dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Na którym piętrze najgorzej mieć mieszkanie?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • parter

    21 50,00%
  • powy

    10 23,81%
  • 11 26,19%
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    mieszkam na parterze, bo chcialam koniecznie parterowe mieszkanie z ogrodkiem ale... to wszystko co jest napisane na nie jest prawda, dlatego decydujac sie na parterowe mieszkanie trzeba dobrze wybrac. U mnie od tylu (pokoj,kuchnia) jest ogrodek, a z przodu (pokoj i sypialnia) pas zieleni... Oczywiscie z przodu mozna zajrzec w okna...tym bardziej ze mam do samej ziemi, ale mam takie zaslony przez ktore nic nie widac, do tego rolety zewnetrzne. Jak kosza trawe, to jestem w pracy, jak odsniezaja to slychac na wyszystkich trzech pietrach.
    Klatke schodowa mam tak rozwiazana ze mamy z sasiadka najczysciej w bloku bo wchodzac do klatki odrazu idzie sie na gore a do nas przechodzi dalej na wprost... najgorzej maja niestety sasiedzi na pierwszym pietrze. Kolo nas sie przechodzi tylko jak ktos idzie do piwnicy, ale to juz chodza w domowych butkach.
    Bliskosc piwnicy, pralni i suszarni jest nie do przebicia... mam wielka piwnice w ktorej mam tez spizarnie i zamrazalke na zapasy, szafy na zimowe-letnie ciuchy i buty.

    ale z tego co czytam, to u Was nie bedzie prawdziwy parter tylko prawie pierwsze pietro... to musicie sie tylko zastanowic czy ten garaz bedzie Wam przeszkadzal

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    areg

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    nom tak .Poszliśmy sobie z Asanią na spacerek popytać okolicznych ludzi mających mieszkanie na parterze w nowych budynkach nad garażami. Pierwszy pan stwierdził że akustyka jest beznadziejna - jak to na osieldach, i nie ważne na którym pietrze sie mieszka ale za to nowoczesne mieszkania no i nowe w dośc miłej dzielnicy. Drugi pan siedzący na balkonie stwierdził ze jedyne co mu nie odpowiada to dzieci grajace w piłke o jego garaż ,ale szybko sie ich pozbył, natomiast co do tego ze ktoś ma garaż pod nim to w sumie mu to nie przeszkadza, natiomiast co do akustyki to takze potwierdził to co kazdy że wszytko słychać i nie ważne czy to pierwze czy drugie ale niestety takie są uroki miasta .Natomiast bardzo nas dziś pokusiła propzycja kupna mieszkania na 8 pietrze w bloku. Mieszkanie jest o 20 tyś tańsze i o 2 metry większe ale.....Klatka schodowa-straszna ruina ,wszędzie przedziwne malunki po którch w sumie można nauczyć sie kamasutry - także dla mnie moze byc nawet o 50 tyś tańsze- odpada choć na p[oczątku byłem naprawde "napalony" .
    acha co do balkonów to faktycznie dośc wysoko i nie wiem czy nawet jak by ktoś podskoczyl to by złapał- ja nie choć mam 182 cm.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał areg
    nom tak .Poszliśmy sobie z Asanią na spacerek popytać okolicznych ludzi mających mieszkanie na parterze w nowych budynkach nad garażami. Pierwszy pan stwierdził że akustyka jest beznadziejna - jak to na osieldach, i nie ważne na którym pietrze sie mieszka ale za to nowoczesne mieszkania no i nowe w dośc miłej dzielnicy. Drugi pan siedzący na balkonie stwierdził ze jedyne co mu nie odpowiada to dzieci grajace w piłke o jego garaż ,ale szybko sie ich pozbył, natomiast co do tego ze ktoś ma garaż pod nim to w sumie mu to nie przeszkadza, natiomiast co do akustyki to takze potwierdził to co kazdy że wszytko słychać i nie ważne czy to pierwze czy drugie ale niestety takie są uroki miasta ..
    Arequ - a co Ci ma powiedzieć człowiek, który podjął decyzję i wpakował kasę w mieszkanie na parterze? No przecież nie powie Ci, że był idiotą!
    Moi rodzice mieszkają w nowym bloku na 8 piętrze.
    Jak wchodzę na klatkę to z garażu śmierdzi jak fuck - jak spytałam kiedyś pani z malutkim dzieckiem mieszkającą na parterze czy jej to nie przeszkadza to się zdziwiła i powiedziała, że ona nie czuje........... no cóż ......... ja już tez nie słyszę tramwajów jeżdżących pod oknem
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #24

    Domyślnie

    czy warto czy nie...ja bym się bała zostać sama w mieszkaniu na parterze całą noc...no chyba, ze miałąbym kraty zamontowane w oknie
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    areg

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam ponownie.to tylko tak żeby komuś pogratulować pięknych planów--Nefer gratulacje z powodu pięknych planów - nam także marzy sie piękny domek-- ale to może pózniej Areg i Asania-- my chyba zostaniemy przy naszym wymarzonym parterze

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    areg

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    a jak ktoś chce zobaczyć co hcemy kupić to http://www.mieszkania-filar.pl mieszkanie nr 45 2 segment

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    .....Arequ - a co Ci ma powiedzieć człowiek, który podjął decyzję i wpakował kasę w mieszkanie na parterze? No przecież nie powie Ci, że był idiotą! ........
    Dzień dobry!

    Nefer....z całym szacunkiem...nie znam Cie, i w życiu bym nie powiedział o Tobie tego co powiedziałaś o tym gościu !

    Wpakowanie kasy w mieszkanie, jak to określiłaś, nie dla każdego musi być ich stratą, może on po prostu lubi mieszkać w mieszkaniu?

    Oczywiście można odwrócić całą historię i powiedzieć....ktoś wpakował całą kasę w dom !

    Ja będę miał mieszkanie na parterze...i co?...i nic...będziemy mieli piękny widok....ogródek...spokojną dzielnicę....niedaleko szkołę dla dzieci....służbę zdrowia...plac zabaw

    Ale z tego co powiedziałaś-napisałaś....jestem idiotą !

    Mimo wszystko życzę...miłego dnia.

    PS.
    Polecam mieszkania na parterze

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    areg

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    No to podpisalismy umowe - zobaczymy jak to bedzie Pozdrowienia Areg i Asania1

  9. #29

    Domyślnie

    mieszkam na parterze i jak ze wszystkim sa wady i zalety
    ale tak jest wszędzie - ostatnie piętro też ma wady i zalety.
    Tylko nie przesadzajmy - nikt mnie jeszcze nie okradł, a nawet raz przez to że mieszkam na parterze nie rąbneli mi lusterek od samochodu - bo szybko wyskoczyłem z domu
    Jest wiekszy chałas jak sie ma otwarte okno - to fakt - wyżej jest ciszej tylko trzeba dreptać po schodach.
    Zato żaden sąsiad z dołu nie przychodzi że tupię i rowerów nie musze targać po schodach do góry
    Mieszkania na parterze mają czasami ogrodzony ogródek (moje ma) wiec nikt nie podchodzi ani pod okno od sypialni ani pod balkon - rosną tam moje kwiatki
    P.S.
    nie uważam sie za idiote

  10. #30

    Domyślnie

    No ja tak samo mysle tylko areg jeszcze marudzi ale ma sie ten dar przekonywania

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcychna
    Dzień dobry!

    Nefer....z całym szacunkiem...nie znam Cie, i w życiu bym nie powiedział o Tobie tego co powiedziałaś o tym gościu !

    Sorry, sorry, przegięlam - zdarza mi się napisać zanim pomyślę .
    Przepraszam bardzo jeśli kogoś uraziłam - szczególnie Marcychnę.
    Na prawdę mi przykro.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na nie 9to co pisalam)
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68629

    na tak - znalazalm jedna kolezanke ktora mieszka na parterze - i nie narzeka

  13. #33
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Pozwalamy sobie dodać miniankietę

  14. #34

    Domyślnie

    Ja nie polecam parteru ze względu na traumatyczne przeżycia z dzieciństwa - notorycznie zapychała się kanalizacja gdzieś na zakręcie w piwnicy i ścieki ze wszystkich kuchennych pionów wybijały w pierwszym dostępnym miejscu na parterze czyli u mnie w kuchni.
    Kiedy jest się małą dziewczynką samą w domu na prawdę nie sposób jednocześnie oblatywać piętra z prośbą o niekorzystanie ze zlewów i wynosić ścieki kubłami do wc, żeby nie zalewały mieszkania.
    Mam nadzieję, że nikomu z parterowiczów nie przydarzyło się nic podobnego.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    areg

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bravo dla Administratora - jeszcze nie kupilismy jeszcze można coś zmienić

  16. #36

    Domyślnie

    Ania rzeczywisce przezycia traumatyczne.
    Ja mieszkam już w drugim mieszkaniu na paterze. Poprzedi było na kameralnym osiedlu ogrodzonym strzezonym za oknem pas zieleni drogi osiedlowe pod spodem piwnica. POnieważ zamieskałam tam sama dla bezpieczeństwa zainstalowąłam instalcję alrmową z któej zresztą szybko przestłąm korzystać.
    Z minusów rzeczywiście wszyscy sąsiedzi przechodzili pod drzwiami ale blok tylo 3 pietrowy na klatrce o 2 mieszkania nie było to uciązliwe.
    Miesznkaie środkowe popd spodem pwnice co prawda nieogrzewane a i tak co roku miałam zwrot za ogrzewanie gdzieś z połowę wpłaconych zaliczek nawet jak cale dnie byłam z malutkim dziekciem w domu.

    Z plusów przede wszystkim nie muszę wnosić wysoko dziecka wóżka i zakupów i to jest plus ogromny dla posiadajacych małe dzieci.
    Blizuto do piwnicy w której mamy spizarnię słoiki ubrania na inny sezon jednym słowem stale po cos tam sie chodzi.
    Balkon i ogódek pod balkonem rabatka i pnąca róza.
    Resumując parter moze być wygodniejszy od mieszkania na wyższych piętrach to zależy od okolicnzości otoczenia mieskzańców wielkosci bloku osiedla usytuałowania jakosci i technologii budwy itd i to należy btrac pod uwagę tak samo jak przy mieskznaniu na każdym innym pietrem. Zdarzaja sie przecież mieszkania na 1 pietrze z balkonem usługami gdzie nawet jeśli nie teraz to za jakisc zas ulokować może sie sklep spozywczy całodobowy albo ostatrnie pietra z niedostateczną izoloacja dachu czy ciagle psujacą sie windą.

  17. #37

    Domyślnie

    A i można troche zaoszczedzic na ubezpieczeniu bo raczej nikomu mieszkania nie zalejesz.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mna
    Ja mieszkam już w drugim mieszkaniu na paterze. ... POnieważ zamieskałam tam sama dla bezpieczeństwa zainstalowąłam instalcję alrmową z któej zresztą szybko przestłąm korzystać.
    A dlaczego musiałaś zrezygnować z alarmu? Pytam, bo zacząłem taki wątek http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74438

  19. #39

    Domyślnie

    Nie musiałam rezygnować po prostu poczułam sie bezpiecznie w swoim parterowym mieszkanku i po prostu przestałam go uruchamiać.

  20. #40

    Domyślnie

    Ja jestem zdecydowanym wrogiem parteru.
    W zasadzie ok sa tylko parterowe mieszkania w tzw. "willach miejskich", gdzie budynek otacza ogród.
    Moim zdaniem nie warto sie kusić na te kilka % w roznicy w cenie.

    Jak kupowałem mieszkanie i chodziłem z kierownikiem budowy po budynku, to w szczerej rozmowie odradził parter i ostatnie pietro. Mowił, ze to niby nowe budownictwo, materiały itp ale dopowiedział : "wie Pan, różnie bywa "
    No i wziołem 3 ptr (budynek 4 ptr) z widokiem na drzewa i jest ok.

    Po latach "Parterowcy" skarża sie teraz na hałas (brama garazowa chodziła cicho przez rok) i dzieciaki urzędują do 22 wieczór latem , a ekipa z ostatniego pietra walczy od kilku lat z lekko przeciekającym dachem...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony