dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 191
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3816
  1. #1

    Domyślnie projekt C132 BARWNY

    Witam!
    Zdaje mi sie ze znalazlam w koncu moj projekt Najnowszy wypust Muratora to to czego szukalam. Ciekawa jestem Waszych opinii. Jakie wady i jakie zalety dostrzegacie w nim?
    Mnie sie podobaja te dwa powieszczenia gospodarcze. Nie trzeba bedzie chodzic naokolo domku aby schowac konewke czy weza ogrodowego. Jedyne co bym zmienila to z wc przebila sie do pomieszczenia gospodarczego i usunela drzwi z tego pomieszczenia do garazu bo w koncu jest przejscie do garazu z domu wiec po co drugie. Poza tym uwazam ze wielkosc pokojow na pietrze jest ok. Na dole tez milo
    Prosze o opinie i pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie


    1. przedsionek 3,9 m²
    2. hol 6,7 m²
    3. spiżarnia 1,0 m²
    4. kuchnia 11,0 m²
    5. pokój dzienny 27,9 m²
    6. pomieszczenie gosp. 2,1 m²
    7. sypialnia 12,2 m²
    8. pomieszcznie gosp. 4,0 m²
    9. wc 1,9 m²
    Razem: 70,7 m²
    10. garaż 19,9 m²
    11. taras 10,6 m²




    12. schody 4,6 m²
    13. hol 4,0 m²
    14. łazienka 6,0 m²
    15. sypialnia 10,1 m²
    16. sypialnia 10,3 m²
    17. sypialnia 10,0 m²
    Razem: 45,0 m²


    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    No tak zapomnialam o najwazniejszym
    Rzuty i widok wkleic.
    Dziekuje

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    gdybym szukała domku tej wielkości to ten na pewno byby faworytem:
    - śliczna bryła
    - prosty (czyt. tani) dach
    - nie zrezygnoałabym z ani jednego okan dachowego ( choć ich kilka jest co się przekłada na kaskę) ale fajnie doświetlone poddasze to duży plus.
    - pokoje na górze nie są zbyt wielkie ( dla mnie stanowczo o połowę za małe ) ale to kwestia potrzeb...
    - parter ułożony zgrabnie
    - pewnie otworzyłabym schody na salon, choć wtedy widoczna byłaby łazienka ( może słupy, ażurowa ściana z dziurkami-półkami? Witraż, szkło architektoniczne- dobra, dobra, już nic o szkle....)
    - dwa pomieszczenia gospodarcze ( przy garaży z pralnią - a więc zrzutnia ciuhów jak najbardziej - robię się nudna ???) Drugie na ogrodowe rzeczy - super pomysł.

    Pewnie nie ten kolor elewacji ( no to się przyczepiłam....)

    Bardzo zgrabny, mały domek..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    No tak zapomnialam o najwazniejszym
    Rzuty i widok wkleic.
    Dziekuje
    Zawsze do usług
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Nefer a co myslisz o dachu?
    Spotkalam sie z opinia ze blachodachowka tutaj nie ma szans powodzenia bo za duzo odpadow. Lepiej zainwestowac w dachowke ceramiczna.
    Pozdrawiam i milego dnia

  7. #7

    Domyślnie Re: Barwny C132 z Muratora - nowosc-opinie!

    Cytat Napisał justynap13
    Witam!
    Zdaje mi sie ze znalazlam w koncu moj projekt Najnowszy wypust Muratora to to czego szukalam. Ciekawa jestem Waszych opinii. Jakie wady i jakie zalety dostrzegacie w nim?
    Mnie sie podobaja te dwa powieszczenia gospodarcze. Nie trzeba bedzie chodzic naokolo domku aby schowac konewke czy weza ogrodowego. Jedyne co bym zmienila to z wc przebila sie do pomieszczenia gospodarczego i usunela drzwi z tego pomieszczenia do garazu bo w koncu jest przejscie do garazu z domu wiec po co drugie. Poza tym uwazam ze wielkosc pokojow na pietrze jest ok. Na dole tez milo
    Prosze o opinie i pozdrawiam.
    Witam !

    Ja też wybrałem ten - choć w odbiciu lustrzanym - zamierzam startować od przyszłego roku. Czy można wiedzieć na ile osób "wyceniłaś" ten dom ?

    Pozdrawiam
    Mateush
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  8. #8

    Domyślnie

    Witam!
    Jak narazie tylko bedzimy we dwojke pozniej zaczniemy sie starac o potomstwo dwie osoby
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Witajcie,
    Domek zgrabny i ładny.Ja jednak zakryła bym część roboczą kuchni tak aby z salonu widać było tylko stół.A z dachem?Dajcie do wyceny z dwoma rodzajami pokrycia i wybirrzcie najkorzystniejszy wariant.
    Budujcie bo warto.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Witam. Ja od kilku dni jstem najwierniejszą fanką BARWNEGO. Jest idealny i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już w nim mieszkać. Od jakiegoś czasu razem z mężem myśleliśmy o CYRKONIE (proj. MURATORA). Tylko że ten CYRKON to miał salon o pow. 16,5 m. Stwierdziliśmy, że to stanowczo za mało (chociaż wcześniej nam to nie przeszkadzało!!!) i jak zobaczyłam BARWEGO to zakochałam się w nim.
    No to będę w kontakcie.
    Pozdrawiam Mrssquirrel.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał spanga4ever
    Witajcie,
    Domek zgrabny i ładny.Ja jednak zakryła bym część roboczą kuchni tak aby z salonu widać było tylko stół.
    Uwaga - to umeblowanie jest troszkę wg. mnie przypadkowe - tam gdzie jest stół jest chyba jedyne rozsądne miejsce żeby ustawić lodówkę (jeśli ma być inna niż podblatowa). Stół można wrzucić pod okienko w salonie. Co do zakrywania części kuchni - odcinasz się od światła w kuchni (jeśli jest od północy) - albo ewentualnie od dodatkowego światła do salonu.
    Wracając do przypadkowości umeblowania pytanko - czy mężczyzna 180-190 cm. wzrostu jest w stanie wysiusiać się na stojąco w toalecie na górze ? ... )) Kibelek trzeba niestety odunąć od ściany.


    Właśnie zrobiłem komputerowy model 3D tego domku

    Pewnym minusem jest okap po przeciwległej do komina stronie kuchni.

    Zgodnie z sugestiami z grupy przeniosłem kominek na przeciwległą ścianę i dodałem w jego starym miejscu okno. Odsłoniłem też częściowo schody.

    Mam teraz inny dylemat - chciałbym dodać gdzieś prysznic na dole - ale musiałbym zmniejszyć kotłownię - i nie wiem czy da radę...

    Pzdr
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  12. #12

    Domyślnie

    Witaj Mateush!
    Jeśli chodzi o prysznic na dole to spójrz na inny domek o identycznym parterze jak BARWNY - Nazywa się DELIKATNY (na stronie MUratora). Trzeba tylko przesunąć ścianę za komin i zmieści się prysznic. Ja mam zamiar tak to zmienić.
    Pozdrawiam Mrssquirrel.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia w
    Witaj Mateush!
    Jeśli chodzi o prysznic na dole to spójrz na inny domek o identycznym parterze jak BARWNY - Nazywa się DELIKATNY (na stronie MUratora). Trzeba tylko przesunąć ścianę za komin i zmieści się prysznic. Ja mam zamiar tak to zmienić.
    Pozdrawiam Mrssquirrel.

    Czołem !

    Jestem teraz w pracy i ciężko mi to sprawdzić ale chyba tak kombinowałem i kabina mi się nie mieściła ...

    Pzdr
    -------------------------
    Mateush
    GG 7480549

  14. #14

    Domyślnie

    Musi się zmieścić. Wrócisz z pracki, zjesz obiad, siądziesz przed komputerem, znajdziesz projekt C131 i zmieści się na pewno.
    Pozdro Mrssquirrel.

  15. #15

    Domyślnie CZY KTOŚ BUDUJE C132-BARWNY?

    CZY KTOŚ BUDUJE C132-BARWNY? LUB MOŻEKTOŚ JUŻ WYBUDOWAŁ? PROSZĘ O OPINIE PROJEKTU...O ZDJECIA ZREALIZOWANEGO...I NAJWAŻNIEJSZE - JAKIE ZAMKNIECIE W KOSZTACH BUDOWY...DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.... [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    Witam!
    Ja mam zamiar w przyszłym roku zamieszkać w naszym nowym domku BARWNYM. Na razie czekam na wydanie warunków zabudowy. Może w tym roku zaczniemy, ale to wszystko zależy od papierków.
    Jakie zmiany wprowadziłbyś w nim? Ja na pewno powiększyłabym łazienkę na dole i wstawiłabym tam prysznic. Masz jakieś fajne propozycje?
    Pozdro Mrssquirrel

  17. #17

    Domyślnie

    Witam.
    Miło,że też zdecydowaliście sie na ten projekt. Mam nadzieję,że bedzie nie drogi w budowie...A Wy o jakiej kwocie myślicie?
    Ja zmienie następującą:
    zrezygnuje z pokoju nr 7 na parterze (wystarczą nam 3 pokoje na górze), pomniejsze ten pokój o połowe, z połowki od ogrodu zrobię pralnie z suszarnia oraz z mała garderobą z prawdziwego zdarzenia, a drugą połowkę połączę z pomieszczeniem gospodarczym czyli pokojem nr 8 lub odziele na kotłownie z umywalką....bedzie wtedy wiecej miejsca np. na jakies półeczki do majsterkowania oraz rowery,motor, itp...Wc też powieksze właśnie o prysznic....lub prysznic zainstaluję własnie w pomieszczeniu gospodarczym,ale jeszcze sie zastanowie....Nic więcej nie bede zmieniał...Projekt jest fajny....

  18. #18

    Domyślnie

    Ja na pewno nie zrezygnuję z pokoju na dole, bo w przyszłości będziemy tam mieli sypialnię. Za to pralnia i suszarnia będzie w pomieszczeniu gospodarczym przy garażu. Jeśli chodzi o taras to mój mąż ogrodnik z zamiłowania ma wizję, żeby połączyć taras z tyłu domu i taras z przodu domu tarasem z boku domu. Rozumiesz? Taki taras dookoła oczywiście od stony salonu. W związku z tym zamiast tego okna koło kuchni będą drzwi balkonowe, te drugie balkonowe zostaną, ale mniejsze i z oknem.
    Oprócz tego okna na poddaszu w pokojach 16 i 15 będą od strony frontowej (mamy działkę z wjazdem od południa).
    I to na tyle naszych pierwszych spostrzerzeń. Chcemy jeszcze pogadać z jakimś architektem, bo nasza działka ma tyle samo wad jak i zalet.
    No to pozdrawiam i czekam na cokolwiek o barwnym.
    Mrssquirrel

  19. #19

    Domyślnie

    aha jeśli chodzi o kasę to mam nadzieję na około 250 tys. Przyznam, że chcemy z mężem wykończyć go w dość dobrym standardzie, więc wszystko wyjdzie w praniu. Pozdro

  20. #20

    Domyślnie

    Z tarasem niezły pomysł....
    Ja z żoną jesteśmy projektantami ogrodów i dekoratorami wnętrz, więc mamy trochę inną wizję...chcielibyśmy pozostać z tym istniejącym tarasem,może w innej bryle...napewno stworzymy "dziki"ogród....dużo zieleni...a nie tylko trawnik do okoła...
    A co do układu pomieszczeń....planujemy jedno lub dwójkę dzieci,więc zmieścimy się spokojnie na górze....
    Ja również mam nadzieję,ze zmieścimy sie w kwocie 250tys wraz z wyposażeniem domu...
    A jakie planujecie ściany? dwuwarstwowe? tynkowane? Ja zamierzam trójwarstwowe z cegły elewacyjnej...
    Życzę powodzenia....Pozdrawiam

Strona 1 z 191

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony