dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zmiany w projekcie - Co o tym myślicie?

    Poniżej pierwotny projekt parteru:


    W pierwotnej wersji kuchnia była dla nas za mała, a schody za wąskie, więc:
    1. poszerzyłem schody o 25 cm, kosztem pokoju (jest to dodatkowy pokój, więc bez żalu),
    2. powiększyłem kuchnię o ok. 60 cm, kosztem salonu,
    3. przesunąłem okno balkonowe z salonu do kuchni,

    Tak to wygląda wg mojej propozycji.


    No i pojawił się problem. Zepsułem symetrię pomieszczeń tzn. pokój nie jest już "równo" z salonem.

    Co o tym sądzicie? Jak to będzie wyglądało?[/img]

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Zmieniles przede wszystkim wyglad i kompozycje eleawcji zachodniej, i to moze wygladac niespecjalnie.
    Powierzchnia "czynna" kuchni zwiekszyla sie zaledwie o 1,2m -reszta zysku powierzchni, to niestety wciaz komunikacja.
    Salon zmniejszyles nie tylko o ten kawalek kuchni. Fragment hollu zaraz po wyjsciu z sieni - strefa raczej jedynie komunikacji- powiekszyl sie a wiec z powierzchni "netto" salonu zabralez prawie 3m2 /dokladnie 2,7/.
    Zestawienie powierzchni pokoju przy schodach po zmianach jest chyba nieprawidlowe ?
    Generalnie walczysz o jakies centymetry - czy warto, skoro uklad funkcjonalny prawie nic sie nie zmienia a mocno ingerujesz w elewacje?

    PS pomijam poszerzenie schodow - tu faktycznie warto nawet te 10 cm na biegu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Zmieniles przede wszystkim wyglad i kompozycje eleawcji zachodniej, i to moze wygladac niespecjalnie.
    Powierzchnia "czynna" kuchni zwiekszyla sie zaledwie o 1,2m -reszta zysku powierzchni, to niestety wciaz komunikacja.
    Salon zmniejszyles nie tylko o ten kawalek kuchni. Fragment hollu zaraz po wyjsciu z sieni - strefa raczej jedynie komunikacji- powiekszyl sie a wiec z powierzchni "netto" salonu zabralez prawie 3m2 /dokladnie 2,7/.
    Zestawienie powierzchni pokoju przy schodach po zmianach jest chyba nieprawidlowe ?
    Generalnie walczysz o jakies centymetry - czy warto, skoro uklad funkcjonalny prawie nic sie nie zmienia a mocno ingerujesz w elewacje?

    PS pomijam poszerzenie schodow - tu faktycznie warto nawet te 10 cm na biegu.
    Elewacja jest dla mnie najmniej ważna. Zależy mi na funkcjonalności. Okno tarasowe zostało przesuniete do kuchni, gdyż w kuchni będzie gres, a salonie panele. Wejście z ogrodu do domu, bezpośrednio do kuchni, byłoby najczęściej używane i wydaje mi się, że taki układ najbardziej praktyczny w tym przypadku.

  4. #4

    Domyślnie

    zgadzam sie z wojtkiem2112, proponowane zmiany zbyt wiele w funkcjonalności nie zmienią, chociaż wyjscie z kuchni na taras to rewelacyjny i bardzo funkcjonalny pomysl
    nie wiem jak jest usytuowany Twoj dom na działce, ale jesli wiekszosc ogrodu masz za domem, od poludnia to wyjcie kuchenne sprawdzi sie chyba jako drugie w domu, bo na pewno bedziesz zalowal, ze nie ma wyjscia z salonu
    poza tym przesuwajac wyjscie z salonu do kuchni zabrales w salonie sporo swiatla i to najbardziej by mi przeszkadzalo - na Twoim miejscu zastanowilabym sie nad dodatkowym oknem w salonie wlasnie od strony zachodniej
    pozdrawiam
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony