dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał ave!
    Jako obiekt historyczny znajduje się on pod ochrona prawa. Jest on na 100% zewidencjonowany.
    no własnie dowiedz się w tej sprawie u konserwatora zabytkow, bo myślę, ze nawet gdybys chciał to nie mozesz go wysadzic w powietrze
    p.s. mój pomysł: skansen? ; izba pamieci? (demode....); albo ...????
    Nie musi pytać. Schron Marcina jest schronem znanym znawcom militariów oraz Konserwatorowi Zabytków. Jego lokalizacja ujęta jest w dokumentach dot. fortyfikacji linii Piasek - Czarków - Stara Wieś.

  2. #42

    Domyślnie

    Yogi66 nie mylisz się - te zdjęcie które znalazłeś to faktycznie jest bunkier (schron) z mojej działki. Na marginesie świetna strona której link podałes. Zdjęcie z tej strony pochodzi z przed kilku lat. Moje zdjęcie także jest z przed dwóch lat.
    Z tym wysadzeniem to ja żartowałem Ale na mapce geodezyjnej z 2004 roku jest tylko naniesiony w miejscu bunkra nieużytek, nie ma tam nic mowy na temat bunkra.
    Jeżeli chodzi o zagospodarowanie to ja mam taki jeden pomysł, żeby ten schron z przodu do samej góry obłożyć kamieniem, z góry zrobić małą kaskadę a u podnóża bunkra zrobić małe oczko wodne. Z boku z lewej strony posadzić jakieś krzewy a z tyłu zrobić miejsce na przechowywanie drewna do kominka.
    Co Wy na to?
    Jeżeli ktoś ma zdjęcia takiej kaskady i oczka wodnego byłbym wdzięczny za linki.
    "Money, it's a crime.
    Share it fairly but don't take a slice of my pie.
    Money, so they say
    Is the root of all evil today."

  3. #43

    Domyślnie

    witaj

    jejku zazdroszczę Ci tego bunkra (no, domku też )- po poniedziałkowej wizycie u Ciebie powiedziałam mężowi, że chce taki sam , ale moge tylko pomarzyc (myslę o kamiennej piwniczce), taki nowy to już nie to samo co zabytek, i to na własnej działeczce ,
    ja bym wykorzystła go jako piwniczkę (warzywka, owoce, winko, jakies ogrodowe drobiazgi), a dodatkowo będzie fajny element krajobrazu - na pewno coś wymyślisz
    pozdrawiamy Cię serdecznie
    pixi i dixi

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinpszczyna
    No ale wtedy nadal będzie mi wystawał z ziemi na prawie 1,5 metra.
    Chyba nic innego mi nie pozostaje jak młotek i "majzel" i po kawałku skuwać ten bunkier.
    chyba Cię straszy

  5. #45

    Domyślnie

    Ty wiesz co? Ja to ci cholernie zazdroszczę
    nawet nie myśl o tym by wyburzać..
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  6. #46

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    do takiej piwniczki tylko właściciel się zmieści.
    Grzegorz
    PS. co może mieć swoje zalety...

  9. #49

    Domyślnie

    Kurcze, ale Ci zazdroszczę... Kurcze, ale Ci zazdroszczę... Kurcze, ale Ci zazdroszczę... Kurcze, ale Ci zazdroszczę... Kurcze, ale Ci zazdroszczę... Kurcze, ale Ci zazdroszczę... Kurcze, ale Ci zazdroszczę...Kurcze, ale Ci zazdroszczę... Kurcze, ale Ci zazdroszczę... Kurcze, ale Ci zazdroszczę...

  10. #50

  11. #51

    Domyślnie

    Fajna rzecz. Ja bym z jednej strony obsadziła czymś pnącym - jak już wczesniej ktoś radził, a od strony najwyższej i stromej zrobiłabym ściankę wspinaczkową. Dla dzieciaków frajda wielka!!! A w środku dla wapniakow piwniczka - czyli to, co wszystkim od razu na myśl przychodzi.

  12. #52

    Domyślnie

    grubość ścian 60 cm betonu wspaniały prywatny schron przeciwatomowy, zaopatrzyć odpowiednio w wodę i żywność. Możnaby jeszcze go ulepszyć zwiększając grubość ścian, najlepiej ołowiem obłożyć. Oczywiście jeśli samotność Ci nie straszna.
    Serio bunkier jest wspaniały
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  13. #53

    Domyślnie

    a ja jednak byłabym za obsypaniem ziemią i zrobieniem z tego górki, może na jednym zboczu skalniak, ale bez przesady, nie od samej góry, bo jednak jest to spore wzniesienie i wyglądałoby sztucznie. Poza tym wygląda na miejsce raczej zacienione i z lekka ponure.
    Boki możesz zasypać gruzem, na to piasek i żyznej ziemi wyjdzie niewiele, a stanowczo warto nadać mu bardziej łagodny niż stromy charakter. W wersji bardziej oszczędnej można dosypać do połowy wysokości formując rozległe łagodne spadki a górę zamaskować bluszczem. W środku bezapelacyjnie piwniczka, a z wodą napewno da się coś zrobić.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony