dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 54
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1074

Temat: Kod Da Vinci

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    paprotko zapytaj kosciola

    no toż właśnie pytam

    rozumiem, że Ty nie jesteś Ludziem Kościoła, choć wypowiadałaś się w jego imieniu
    aaaa to sorry
    Daleka droga do domu
    www.coma.art.pl

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    ...
    paprotko zapytaj kosciola
    ja tylko pisalam ze jesli kosciol widzi w tym obraze, i ich boli to - to ja to potrafie zrozumiec. Mimo ze wg mnie moze wcale nie byc to obraza.
    Chodzi o szacunek do ludzkich uczuc - a kosciol to ludzie nie?
    Agnieszko, taki mam już nawyk, że zanim się wypowiem, to wszystko, co było przed - przeczytam
    Kościół to ludzie, jak słusznie prawisz, a więc MY. Jeśli ktoś twierdzi więc, że książka być może obraża uczucia Kościoła, to znaczy, że być może i jego uczucia obraża. Stąd moje do Ciebie pytanie (a i paprotki pewnie też ). Pozdrawiam w pokojowej atmosferze, książkę i tak jeszcze raz przeczytam, coby się upewnić, czy czegoś nie przeoczyłam...


  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Ponieważ jestem nieco "opóźniony w rozwoju" dopiero tydzień temu kupiłem książkę i jestem w trakcie jej lektury. Podobnie jak kilka wypowiadających się tu osób traktuję książkę jako element rozrywki, a nie "prawdę objawioną'. W końcu kupiłem książkę sensacyjną, a nie rozprawę naukową. Jeżeli ktoś nie potrafi tych rzeczy rozróżnić, a jego pogląd na świat i życie dookoła opiera się na tym co napisza w kolorowych pisemkach, to jego problem.

    Co gorsza, książka nawet nie wciągnęła mnie na tyle, żebym próbował ja przeczytać jednym tchem. Na film, póki co się nie wybieram, poczekam aż pójdą znajomi i zdadzą recenzję

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    rrmi - ale kijek w mrowisko fajny
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał paprotka
    Cytat Napisał Agnieszka1
    paprotko zapytaj kosciola

    no toż właśnie pytam

    rozumiem, że Ty nie jesteś Ludziem Kościoła, choć wypowiadałaś się w jego imieniu
    aaaa to sorry

    Paprotko
    a to jesli nie jestem Ludziem Kosciola to nie moge stawac w Jego obronie?

    Trzeba nalezec do jakiejs grupy aby moc powiedziec czy uwazam ich protest za sluszny czy nie? nie rozumiem Ciebie

    ansi - kosciol to wierzacy
    Tak samo mowie - ze byc moze brak tolerancji boli gejow - czy to znaczy ze jestem gejem albo ze rownie mocno mnie to boli?
    Nie, alez skad, ale uwazam ze maja prawo do takich odczuc i do mowienia o tym.

    Ot cala sprawa

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Ta cała afera wokół "Kodu" to dokładnie to samo co robienie burzy w szklance w przypadku Harrego Pottera. Też, wybuchały dyskusje jaki to zgubny wpływ będzie mieć itp. I co i nic...............

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aggi
    rrmi - ale kijek w mrowisko fajny
    ja nie widzie kija w mrowisku
    widze spokojna , mila wymiane zdan. A do tego kazdy temat dobry.
    Podoba mi sie ze nikt nikogo nie obraza.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Ta cała afera wokół "Kodu" to dokładnie to samo co robienie burzy w szklance w przypadku Harrego Pottera. Też, wybuchały dyskusje jaki to zgubny wpływ będzie mieć itp. I co i nic...............
    a no wlasnie , cała prawda

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    ja nie widzie kija w mrowisku
    widze spokojna , mila wymiane zdan. A do tego kazdy temat dobry.
    Podoba mi sie ze nikt nikogo nie obraza.
    oczywiście
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aggi
    Cytat Napisał Agnieszka1
    ja nie widzie kija w mrowisku
    widze spokojna , mila wymiane zdan. A do tego kazdy temat dobry.
    Podoba mi sie ze nikt nikogo nie obraza.
    oczywiście

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Cytat Napisał paprotka
    Cytat Napisał Agnieszka1
    paprotko zapytaj kosciola

    no toż właśnie pytam

    rozumiem, że Ty nie jesteś Ludziem Kościoła, choć wypowiadałaś się w jego imieniu
    aaaa to sorry

    Paprotko
    a to jesli nie jestem Ludziem Kosciola to nie moge stawac w Jego obronie?

    Trzeba nalezec do jakiejs grupy aby moc powiedziec czy moim zdaniem maja prawo do protestu czy nie?nie rozumiem Ciebie

    ansi - kosciol to wierzacy
    Tak samo mowie - ze byc moze brak tolerancji boli gejow - czy to znaczy ze jestem gejem albo ze rownie mocno mnie to boli?
    Nie, alez skad, ale uwazam ze maja prawo do takich odczuc i do mowienia o tym.

    Ot cala sprawa
    Sory za poprawki, ale musialam zmienic cos zezby znow mnie opatrznie nie zrozumiano no coz sie chyba musze nauczyc pisac jasniej

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    moje zdanie
    - cała ta awantura to próba zwrócenia uwagi na film. Ludzie potrzebują zwiększonych bodźców aby sięgnąć do portfela. Producenci wydali kasę na film, chcą szybkiego zwrotu. Bez pewnego rodzaju "skandalu" poszliby w skarpetkach. Na film sie nie wybieram, szkoda czasu.
    Ksiązkę warto przeczytać.
    Nie miała wpływu na moja wiarę.

    pozdrawiam dyskutantów

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    ...
    ansi - kosciol to wierzacy
    Tak samo mowie - ze byc moze brak tolerancji boli gejow - czy to znaczy ze jestem gejem albo ze rownie mocno mnie to boli?
    Nie, alez skad, ale uwazam ze maja prawo do takich odczuc i do mowienia o tym.
    Ot cala sprawa
    Sory za poprawki, ale musialam zmienic cos zezby znow mnie opatrznie nie zrozumiano no coz sie chyba musze nauczyc pisac jasniej [/quote]

    Agnieszko, to co piszesz, to jedno (i ja podobnie sądzę, ze nie trzeba być pokrzywdzonym, żeby w obronie pokrzywdzonego stawać, a nawet uważam, że to nasz obowiązek...) a moje do Ciebie pytanie to druga sprawa. Ot, zapytałam po prostu, czy sądzisz, że Kod obraża uczucia Kościoła, czy nie...Ze zwykłej ciekawości chciałam poznać Twoje na ten temat zdanie. Ale jeśli nie chcesz odpowiedzieć, nie musisz - masz prawo. Tyle tytułem wyjaśnień, bo kręcimy się wokół własnych ogonków i o różnych - wg mnie- rzeczach prawimy


  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1

    Paprotko
    a to jesli nie jestem Ludziem Kosciola to nie moge stawac w Jego obronie?

    Trzeba nalezec do jakiejs grupy aby moc powiedziec czy uwazam ich protest za sluszny czy nie? nie rozumiem Ciebie
    Agnieszko, poczekaj, poczekaj, bo się gubię

    uważasz, że Kosciół słusznie protestuje - no i fajnie, bo ja też bym na jego miejscu protestowała, to jasne
    jako argument podajesz : protestuje, bo książka/ film szarga osobę Chrystusa
    ja się pytam : jak i gdzie szarga ?
    Ty odpowiadasz : Kościół wie gdzie szarga, ja nie wiem ( jakbyś wiedziała, to byś chyba powiedziała, co ? )

    ja nie kwestionuję prawa do protestu oraz Twojej jego obrony ( obrony protestu, naturalnie )

    kwestionuję powody tegoż

    i tylko o nie pytam

    z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że od Ciebie się tego nie dowiem

    jeśli ktoś mówi : "ta książka/film to bluźnierstwo, na koń i huzia !" ( nie, nie, Ty nie mówisz, Kościół mówi ) to chciałabym dołączyć do Oświeconych i zrozumieć dlaczego bluźnierstwo
    i wtedy - po przemyśleniu argumentów - powiedzieć "OK, macie rację -kara śmierci , gość przegiął" czy coś w ten deseń


    no i tyle
    Daleka droga do domu
    www.coma.art.pl

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    W moim przypadku film ten nie zmieni mojej wiary .
    W mim rowniez, zle nie kupilam i nie czytalam ksiazki i na film nie pojde. A te brednie znam z innych "pseudonaukowych" publikacji.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A ja mam wielka proœbę - może ktoœ mnie naprawdę oœwieci gdzi i jak ta ksišżka/film obraża Chrystusa?

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Czy może za to że pokazuje się Marię Magdalenę jako prostytutkę (którš rzczywi�cie była).
    Tak dla wyjasnienia. Gdybys uwaznie przeczytal ewangelie, to zauwazylbys z pewnoscia, ze uratowana od kamieniowania prostytutka i Maria Magdalena to dwie rozne kobiety. Jesli nie wierzysz to sam sprawdz. Niestety przez roznych ludzi, ktorym sie wydaje, ze znaja temat sa one ze soba mylone. Szczegolnie wlasnie w filmach i ksiazkach.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    Natomiast z obraza uczuc....sporo osob katolikow tak mowi...hmm...a na co dzien nie obrazaja swoich uczuc....swoim postepowaniem?
    Jestes pewna, ze to ci sami ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał paprotka
    Cytat Napisał Agnieszka1

    Paprotko
    a to jesli nie jestem Ludziem Kosciola to nie moge stawac w Jego obronie?

    Trzeba nalezec do jakiejs grupy aby moc powiedziec czy uwazam ich protest za sluszny czy nie? nie rozumiem Ciebie
    Agnieszko, poczekaj, poczekaj, bo się gubię

    uważasz, że Kosciół słusznie protestuje - no i fajnie, bo ja też bym na jego miejscu protestowała, to jasne
    jako argument podajesz : protestuje, bo książka/ film szarga osobę Chrystusa
    ja się pytam : jak i gdzie szarga ?
    Ty odpowiadasz : Kościół wie gdzie szarga, ja nie wiem ( jakbyś wiedziała, to byś chyba powiedziała, co ? )

    ja nie kwestionuję prawa do protestu oraz Twojej jego obrony ( obrony protestu, naturalnie )

    kwestionuję powody tegoż

    i tylko o nie pytam

    z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że od Ciebie się tego nie dowiem

    jeśli ktoś mówi : "ta książka/film to bluźnierstwo, na koń i huzia !" ( nie, nie, Ty nie mówisz, Kościół mówi ) to chciałabym dołączyć do Oświeconych i zrozumieć dlaczego bluźnierstwo
    i wtedy - po przemyśleniu argumentów - powiedzieć "OK, macie rację -kara śmierci , gość przegiął" czy coś w ten deseń


    no i tyle



    oj paprotka nic takiego nie napisalam co Ty mowisz ze napisalam.
    Nie napisalam ze uwazam ze slusznie kosciol protestuje i nie napisalam ze ksiazka szarga osobe Chrystusa moim zdaniem.

    Napisalam ze :
    myślę , żę kosciol protestuje bo z tego co mowią księża wynika wg mnie ze najprawdopodobniej poczuli sie urazoni bo wg kosciola zostalo naruszone dobre imie Chrystusa.
    Jesli takie uczucia rzeczywiscie ten film wzbudza w ksiezach to maja prawo do publicznego protestu.

    Nigdzie nie napisalam zdania - protestuję, bo ksiazka/film szarga osobe Cgrystusa. Wiec nie do mnie pytanie gdzie.

    I tyle
    A Ty wciskasz mi ciagle ze to ja uwazam ze szargane jest Jego imie i z uporem chcesz sie dowiec ode mnie gdzie.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Mały
    Czy może za to że pokazuje się Marię Magdalenę jako prostytutkę (którš rzczywi�cie była).
    Tak dla wyjasnienia. Gdybys uwaznie przeczytal ewangelie, to zauwazylbys z pewnoscia, ze uratowana od kamieniowania prostytutka i Maria Magdalena to dwie rozne kobiety. Jesli nie wierzysz to sam sprawdz. Niestety przez roznych ludzi, ktorym sie wydaje, ze znaja temat sa one ze soba mylone. Szczegolnie wlasnie w filmach i ksiazkach.
    Ok ...tak uważasz?
    A ile razy Biblia była tłumaczona? Nie mówišc o "specjalnych" przekładach na koniec œredniowiecza kiedy nie można już było zakazywać czytania tej ksišżki...
    I daj mi dowód, że nikt nigdy nie zmienił ani jednego znaczenia w tym bestselerze. A "prostytutka" to (wg mnie) jest najpoważniejszy powód na zmianę takowego wpisu...o ile istniał/nie istniał.
    Ja nie jestem badaczem pisma ale patrzšc na kontrowersje i różnice zdań w tym temacie nie sšdzę żeby w obecnej wersji było ono takie samo jak w wersji oryginalnej-pierwotnej dlatego też nie może byc to jakimœ wykładnikiem jedynej prawdy dla trzeŸwo myœlšcego człowieka.
    A ewangelii nie chcę czytać (kiedys to robiłem) bo słyszę i czytam jš na każdym prawie kroku w tym (laickim podobno) kraju...

Strona 3 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony