dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 436
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 8713
  1. #2021
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Kranik sobie wstaw !
    Odkręcaj w Maju i zakręcaj we Wrześniu .

  2. #2022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    I jeszcze jakiś elektroniczny sterownik do tego kranika, coby to bezobsługowe było...
    Wiem wiem.. Tak to tylko w Erze...

    Tak sobie teraz myślę, że zamiast typowego kolanka zrobię jakiś większy pojemnik z dopływem i odpływem na różnych poziomach (dopływ niżej niż odpływ). Powinno być dobrze.

    Pozdrawiam
    macst

  3. #2023
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Sluchajcie, jak zamiast 2 x 100 mb dn25 dam 1 x 150 mb dn32 do glikolu w ziemi to duzo nie strace na mozliwosci odzysku energii ? Po prostu nie mam gdzie upchanac tych dwoch petli po 100 m, a jedna 150 jakos wcisne. I wtedy dalbym wieksza srednice.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  4. #2024

    Domyślnie

    Witam,

    Czy dobrze widze na zdjęciach, że dajecie rury w żwirowcu na dno złoża? Prośba do tych co już zrobili i tych co mają przemyślenia w temacie - poradźcie czy dobór położenia rur (chodzi o wysokość położenia rury w przekroju złoża) jest tu bardzo istotny (dlaczego)?

    Z góry dzięki.

  5. #2025

    Domyślnie

    Dla optymalnego wykorzystania złoża wydaje się, że powinno się dawać w połowie wysokości. Czerpnia (zasilenie) w przeciwległym rogu co wyjście z GWC. Kiedyś pisali o tym.
    ten się nie myli, kto nic nie robi...

  6. #2026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał @d@m Zobacz post
    Dla optymalnego wykorzystania złoża wydaje się, że powinno się dawać w połowie wysokości. Czerpnia (zasilenie) w przeciwległym rogu co wyjście z GWC. Kiedyś pisali o tym.
    Dokładnie tak!
    Do tego - im bardziej kwadratowe (patrząc z góry) tym optymalniej.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #2027

    Domyślnie

    No to mam słodko-gorzko bo kwadrat jest ale rura nie będzie dokładnie na środku. No, ściany fundamentowe już są, przepusty także - teraz tylko żwir kupić i wypłukać.

    @d@m, a na jakim ty jesteś etapie?

  8. #2028

    Domyślnie

    Cytat Napisał heron Zobacz post
    No to mam słodko-gorzko bo kwadrat jest ale rura nie będzie dokładnie na środku. No, ściany fundamentowe już są, przepusty także - teraz tylko żwir kupić i wypłukać.

    @d@m, a na jakim ty jesteś etapie?
    Chyba jesteśmy na podobnym etapie. Szukam otoczaka, no i oczywiście cierpliwie czekam na opinię adam_mk odnośnie moich wyliczeń i projektu wentylacji
    Ostatnio siedzę w pracy po 13h więc na budowę zaglądam raz w tygodniu .

    Pozdrawiam
    Adam
    Ostatnio edytowane przez @d@m ; 27-05-2010 o 06:42 Powód: to co zwykle
    ten się nie myli, kto nic nie robi...

  9. #2029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafek11
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    174

    Domyślnie

    Ok. 5m mojego rurowca będzie zakopane na głęb. 1,5m pod podjazdem. Żadne szambiarki i innego rodzaju ciężarówy nie bedą miały tam dostępu, tylko osobowe. Hydraulik zasugerował mi jakieś specjalne, bardziej wytrzymałe rury na tym odcinku (podobno też dużo droższe od zwykłych pomarańczowych kanalizacyjnych). Czy jest sens, czy zwykłe dadzą radę? I drugie pytanie. Czy trzeba jakoś specjalnie zagęszczać poszczególne warstwy gliny, którą zasypię wykop? Czy wystarczy zwykłe udeptywanie każdej warstwy i solidne zagęszczenie ostatniej podczas przygotowania podjazdu?

  10. #2030

    Domyślnie

    Hydraulik chyba przesadza, ale to moja opinia. Co z taką rurą zakopaną na głębokości 1,5 m może się stać? Nawet czołgiem można wjeżdżać.
    Co do zagęszczania - żeby mieć pewność, że podjazd nie będzie 'siadał' lepiej zagęszczać warstwami około 30 cm ( chyba, że dużo ważysz, to możesz deptać , ale zagęszczara zrobi to na pewno lepiej)

    Pozdrawiam
    Adam
    ten się nie myli, kto nic nie robi...

  11. #2031
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No ja cos w koncu zaczalem dzialac w tym temacie GWC Wodnego. Polozylem 150 mb rury dn32 okolo 2-2,5 m pod ziemia. Wyjscia juz mam na strychu kolo miejsca na reku. Szczelnosc sprawdzona. Za robocizne (tylko to co w ziemi) zaplacilem 400 zl + koparka.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  12. #2032

    Domyślnie

    Ja właśnie odebrałem geowłóknine (gramatura 300) i przymierzam sie do otoczaków. Mam na oku firme z Krakowa, która ma frakcje 10-20 i 20-60 po dobrej cenie. Po rozmowie z geotechnikiem doszlismy do wniosku, ze wymieszamy po 15t z obydwu frakcji (to ma być pod garażem, więc musi się jako tako zagęścić). Gdyby bylo za dużo drobnicy to ewentualnie dokupie 10t tej wiekszej. Musze jeszcze tylko wybrać się do Krakowa na wizje lokalną
    No i mam głęboką nadzieję, że żwir jest dobrze wypłukany przynajmniej z gliny i innych takich.

  13. #2033

    Domyślnie

    A właśnie. Jaką siatke stosowaliście do owijania rur? I przede wszystkim gdzie ją można kupić?

    Z góry dzięki.

  14. #2034

    Domyślnie

    Heron, nie bierz tej mniejszej frakcji.
    Już dostawałeś odpowiedź, jakie mają być otoczaki.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4110742

  15. #2035

    Domyślnie

    Ja pamietam ten post, ale to złoże ma być pod garażem dwustanowiskowym, a więc chudziak będzie obciążony jakimiś 3 tonami na co dzień. Złoże w związku z tym musi być stabilne. Dlatego geotechnik doradza domieszke drobniejszej frakcji żeby to się dało w miare zagęścić.
    Sam już teraz nie wiem. Musze sie z tym przespać.

  16. #2036

    Domyślnie

    heron, ja też mam (będę miał) dwustanowiskowy i jakoś nie martwię się tym
    ten się nie myli, kto nic nie robi...

  17. #2037
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    A jednostanowiskowy to niby przenosi mniejsze obciążenie na m2 ?
    heron, te szacunkowe 3t rozkłada sie na 30m2, co daje 100kg/m2, czyli 0,01kg/cm2.
    To mniejszy nacisk niż człowiek wywiera na podłoże stojąc (około 0,15kg/cm2).
    O chodzie nie wspominając.
    @d@m słusznie robi że śpi spokojnie i nie obciąża głowy takimi problemami.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  18. #2038
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Jani_63 przeliczasz ciężar samochodu na powierzchnię garażu, a człowieka na powierzchnię stóp ludzkich... Przelicz może ciężar auta na powierzchnię styku z podłożem (tak jak zrobiłeś z człowiekiem) i wtedy porównaj te dwie wartości... Już chyba nie będzie tak różowo...

    Pozdrawiam
    macst

  19. #2039
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Wiesz o czym piszesz?
    Tu nie chodzi o nacisk jaki wywiera samochód na podłoże, tylko o nacisk na złoże żwirowe pod garażem o powierzchnie 30m2
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  20. #2040
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Wiem o czym piszę...

    Zrozumiałem, że wg Ciebie samochód stojący w garażu wywiera nacisk 0,01 kg/cm2, a człowiek stojący w tym samym garażu wywiera już 0,15 kg/cm2. A to nie byłaby prawda... Ty użyłeś skrótu myślowego, a ja muszę mieć całymi zdaniami.

    Pozdrawiam
    macst

Strona 102 z 436

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony