dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Koszt dachu z dachówki ceramicznej i blachodachówki?

    Gdzieś już o tym czytałam , ale nie mogę teraz tego znależć.
    Chcę sobie zrobić wstępny kosztorys dachu pokrytego: dachówką ceramiczną BRASSA i blachodachówki. z dachówki interesuje mnie tylko ceramiczna, a z blachodachówki: aluminiowa, miedziana lub z posypką. mam dach o pow. 200m2 /+ 3 lukarny/ dwuspadowy.
    Może ktoś z was miał wyceniany dach:
    - z dachówką + materiał / więżby, krokwie, itp/
    - blachodachówki + materiał / krokwie, płyta osb,itp/
    Oczywiście z wykończeniem.
    Jaka będzie rożnica kwotowa między jednym a drugim materiałem?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    No co. Nikt nie miał robionej wyceny dachu?

  3. #3

    Domyślnie

    braas robi dachówki cementowe, więc jeśli interesuje Cię tylko ceramiczna dachówka, to musisz poszukać innej firmy
    pozdrawiam
    sebastian
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  4. #4

    Domyślnie

    Czy w Twojej okoloicy nie ma hurtowni, która robi wyceny między takimi skrajnościami jak dachówka ceramicznia i blacha?
    Przecież to chyba prościej.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Decyzja podjęta. Dach zostanie pokryty dachówką ceramiczą. Może macie producenta wartego polecenia?

  6. #6

    Domyślnie

    Może Tondach są w bardzo dobrej cenie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Widziałam promocję u Creatona -35%.

  8. #8

    Domyślnie

    benyś i Sonika bardzo dziękuję za wskazówki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Widziałam promocję u Creatona -35%.
    Jak zwykle , czy to nie jest marketing?

  10. #10

    Domyślnie

    przecież na tym forum ludzie szukają informacji,więc albo zlikwidować forum,albo pisać tylko o..........., albo przestać się czepiać,że marketing,że prowizje,że marże i td.

    Skoro jednak forum jeszcze istnieje: Creaton Kera Pfanne - piękna dachówka - zwłaszcza finesse brązowa glazurowana ( innym też nic nie brakuje, świetna jakość ( niespotykane zamki ) i narazie świetna cena!
    Pozdrawiam

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Pytanie o ceny za pokrycie dachów nie ma sensu - każdy dach jest inny. Najlepiej dać projekt dachu do wyceny kilku lokalnym firmom - będziesz miała jasność.

  12. #12

    Domyślnie

    Ale mi tylko chodziło o różnicę w cenie dachu pokrytego dachówką ceramiczną a blachodachówką. Mąż upierał się przy blachodachówce, a ja przy dachówce. Chciałam mu tylko pokazać różnicę jaką ktoś z forumowiczów miał wykazaną przy wycenie swojego dachu. Moja połówka z upartością muła twierdziła że blacha w niczym nie ustępuje dachówce a jest sporo tańsza i tak samo trwała.Męża przerobiłam po rozmowie z jego klientami którzy sami stwierdzili wyższość dachówki nad blachą i o to mi chodziło.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Widziałam promocję u Creatona -35%.
    na stronie creatona mówią o 30% (ale to dla pewnie dla hurtowników). czy orientujecie się czy ta promocja obowiązuje od dawna czy to nowość? Jeżeli tak to ile rabat wynosił wczesniej?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorota szymczak
    Ale mi tylko chodziło o różnicę w cenie dachu pokrytego dachówką ceramiczną a blachodachówką. Mąż upierał się przy blachodachówce, a ja przy dachówce. Chciałam mu tylko pokazać różnicę jaką ktoś z forumowiczów miał wykazaną przy wycenie swojego dachu. Moja połówka z upartością muła twierdziła że blacha w niczym nie ustępuje dachówce a jest sporo tańsza i tak samo trwała.Męża przerobiłam po rozmowie z jego klientami którzy sami stwierdzili wyższość dachówki nad blachą i o to mi chodziło.
    Ja zrobiłem tak: wziąłem rysunek dachu (ksero z projektu), rozwiozłem do kilku firm handlujących dachami i kazałem sobie wyliczyć ile by to kosztowało w cemencie (właśnie braas), koramicu, czymśtam jeszcze i tondachu. Dostałem wyceny, pogadałem jeszcze z handlowcami nt. możliwych upustów od upustów i zdecydowałem się na tondach. Dachówka jest w porządku, tylko są kłopoty z trzymaniem odcieni, niby ten sam numer serii a przyjechały w 3 różnych kolorkach. Firma zobowiązała się, że mi to przełoży.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heath
    Cytat Napisał Sonika
    Widziałam promocję u Creatona -35%.
    na stronie creatona mówią o 30% (ale to dla pewnie dla hurtowników). czy orientujecie się czy ta promocja obowiązuje od dawna czy to nowość? Jeżeli tak to ile rabat wynosił wczesniej?

    Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, bo moja leży na dachu już z pięć lat.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Cytat Napisał Sonika
    Widziałam promocję u Creatona -35%.
    Jak zwykle , czy to nie jest marketing?

    Jeśli chodzi o Twoją odpowiedź, to na pewno jest to czepialstwo.

  17. #17

    Domyślnie

    No to ja wybrałam stodołę. 200m2 bez piwnic. Dzisiaj rozmawiałam z biurem projektowym bo zachciało mi się projektu z Wadowic. Dom będzie z dachem dwuspadowym. Pokoje będą duże na górze-4, garderoba + łazienka 15m2 / normalnie pokój kompielowy i o to chodziło/, a na dole 1 pokój 15m3, salon z jadalnią 47m2 i piękna kuchnia 12m2 z możliwością powiększenia.
    Generalnie krowa nie chałupa.
    Już rozmawiałam z paroma firmami od dachówek i daję wam głowę że potrafią zabijać się o klienta. Tylko z tego korzystać. Jak wybiorę konkretnie jedną dachówkę to zacznę z nimi bawić się w podchody./kto da lepsze w okazyjnej cenie, ale w cacy jakości- bo zawsze jest dobrze puścić babę na zakupy. Gdzie facet nie może tam babę pośle
    100% się sprawdza.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Cytat Napisał wartownik
    Cytat Napisał Sonika
    Widziałam promocję u Creatona -35%.
    Jak zwykle , czy to nie jest marketing?

    Jeśli chodzi o Twoją odpowiedź, to na pewno jest to czepialstwo.
    Jestem tylko podejrzliwy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony