dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie kręgi z grzybków na trawniku

    Na trawniku pojawily się grzybki. Początkowo bylo ich tylko kilka, potem zaczely rozrastać się w kręgi. Czy wiecie jak zwalczyć to świństwo? Nie pomaga wykopywanie części trawy z rosnącymi grzybkami ani wapnowanie. Tam gdzie rosną zamiera trawa .

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Są to tzw, czarcie kręgi .
    Jeżeli nie pomogło usuwanie owocników i systematyczna pielegnacja trawnika ( nawożnie i napowietrzanie ) zaleca się wymienić w tym miejscu glebę do głębokości 30cm i wysiać ponownie trawę .
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Czy to takie grzybki?

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...hlight=#772082

    pozdrawiam

    Edzia

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, takie. Areacja jest robiona co roku wiosną. Maxtorka - też czytalam o usunięciu warstwy trawy z ziemią, jako o sposobie zalatwiającym na dobre problem, ale szczerze mówiąc nie bardzo sobie to wyobrażam. Wolalabym coś "latwiejszego" w realizacji - niestety mąż odmówil udzialu w pracach ogródkowych .

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    jagoda , jeśli mąż odmawia współpracy a sama nie czujesz się na siłach poproś ekipę która zakładała Wam trawnik . Na pewno pomogą
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Amistar 250 SC (0,1%) , Rizolex 50 WP (0,1 %). Porządnie podlać. Trawa zamiera, bo oprócz wydzielania związków szkodliwych dla roślin grzyby te zubożają podłoże w składniki pokarmowe.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    tez mam takie grzybki...przyznam się że myślałam, że nie wyrządzają żadnej szkody ..ale wyrywać mimo wszystko je wyrywałam...
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  9. #9

    Domyślnie

    Czy rzeczywiście pojawienie się tych grzybków świadczy o zbyt dużej kwasowości gleby pod trawką ?

    Pozdrawiam,
    Śliwiok to brzmi... tak sobie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Niekoniecznie

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję Mirku. Zrobię w weekend. Jak często trzeba powtarzać ten zabieg aby pozbyć się grzybków na dobre?

  12. #12

    Domyślnie

    Bardzo skuteczny w zwalczaniu grzybów na trawniku jest siarczanu miedzi. Ja za jego pomocą zlikwidowałem wszystkie grzybki, a miałem ich moc. Posypywanie wapnem nic nie pomagało. Podlewanie Amistar 250 SC (0,1%) , Rizolex 50 WP (0,1 %) też słaby efekt.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49
    Bardzo skuteczny w zwalczaniu grzybów na trawniku jest siarczanu miedzi. Ja za jego pomocą zlikwidowałem wszystkie grzybki, a miałem ich moc. Posypywanie wapnem nic nie pomagało. Podlewanie Amistar 250 SC (0,1%) , Rizolex 50 WP (0,1 %) też słaby efekt.
    Czy ten siarczan miedzi można kupić w postaci jakiegoś środka chemicznego, czy po prostu w ogrodniczym mam spytać się o siarczan miedzi?

  14. #14

    Domyślnie

    Szukaj siarczanu miedzi. Mi załatwił kolega gdzieś w hurtowni środków chemicznych.

  15. #15

    Domyślnie

    Andrzej: czy to jest zwykly (niebieski) siarczan miedzi? Czy wlasciwa dawka to 3,5 g/l wody/m kw trawnika? Tez mam grzybki, i tez chetnie sie ich pozbede.
    Maciej

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej747
    Andrzej: czy to jest zwykly (niebieski) siarczan miedzi? Czy wlasciwa dawka to 3,5 g/l wody/m kw trawnika? Tez mam grzybki, i tez chetnie sie ich pozbede.
    Maciej
    Tak niebieski. Dawka bezpieczna to 3,5 grama na litr wody i na 1 m2 trawnika.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony