dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie 26 000 zł za 134 m2 za robocizne bez dachu-czy to dobra cena

    Witam,

    Dom w winorośli 2

    Pow netto - 160 m2
    Pow użytkowa 134m2 w tym garaż 18m2

    Domek jest stosunkowo prosty bez udziwnień

    http://www.archon.pl/index.php?act=3...m400b96380ccd9

    Mam pytanie ile orientacyjne powinna kosztować robocizna.

    Postawienie domu bez dachu (fundamenty, sciany nośne, działowe, schody, wylany taras) - całość murarki

    Mi wyceniła to ekipa na 26 000 zł. Czy to dobra cena?

    Pozdrawiam magicwb

  2. #2

    Domyślnie Region Wielkopolska

    Region Wielkopolska

  3. #3

    Domyślnie

    Na to nie ma prostej odpowiedzi. Jedni powiedzą, że b. drogo inni że cena przystępna. Mogę powiedzieć ile ja zapłaciłem za stan surowy otwarty z wieźbą dachową (dach 260 m kw) domu o pow. użytkowej 145 + 28 m garaż. Budowałem z Maxa. Cena 29.000 w tym także kierownik budowy, oraz rozprowadzenie kanalizacji poziomej oraz także maszyny niezbędne do wykopu i zasypania.
    Marki k. Warszawy, rok 2004.
    Propozycja: nie targuj ceny ale zwiększ zakres prac np wykonanie wieźby dachowej (koszt 1500-2000 zł).

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    a ja mam cenę za słoneczko bez garazu z horyzontu zakres do fundamentów po wieźbę 18 tys. bez pokrycia dachu...

  5. #5

    Domyślnie

    Uważam że drogo.
    Nie wiem w jakiej technologii budujesz ale sądzę źe bliższa realiom jest cena ok 20 tys.zł.
    Postaraj sie o jakiś typowy kosztorys i tam zorientujesz się jaka jest cena robót murarskich podobnego domu- kosztorys dobre pracownie architektoniczne daja ci z projektem.
    Z niego wynika jaki powinien byc koszt robocizny każdego elementu, a majac taką wiedze łatwiej rozmawia sie z wykonawcami którzy zawsze "na oko" wyceniaja więcej i w czasie budowy pojawiaja sie nieprzewidziane trudnosci za jakie chca doplate bo myśleli że to to nie bylo w cenie...
    Najlepiej spisac umowę albo wykaz prac jakie wykonaja ( podac w metrach albo konkretnych liczbach) i wycenic ile każda z nich bedzie kosztowała za jednza jednostke i razem. Potem zawsze łatwiej się z nimi rozliczac i dochodzic swoich racji...

    pozdrawiam

    [email protected]

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Marek30022
    nie przejrzałem wszystkich Twoich postów , ale wiem że interesowałeś się APS 55 - jest to coś w stylu tego co ja zamierzam wybudować - ciekaw jestem na co się zdecydowałeś.
    Jeżeli to APS lub coś podobnego - daj znać na forum lub na mail
    Chętnie bym zobaczył dom w naturze , ajeszcze chętniej wysłuchał wniosków z budowy
    mój mail [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    145m2 uzytkowej i garaz 35m koszt robociznay stanu surowego bez dachu- 20tys.

  8. #8

    Domyślnie

    ja płace 22 tys za robotę do zadaszenia włacznie. Napisz z kąd dokładnie jesteś dam ci namiar na moich fachowców może się dogadacie co do ceny.

  9. #9

    Domyślnie

    Domek 140 m, za stan surowy z więźbą zapłaciłem 25 tys.
    Impas duszą gry.

    Mój Groszek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackrs
    Domek 140 m, za stan surowy z więźbą zapłaciłem 25 tys.
    Ja tez,

    tak wiec 26 tys. bez wiezby to troche drogo.
    Pozdr.
    Michal

    www.szarbia.com

  11. #11

    Domyślnie

    Wczoraj robilem pierwszą wycenę stanu surowego:
    fundamenty, ściany nośne, działowe, strop, kominy, wierzba
    20 000 pln
    Wykonawca sprawdzony

    projekt GLX 31 z Atrium
    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    orzeszek_rania

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichałGdynia
    Wczoraj robilem pierwszą wycenę stanu surowego:
    fundamenty, ściany nośne, działowe, strop, kominy, wierzba
    20 000 pln
    Wykonawca sprawdzony

    projekt GLX 31 z Atrium
    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...61,parter.html

    My też zaczynamy budowę GLX tylko takiego
    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...64,parter.html

    za robociznę z krokwiamy na dach, z wylewkami na parterze i pietrze i tykniem wewnętrznym i zewnętrznym z ociepleniem 18.000.
    w przyszłym tygodniu zaczynamy fundamenty
    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Fajniutki ten Wasz GLX, też go chcielismy budować ale nam nijak nie pasuje na naszą działke (pod względem nasłonecznienia)
    Cenę za robotę też macie dobrą. Chyba muszę jeszcze poszukać i ponegocjować ; )

    jakie region Polski ?

  14. #14

    Domyślnie

    orzeszek_rania - życzę Ci abyś za te pieniądze o którym napisałeś wybudował ten stan o którym piszesz. Ja wybudowałam juz taki tom (GLX19) z podpiwniczeniem, i za samą więźbę z położeniem dachówek, rynien i połaciówek zapłaciłam 10000PLN (a to dobra cena), za budowę (murarkę) coś koło 15kPLN, za tynki, wylewki i całą resztę już nie liczę. Policz: tynki - cos koło 600-650m2 (nie pamiętam dokładnie, bo ja zmieniałam trochę projekt i mi wyszło prawie 1000m2) x 10PLN (to za cementowo-wapienne - bardzo tanio) daje Ci kwotę już 6000 - 6500.

    Ja bym sie osobiście zastanowił nad tak tanią ofertą (chociaż może masz farta - czego Ci życzę).

    Moje doświadczenie podpowiada mi za niską ceną idzie jakość lub niedomówienia w ofercie.

  15. #15

    Domyślnie

    Bardzo drogo. 15 tys pln do zaakceptowania wszystko powyżej drogo.

  16. #16

    Domyślnie

    mackre - czy Ty już wybudowałeś dom, czy tylko tak piszesz??? robocizna za sam strop (gęstożebrowy) to średnio 35-40PLN za m2 (dla taniej ekipy) - chyba że ja (i wiele znanych mi osób) mieszkam na innej planecie. Za 15 000 za taki stan jaki pisze magicwb, to w moich okolicach nikt poważny nie rozmawia.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aggi_2004

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja jestem tego samego zdania co Macre, wszystko co powyżej 15k to drogo, ewentualnie akceptowalne byłoby 2-3k więcej jeśli fundamenty mają być z bloczków, ocieplone, odizolowane od ławy itp. Z tego co wiem to kosztuje więcej bo sporo jest z tym zabawy.
    Aggi_2004

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    mackre - czy Ty już wybudowałeś dom, czy tylko tak piszesz??? robocizna za sam strop (gęstożebrowy) to średnio 35-40PLN za m2 (dla taniej ekipy) - chyba że ja (i wiele znanych mi osób) mieszkam na innej planecie. Za 15 000 za taki stan jaki pisze magicwb, to w moich okolicach nikt poważny nie rozmawia.
    U mnie wykończeniówka. Moj brat buduje bardzo podobny domek i ma robocizne za 15 pln. To nie sa ceny z sufitu to wykonawcy są z ksieżyca

    Może faktycznie przy tym konkretnym projekcie trzeba dołozyc z 2-3 pln?
    pzdr

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Ceny faktycznie bardzo różne - ale też rejony budów różne
    Ja prawdopodobnie na jesieni zacznę ( jak mi się papiery uda pokonać)
    Budowa będzie we wschodnich rejonach Warszawy
    Chętnie skorzystam z kontaktów na niezbyt drogie i sprawdzone ekipy z tego rejonu > domek ok 130 m kw pow użytkowej z użytk poddaszem .
    Ten co obok
    Ewentualne namiary proszę na mail [email protected]
    Z góry dziękuję

  20. #20

    Domyślnie

    Moim zdaniem jeśli wybrana ekipa ma renomę i nikt wcześniej nie miał do nich poważnych zastrzeżeń to jest to cena w górnych granicach stanów średnich . Natomiast jeśli to średniacy/przeciętniacy to próbowałbym jakieś 2-4 tys utargować.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony