dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 15
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 294
  1. #121

    Domyślnie

    Ja też mam ok 200 m2 kostki. Chciałabym, żeby kolor kostki grał ładnie z charakterem i kolorem domu. Moje ostatnie typy to Akropol Kasztan Libetu na podjazd i piccolo na dróżki. Zastanawiam się czy na taras dać Piccolo czy Akropol. Macie doświadczenie?

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał salateria Zobacz post
    Ja też mam ok 200 m2 kostki. Chciałabym, żeby kolor kostki grał ładnie z charakterem i kolorem domu. Moje ostatnie typy to Akropol Kasztan Libetu na podjazd i piccolo na dróżki. Zastanawiam się czy na taras dać Piccolo czy Akropol. Macie doświadczenie?
    Ja w takim zestawieniu zrobiłem taras z akropolu i mi się podoba. W ogóle ta kostka jest fajna, bo czy brudna, czy czysta, z wykwiatami, czy nie to i tak fajnie wygląda

  3. #123

    Domyślnie

    Generalnie najbardziej sprawdzają się kostki w ciemnych kolorach. Szczególnie brud widać jasnych z posypką.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Generalnie najbardziej sprawdzają się kostki w ciemnych kolorach. Szczególnie brud widać jasnych z posypką.
    Ale przyznasz, że taka kostka jak jest czysta to robi największe wrażenie...
    Ja doszedłem jednak do wniosku, że wrażenie będę robił otaczającą mnie roślinnością, bo z tego co widzę, jak dookoła pustynia, to fakt: tylko kostkę widać, ale jak jest pięknie ogród zarośnięty, to oko już tej kostki nie zauważa. Z resztą: świruje się tylko na początku, potem te kosteczki powszednieją, a czarne, rdzawe, czy zielone zacieki na kostce z posypką wyglądają koszmarnie. Bieganie z myjką ciśnieniową raz w miesiącu mi się nie podoba...

  5. #125

    Domyślnie

    Grzegorz, a wrzucałeś gdzieś zdjęcia tarasu? Jestem ciekawa jak to wygląda. Masz kasztan?

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał salateria Zobacz post
    Grzegorz, a wrzucałeś gdzieś zdjęcia tarasu? Jestem ciekawa jak to wygląda. Masz kasztan?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...RATUNKU!/page2
    pod tym linkiem wkleiłem kilka zdjęć.
    Ja mam kasztan i mi się podoba.
    Pozdrawiam

  7. #127

    Domyślnie

    Grzegorz_si. Też mi się podoba! Będzie zatem kasztan. A ścieżki masz kasztanem piccolo zrobione?

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał salateria Zobacz post
    Grzegorz_si. Też mi się podoba! Będzie zatem kasztan. A ścieżki masz kasztanem piccolo zrobione?
    Tak: kasztan piccola i pastello piccola (nie wiem czy nazwy dobrze piszę).
    Powiem Ci szczerze, że akropol wygląda dużo fajniej od tej drobnej (moim zdaniem przynajmniej). Jak słońce zaświeci bokiem to na tym Akropolu, zwłaszcza na dużej powierzchni widać te wypustki i daje to ciekawy efekt.
    Jak długo będzie ładna to nie wiem, ale widziałem akropol po 8 (podobno) latach: bardzo wypłowiała, tych wypustków już tak nie widać, ale przez to że taka plamiasta i ciemna wyglądała w porządku: ładnie się zestarzała.
    Wybrałem, albo raczej żona wybrała tą kostkę, ze względu na cenę (chciałem posypkę), ale teraz mi pasuje, choć na palecie wygląda okropnie - nie przestrasz się. Pilnuj, żeby Ci dobrze mieszali: ze WSZYSTKICH palet a nie tylko z 3-4 wybranych.
    Ten błąd popełnił pierwszy wykonawca, którego pożegnałem na szczęście szybko: układał chodnik z 3 palet, w których wszystkie kostki miały ten sam odcień. Drugich nie trzeba było pilnować: sami rozpakowali wszystkie palety i wybierali kolory, tak żeby zrobić pełny miks.
    Pozdrawiam

  9. #129

    Domyślnie

    grzegorz_si - na ten taras, wejście i plac, parę groszy wydałeś 5 zł nie kosztowało

  10. #130

    Domyślnie

    blechert.pl, nas podsumowali cudownie za kostkę Przerażona jestem kwotą. DO tego musimy zrobić ogrodzenie z 3 stron. Wykańczać środka jeszcze nie zaczęliśmy

  11. #131

    Domyślnie

    Witam. Ja mam w planach ułożyć w tym sezonie kostkę wokół domu, ale co i jak to jeszcze nie wiem i pewnie nie będę miał dużego wpływu na to znając moją żonę Jesteśmy na tyle dobrej pozycji, że mój teść prowadzi niewielką firmę lokalną, która zajmuje się układaniem kostki brukowej więc wybór wykonawcy jest oczywisty Jeśli ktoś by chciał pooglądać jego realizacje zapraszam na jego stronę, ale żeby nie robić reklamy na forum sami ją wyszukajcie w Googlu, dostępna na 1 miejscu pod hasłami "kostka brukowa końskie" lub "ogrody końskie". Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez konarski ; 03-04-2012 o 01:19 Powód: literówka

  12. #132

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał salateria Zobacz post
    Konarski, niezła reklama
    Hej. Jest to na tyle mała i lokalna firma, ze na 99,9% nikt z forum nie skorzysta z ich usług, a na stronie jest trochę fajnych zdjęć do pooglądania i o to mi tylko chodziło

  14. #134

    Domyślnie

    Jeśli Admin Cię nakryje, skasuje albo zablokuje konto. Przeczytaj regulamin. Widziałem tu kasowanie nawet za bardziej błahe rzeczy.

  15. #135

    Domyślnie Jaką kostkę brukową ułożyć?Błagam doradzicie?

    Mój do to ten

    Ułożyliśmy schody ( jeszcze nie ostateczny wygląd).Na schody poszła palisada kolor brąz ( o ile to jest brąz) no i kostka kolor żółty (to jest posypka z granitu).



    Mam takie myśli ze te kolory nie pasują do mojego domu.Moja Wiera nie ma jeszcze koloru elewacji który chce żeby była to kawa z mlekiem podmurówka będzie też brązowa ciemna a dach ma kolor czekoladowy.Jaką kostkę wybrać wokół domu,na rabaty,taras z tyłu itd.Myślałam o brązowej lub szarej połączonej z żółtym.Doradźcie mi coś bo zwariuje.Ta palisada na schodach będzie też po zakończeniu pociągnięta olejem do impregnacji który uwydatnia kolor wiec będzie ładniejszy niż obecnie mam taką nadzieję

  16. #136

    Domyślnie

    Kysha - masz rację, że coś Ci nie pasuje. Takie schody robiło się z braku laku jakieś 10-15 lat temu. Teraz są znacznie ładniejsze sposoby na schody zwłaszcza do tak ładnego domu.
    Na przykład teraz mam zamówienie od klienta z Krakowa, który obrzeże schodów i całego ogrodu robi z granitowej palisady. Zobacz zdjęcia u mnie w zakładce cennik granitu. Tam są 2 zdjęcia schodów z brukiem. Nie namawiam na cały plac z granitu plus płyty, ale żeby chociaż brzegi schodów zrobić jak nie z ciętej palisady granitowej to np. kostki murowej 15x15 lub krawężniczków surowo łupanych 10x20x40 układanych w pionie lub poziomie.
    Jeszcze jedna uwaga. Granit wyjdzie taniej od kostki z posypką, którą widzę na zdjęciu.

  17. #137

    Domyślnie

    "Granit wyjdzie taniej od kostki z posypką, którą widzę na zdjęciu. " - hmmm
    na moim przykładzie - ilość 300 m2
    biorę "tylko" pod uwagę położenie i koszt zakupu kostki

    granit: jakieś 300 zł/t z transportem w rozmiarze 6/8 - co daje ok 50 zł/m2 , położenie 55 zł = 300 m2 x 105 zł = 31500 zł
    z posypką: kostka wychodzi ok 50 zł/m2, położenie ok 23 zł = 21900 zł

    jakby nie liczył na moim przykładzie różnica to ok 10 tys zł -
    reasumując na małych powierzchniach czyli do 100 m2 nie ma co się zastanawiać tylko kłaść granit , a na dużych należy już doszukiwać się innych rozwiązań

  18. #138

    Domyślnie

    chyba że kolega blechert zrobi jakąś promocyjną cenę

  19. #139

    Domyślnie

    Kostka z posypką bez rabatu kosztuje ok. 80 zł m2 a łupek granitowy kosztuje poniżej 20 zł m2. Koszty transportu zależą od tego, gdzie kto mieszka. Koszty ułożenia bardzo wahają się w zależności od solidności ekipy, więc nie wnikam w robociznę w tym konkretnym przypadku.

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Kostka z posypką bez rabatu kosztuje ok. 80 zł m2 a łupek granitowy kosztuje poniżej 20 zł m2. Koszty transportu zależą od tego, gdzie kto mieszka. Koszty ułożenia bardzo wahają się w zależności od solidności ekipy, więc nie wnikam w robociznę w tym konkretnym przypadku.
    Jak się kładzie ten łupek, jakie warstwy?

Strona 7 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony