dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 116 z 116

Temat: alkohol

  1. #101
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Cytat Napisał jea
    Cytat Napisał sebo8877
    Pany kochane - grunwald juz czyściutki i... teraz chodzi o przepis.

    Dla wtajemniczonych - czysty jak łza dwa odparowania z odstojnikami

    Zero zapachu- only %%%%%

    Sebo8877
    To jeszcze wióra dębiny wrzuć...i bedzie
    WIóra moga być z suchego lub świeżego dębu - JAKIE ??/ - bo tego nigdzie nie mogę namierzyć

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  2. #102
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Fajne forum namierzyłem

    http://www.bimber.info/forum/index.php
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    w sklepach winiarskich w internecie mozna kupić drewienka dębowe do tych celów. Sprawdź na przykład tu: http://www.browamator.pl/ lub tu: http://www.euro-win.pl/
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    Co prawda ten drink jest najlepszy na upały ale pewnie zimą przy kominku też będzie na miejscu .

    Pół limonki kroi się na mniejsze części , umieszcza w szklaneczce ( najlepsza jest szkl. do whisky ) , dodaje cukru - ilość wg uznania i rozgniata aż limonka puści sok .Następnie dodaje się pokruszony lód przynajmniej do 3/4 naczynia a całość dopełnia dobrą wódeczką .

    Cóż więcej mogę dodać - Smacznego

    Pozdrawiam - Maxtorka
    pyszne to

    do oryginalnego mohito dodaje sie jeszcze liscie miety (troche sie rozgniata z limonka i cukrem) - a zamiast wodki bialy rum Duzooo lodu - ewentualnie mozna uzupelnic woda .. Mniam.
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  5. #105

    Domyślnie

    Grunwald to już przeszłość. 1410 – ta data jest symbolem byle jakiej produkcji z byle jakiego surowca. Wic polega na tym by do wytworzenia destylatów używać klarownego wina i wydobywać z niego esencję smaku i zapachu, a nie zabijać nieprzyjemną woń bimbru. Wióry dębowe nadają piękną barwę i różny posmak w zależności od stopnia wyprażenia. Ze względu na zawarte garbniki dąb powinien być sezonowany, przewiany wiatrem, przepłukany deszczem i śniegiem. Warto eksperymentować z mieszaniem różnych gatunków win, jako surowcem podstawowym. W jednym wieczorno-zimowym kieliszku przywołać letnie wspomnienia z sadu i winnicy.
    Kiedyś czytałem na tym forum opinię, że czym większa ilość destylacji tym wódka jest lepsza. Nic bardziej błędnego. Tą retoryką może się posługiwać producent, który produkuje alkohol w oparciu o wzór chemiczny i nie zależy mu na głębszych doznaniach smakowych konsumentów .
    Mam w głowie różne myśli.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerry-Mc
    Grunwald to już przeszłość. 1410 – ta data jest symbolem byle jakiej produkcji z byle jakiego surowca. Wic polega na tym by do wytworzenia destylatów używać klarownego wina i wydobywać z niego esencję smaku i zapachu, a nie zabijać nieprzyjemną woń bimbru. Wióry dębowe nadają piękną barwę i różny posmak w zależności od stopnia wyprażenia. Ze względu na zawarte garbniki dąb powinien być sezonowany, przewiany wiatrem, przepłukany deszczem i śniegiem. Warto eksperymentować z mieszaniem różnych gatunków win, jako surowcem podstawowym. W jednym wieczorno-zimowym kieliszku przywołać letnie wspomnienia z sadu i winnicy.
    Kiedyś czytałem na tym forum opinię, że czym większa ilość destylacji tym wódka jest lepsza. Nic bardziej błędnego. Tą retoryką może się posługiwać producent, który produkuje alkohol w oparciu o wzór chemiczny i nie zależy mu na głębszych doznaniach smakowych konsumentów .



    Bardzo dobrze czytales na temat wody. Rozumiem , ze lubisz glebokie doznania smakowe zawarte w melasie buraczanej , zacierze ziemniaczanym lub zbozowym - super

    Najlepsze wodki na swiecie wlasnie sa tak robione, ale zwieksza to kosz produkcji .
    Kazdorazowy proces destylacji a nastepnie rektyfikacji kosztuje.

    Mieszanie koncowe jest tylko z woda najwyzszej jakosci. Widze , ze jednak nie miales dobrej wody w rece. Kup, wypij sam i rano wstan. Bedziesz wiedzial co to jest dobra wodka.

    P.S. a jak tam Twoje whiskey z palonego wina

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bangladeszcz
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    72

    Domyślnie

    Mi jakoś zwierzyniec nie podchodzi, nie wiem czemu, dziwne piwo.

  8. #108

    Domyślnie

    Też nie przepadam za Zwierzyńcem, wolę Witnice

  9. #109

    Domyślnie

    samemu piwo to trzeba umieć zrobić. bo jak nie wyjdzie albo robi się za krótko to naprawde nie da się pić, trzeba mieć rękę do tego

  10. #110

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie własnej produkcji piwa - za wiele by z tego nie wyszło

  11. #111

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o smak piwa, więc pewnie u mnie nie zdałoby to egzaminu.

  12. #112

    Domyślnie

    Nie potrafiłbym zrobić, ale jeśli chodzi o piwko, to zdecydowanie browar kormoran ;]
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum (pkt 5.2.5)

  13. #113

    Domyślnie

    Rzeczywiście dobry, ale na lato. Zimą nieraz grzańca gotujemy według autorskiego przepisu. Ewentualnie szklaneczka whisky czy bourbona. W sam raz na smutne deszczowe dni jak dzisiejszy

  14. #114
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Fajnie że odświeżyłeś..... Ciekawe namiary na inne fora ....
    Darek B

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    alkoholowy terror
    No i teraz po tym wykładzie mam problem
    https://www.youtube.com/watch?v=1tHk0ozLxwA
    co robić?
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  16. #116
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    A robicie sami piwo? Mi w sezonie się zdarza.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony