dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 135
  1. #1

    Domyślnie [[[[ kominki]]]][[[[kominy]]]].

    podciagam,
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  2. #2

    Domyślnie

    Forum seksualne to gdzies indziej... No bo to dzial ogloszenia drobne... Ciekawe, za ile podciaga Sorki, jak komus zniesmaczlem

  3. #3

    Domyślnie

    Ale chcialem o kominkach i sam sie nabralem...

  4. #4

    Domyślnie kominki

    co chcesz wiedziec pozd,
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale o co chodzi?

  6. #6

    Domyślnie kominki

    zalezy co masz na mysli
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  7. #7

    Domyślnie kominki kominy

    bul niema problemu gdzie postawisz kominek na wszystko jes wyjscie z kominem czy zabudowa pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  8. #8

    Domyślnie jak zrobić kominek jako piec, lub akumulator

    Cześć,
    Wymyśliłem coś takiego.
    Kominek w ceglanej zabudowie jak piec z odzyskiem ciepła w celu ogrzewania przez DGP dalszych pomieszczeń na parterze i poddasza.
    Jak prawidłowo obmyśleć. Chwilowo mam ten kominek naniesiony w projekcie mniej więcej w środku saloniu pod ścianą i mam kupione 700 sztuk cegły rozbiurkowej. Wentylacja w domku będzie mechaniczna z GWC i chyba reku.
    Do kominka doprowadzone powietrze z zewnątrz.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  9. #9

    Domyślnie kominki

    witam, nie moglem wczesniej odpisac, nie bylo mnie.
    masz dobry pomysl, mozna wymyslic cuda, pozdr.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  10. #10

    Domyślnie

    keny52,
    Podciągam temat,
    Proponujesz budowę takiego kominka jako wolnostojący, czy w narożniku. Czytałem ze w narożniku wklęsłym jest polecane, bo wtedy można odzyskać jak najwięcej ciepła. Chcę wybudować komin podobnie jak miałem dotychczas, gruba rura kamionkowa, omurowana cegłą, to rozwiązanie może nie tanie ale skuteczne. Mam taki komin obecnie do rozebrania, bo jest zbyt wąski 120, dam teraz 200, ale ten stary jest super, nic się z nim nie działo, jak się nagrzał po kilku godzinach palenia, to trzymał ciepło do rana, a był omurowany tylko cegłą dziurawką. Na potrzeby domku letniego i drewnianego to wystarczało, bo dotyczyło to grzania tylko w chłodniejsze dni przy dodatniej temperaturze. Teraz mój domek zamierzam rozbudować, powiększając go i zmieniając ściany zewnętrzne na murowane, ale zamiast piecyka kozy przewidzieliśmy zastosowanie kominka. Chcemy to zrobić jak najlepiej potrafimy i nie chcielibyśmy popełnić zbyt wielu błędów. Obudowy z kartongipsu to nieporozumienie, więc nie biorę ich pod uwagę. Chcemy jak najwięcej ciepła odzyskać z kominka, zakumulować w ceglanej obudowie i kominie, ewentualnie w części ściany na poddaszu i przekazać innym pomieszczeniom na zasadzie grawitacyjnego DGP. Oczywiście wentylator do DGP będzie, ale z bypasem wykorzystywany sporadycznie.
    Napisz co o tym sądzisz, może spotkałeś się z podobnymi rozwiązaniami, a może nikt tak nie robi... i to wszystko jest wymysł mojej chorej wyobraźni.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  11. #11

    Domyślnie kominki kominy

    witam. dziurawka wdrewnianym domku nie zabardzo, jezeli chodzi o nowy komin zrob systemowy, chodzi o to ze paleniu drzewem wydziela kwasy i zaprawa miedzy ceglami sie kruszy, tak ze mozesz to w nocy slyszec.systemowy wmuruj w scianie, bedzie wystawal od 10cm. do 14cm.
    przy zabudowie czopucha w srodku mozesz przebic otwory do ktorego chcesz pomieszczenia bez dodatkowych nadmuchow, bo bedzie w nocy glosno. pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,
    Mam do ogrzania dom z poddaszem użytkowym ok. 180 m2, 600 m3, parter wys. pom. ok.3 m, poddasze - 2,5 m.
    Szukam wkładu do kominka do ciągłego palenia dużej mocy, aby skutecznie ogrzać taką powierzchnię. Dgp + turbina.
    Myślałem o Jotulu - Panorama ta największa 15 KW (bardzo mi się podoba) lub Fonte Flame.

    Możesz coś doradzić, a może jakaś inna firma?

  13. #13

    Domyślnie kominki

    witam,polecam ci bardzo dobry kominek z plaszczem wodnym firmy byrski.
    jest z automatyka w cenie, tylko dokladasz drzewo.
    z panorama , wystarczy z nadwyszka 15% 20 kw.
    www. kominki.byrski.pl pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki keny52, ale mi potrzeba wkład do dgp, a nie z płaszczem wodnym.
    U siebie nie robię instalacji cw, tylko kominek z dgp.

  15. #15

    Domyślnie kominki

    przemysl czy nie lepiej z plaszcem, wymienialem duzo kominkow na plaszcz bo kurza a zamontowane nawiewy halasuja, pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  16. #16

    Domyślnie

    No tak, ale wszystko mam już przemyślane.
    Będę miał dgp połączone z reku, także interesuje mnie tylko wkład na powietrze.

  17. #17

    Domyślnie

    czeee keny 52
    mam domek
    http://www.archipelag.pl/domek.php?K...100&ProjID=498
    mam go ogrzewać gazowo ale w salonie jest przewidziany kominek,czy można tak zrobić żeby na jesieni palić w kominku a w czasie mrozów przełączyć na gazowy ,oczywiście kminek podłączony do centralnego tylko żeby kominek był w miare rozsądnych pieniądzach i wtedy jaki kocioł wybrać inf na priv

  18. #18

    Domyślnie

    Proszę o pomoc
    Mam domek firmy Archon http://www.archon.pl/index.php?act=1...m41f4ed1db50ca
    kubatura 719 m3
    pow urzytk 127,3 m3
    pow zab 129,7 m3
    pow domu 157
    W domu chcemy zamontować dobrej firmy wkład kominkowy (ale bez przesadyzmu jeżeli chodzi o cenę np. Tarnava, Dovre), ma on rozprowadzać ciepło tadycyją metodą, dom jest dobrze ocieplony cegła porotherm 30cm, styropian 12cm, wełna mineralna 25cm i okna plastikowe. Dom bedzie ogrzewany gazowo tylko wieczorami na jeśieni lub na wiosnę chcemy się dogrzewać przez kominek. Kominek ma pełnić funkcję dodatkowego żróżdła ciepła

    Prosze o pomoc w dobraniu wkadu i mocy

    Pozrawiam
    Agnieszka R

  19. #19

    Domyślnie

    witam i gratuluje parki,a co do kominka to duzo slyszalem ze jest lepszy DOVRE. polecil bym 17 kw tj 1kw/10m2. w kominkach powietrzynych interesuje sie tylko zabudowami a a kompletuje kominki z plaszczem wodnym. Mam 13 lat ogrzewanie gazowe i stwierdzilem ze jezeli by bralo gazu z jakiegos powodu to jestem ugotowany, dlatego zrobilem sobie kominek z plaszczem wodnym i podlaczylem do gazowego, tak ze pale sobie w kominku kiedy mi sie chce. Wlasnie wymieniam kominek powietrzny na kominek z plaszczem wodnym. nie wiem jakiej firmy jest ale ostatnio w mrozne dni w nim palilem i i byl wydajny w salonie ale na pokojedawal slabo ciepla, takze przemyslcie to jeszcze raz,chyba ze jak dekoracje-bo tez tak robia. Sluze pomoca
    pozdro
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  20. #20

    Domyślnie

    Dzięki za udzielenie odpowiedzi, co do wkładu oczywiście ze rozważę sugestię.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony