dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 115 z 125
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.300 z 2492
  1. #2281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ależ nie zaśmiecasz. Twoje uwagi zawsze cenne. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #2282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Mam jeszcze wolny termin w drugiej połowie 2016. Zapraszam.
    tel. 603375564
    Pozdrawiam odwiedzających ten wątek.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #2283
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Inka57
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Ostroleka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam sie pieknie ! Poniewaz jest to möj pierwszy wpis skladam serdeczne podziekowania dla P. Andrzeja ! Przeczytalam wszystko "od deski do deski " i chyle czola ! RESPEKT, respekt, respekt !
    W maju zaczynam tez budowe i licze tez na Pana porady !

    Ps. Ze zdjecia widze, ze jestem troche starsza i jestem kobieta, wiec nastepne wpisy beda " per ty "
    Bardzo serdecznie pozdrawiam i zycze dalszych sukcesöw !

  4. #2284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za miłe słowa. Na Forum obowiązuje właśnie taka zasada. Jestem pełen podziwu, że miałaś tyle cierpliwości i samozaparcia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #2285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Podejmę się wykonania ciekawego dachu w drugiej połowie roku. Kontakt e-mail lub 603375564.
    W załączeniu kilka wybranych zdjęć z ostatniej realizacji.
    Pozdrawiam odwiedzających ten wątek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060998.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	347461   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060996.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	347462   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070087.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	347463   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070102.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	347464   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070006.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	347465  

    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 21-02-2016 o 00:42
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2286

    Domyślnie

    Witam
    Po dwóch poprawkach obróbki kominów jeden z nich znów przecieka Do trzech razy sztuka? czy szukać innej ekipy... ech. Widzę, że moi partacze dalej błądzą, a mi puszczają nerwy. Jeśli ktoś poszukuje dekarzy w Białymstoku i okolicy to mogę poradzić na pewno kogo nie brać . Jutro jadę do firmy która mi ten dach sprzedała i mam nadzieję, że w końcu zdecydują się przysłać mi kogoś kto się na tym zna...

    Mam pytanie dotyczące zdjęcia poniżej. Obróbka spod blachy nie powinna "najść" bardziej na dachówkę? Pewnie nie jest to powód przecieku ale czy to zgodne ze sztuką?

  7. #2287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście powinna zejść niżej. Płytki elewacyjne poniżej obróbek komina powinny być usunięte. Czy tak jest? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #2288

    Domyślnie

    Przy drugiej próbie naprawy, zdjęto te płytki i przygrzano papę nie na nich (tak jak było poprzednio) tylko w miejsce po usunięciu tych płytek. Teraz komin także przecieka. Przyjrzałem się temu od wewnątrz i widzę, że Panowie usunęli te płytki ale bardzo niechlujnie w wielu miejscach papa przygrzana jest do kleju, czasem nawet na siatkę z klejem, a nie na oczyszczoną cegłę. Za każdym razem przy poprawkach ponoszę dodatkowe koszta materiałów do tego potrzebnych. Za każdym razem naprawa pogarsza estetykę (potargana blacha, taśma ołowiana) dachu nie pisząc już o takich "kwiatkach" jak na zdjęciu powyżej. Dość już tego mam! Jak można przy 15 letnim doświadczeniu w swoim fachu tak podchodzić do pracy? Ci pseudo dekarze nie mają 10% Twojej wiedzy Andrzej, a biorą za to duże pieniądze..Mam nadzieję, że właściciel firmy w której ten dach kupiłem poczuje się do odpowiedzialności za swoich pracowników i będę miał wreszcie to za co zapłaciłem. Pozdrawiam.
    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Oczywiście powinna zejść niżej. Płytki elewacyjne poniżej obróbek komina powinny być usunięte. Czy tak jest? Pozdrawiam.

  9. #2289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Odwiedzającym ten wątek życzę pogodnych, rodzinnych Świąt. Niech to będzie czas uroczy, życzę miłej Wielkanocy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Złote jajo.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	351112  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #2290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam
    Potrzebuję fotkę/opis jak wykonać obróbkę blacharską boczną i frontową lukarny ocieplonej styropianem.
    Z tym, że obróbka boczna ma być pod dachówkę a nie nad nią. Frontowej się chyba nie da.
    Dach kryty dachówką.

    Innymi słowy tak jak są np. obróbki kominów z dachami krytymi dachówką.
    Są obróbki dolne komina wywinięte na dachówkę jak i są pod dachówkę.
    I mnie interesuje taka wersja obróbki lukarny pod dachówkę .Boki obróbek pod dachówkę to wiem jak ale jak przejść z nich od przodu/frontu lukarny.

    Mile widziana fotka.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  11. #2291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Te boczne obróbki biegną cały czas od dachówką aż do okapu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #2292

    Domyślnie

    Witam
    Panie Andrzeju mam kilka pytań.
    Będę zmieniał pokrycie dachu. Obecnie mam blachodachówkę, dach bez ocieplenia.

    Planowane ocieplenie - prawdopodobnie z wełny.
    Zastanawiam się nad blachą "z rąbkiem" lub zwykłą trapezową.
    Czy pod blachę "z rąbkiem" potrzebne jest pełne deskowanie?
    Mam w dachu dwa kosze.
    Załączam rzut dachu.
    Na rzucie są 4 kosze, w praktyce dwa (z przodu)

    Która blacha będzie łatwiejsza w obróbce, z której będzie najmniej odpadów?
    Jak prawidłowo wykonać obróbki w koszach i układ rynnowy w narożniku wewn. kosza?
    Obecnie przy większym deszczu w narożniku rozpryskuje się woda i kapie na schody.
    Pozdrawiam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0047.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	351748
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  13. #2293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Rąbek zaciskany czy "klik" bo to zasadnicza różnica. Pod zaciskany zalecane pełne deskowanie pod "klika" łaty co 20 cm. Musisz zlecić te prace dekarzowi, który będzie miał doświadczenie w montażu takich pokryć. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #2294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Polecam swoje usługi.
    Pozdrawiam odwiedzających te wątek.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #2295
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radziod

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    90-414
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie, na dachu mam położoną papę wierzchniego krycia z posypką czy mogę na nią położyć papę termozgrzewalną czy drugą warstwę zwykłej papy? Czy pod papę termozgrzewalną trzeba jakoś przygotować podłoże chodzi mi o posypkę czy się nie odklei z nową papą. Pozdrawiam.

  16. #2296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jakość tej istniejącej papy oraz jej aktualny stan oraz związanie z podłożem powinien określić dekarz, który ma tę pracę wykonać. Na tej podstawie podejmie stosowną decyzję, weźmie za nią odpowiedzialność i udzieli gwarancji. W najgorszym wypadku może się okazać, że trzeba będzie zamocować mechanicznie papę podkładową termozgrzewalną i dopiero do niej przygrzać papę wierzchniego krycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #2297
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zarzych

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam.
    Jesli mozna to bardzo bym prosil o opinie odnosnie mojego dachu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3440.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	354253
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3466.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	354254
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3446.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	354255
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3442.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	354256

    Z tego co sam zdazylem zauwazyc to okna sa obrobione zle oraz wiekszosc "ciec" zostala wykonana szlifierka kontowa
    Czyli utracilem 50 letnia gwarancje Ruukki
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zarzych ; 28-04-2016 o 05:25

  18. #2298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na podstawie tak wykonanych zdjęć trudno określić czy on są obrobione dobrze na natomiast z całą pewnością mogę stwierdzić, że nie są obrobione profesjonalnie. Taką obróbkę można by od biedy przyjąć gdyby panele były montowane na łatach. Tak się obrabia okna gdy pokryciem jest blachodachówka a nie blacha płaska. W załączeniu kilka zdjęć z jednej z moich realizacji (też Ruukki). Na dwóch pierwszych pokazana jest istota podziału paneli brakuje dolnej obróbki. Zdjęcie z daleka po zakończeniu. Ja montując okna sam dorabiam kołnierze z tej blachy co pokrycie. W tej realizacji nawet wyłaz dachowy miał usunięty kołnierz tzw. zintegrowany i dorobiony własnoręcznie. Krycie takim materiałem nie upoważnia do stosowania szlifierki kątowej i w żadnym momencie nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050282.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	354344   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050284.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	354345   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050406.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	354346  
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 28-04-2016 o 22:23
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2299
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zarzych

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Ustka
    Kod pocztowy
    76-270
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz.
    Mam jeszcze pytanie czy byl by Pan w stanie to naprawic? Tzn zdemontowac obecne obrobki okienne i zamontowac to tak jak powinno byc bo moi dekarze chyba nie potrafia Jesli tak to jaka by byla cena za taka usluge oraz ewentualny czas wykonania. Obecne pokrycie jest polozone na pelne deskowanie oraz mambrane Dorken Delta Trela. Dodam ze budowa zlokalizowana jest w Ustce. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zarzych ; 29-04-2016 o 04:32

  20. #2300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Technicznie jest to możliwe. Potrzebne byłoby 6 kawałków paneli dłuższych o 0,5 m od długości okien i minimu jeden arkusz blachy płaskiej. Panele trzeba by rozpiąć wiec albo demontować od szczytu albo jeden się zepsuje. W przypadku pracy poza Łodzią do kosztów robocizny doliczam koszty delegacji (noclegi, diety, dojazdy). Aktualnie pierwszy wolny termin to koniec października. Pogody o tak późnej porze mogą uniemożliwić wykonanie tej pracy a do tego dzień jest dość krótki. Koszty byłyby dość duże. Naj rozsądniej będzie poszukać kogoś miejscowego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 115 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony