dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie

    Proszę o poradę na temat tynkowania wewnątrz na poddaszu a dokładnie chodzi mi o to czy przed tynkowaniem ( tynk mineralny) powinny być wcześniej na sufitach i skosach zamontowane płyty g-k czy po tynkowaniu. Opinie które usłyszałem od "fachowców" są sprzeczne.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Najpierw tynkuj, potem G-K

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie, najpierw tynk póżniej płyty. Stosuj prostą zasadę pierwsze roboty tzw. "mokre", póżniej reszta (proszę bez skojarzeń), a fachowcom mogło zależeć, na wcześniejszym "wejściu".

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Potwierdzam. Płyty g-k na końcu gdy wilgotność pomieszczeń będzie jak najmniejsza.
    Ja "robiłem" w tej kolejności:
    - tynki gipsowe maszynowe
    - wylewki z miksokreta
    - płyty g-k na poddaszu
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Najpierw tynki i wylewki, a potem dopiero G-K. Unikniesz zbędnego chłonięcia wilgoci przez płyty G-K.
    Pozdrawiam,

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Wowka jakie masz zdanie na temat wykonastwa tynkow gipsowych, czy w polsce fachowcy robia rowne? Fachowcy od tradycyjnych w to powatpiewaja
    Andrzej

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Wykonawstwa
    Andrzej

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2003-03-04 13:50, Anonymous wrote:
    Wowka jakie masz zdanie na temat wykonastwa tynkow gipsowych, czy w polsce fachowcy robia rowne? Fachowcy od tradycyjnych w to powatpiewaja
    Andrzej
    Każda pliszka swój ogon chwali. Cóż wykonawców zagranicznych przy pracy nie widziałem
    Ale Polscy się sprawdzają, przynajmniej ja jestem zadowolony. Swoją drogą czuję, że zawód tynkarz wykonujący swoją pracę tylko przy pomocy kielni i pacy odejdzie niedługo do przeszłości podobnie jak odeszli kowal i bednarz.
    Pozdrawiam
    Ps. Czy nie chciałbyś się jednak zalogować?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #9

    Domyślnie

    On 2003-03-04 13:50, Anonymous wrote:
    Wowka jakie masz zdanie na temat wykonastwa tynkow gipsowych, czy w polsce fachowcy robia rowne? Fachowcy od tradycyjnych w to powatpiewaja
    Andrzej
    Próba, łata 2 metrowa, i wszystko proste i jasne

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Chcialem ale czegos nie dopelnilem czy zaponialem , anyway, nie jestem taki anonimowy-podpisuje sie
    Ale "sie" zaloguje ,bo temat budowania domu ,sadzenia drzewa, plodzenia syna to temat morze i wciagajacy ze tak powiem jak laseczka z nogami do szyi (dzis widzialem, polecam - pierwsze oznaki wiosny)
    A na temat, to znaczy ze powszechym jest rzucanie maszyna tynkow tradycyjnych czy mowisz o gipsie?

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Hipcio - inastepna ekipa do poprawki i do kasy

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Mówię o tynkach gipsowych - maszynowych . W ubiegłym roku płaciłem za robociznę + materiał 19 złm2. Z informacji na forum widze, że ta cena spada nawet do 15-17 zł. Tynki wykonane w tej technologii(oczywiście- wykonane dobrze) nie wymagają już kładzenia gładzi gipsowej.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja tez bede robiła tynki gipsowe...18 zł z materiałem..robią dobrze

  14. #14

    Domyślnie

    On 2003-03-04 14:31, Anonymous wrote:
    Hipcio - inastepna ekipa do poprawki i do kasy
    To inne rozsądne rozwiązanie, oprócz sprawdzenia ekipy (można u kogoś)- zrobić samemu, wtedy wszelkie nierówności są do strawienia, i "gul" nie chodzi tak bardzo.
    Nie ma ekipy, która nie robi błędów, bo nie ma takich ludzi!!! Traktując temat w ten sposób, tynk w domu - jakikolwiek, bo każdy można sp.. (przepraszam zepsuć)- to była by rzadkość.
    Tak poważnie - to sami wybieramy fachowców, więc jeżeli nie szanują pracy to nie zasługją na zapłatę....dziwię się bardzo wątpliwościom "forumowiczów". Dzisiejszy rynek to zdecydowanie rynek konsumentów/klientów, a nie fachowców/"fachowców".

  15. #15

    Domyślnie

    DZIEKUJE ZA PORADE. OCZYWIŚCIE WYDAWAŁO MI SIĘ TO LOGICZNE . ALE OD KILKU OSÓB USŁYSZAŁEM O INNEJ KOLEJNOŚCI WOBEC TEGO POSTANOWIŁEM SPRAWDZIĆ. WRACAJĄC DO TYNKÓW TO Z MASZYNOWYCH GIPSOWYCH ZREZYGNOWAŁEM PO OBEJRZENIU TRZECH EKIP PO KTÓRYCH NA PEWNO BĘDZIE TRZEBA DODATKOWO GIPSOWAĆ , DO TEGO WSZYSCY ONI CHCIELI TYNKOWAĆ NIE PATRZĄC NA TEMP NA ZEWNĄTRZ TWIERDZĄC ŻE TROCHĘ MROZU NIE ZASZKODZI (POSTAWIMY SWÓJ PIECYK I BĘDZIE OK.) . A WRACAJĄC DO MINERALNYCH TO CHCĘ ZACZĄĆ JAK NAJWCZEŚNIEJ NIE MOGĄC SIĘ DOCZEKAĆ WIOSNY , BUDYNEK STOI GOTOWY DO TYNKOWANIA. MOŻE KTOŚ Z FORUMOWICZÓW TYNKOWAŁ W TAKICH WARUNKACH? JAKIE EFEKTY? JAK DŁUGO SCHNIE TAKI TYNK? POZDR WSZYSTKICH . VIDEOPRZEMEK

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony