dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 135
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    A może dlatego, że płyta plus izolacja zajmuje mniej miejsca niż gazobeton plus izolacja?
    Pewnie też dlatego

  2. #122

    Domyślnie

    Ja swoją obudowę muruję z bloczków na górze chociaż jest pochyła. Bo... miałem bloczki, bawi mnie lepienie tego z błota, płyty nie kształtowałem, a chcę mieć trochę nietypowy kształt; a poza tym mur to mur mogę prawdziwego gwoździa wbić czy oprzeć się spokojnie Wydaje mi się, że specjalnych za czy przeciw nie ma - dzisiaj wszystko ma być szybko i pewnie dlatego płyta...

  3. #123

    Domyślnie

    A czy jak się obudowuje gazobetonem, to czy daje się izolację od sodka czy nie?

  4. #124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechk
    A czy jak się obudowuje gazobetonem, to czy daje się izolację od sodka czy nie?
    Ja bym dała. Taki gazobeton nie może chyba wytrzymać panujących w środku temperatur.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #125

    Domyślnie Re: Kto obudowywał sam kominek

    Cytat Napisał mkzibi
    Cytat Napisał plzws
    Cytat Napisał Pablo1979
    Szukam porad, instrukcji, wątków, fotek, do samodzielnego obudowania kominka.

    Widziałem u Rydza w dzienniku bardzo fajnie opracowane ale szukam dalej jeszcze.
    Jeśli chcesz sam budować kominek zastanów sie nad alternatywą dla karton gipsu i wełny.
    Ja zbudowałem z płyt ceramicznych varmsen.
    Polecam.
    Płyty ceramiczne nie wymagające dodatkowego ocieplenia, łączone ze sobą na specjalny klej i wkręty do drewna.
    Witam! też zamierzam zastosować te płyty. Masz może jakieś fotki z budowy swojego kominka? Robiłeś tylko okap z tych płyt czy cala obudowę? Ja chcę obudowę kominka zrobić z płyty 50mm a okap z 30mm. Chociaż zastanawiam się nad rozwiązaniem innym tzn. obudowę zrobić z gazobetonu i ocieplic wewnątrz płytą 30mm tak chyba wyjdzie taniej bo te płyty 50mm są strasznie drogie.

    Brałeś płyty Wassermana czy jakieś tańsze?
    Są tańsze płyty SILKA oraz SUPER ISOL z Darco.

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A czy obudowę można wykonać z cegieł i/lub klinkieru? Zostało mi trochę z obudowy komina i można by wykorzystać. Co o tym sądzicie? Głównie pod i dookoła wkładu. Nad wkładem już pewnie pójdzie płyta na stelażu i wełna.

  7. #127

    Domyślnie

    No na zdrowy rozum,to jesli gazobeton można to cegła czy klinkier,to materiał bardziej szlachetniejszy i bardziej wytrzymalszy.
    Ja mam takie pytanie jeszcze w kwestii gazobetonu i izolacji,nie maproblemu,żeby wyłożyć izolacja,ścianę za kominkiem,,czy boczne ściany,ale problem może byc z wyłożeniem przedniej ściany,no i właśnie,czy można ja pominąć i nie izolować??
    Od góry do dołu,chce obudować wkład z siporka.

    Pozdrawiam

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro
    maproblemu,żeby wyłożyć izolacja,ścianę za kominkiem,,czy boczne ściany,ale problem może byc z wyłożeniem przedniej ściany,no i właśnie,czy można ja pominąć i nie izolować??
    Od góry do dołu,chce obudować wkład z siporka.
    Ja bym nie ryzykowała...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro
    No na zdrowy rozum,to jesli gazobeton można to cegła czy klinkier,to materiał bardziej szlachetniejszy i bardziej wytrzymalszy.
    Ja mam takie pytanie jeszcze w kwestii gazobetonu i izolacji,nie maproblemu,żeby wyłożyć izolacja,ścianę za kominkiem,,czy boczne ściany,ale problem może byc z wyłożeniem przedniej ściany,no i właśnie,czy można ja pominąć i nie izolować??
    Od góry do dołu,chce obudować wkład z siporka.

    Pozdrawiam
    a jaki problem zaizolować przednią ścianę ???
    musi być całość, chyba że lubisz rysy i pęknięcia
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #130

    Domyślnie

    Obudowa z cegły - żadna nowość, muruj śmiało Jak obudujesz cegłą bez wełny będzie się można przytulić do ciepłej ścianki - super sprawa - polecam szczególnie w zimie.
    Izolowanie przedniej ściany dla laika podczas lepienia pierwszej obudowy to rzeczywiście pewien problem - przechodziłem "to" niedawno. Rozwiązałem to w następujący sposób: stelaż z profili do KG + blacha; położyłem na to wełnę i dalej zwykłe murowanie. Moje uwagi po wykonaniu: cieńsza blacha (0,3mm?) była by łatwiejsza w obróbce i cięciu; na blachę można kłaść zwykłą wełnę. Na plus jest to że na 200% żadna wełna czy taśma nie odpadnie i kawałki nie będą fruwały po domu.
    Odnośnie BK-gazobetonu w obudowie: nie sądzę aby od temperatury coś mu się stało, chodzi raczej o pękanie łączeń, na spoinach. Pewnie załatwiłaby ten problem odpowiednia zaprawa.

  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał artureski
    Obudowa z cegły - żadna nowość, muruj śmiało Jak obudujesz cegłą bez wełny będzie się można przytulić do ciepłej ścianki - super sprawa - polecam szczególnie w zimie.
    Właśnie na to liczę. Mam nadzieję, że chociaż tutaj małżonka da się przekonać do widocznych cegieł. Inne pomysły na widok cegło-podobny w różnych miejscach domu upadły.

  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał artureski
    Obudowa z cegły - żadna nowość, muruj śmiało Jak obudujesz cegłą bez wełny będzie się można przytulić do ciepłej ścianki - super sprawa - polecam szczególnie w zimie.
    Izolowanie przedniej ściany dla laika podczas lepienia pierwszej obudowy to rzeczywiście pewien problem - przechodziłem "to" niedawno. Rozwiązałem to w następujący sposób: stelaż z profili do KG + blacha; położyłem na to wełnę i dalej zwykłe murowanie. Moje uwagi po wykonaniu: cieńsza blacha (0,3mm?) była by łatwiejsza w obróbce i cięciu; na blachę można kłaść zwykłą wełnę. Na plus jest to że na 200% żadna wełna czy taśma nie odpadnie i kawałki nie będą fruwały po domu.
    Odnośnie BK-gazobetonu w obudowie: nie sądzę aby od temperatury coś mu się stało, chodzi raczej o pękanie łączeń, na spoinach. Pewnie załatwiłaby ten problem odpowiednia zaprawa.
    To pierwsze sprawdz na sobie a nie ludzi namawiasz. Jasne ze popęka chyba że murujesz z szamotu a i tak będą rysy. Jak sie pożądnie napali to może być do 400 stopni wszystko zaczniesię rozchodzić.
    GREG

  13. #133

    Domyślnie

    (Paprociak) Może faktycznie błędnie zakładam: -że ludzie którzy chcą coś sami zrobić, dogłębniej zbadają temat zanim zaczną murować (szamotem) -że piece kiedyś murowane stoją do dzisiaj a temperatura w nich była podobna -że mój kominek jednak się nie rozleci bo wymurowany do połowy ze zwykłej cegły, a jeśli nawet popęka to się potencjalnie z tym liczę i mimo to uważam że ciepła obudowa jest dla mnie ważniejsza niż rysy... A najlepiej w nowym i obowiązującym duchu tego forum - powinienem odradzić i wysłać do fachowca...

    Tak z perspektywy czasu: nic mi nie pęka, ani dół wymurowany ze zwykłej cegły na zwykłej zaprawie - jest ciepła. Nie pęka też góra nad wkładem z BK (ale jest izolowana wełną - więc czemu miałaby pękać...)

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    (artureski ) bez urazy ale jak czegoś nie sprawdziłeś to nikomu nie sugeruj takich rozwiązań a takie gdybanie ze moze sie nie rozleci to niczemu nie służy dlatego napisałem że suporex i tynk na nim popęka bo jestem tego pewien i to już ćwiczyłem. Musi byc wymurowane na zaprawie szamotowej i cegły pełnej najlepiej też szamotowej. Materiał taki się nie rozszerza i nie popęka całość , wadą tego jest że bardzo, bardzo powoli sie nagrzewa ale też dłużej oddaje ciepło.
    Nie obrażajmy się bo tu wymieniamy doświadczenia budowlane które są czasem zgoła inne niz nasze wyobrażenia i intuicja
    pozdrawiam
    GREG

  15. #135
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tome__k

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. mam plany co do budowy kominka..niestety moja wiedza w tej dziedzinie uboga czy mógłby ktoś mi przesłać zdjęcia budowy, linki na jakich stronach czegoś więcej mogę sie dowiedzieć.


    no i mam pytanie czy warto usunąć piec kaflowy i zamienić go na kominek ??
    bo w piecu jak sie napali to trochę ciepła trzyma a w kominach nie??

    pzdr

    e-mail: [email protected]

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony