszku"]Pestor taka wypasiona ta Twoja Iskierka.
    Prawie jak nie Iskierka tylko inny dom.
    Tylko ta rzeka mnie niepokoi - dobrze sobie dom ubezpiecz.


    Wszystko to wyszło po powiększeniu budynku po metrze z kazdej ze stron.
    Daszek obniżony po podniesieniu ścianki kolankowej do 110cm( o 15 za dużo
    tylko wysocy coś widzą przez okna dachowe.
    Widziałem daszek w Iskierce zbudowanej w/g projektu i wydaje mi się , że jest za wysoko i nie dośc , że nie spełnia swojej funkcji to wygląda nieciekawie.
    Swojej działki nad rzeką szukalem prawie 5 lat:))))

  15. #1035

    Domyślnie

    Do dzisiaj wydaliśmy 139.741 można powiedzieć, że to będzie koszt stanu surowego otwartego, do tego jeszcze 16.000 za okna i bedzie budynek zamkniety.

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiola13
    Do dzisiaj wydaliśmy 139.741 można powiedzieć, że to będzie koszt stanu surowego otwartego, do tego jeszcze 16.000 za okna i bedzie budynek zamkniety.
    16 tys za okna ???? strasznie duzo, zakłądając że to dobrej jakości plastyki, my wydaliśmy 8600, zew złoty dąb, 5 komorowe, profil veka, okucia roco, wsp 1,0 z zabezpieczeniami antywłamaniowymi ..............

  17. #1037

    Domyślnie

    My zamowilismy okna drewniane, bo udalo nam sie zalatwic dobre okna w dobrej cenie.

  18. #1038
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    manys

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam
    oto moja iskierka z daszkiem ( chciałem sie pochwalic)


  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał centur
    Cytat Napisał Wiola13
    Do dzisiaj wydaliśmy 139.741 można powiedzieć, że to będzie koszt stanu surowego otwartego, do tego jeszcze 16.000 za okna i bedzie budynek zamkniety.
    16 tys za okna ???? strasznie duzo, zakłądając że to dobrej jakości plastyki, my wydaliśmy 8600, zew złoty dąb, 5 komorowe, profil veka, okucia roco, wsp 1,0 z zabezpieczeniami antywłamaniowymi ..............
    Moje kosztowaly 17500 , ale są większe niż w projekcie.
    Wyjście na taras ma szerokośc 3 metry i jeszcze ten łuk.... cena tego przeszklenia po dużych zniżkach 4800 zł.
    Okna obustronnie barwione z ruchomymi słupkami.

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał centur
    16 tys za okna ???? strasznie duzo, zakłądając że to dobrej jakości plastyki, my wydaliśmy 8600, zew złoty dąb, 5 komorowe, profil veka, okucia roco, wsp 1,0 z zabezpieczeniami antywłamaniowymi ..............
    Cos oszukujesz. Albo z cena 8600 zl za okna zew zloty dąb to bardzo mało.
    I nie pisz o duzym rabacie bo wszyscy "na dzien dobry" dostaja 30% rabatu gdy biora okna do całego domu.
    Poza tym w sygnaturce masz dom z ewidentnie białymi oknami.
    Chyba, ze okna masz bez vatu a koszt montażu liczysz osobno.
    W XI/XII zeszlego roku szukałem okien i po prostu nie było ofert ponizej 10.000 zl za okna kolorowe z montazem.
    Za 8600 były obustronnie białe, w kiepskim profilu 3 komorowym. Nikt nie chcial taniej nawet w sytuacji 50% zaliczki i dwumiesiecznym okresem oczekiwania.
    Napisz jeszcze co rozumiesz pod pojeciem "zabezpieczenia antywłamaniowe".
    Kopalnią wiedzy o oknach jest ponad 160 stronicowy wątek na tym forum "Szukam dobrych okien". Tam przeczytasz, ze nie jest mozliwe kupic okna dla Iskierki z zabezpieczeniami antywłamaniowymi, 1 stronie kolorowe, 5 komorowe i z montazem (wtedy jest vat 7%, bez montazu vat 22%).

Strona 52 z 135

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony