dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 125
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 2492
  1. #1681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku gdy na tym poddaszu nie ma okien można zamknąć izolację cieplną na stropie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #1682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartaK Zobacz post
    ... Dom będzie stał do wiosny w stanie surowym z opapowanym dachem.
    Jak będzie pokryty tą papą to myślę, że może tak stać maksymalnie 6 miesięcy. Sugerowałbym jednak wyjaśnić tą kwestię z producentem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #1683
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    odi69

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    98-405
    Posty
    57

    Domyślnie

    Witam,
    czy używał pan kiedyś łat z olchy?

  4. #1684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nigdy żadnych liściastych nie używałem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #1685

    Domyślnie

    Witam.
    Jak zrobić obróbkę wiatrownicy szczytów z blachy powlekanej dla dachówki ceramicznej holenderki , chciałbym osiągnąć efekt jaki ma Siwson z wątku ''Pokażcie swoje dachy''. jak wykonano bok : z jednego czy dwóch pasów, jak montować by nie falowało? nie znalazłby Pan jakieś rysunki czy zdjęcia wyjaśniające temat?
    pozdrawiam.

  6. #1686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Praktycznie nigdy nie montuję obróbek szczytów z jednej blachy (za szerokie) zawsze dwie a nawet trzy. Aby nie falowało należy wykonać otwory "fasolkowe" dające możliwość przesuwu. Prościej można to osiągnąć wiercąc pod wkręty "farmerskie" otwory o średnicy 6 mm. Przed montażem blachę wygrzewam na słońcu. Teraz przechowuję w ciepłym pomieszczeniu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #1687

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Praktycznie nigdy nie montuję obróbek szczytów z jednej blachy (za szerokie) zawsze dwie a nawet trzy.
    Witam.
    Właśnie jak je wygiąć by uzyskać wygląd jak u Siwsona , przydałby się rysunek przekroju ( najlepiej z przykładowymi wymiarami) czy zdjęcia wygiętych blach .
    pozdrawiam

  8. #1688
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wstaw jakieś zdjęcie z tej realizacji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1689

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wstaw jakieś zdjęcie z tej realizacji. Pozdrawiam.
    ok widać wiatrownicę szczytu lukarny
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach7.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	144652  

  10. #1690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na podstawie tego zdjęcia nie można określić rodzaju przegięcia. Ten efekt można uzyskać na jednym kawałku przeginając go po środku trzykrotnie np. 45/90/45* lub wykonując tą obróbkę z dwóch kawałków odginając dolną część górnej obróbki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #1691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    www.witand.pl
    Kolejny dach w trakcie realizacji. Zielony dach tak było, grafitowy tak jest obecnie. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040333.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	146119   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030863.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	146120  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #1692
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotrwzk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Mój wykonawca od dachu zrobił takie wejście do rynny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pas.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	146212

    Mam wątpliwości czy to jest dobrze zrobione bo w tym dołku będzie gromadzić się woda zamiast spływać bezpośrednio do rynny.
    Czy tak powinno być?

  13. #1693
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bardzo złe rozwiązanie, które w dość krótkim czasie doprowadzi do degradacji folii. Resztki trocin zaczną gnić. Takie wykonanie świadczy o braku elementarnej wiedzy na temat okapu i funkcji dachu. Dach jest kryty płaską dachówką więc grzebień zbyteczny wystarczyłaby sama kratka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #1694
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Panie Andrzeju jestem obecnie na etapie deskowania prostego dwuspadowego dachu z wiązarów na miteku, nie zdążę już z dachówką (która w założeniach również ma być położona "tymi ręcami") więc do wiosny musi przetrwać dach pokryty papą podkładową termozgrzewalną.
    Nie wiem czy teraz powinienem montować deskę czołową, bo wydaje mi się, że ciężko będzie ją zamontować tak aby obyło się bez przeróbek wiosną.
    Może coś Pan podpowie?
    forowicz
    wieczny plac budowy...

  15. #1695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma żadnego problemu. Trzeba tylko wypuścić papę trochę dalej za krokwie około 10 cm aby nie zamakały. Wzdłuż krokwi nabić kawałki desek aby wiatr zimą nie poderwał papy i będzie OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #1696

    Domyślnie

    Witam Panie Andrzeju mamy kilka dylematów związanych z dachem. Wykonawcę mamy sąsiada, który swój dom budował ale nie ważne. Pojechaliśmy dzisiaj na budowę, a wiadomo pada deszcz kilka dni. Dachówkę mamy robena plus, czyli ta duża. Położona jest na dachu dwu spadowym z 1 lukarną. Po pierwsze cały tył prosty dach, mąż wszedł do góry, rozciągnął sznurek, a ona krzywo położona, mam na myśli pion. Wykonawca zasłania się krzywą dachówką ale z przodu jest prosto położona. Po drugie na krokwiach są zacieki i mokre krokwie, folie kupiliśmy bardzo dobrą,paroprzepuszczalną. Dachówka nie jest położona do końca, brakuje od góry ze 3 rzędy i czy przez tą folię może przeciekać woda ? Bo nam się wydaje,że nie powinna.Jak mocował folię, to przybił sobie tymczasowe łaty i chyba powinien pozaklejać te dziurki po gwoździach. Jeszcze jedna sprawa; mamy nadbitkę więc nabił kontrłaty tylko do miejsca gdzie zaczyna się nadbitka, a dalej, czyli w dół nabił już tylko łaty. Nie było przewiewu, twierdził,że pod dachówką nie będzie żadnej pary. Znajomy nam powiedział,że muszą być kontrłaty. Szukałam wszędzie, bo 1 cm grubość, a on podłożył z nerwami,że ma to wogóle robić. Tylko,że zamiast takich impregnowanych kontrłat kawałki płyty pilśniowej, takiej jak dają za szafkami od tyłu.
    Proszę ocenić pracę sąsiada, co jest nie tak. Z góry dziękuję.

  17. #1697
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wszystko jest nie tak jak powinno. Z pewnością sąsiad nie jest dekarzem a amatorem. Niestety folia może przeciekać ale kontrłaty powinny być uszczelnione. Krzywość dachówki nie ma nic do rzeczy jeżeli chodzi o linie prostopadłe do okapu. Podkładanie pilśni jest niedopuszczalne tak jak i kontrłata grubości 1 cm. minimalna grubość kontrłaty to 2,5 cm. W państwa przypadku na nadbitce powinna być kotrłata grubości 2,5 cm a dalej grubości 4 cm. Moim zdaniem cały dach jest do zdjęcia i położenia od nowa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #1698
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kompleksowe wykonanie dachów
    Krycie dachów
    Remonty dachów
    Ekspertyzy, opinie i porady dotyczące dachów.
    www.witand.pl
    603375564
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030063.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	148829   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030120.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	148830   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010614.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	148831   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010342.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	148832   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010308.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	148833  

    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #1699

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, proszę o poradę. Mamy do wykończenia struktonitem taką oto lukarnę półokrągłą:


    Pośrodku szerokość 35 cm a po bokach do 60 cm. I teraz jaki rozmiar struktonitu dobrać i jak to wykończyć ? 25x25 w dwóch rzędach ? Czy jakoś inaczej ? Mamy zagwozdkę.Proszę o poradę.

  20. #1700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie widzę tu żadnego problemu. Im mniejsze tym lepsze czyli 20x20. Naturalną rzeczą jest,ze pojawi się trzeci rząd. Natomiast mogą wystąpić inne problemy np. bliskość szczytu. Dachówka skrajna musi leżeć na połaci. Połać jest dość płaska a kąt tworzącej powinien mniejszy od kąta połaci o 12*. Połać pokryta jest folią dachową a lukarna czym?
    W załączeniu zdjęcia jednej z moich realizacji.
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030198.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	148951   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030200.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	148952  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 85 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony