dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Na którym piętrze najgorzej mieć mieszkanie?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • parter

    21 50,00%
  • powy

    10 23,81%
  • 11 26,19%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie CZY WARTO KUPIC MIESZKANIE NA PARTERZE??-POMÓŻCIE

    Planuje zakup mieszkania - to ktore znalazłam znajduje sie na parterze. Znajomi straszą ,że nie warto inwestować w mieszkanie w którym ciągle będzie głosno a w dodatku nad garażami, inni twerdzą że w dzisiejszych czasach robią lepsze wygłuszenia - w sumie sama nie wiem co robić Czy rzeczywiscie jest az tak głośno budenek ma miec tylko 3 piętra i jest nowy

  2. #2

    Domyślnie

    mieszkalam na parterze i nie przeszkadzał mi hałas tylko ciągle sie baliśmy że ktoś si włamie, musze dodać że mieszkanie okna miało od ogrodzonego ogródka. zresztą mieszkania na parterze sa tańsze tzn. że są mniej komfortowe. nie chciałabym już takiego...
    teraz mieszkam na 1 piętrze i jest ok

  3. #3

    Domyślnie Re: CZY WARTO KUPIC MIESZKANIE NA PARTERZE??-POMÓŻCIE

    No o włamaniu to nie pomyslalam Moze dlatego,ze cale zycie spedzilam w parterowym domku z rodzicami i odpukac nic takiego do tej pory nie mialo miejsca. Przyznaje jednak,ze prawdopodobienstwo wieksze na parterze...

  4. #4

    Domyślnie Re: CZY WARTO KUPIC MIESZKANIE NA PARTERZE??-POMÓŻCIE

    Cytat Napisał asania1
    Planuje zakup mieszkania - to ktore znalazłam znajduje sie na parterze. Znajomi straszą ,że nie warto inwestować w mieszkanie w którym ciągle będzie głosno a w dodatku nad garażami, inni twerdzą że w dzisiejszych czasach robią lepsze wygłuszenia - w sumie sama nie wiem co robić Czy rzeczywiscie jest az tak głośno budenek ma miec tylko 3 piętra i jest nowy

    wygluszenia robią teraz jeszcze gorsze niz dawniej

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla mnie osobiscie parter odpada...

    - nie moglabym miec sypialni i nie zasnelabym za nic wiedzac ze ktos teoretycznie moze mi zapukac w okno (z tego samego powodu nie buduje domu parterowego a z uzytkowym poddaszem), tak samo nie moglabym zostawic otwartych drzwi balkonowych i pojsc do kuchni - a jak ktos wejdzie?! , nerwica gwarantowana - np. przez ciagle pilnowanie torebki - zeby za blisko otwartego okna nie polozyc

    - kwestia zabezpieczenia ( jednak im wyzej tym trudniej zlodziejowi) a niestety na osiedlach bj kradna nawet tak "przy okazji" nie mowie o zaplanowanym skoku -wiem ze moim znajomym ginely drobiazgi z balkonu (nawet za przeproszeniem powieszone na skladanej suszarce mokre meskie gacie , a w grudniu dzien przed Wigilią wystawiona na balkon choinka )

    - halas - jak nie samochodow albo ludzi albo towarzystwa ktore sobie usiadzie na lawce 5 m dalej to psow

    - inni znajomi klna na czym swiat stoi bo maja tez balkon (ale bez ogrodka) i wlascicele psow wyprowadzaja pieski zeby sie na sciane obok balkonu odsiusiały

    - jedni i drudzy sa wsciekli bo ich mieszkanie jest jako pierwsze na domofonie - kazdy ale to absolutnie kazdy, kto nie wie pod jaki nr chce zadzwonic dzwoni do nich (to samo dozorca, poczta i roznosiciele ulotek )

    - wszyscy lataja pod drzwiami (halas) - niech blok ma 5 pieter po 2 mieszkania - po 3 mieszkancow ktorzy minimum 2 x wychodza z domu - razem (9x3x2) = 54 x tupot pod drzwimi (ewentulanie - co jest chyba jeszcze bj uciazliwe- trzask dzwi od windy ) i naniesiony brud z podworka (na wyzszych pietrach jest zdecydowanie czysciej )


    plusy to to ze zwykle tansze no i nie latamy po schodach....
    dla mnie to za malo

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    zdarza się również zapach z garażu...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    teraz doczytalam ze nad garazami
    niech cie reka boska broni

    developer stara sie jak nab oszczedzic przy budowie - nie moze na konstrukcji bo by mu nie oddali bud do uzytku , to sobie odbija min. na akustyce
    Na Kabatach w Warszawie - sliczne nowe osiedla niby z "pełnej cegły" - slychac rownie dobrze jak w wielkiej płycie - nad garazami bedziesz miala prawodpodobnie halas i smród spalin (pewnie mieszczacy sie w jakiejs tam normie ale co z tego? ) dodatkowo jak masz pod oknami wyjazd albo wjazd z garazu - z brama do niego i np lubiacych pozno wracac do domu sasiadow to juz wogóle ....

  8. #8

    Domyślnie

    Mieszkalam na parterze cale dziecinstwo, akurat nic z wizji zielonookiej nie bylo (heheheh) znaczy nigdy nas nie okardziono, nie wlazono przez oknto itp , ale odradzam zdecydowanie, jest glosno od strony klatki, ulicy, podworka, w zime rano slyszy sie jak odsniezaja chodniki, wiosna jak strzyza trawniki (co za rymy ), okna trzeba myc co tydzien bo sie kurza i ogolnie polecam pierwsze pietro .

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie Re: CZY WARTO KUPIC MIESZKANIE NA PARTERZE??-POMÓŻCIE

    oj no to nie ciekawie sie przedstawia a mieszkanko takie ladne. naprawde nie ma nikogo kto by nie narzekal?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bamae

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    tez kiedyś nie chciałam myslec nawet o mieszkaniu na parterze

    a jednak się zdecydowaliśmy
    mieszkamy w 4 piętrowym bloku i jestem zadowolona

    przyznam ze przy dwójce małych dzieci jest to naprawdę wygodne

  12. #12

    Domyślnie

    no to chociaz jedna zadowolona dusza jednak musze przyznac , ze teraz powaznie sie waham. chyba trzeba sie z tym przespac

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał smutna lidka
    a ja ostatnie

    ... albo jeszcze wyżej ...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mieszkam na parterze i nie polecam - głównie z tych powodów o jakich pisała Mufka.

    Słychać trzask zamykającej się bramy, odśnieżanie chodników, wchodzenie i wychodzenie lokatorów - weź pod uwagę, że wszyscy mieszkańcy Twojej klatki schodowej będą przechodzić pod Twoimi drzwiami i będziesz słyszeć rozmowy wszystkich, schodzenie wszystkich, tupanie wszystkich ...

    A jak do tego dołożyć jeszcze odgłosy zamykających się bram garażowych, samochodów, rozmowy ludzi przechodzących pod Twoim oknem...

    Ja osobiście odradzam.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mieszkam na parterze ,oprocz mankamentow w/w dodam wieksze rachunki za ogrzewanie,piach znoszony na butach sasiadow pod moimi drzwiami,glupie zarty pukajacych w okna,ciekawskie zagladanie przechodniow
    domek owszem- parterowy,ale mieszkanie min.1-sze pietro
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gawolka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    czy sie mieszka na parterze czy na 1 pietrze nie robi różnicy, skoro sš garaże to parter jest chyba wysoki więc nikt do okien nie będzie pukał, piach osiada na wszystkich oknach spaliny też wchodzš na wyższe piętra, przy otwartym oknie na każdym piętrze słychać rozmowy ludzi przy otwartych oknach!!! taka jest moja opinia mieszkam na 1 piętrze.
    Ale zgadzam się z jednym nowe budownictwo ma dużo gorsze wygłuszenia niż stare.
    Dlatego ja kupiłam swoje cztery kšty w kamienicy z lat 60. dodam że na parterze, kamienica jest z cegły, mam dużš piwnice wystarczyło założyć nowe okna i mam cisze i spokój

  17. #17

    Domyślnie

    Do poniedzialku mamy czas na podjęcie decyzji....

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    areg

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tak niestety jest , razem z asanią zastanawiamy sie nad kupnem tego mieszkania - ona jest za - a ja nie za bardzo, tylko nie wiem jak ją przekonać- ech.....

  19. #19

    Domyślnie

    ja mieszkam na patrerze (tzw,wysokim) bo piwnice są pod spodem i nie mam zadnych problemów z opisanych tu wyżej...
    oczywiście rolety antywłamaniowe są ale znajomą obok z drugiego pietra tez okradli wiec dla sprawnego złodzieja nie ma zadnego problem
    u nas mieszkania na parterze naprawde są w cenie i to nawet drozsze niż te gorne
    nie mieszkam przy ruchliwej ulicy i nie ma problemu z hałasami
    łatwo mi wozek wnieśc i dziecko
    i naprawde nie słychąc trzaskajacych drzwi z dołu bo jest specjalne coś tam zamontowane aby cicho sie zamykały
    pod spodem mam ładny ogrodek ogrodzony na calej dlugości i psy nie biegaja
    a moje koty (liczba 3) spokojnie mają gdzie spacerować i nie kiszą sie w domu caly rok na okragło
    ja tam nie widze zadnych problemow z mieszkaniem na parterze naprawde a mieszkam juz prawie 15 lat
    pozatym w malych blokach jest inny komfort mieszkania niż w wieżowcach i gdybym miala kupić ieszkanie to albo parter albo oierwsze piętro ....

  20. #20

    Domyślnie

    a i jeszcze jedno mam środkowy pion a pos spodem jest suszarnia wiec moje rachunki za ogrzewanie są malutkie...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony