dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jakie drewno na wiezbe

Głosujących
26. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • sosna

    23 88,46%
  • 3 11,54%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie drewno na wiezbe :) jakie sosna czy swierk

    witam
    jakie drewno na wiezbe sosna czy swierk ?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dziś odwiedziłem kilka tartaków, sosna. Jak się robi takie ankiety?

  4. #4

    Domyślnie

    na dole strony masz czy chcesz ankiete dodac

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sosna


    a ankiety robi sie - piszac 1 post i dodajac opcje "dodaj ankiete" (na dole jak piszesz to masz )

  6. #6

    Domyślnie

    moj ciesla mowi SOSNA

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremiasz
    Dziś odwiedziłem kilka tartaków, sosna. Jak się robi takie ankiety?
    jesli mozna wiedziec, jakie ceny podali?

  8. #8

    Domyślnie

    1. Dzięki za instruktaż.
    2. Tartaki (zach. i wsch. Wielkopolska) - od 650 do 680 zł za m3 netto.

  9. #9

    Domyślnie

    to ja dzisiaj bylem w jednym kolo kalisz-a i cena 640zl netto bez impregnacji

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    580 zł za m3 impregnowanej więźby ze świerka albo jodły (my mamy jodłę).
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  11. #11

    Domyślnie

    Sosna.640 zł za kubik z impregnacją.Drzewo zimowe.Leży i czeka...... na lato..... i słońce.jak dalej będzie tak padać, to nie wyjdziemy z ziemii....
    Ceny u nas nawet do 780 zł z impregnacją.

  12. #12

    Domyślnie

    Sosna 660 zł impregowana okolice konina wielkoposka
    fugo

  13. #13

    Domyślnie

    mazowieckie: całą więźba zaimpregnowana i dodatkowo deski na pełne odeskowanie. dach 250m2 i więźba liczona na 14m3 bez odeskowania. Cena za wszystko 12000 a drzewo - sosna z zimowego wyrębu.

  14. #14

    Domyślnie

    Świerk "zimowy", impregnowany, 600 zł netto za m3, południe Dolnego Śląska

  15. #15

    Domyślnie

    czy jest jakas roznica w tym ze drzewo pochodzi ze scinki zimowej ,letniej czy jesiannej albo wiosennej bo moje wlasnie teraz sie robi i we wtorek jak przywioza idzie na dach.
    fugo

  16. #16

    Domyślnie

    A zapomniałem dodać, iż moja cena to brutto a za samą więźbę liczone 550 m3 i dodatkowo 50 od metra sześciennego impregnacji.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał fugo79
    czy jest jakas roznica w tym ze drzewo pochodzi ze scinki zimowej ,letniej czy jesiannej albo wiosennej bo moje wlasnie teraz sie robi i we wtorek jak przywioza idzie na dach.
    Ja się na tym nie znam, ale mówiono mi, że te z zimy jest bardziej suche.Na wiosnę, jak zaczynają przyrastać są bardziej wilgotne.

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    zima drzewo jest w hibernacji...nie produkuje tyle sokow co na wiosne czy latem...nie ma tez zywicy...szybciej przez to schnie i jest o wiele lzejsze od letniego...dodatkowo sosna nie peka wzdluznie co potrafi robic swierk i mniej sie "kręci" tzn krokwie prawidlowo ulozone do schniecia nie wypaczaja sie w swider....a poza tym seki....seki swierkowe po wyschnieciu zdecydowanie czesciej wypadaja niz w sosnie oslabajac wytrzymalosc belki...tyle wiem z doswiadczenia swojego a przede wszystkim z doswiadzenia mojego dziadka prawie 80-cio letniego ciesli z kurpiowszczyzny... regionu ludzi puszczy
    budowa to cudna sprawa, jak nie przeszkadza żona, teściowa i urzędnicy...

    http://lilypie.com/pic/061204/bhXf.jpghttp://b3.lilypie.com/KL-Lp1/.png

  20. #20

    Domyślnie

    Odświerzam temat drewna na więźbe, choc moje pytanie jest inne niz postawione w tym wątku.
    Jaki kolor lub jak powinno wyglądac dobrze zaimpregnowane drewno na więźbe?
    Mój ciesla, jeszcze zanim zapadła klamka, że to on bedzie robił mi więźbe powiedzial bym nie wierzył w te zieloniutkie krokwie, że są tak dobrze zaimpregnowane bo wlasciwa impregacja (właściwym preparatem) ma kolor bardziej brazowy niz zielony.
    Dzisiaj przyjechało drzewo na więźbe. No i kolor tego drzewa jest praktycznie taki sam jak zwykłych desek "calówek", które sobie leżą na mojej budowie. Ciesla mówi, że sa to deski zaimpregnowani bezbarnym lub lekko brązowym impregnatem i powtórzył, że kolor zielony nie jest gwarantem dobrej impregnacji. Nie wiem jak mam do tego, czyli do tej dobrej impregnacji, podejść. W zasadzie jedynym gwarantem, że jest wszytsko ok jest to że ten cieśla został mi polecony przez szefa moich murarzy (wielokrotnie polecanego na tym forum) do którego mam duże zaufanie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony