dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzejl

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    9

    Domyślnie Jaki VAT na instalację alarmową

    Jaki VAT jest nakładany na założenie instalacji alaramowej używanej wyłącznie do prywatnego użytku? 22% 7%?

    Posiadam sprzeczne informacje. Pewna firma (Ju...) twierdzi, że musi wystawić VAT 22%, inna (So..), że jeśli instalacja wyłącznie do użytku prywatnego, to można 7%. Niestety wybrałem już pierwszą i nie wiem jak mogę ich przekonać do wystawienia fakturay z 7% VATem.

    Jakieś sugestie, doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Na usługi w budownictwie stawka vatu to 7%. Niech podadzą Ci podstawę prawną na jakiej to faktura za roboty budowlane ma być obciążona stawką 22%

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.226

    Domyślnie

    Firma zakładająca alarm jest firmą usługową. Pełnią usługi dla każdego klienta, który ich o to poprosi. Miejsce wykonywania usługi ma znaczenie niewielkie. Gdyby firma budowlana zakładała alarm jako część budowanego obiektu, to byłoby te 7 %. Tak to widzę.
    Pozdrawiam Adam M.

  4. #4

    Domyślnie Re: Jaki VAT na instalację alarmową

    Cytat Napisał andrzejl
    Jaki VAT jest nakładany na założenie instalacji alaramowej używanej wyłącznie do prywatnego użytku? 22% 7%?

    Posiadam sprzeczne informacje. Pewna firma (Ju...) twierdzi, że musi wystawić VAT 22%, inna (So..), że jeśli instalacja wyłącznie do użytku prywatnego, to można 7%. Niestety wybrałem już pierwszą i nie wiem jak mogę ich przekonać do wystawienia fakturay z 7% VATem.

    Jakieś sugestie, doświadczenia?
    Firma (J) w W-wie nalicza 7% bez żadnych nacisków. Warunek dom na użytek prywatny

    pozdrawiam
    Ostrzegam przed oszustem - firma Waldemar Zakęs.
    http://<a href="http://www.murator.c...t=zak%EAs</a>.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Też spotkałem się z takim podejściem.
    Juwentus twierdzi, że musi być 22%, natomiast Solid bez problemu 7%.
    Porównując kwoty brutto Solid długi czas był w stanie zaoferować lepszą cenę, ale ostatecznie Juwentus przebił konkurencję i mimo 22% VAT kwota brutto ich oferty wyszła niższa, więc ich wziąłem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony