dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 191
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 3816
  1. #3781
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jak tam Barwniaki po zimie, jakie plany na wiosnę?

    Jakie macie opłaty za CO po zimie ?
    U nas średnio około 200m3 gazu na miesiąc, ogrzewania włączone 1 listopada, na koniec marca liczę że 1000 m3 gazu poszło za 5 miesięcy, kwiecień to już raczej kominkiem będziemy dogrzewać, mam nadzieje że w końcu temp się podniesie.

    Na wiosnę bierzemy się za podbitkę i ogrodzenie.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  2. #3782

    Domyślnie

    U nas pierwsza zima, jescze nie mieszkamy, ogrzewać zaczęliśmy 1 grudnia jak narazie spaliliśmy około 2,3 tony ekogroszku. Na wiosnę planujemy szambo, meble kuchenne i schody. Pozdrawiamy.

  3. #3783
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zbynek1705

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    konin
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich barwniaków mam pytanko jak wysokie macie pomieszczenia na parterze czy takie jak w projekcie?Z góry dziękuję z odpowiedzi i podpowiedzi.

  4. #3784
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbynek1705 Zobacz post
    witam wszystkich barwniaków mam pytanko jak wysokie macie pomieszczenia na parterze czy takie jak w projekcie?Z góry dziękuję z odpowiedzi i podpowiedzi.
    ja mam 2,65, nawet nie pamiętam ile w projekcie, sztywno bym się tego nie trzymał, bo chyba nikt tego nie robi, po prostu jak wyjdzie z warstw pustaków, tak zostaje, oczywiście w granicach rozsądku. ..
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  5. #3785
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tmk52
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    okolice Poznania
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbynek1705 Zobacz post
    witam wszystkich barwniaków mam pytanko jak wysokie macie pomieszczenia na parterze czy takie jak w projekcie?Z góry dziękuję z odpowiedzi i podpowiedzi.
    Ja mam 2,68 i w-g mnie jest OK.
    -------

    Sprzedam materiały budowlane:

    http://forum.muratordom.pl/group.php...&pp=30&page=10

  6. #3786
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tmk52
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    okolice Poznania
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    jak tam Barwniaki po zimie, jakie plany na wiosnę?

    Jakie macie opłaty za CO po zimie ?
    U nas średnio około 200m3 gazu na miesiąc, ogrzewania włączone 1 listopada, na koniec marca liczę że 1000 m3 gazu poszło za 5 miesięcy, kwiecień to już raczej kominkiem będziemy dogrzewać, mam nadzieje że w końcu temp się podniesie.

    Na wiosnę bierzemy się za podbitkę i ogrodzenie.
    U nas w ostatnim sezonie grzewczym poszło 4 T ekogroszku(ekogroszek slabej jakosci 770 zl/T) + niecałe 2 m3 drewna do kominka(160zl/m3 za brzoze). Temperatura w pomieszczeniach 22 st(jeden pokoj na poddaszu mial nizsza temperaturę, bo nie jest uzywany).
    Mamy powiekszony salon i kuchnie w porownaniu z projektem C132.

    Pozdrawiam,
    TMK
    -------

    Sprzedam materiały budowlane:

    http://forum.muratordom.pl/group.php...&pp=30&page=10

  7. #3787

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbynek1705 Zobacz post
    witam wszystkich barwniaków mam pytanko jak wysokie macie pomieszczenia na parterze czy takie jak w projekcie?Z góry dziękuję z odpowiedzi i podpowiedzi.
    2,74 m na gotowo; jest w sam raz

  8. #3788

    Domyślnie

    Witam.Chciałam się dowiedzieć czy wyłaz dachowy pozostawiliście tak jak w projekcie c132a czyli wejście kominiarza na dach od ogrodu i brak komunikacji z kominami czy zrobiliście wyłaz bliżej kominów z wejściem z środka domu.U nas jadą już z dachówką.

  9. #3789
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wyłaz proste że przy kominie od kotła i jak najbliżej, jak zrobisz stryszek to ci sam wyjdzie bo miejsca nie ma za dużo nie pamiętam jak jest w projekcie, jak masz kominek jak w projekcie przy ścianie zewnętrznej to przy wysokości barwnego można spokojnie po drabinie , a komin na połaci frontowej zlikwidować bo zbędny
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  10. #3790

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów ,,barwnego".
    Mam do sprzedania projekt domku ,,BARWNY C132A " wersję lustrzaną. Niestety projekt przeleżał w półce i nie doczekał się realizacji Projekt jest oryginalny, zapakowany w teczkę wraz z trzema kopiami. Cena projektu to 1500zł. Tel. kontaktowy: 506 247 436, lub mail: [email protected]

  11. #3791
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karor125

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie Barwni Ludzie !!
    Jest to mój pierwszy post.
    Jestem na etapie wyboru projektu i na 95% jestem przekonany do budowy właśnie Barwnego.
    Proszę dobrych ludzi o opinie na temat tego projektu.
    Jak z ergonomią, jaki piec używacie i jakie są koszty ogrzewania oraz najważniejsze, może podeśle ktoś kosztorys budowy

    Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc w temacie

  12. #3792
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tmk52
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    okolice Poznania
    Posty
    54

    Lightbulb

    Cytat Napisał karor125 Zobacz post
    Witajcie Barwni Ludzie !!
    Jest to mój pierwszy post.
    Jestem na etapie wyboru projektu i na 95% jestem przekonany do budowy właśnie Barwnego.
    Proszę dobrych ludzi o opinie na temat tego projektu.
    Jak z ergonomią, jaki piec używacie i jakie są koszty ogrzewania oraz najważniejsze, może podeśle ktoś kosztorys budowy

    Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc w temacie
    Witam, Mieszkam ponad 2 lata w Barwnym podstawowym z poszerzona kuchnia i salonem, prysznic na dole, kosztem zmniejszonej kotłowni.
    Koszty ogrzewania(z 2 ostatnich lat - zima nie bylo bardzo mroźna):
    4T dobrej jakosci ekogroszku(piec na ekogroszek) x 860 zl (tyle mi wystarcza nawet jak nie pale w kominku, jak pale to wiecej ekogroszku mam na nastepny rok).
    Temperatura zadana 22 st. C, w nocy 21
    Mur Eder 24 P+W + 15 cm styro
    Dach: Welna 30 cm
    Wejscie domu od polnocy(polecam ten układ)
    Rolety zewn tylko od poludniowej strony(salon i gabinet)

    Co do ergonomi:
    - wielkosc salonu najlepiej docaniaja moje dzieci(w czasie zimy moga troche poszalec) + bez problemu z miejscem na kazdej imprezce w domu,
    - gabinet na dole nieoceniony dla mnie, bo pracuje z domu w tym pokoju (widok na ogród),
    -Na dole malutka łazienka na podstawowe codzienne rzeczy wystarczy. Jak mam wiecej czasu to wanna do gory w łazience,
    -u gory pokoje jak w projekcie sa w-g wystarczajace duze.
    - Garaz OK na sredniej klasy auto,
    - w czasie zimy raz w tygodniu woze opal do kotlowni na taczce (workowany) z blaszaka i 8 x 25kg przechowuje na regalach w kotłowni(w celu dokladniejszego wysuszenia)

    I to by było na tyle.
    Pozdrawiam,
    TMK
    -------

    Sprzedam materiały budowlane:

    http://forum.muratordom.pl/group.php...&pp=30&page=10

  13. #3793
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karor125

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmk52 Zobacz post
    Witam, Mieszkam ponad 2 lata w Barwnym podstawowym z poszerzona kuchnia i salonem, prysznic na dole, kosztem zmniejszonej kotłowni.
    Koszty ogrzewania(z 2 ostatnich lat - zima nie bylo bardzo mroźna):
    4T dobrej jakosci ekogroszku(piec na ekogroszek) x 860 zl (tyle mi wystarcza nawet jak nie pale w kominku, jak pale to wiecej ekogroszku mam na nastepny rok).
    Temperatura zadana 22 st. C, w nocy 21
    Mur Eder 24 P+W + 15 cm styro
    Dach: Welna 30 cm
    Wejscie domu od polnocy(polecam ten układ)
    Rolety zewn tylko od poludniowej strony(salon i gabinet)

    Co do ergonomi:
    - wielkosc salonu najlepiej docaniaja moje dzieci(w czasie zimy moga troche poszalec) + bez problemu z miejscem na kazdej imprezce w domu,
    - gabinet na dole nieoceniony dla mnie, bo pracuje z domu w tym pokoju (widok na ogród),
    -Na dole malutka łazienka na podstawowe codzienne rzeczy wystarczy. Jak mam wiecej czasu to wanna do gory w łazience,
    -u gory pokoje jak w projekcie sa w-g wystarczajace duze.
    - Garaz OK na sredniej klasy auto,
    - w czasie zimy raz w tygodniu woze opal do kotlowni na taczce (workowany) z blaszaka i 8 x 25kg przechowuje na regalach w kotłowni(w celu dokladniejszego wysuszenia)

    I to by było na tyle.
    Pozdrawiam,
    TMK
    Bardzo dziękuję za cenne informację.
    Masz u mnie duże zimne piwo!!

    Gmina chce odzrucić mi ten projekt, bo dach czterospadowy a w sąsiedztwie same dwuspadowe "stodoły"
    Na razie se nie poddaje i sk ładam wniosek o Barwnego, może urbanista fajny chłop i mi zatwierdzi.

    Zakładam, że się uda.
    Co sądzicie o ogrzewaniu gazowym?
    Może ktoś z podkarpacia jest zainteresowany pokazaniem swojego barwnego?
    Stawiam dużą wódkę

  14. #3794
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hapka

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    lutowiska
    Kod pocztowy
    38-713
    Posty
    18

    Domyślnie

    karor125 jeśli nadal interesuje Cię obejrzenie barwnego to odezwij się na pw

  15. #3795
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał karor125 Zobacz post
    .
    Co sądzicie o ogrzewaniu gazowym?
    wkleję ci cześć mojego wpisu z dziennika:

    mieszkamy rok (lipiec2012-czerwiec2013):
    odnośnie kosztów:
    Ogrzewanie gazowe + CWU/ 2 osoby = 2560 zl/rok, ( w najzimniejszych miesiącach styczeń luty, rachunek 450 złotych), kominek dla klimatu parę razy w zimie,
    prąd średnio 90 zł na miesiąc
    kosz 17 zl/mc
    woda + kanalizacja 45 zl/mc
    podatek 300 zl/rok
    tel i tv bez opłat

    Całość podstawowych kosztów na rok 4500 zł.
    od tego roku dojdzie jeszcze internet czyli +500 na rok.

    Jest rekuperator więc myślę że przy dobrej izolacji, obniża koszty ogrzewana w mc przejściowych no i w zimie.
    Najbardziej jesteśmy zadowoleni z ogrzewania, zrealizowane własnymi siłami, w miarę dobrej cenie, całość podłogówka, bałem się kosztów gazu ale sprawdziło się super. do tego co ważne bezobsługowe, co przy naszej nieobecności w dzień w domu jest bardzo na plus. No i oszczędne.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  16. #3796
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hapka

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    lutowiska
    Kod pocztowy
    38-713
    Posty
    18

    Domyślnie

    Nam opału na całą zimę poszło 13m3 buka solarów nie zakładaliśmy. Mamy pompę ciepła koszt to od 34-42 zł za miesiąc ! Efektem ubocznym jest klimatyzacja więc w upalne dni mamy chłodno w domu. Woda z własnej studni głębinowej i do tego oczyszczalnia.

  17. #3797
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hapka

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    lutowiska
    Kod pocztowy
    38-713
    Posty
    18

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0315.jpg
Wyświetleń:	377
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	200324Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0334.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	200325Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0330.jpg
Wyświetleń:	372
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	200326Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0196.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	27,5 KB
ID:	200328Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1605bda7ff.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	200330

  18. #3798
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tmk52
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    okolice Poznania
    Posty
    54

    Red face

    Cytat Napisał karor125 Zobacz post
    Bardzo dziękuję za cenne informację.
    Masz u mnie duże zimne piwo!!

    Gmina chce odzrucić mi ten projekt, bo dach czterospadowy a w sąsiedztwie same dwuspadowe "stodoły"
    Na razie se nie poddaje i sk ładam wniosek o Barwnego, może urbanista fajny chłop i mi zatwierdzi.

    Zakładam, że się uda.
    Co sądzicie o ogrzewaniu gazowym?
    Może ktoś z podkarpacia jest zainteresowany pokazaniem swojego barwnego?
    Stawiam dużą wódkę
    Dzieki jak sie wybiorę w Twoje strony to wypijemy. Lubię zimno piwo zwłaszcza Kasztelana Moze w innych kwestiach mi podpowiesz jak bede cos potrzebował....
    Moje zdanie:
    Mam gaz w ulicy i jak bym mial do 110 m2 wybralbym gaz(duzo myślałem na ten temat).
    Ja mam 128 m2 + garaz ktory tylko minimalnie ogrzewamy (temp minimalna w zimie to min 8 st C) lubimy w miare cieplo. 22 st normalnie w salonie 32 m2. Ja napalimy w kominku to to do 23,5 St. C w salonie, wiec zdecydowalismy troche wiecej sie napracowac (ekogroszek, czestsze wizyty w kotlowni, logistyka z opalem raz w roku, wiecej brudu w kotłowni). W zamian nie musimy, az tak pilnować temperatury(niektore osoby ktore ogrzewaja gazem nie podaja temparatury w pomieszczeniach), palimy w kominku nie codziennie("jak nam sie chce") W zeszlym roku spalilismy 2m3 Brzozy(srednio sucha) przez caly sezon grzewczy.
    Musisz wybrac:
    - totalna wygoda przy przyzwoitej temp lub mniejszy domek lub totalny brak czasu - gaz
    - mniej wygodnie przy wyzszej temp, lubisz czasem sie ruszyc, cos sprawdzic - ekogroszek (zawsze mozesz zrobic monitoring kotlowni w Internecie za przyzwoite pieniadze jak Ci sie nie chce czesto chodzic do kotłowni:
    Temp w mojej kotlowni u mnie wyglada teraz tak: http://tmk52.comuv.com/t.png (bojler ogrzewa wode uzytkowa)
    Dane historyczne: http://tmk52.comuv.com/ (wybierasz dzien, miesiac itd)

    Mam piec na ekogroszek + drugi zasobnik na węgiel, drewno itd.. Gdy spalam papiery, drewno z palet itd sprawdzam sobie temperature na piecu przez Internet.
    Mam piec klimosza. Sterownik Klimosza tego az tak nie ogarnia. Dodałem coś od siebie(Router wifi TP LINK 1043+modul one wire i czujniki)

    Pozdrawiam,
    Tomek
    -------

    Sprzedam materiały budowlane:

    http://forum.muratordom.pl/group.php...&pp=30&page=10

  19. #3799
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja temp mam 21 w całym domu przez cala zimę jak mam wszędzie podłogówkę to trochę inne odczucia, nawet moja ciepłolubna Żona nie narzeka.
    Podchodząc do budowy domu, zakładałem że będzie on jak najmniej pochłaniał mojego czasu, będzie "bezobsługowy" . Idąc w gaz czy nawet prąd trzeba też być pewnym że chałupa jest dobrze postawiona, nie ma mostków termicznych jest dobre ocieplenie, dobre okna, wentylacja mech.
    Jako ze nie miałem praktyki obawiałem się jak to wyjdzie w praktyce z tym gazem, dlatego postawiłem kominek szamotowy, gdyby rachunki były za duże, ale w realu nawet nie chce się tego kominka odpalać, tylko dla klimatu sporadycznie, może 2 razy w miesiącu, i teraz można spokojnie policzyć:
    cała instalacja centralnego ogrzewania kosztowała mnie około 11 000, w tym kocioł zasobnik, podłogówka, komplet,
    Rachunki mam podobne do powyższych a obsługi praktycznie nie ma, bo ustawiam 21 stopni na regulatorze pokojowym na początku listopada i wyłączam ogrzewanie w kwietniu, reku w przejściowych okresach daje rade, czasami trzeba odpalić kominek ale to sporadycznie.
    Tak jak napisał Tomek powyżej trzeba brać też pod uwagę koszty logistyczne związane z opałem już nie mówię o drewnie do kominka, bo to trochę więcej zabawy, transport, magazynowanie, no i kotłownia musi być większa, a przy gazie kocioł i zasobnik zajmuje pow 1m2, wszędzie czysto, mam w kotłowni pralnie i umywalkę roboczą oraz półki na graty co przy węglu było by raczej nie możliwe.

    Hapka pisze że ma pompę ciepłą i spala 13m3 buka, licząc całość też trzeba się narobić a koszta koło 3000 zł no i logistyka z drewnem. Pompa pewnie kosmiczną kasę kosztowała. Więc gdzie tu sens?

    Polecam myśleć o tym zanim zaczniemy stawiać dom, dobra izolacja, staranna budowa, może nieco wyższe ceny za okna i do tego reku. Nie oszczędzajcie na ociepleniu, bo to się zwraca, też nie ma co popadać w skrajności i dawać po 25 cm styro na ściany. gdzieś na necie widziałem wykres, grubości ocieplenia do przenikalności cieplnej i też warto zwrócić na to uwagę, że dokładanie styro w nieskończoność nie ma sensu, a koszty wzrastają.
    Do tego ważna sprawa ocieplenie dachu, proszę sobie porównać jak wygląda wełna isovera o współczynniku 0,35 a 0,39, jaka jest różnica, większość fachowców daje 0,39 bo uważa że to wystarczy, no już nie mowie o grubości, a w takim domu jak barwny to akurat ważne bo powierzchnia dachu jest znaczna i jak się narobi mostków i da marne ocieplenie dachu to później są efekty, upał w lecie, chłodno w zimie....
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  20. #3800
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hapka

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    lutowiska
    Kod pocztowy
    38-713
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam.

    łatwo policzyć 13m3 buka x 140zł = 1820 zero logistyki drewno pocięte porąbane z tartaku na paletach.
    kwestia wnieść tylko do szopki

    To jest dom nie blok więc czasami trzeba coś zrobić.

    POWIETRZNA POMPA CIEPŁA HEWALEX PCWU-3,8H-A3 na Allegro znalazłem taką jak mamy tylko my zapłaciliśmy 3100 zł
    w porównaniu do kosztów całej budowy to praktycznie nic

Strona 190 z 191

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony