dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 85
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1683
  1. #21

    Domyślnie

    Acca a co budujesz - pochwal się

  2. #22

    Domyślnie

    Projekt K3 z www.domyzkontrastem.com ale po przerobkach i wyglada mniej wiecej jak wasz projekt-głownie mam na mysli garaz z pomieszczeniami gospodarczymi tak jak w waszym projekcie, moja duza lazienka jest w miejscu kotlowni w orginalnym projekcie, garaz mam wysuniety bardziej do przodu- tez tak jak u was. A schody mam zaprojektowane przy wejsciu do salonu za scianka na prawo- orginalna sciana nośna tu zostala skrocona- o ten wystajacy cypelek- schody sa w miejscu projektowego schowka kuchennego.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    Dlatego ja wcisnęłam swoje schody do projektu, bo też nie miałam pokoju na górze ale w miarę przemyśleń okazalo się,że brak pokoju do nauki stąd wykorzystanie stryszku, a w moim projekcie wejście na stryszek było w korytarzu schodami strychowymi. Szkoda było nie wykorzystać tamtej przestrzeni. Tym bardziej ,ze mam strop żelbetowy a nie drewniany. Ja mam ciut większy dach coś ok 310m2,

    no i fajnie - bo jesli poczatkowo nie bylo schodow w planach to jest jasne ze nie bylo raczej wiele miejsca na nie
    mi sie krecone bardzo podobaja "wizualnie"

  4. #24

    Domyślnie

    To fajnie Zielonooka,że to akceptujesz bo już się zaczynałam bać co powiesz. Schody chciałabym obudować do połowy na obwodzie ścianką z cegły, pomogłoby to oddzielić optycznie je od kuchni, a od strony kuchni powiesić na niej szafki. Tylko czy robią takie o zakręconym profilu w łuk?? Ale to rozwazania na inny już temat w innym miejscu.
    Niemniej Tomku śledzić będę wasz wątek z dużym zainteresowaniem.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    To fajnie Zielonooka,że to akceptujesz bo już się zaczynałam bać co powiesz. Schody chciałabym obudować do połowy na obwodzie ścianką z cegły, pomogłoby to oddzielić optycznie je od kuchni, a od strony kuchni powiesić na niej szafki. Tylko czy robią takie o zakręconym profilu w łuk?? Ale to rozwazania na inny już temat w innym miejscu.
    Niemniej Tomku śledzić będę wasz wątek z dużym zainteresowaniem.
    acca5 zrobic - to wszystko zroba , pytanie tylko "za ile"

  6. #26

    Domyślnie

    Ja z moją żonką też kupiliśmy ten projekt bo wydał nam się najbardziej funkcjonalny jaki spotkaliśmy Na początku lipca chcemy zacząć budowę- mamy już adaptację projektu i prawie w kieszeni pozwolenie na budowę
    Mam kilka uwag bo tomeczek pytał na początku.
    Ja muszę przesunąć komin z kotłowni do garażu bo nie wcisnę tam pieca na ekogroszek-zykam wtedy ok. 30 cm i to prawdopodobnie wystarczy. Może jeszcze zmniejsze trochę pralnie. Okna moim zdaniem po lewej stronie domu są źle zaprojektowane-usytuowane są przy samych ścianach-nie zawiesze karniszy które przeciesz najczęściej wystają poza obręb okna. Trzeba je przesunąć ok. 20 cm.
    Problem o którym wspominała zielonooka faktycznie występuje -co prawada w projekcie uwzględnili w tym miejscu spadek 3 stopniowy ale nie wiem czy to wystarczy-mam kilka pomysłów jak ten problem rozwiązać . A tak domek jest super-pozdrawiam

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no widzisz tez mi sie tak wydawalo - to byla pierwsza rzecz jaka mi sie rzucila w oczy
    moze warto zamiescic takie pytanie na "wymianie doswiadczen"? plus np skan z projektu - rzut dachu i przekroj?
    (ps. jakbys mial problem z zamieszczaniem zdjec na forum to daj znac bo to bardzo prosto moge wyjasnic )

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał michał-lote
    Ja z moją żonką też kupiliśmy ten projekt bo wydał nam się najbardziej funkcjonalny jaki spotkaliśmy Na początku lipca chcemy zacząć budowę- mamy już adaptację projektu i prawie w kieszeni pozwolenie na budowę
    Mam kilka uwag bo tomeczek pytał na początku.
    Ja muszę przesunąć komin z kotłowni do garażu bo nie wcisnę tam pieca na ekogroszek-zykam wtedy ok. 30 cm i to prawdopodobnie wystarczy. Może jeszcze zmniejsze trochę pralnie. Okna moim zdaniem po lewej stronie domu są źle zaprojektowane-usytuowane są przy samych ścianach-nie zawiesze karniszy które przeciesz najczęściej wystają poza obręb okna. Trzeba je przesunąć ok. 20 cm.
    Problem o którym wspominała zielonooka faktycznie występuje -co prawada w projekcie uwzględnili w tym miejscu spadek 3 stopniowy ale nie wiem czy to wystarczy-mam kilka pomysłów jak ten problem rozwiązać . A tak domek jest super-pozdrawiam
    Witam bratnią duszę.
    Co do komina i okien to mam takie samo zdanie, również planuję piec na ekogroszek.Z tego co piszesz budowę zaczniesz szybciej niż ja więc mam nadzieję na powstanie twojego dziennika budowy.

    Napisz jak planujesz składować ekogroszek
    Powodzenia.

  9. #29

    Domyślnie

    Cześć Zawsze to już raźniej. Jeśli chodzi o składowanie ekogroszku to napewno będę kupował go w workach, a worki łatwiej gdzieś upchnąć-np. wzdłusz ściany garażu lub w kotłowni w pionie. Pewnie nie będę robił wielkich zapasów bo to spore koszty
    Teraz jestem na etapie; z czego budować nasz domek-mam do wyboru:
    taniego MAXA, ciepłą ceramikę poryzowaną, zdrowe silikaty lub ytong oraz gotowe ściany z keramzytu Pytanie tylko co wybrać ?
    Co do dachu to jestem przekonany że najlepsza będzie dachówka cementowa lub jak mnie będzie stać ceramiczna- pozdrowionka.

    ps. do zielonookiej-nigdy nie zamieszczałem zdjęć na forum

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał michał-lote
    Cześć Zawsze to już raźniej. Jeśli chodzi o składowanie ekogroszku to napewno będę kupował go w workach, a worki łatwiej gdzieś upchnąć-np. wzdłusz ściany garażu lub w kotłowni w pionie. Pewnie nie będę robił wielkich zapasów bo to spore koszty
    Teraz jestem na etapie; z czego budować nasz domek-mam do wyboru:
    taniego MAXA, ciepłą ceramikę poryzowaną, zdrowe silikaty lub ytong oraz gotowe ściany z keramzytu Pytanie tylko co wybrać ?
    Co do dachu to jestem przekonany że najlepsza będzie dachówka cementowa lub jak mnie będzie stać ceramiczna- pozdrowionka.

    ps. do zielonookiej-nigdy nie zamieszczałem zdjęć na forum
    Ja te dylematy mam już za sobą - buduję BK+styropian, dachówka cementowa.

  11. #31

    Domyślnie

    WITAMY !
    My również zakupiliśmy projekt LOTE ( odbicie lustrzane ). Jesteśmy na etapie załatwiania formalności do wydania pozwolenia na budowę oraz co najważniejsze kredytu ( bez tego raczej nie ruszymy - ha ha ). Fajnie było was odnaleźć - Lotowców. Mamy nadzieję na liczne uwagi i spostrzeżenia od bardziej zaawansowanych - a przedewszystkim na miłe przyjęcie i wymianę zdań. Pozdrawiamy i do usłyszenia!!!!

  12. #32

    Domyślnie

    Witam was serdecznie, kupiliście dokładnie to samo co my - również odbicie lustrzane. Jesteśmy też na etapie załatwiania dokumentów.

  13. #33

    Domyślnie

    Remik i Aga skąd jesteście?

  14. #34

    Domyślnie

    Cześć !
    Mieszkamy w małej podwarszawskiej miejscowości o nazwie - Radzymin. Dziś cały ranek spędziliśmy nad dyskusją o adaptacji poddasza , mąż ma mnóstwo propozycji odnośnie możliwych rozwiązań - a ja kompletnie nie mam pojęcia o czym on mówi ( ale tylko czasami ). A jak to wygląda u was ?

  15. #35

    Domyślnie

    jak na razie poddasze nie jest brane pod uwagę

  16. #36

    Domyślnie

    To wielka szkoda , liczyliśmy na poradę w sprawie przebudowy klatki schodowej przed spotkaniem z architektem. Mam prośbę gdyby ktoś miał jakieś pomysły w tej kwestii to proszę o rady.
    Tomeczek - czy może zakupiliście projekt z kosztorysem? Jakie zmiany przewidujecie w swojej adaptacji i najważniejsze czy może budujecie się gdzieś niedaleko Wa-wy?
    Pozdrowionka

  17. #37

    Domyślnie

    Kupiliśmy projekt bez kosztorysu, budujemy się na opolszczyźnie. Jeśli chodzi o zmiany to jak na razie decyzja zapadła o zmianie stropu na drewniany, likwidujemy okno w garażu ze względu na wąską działkę. W miejscu schodów będzie zamykana garderoba i pomieszczenie na różne graty, będziemy zmieniać rozmieszczenie okien w sypialniach - są za bliko ścian. Nie będzie ścian pomiędzy kuchną i salonem oraz wiatrołapem i salonem. Reszta zmian wyjdzie w trakcie budowy i będzie załatwiana wpisem do dziennika. Mam nadzieję że dużo więcej zmian nie będzie bo układ pomieszczń mi odpowiada, ale moja żonka lubi czasami takie decyzję "last minut"

  18. #38

    Domyślnie

    Wypisz , wymaluj to samo u nas ( oprócz schowka zamiast klatki ) plus albo likwidacja podcienia i w to miejsce tzw. ogród zimowy albo zamiana wyjącia na taras z oknem w salonie. Mamy ochotę jeszcze do dobudowania wykusza zamiast okna przy kuchni ( tam gdzie przewidziane jest miejsce na jadalnię ). Tylko istotne pytanie - czy uda się to wszystko zrobić w magicznej cyfrze kredytowej ? Aha jeszcze optymalnie byłoby poszerzyć garaż o 1 m , tak by żonka nie rysowała samochodzików przy parkowaniu!

    Obraziłam się - nie będzie kolacji!!!

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    .....

  20. #40

    Domyślnie

    Dzięki zielonooka za dokładne instrukcje. Myślę że jak coś już wybuduje to pochwale się.

    Witam nowych lotowców-Remika i Age.

    Ja jestem na etapie odebrania pozwolenia na budowe i dokupywania kawałka ziemi (chyba mi się uda dokupić 500m2) żeby odsunąć dom od drogi. Chciałbym stanąć swobodnie samochodem przed garażem aby go np. umyć.-takie moje fanaberie obecnie mam działkę 30 na 30 m, a może będzie 30 na 48 m.

    Chciałbym zacząć budowe już w lipcu-ale też tak jak Remik i Aga muszę wziąść kredycik. Bez niego ani rusz. Pozdrowionka

Strona 2 z 85

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony