dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 41
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 818
  1. #181

    Domyślnie

    cos te zdjecia 'po' nie chcialy sie wkleic.. Probuje jeszcze raz:



  2. #182

  3. #183

    Domyślnie

    Wklejam zdjecia, moze teraz sie uda:



  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    ozzie kawał dobrej roboty! Ile czasu minęło pomiędzy "przed" a "po"?
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  5. #185

    Domyślnie

    Od 'przed' i 'po' minely dwa lata

  6. #186
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Oooo widać, że mozna Swietnie, ze wielu wsrod nas tych, ktorzy maga sie juz pochwalis przeksztalceniem ugoru w piekny ogrod

    My na razie po Rundupie i rezcnym wypieleniu resztki chwastow.
    Na działce pomiędzy naszym płotem a ogrodzeniem sasiada mamt takie pnacza:


    Zbliżenie na oba:



    Wiecie moze co to za rosliny? Czy zostawić, czy się ich pozbyc - moze to chwasty Płot od naszej strony moge zlikwidowac Ale jesli to fakjne rosliny do ogrou moglabym robic tylko drewniane panele i pozwolic im sie piac po nich n
    Co radzicie?

  7. #187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Pierwsze pnącze to winorośl. Ładna i dorodna
    Drugie to obrzydliwe chwaścisko (przynajmniej dla mnie), które corocznie muszę odrywać od siatki, bo włazi nawet na wielkiego orzecha! Próbując się z nim, kto bardziej wytrzymały

  8. #188
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Hmm tego drugiego mam troche wicej, na innych czesciach płotu Czekam na dalsze opinie Moze jakis spec rzuci mi ich nazwa, cobym mogla sobie w necie odnalesc i o nich poczytac

    A co do winorosli radzicie zostawic Mnie taka sicna bardzo by tam po pasowala. A czy jak posadza tam jakie zimozielone pnacze to utoruje sobie z nim droge To jest widok akutar z okien tarasowych w wykuszu i zalezy mi na przeslonie i zieleni caly rok Moze przesadzic w inne miejsce, tylko czy nie zmarnieje

  9. #189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Nie winorośl, lecz winobluszcz pięciolistkowy. Ladny, z czasem zarośnie całe ogrodzenie. Resztę bym skasował, upierdliwe i się sieje.
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...t=og%F3recznik

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Iga- a ja bym zostawiła wszystko Dopóki Twój ogródek bedzie łysy - to miło popatrzeć na coś zielonego. Jak Twoje roślinki urosna i zasłonią siatkę to możesz powoli usuwać. Może ewentualnie usuń trochę pnącza, żeby winobluszcz miał więcej miejsca dla siebie. Taki winobluszcz to moje marzenie - ile czasu na to trzeba czekać.... a Ty już masz gotowy

  11. #191
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Dzieki Nie taki ugor straszny jak go maluja

    Ja wolalabym cos zimozielonego a o ile pameitam to zimozielone nie jest. Chyba, ze jakies iglaki posadze pod ogrodzeniem Mimo, ze chcialam tego uniknac Noa le jeden z celow to misc caly rok zilony widok z okien tarasowych

  12. #192
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Winobluszcz i Echinocystis lobata (kolczurka klapowana).
    Piękne zestawienie kolorystyczne!
    Kolczurka jest jasnozielona, przebarwia się na żółto, a winobluszcz ciemnozielony jesienne barwy czerwieni przyjmuje.
    Ja dodałaby tylko róznokolorowe bluszcze - hedera, sadzone z Twojej strony w odległości 0,5 m od płotu. Za 3-5 lat, gdy dorosną, pokrują od Twojej strony panele i zimą stworzą zieloną przegrodę. Wtedy można wyciąć kolczurkę, jeśli będzie bardzo przeszkadzała.
    A teraz na jesień będzie miała wspaniałe kolczaste, miękkie owocniki wielkości małych jabłuszek, wyglądające jak chińskie liczi

  13. #193

    Domyślnie

    Witajcie
    Dziś przy okazji zbierania grzybków zebrałam wór kory z lasu
    Leży tego pełno w miejscach gdzie leśnicy składują drewno po wycince
    Czy mogę taką korą podsypywać roślinki
    Bo się zastanawiam czy choróbsk nie przyniosę A kory mi potrzeba mnóstwo

  14. #194
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Do rozkładu, świeza kora potrzebuje azotu. Pobiera go spod roślin, więc lepiej przekompostować wcześnie 2-3 miesiące z mocznikiem lub posypać azofoską i dopiero rozkładac pod roślinami.

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...B6wie%BFa+kora

  15. #195

    Domyślnie

    czy można wykorzystać w ogrodzie trociny, nazbierało się tego trochę przy obróbce drewna

  16. #196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał sono
    czy można wykorzystać w ogrodzie trociny, nazbierało się tego trochę przy obróbce drewna
    Można, ale absorbują azot, bardzo wysoki stosunek C:N. Lepiej wstępnie przekompostować dodając saletry lub mocznika.

  17. #197

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Mam prosbe o pomoc - porade.

    razem z mezem planujemy na jesieni wybudowac dom na naszej dzialce, ktora niedawno ogrodzilismy i postanowilismy chociaz w minimalnym stopniu ja zazielenic, przynajmniej tam, gdzie jest szansa, ze robotnicy nie zniszcza.
    Postanowilismy wiec czesc obsadzic tujami (z forum wiem, ze najlepsze sa Smaragd badz Braband). Zeby one urosly potrzeba lat. Pomyslalam wiec o wsadzeniu kilku pnaczy, ktore szybko obrosna siatke i odgrodza nas od sasiadow kiedy bedziemy sie wprowadzali. Tylko czy pnacza nie zniszcza tuji?? Na tujach mi zalezy, w przyszlosci chcialabym, zeby jeden bok dzialki byl tylko w nich.
    Bede wdzieczna za jakiekolwiek porady.
    Przy okazji poprosze o jakies nazwy pnacz. Przyda mi sie na przeszlosc

  18. #198

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    To ja też baardzo chętnie do klubu... Mam nieduży ugorek - tak ze 7 arów. Chwasty podczas budowy wyrosły na metr. CHciałbym na wiosnę założyć ogród. Kilka danych:-
    - ziemia kat. VI - czyli raczej piaszczysta - po duuzych deszczach to moment i nie ma żadnych kałuż.
    - działka jest baardzo zaperzona.
    Poczyniłem już pewne kroki (może nie do końca słuszne i we właściwej kolejności, ale expertem nie jestem), a mianowicie:
    - wziąłem globogryzarkę i wzruszyłem/poprzecinałem wszystko
    - potem pole zostało zaorane
    - potem wyrównane
    No i niestety całość znów zaczęła się zielenić (perz ). W sobotę więc użyłem bardziej radykalnych środków - czyli raundup. Teraz czekam....
    Pytania:
    - Czy jednorazowy oprysk wystarczy?
    - Po jakim czasie kolejny raz pryskać lub cokolwiek innego robić?
    - jak tą glebę doprowadzić do lepszego stanu - obornik, może tylko nawóz pod trawkę wystarczy?

    Planuje trawkę, ale i kilka roślin także (dokładnie jeszcze nie wiem jakich).
    pozdr.
    Tommi

  19. #199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Z moich doswiadczen winika, ze 1 oprys rundupem nie wystarczy Kiedy kolejny oprysk - czekamy na opinie specjalistow

    My na naszj malej dzilce zrobilismy 1 oprys i po 2 tygodniach wyrywalismy wszystko recznie Efekty sa bardzo zadowalajce Teraz sprztamy wszystkie smieci budowlane i przygotowyjemy sie do nawiezienia ziemi.

    Ma ktos jakies pomysly skad (i najlepiej tanio ) wziac taka zimie ogrodowa do podwyzszenia działki. Potrzebuje jakies 40 cm na ok 350 m, w tym na 250 dobra ziemia pod rosliny a na 100m2 pod kostke brukowa. Moze ktos zna w okolocach Poznania kogos, kto chce sie ziemi pozbyc? Mam transport Ile w ogole taka przyjemnosc moze kosztowac?

  20. #200

    Domyślnie

    Tommi,
    nie wiem czy nie będziesz musiał pryskać specjalnym opryskiem na perz.
    Może Wciornastek doradzi, albo popytaj w sklepie z chemią.
    pozdr

Strona 10 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony