dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Temat: DUUUUZE OKNA

  1. #1

    Domyślnie DUUUUZE OKNA

    CZESC WSZYSTKIM.BARDZO PROSZE O RADE.MAM OTWOR BALKONOWY O WYMIARACH 461CM NA 230 CM,CHCE ZAMONTOWAC OKNO Z PCW DZIELONE NA DWIE CZESCI,BEZ POPRZECZEK,GDZIE JEDNA POLOWA JEST PRZESUWNA,DRUGA STALA.DODATKOWO OKNO PATRZY NA POLUDNIOWO-ZACHODNIA, STRONE A STAMTA,D WIEJA, NAJSILNIEJSZE WIATRY/MIESZKAM W GORACH/.OKNOPLAST STWIERDZIL ZE....NIE MA PROBLEMU.CZY MACIE PODOBNE OKNA,CZY ONE CHODZA,?NA CO ZWRACAC UWAGE, PRZY WYBORZE OKNA<JAKI PROFIL ITD?

  2. #2

    Domyślnie

    mam okno z profiloplastu .....i gdy kupowalismy pani "cicho" stwierdzila ze na okno balkonowe bez pozimych poprzeczek ... NIE MA PEŁNEJ GWARANCJI"......okno inaczej pracuje i jest poddatniejsze na zniszczenie i uszkodzenie ..... pytaj dokladnie bo niby gwarancje dają , a pozniej bywa "RÓŻNIE"
    Chcesz skrócić sobie życie ???- Zacznij sie budować !!!
    NINJA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKAA!!!

    http://geoportal.gov.pl/ polska z duzej wysokosci - sprawdz swoje włości :lol

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    podzielone na pol?
    Hmmm....5,21 mkw jedna polowa hmm.... przesuwka wykonalna ale z szyba co najmniej P-4 a od srodka minimum 6mm... ciezkie jak cholera i konia z rzedem temu kto nawet przy mechanizmie wspomagajacym zamknie to bez wysilku
    Trzeba pomslec o podziale nei na dwa tylko na trzy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4

    Domyślnie

    Witam ja mam tej samej wielkosci jeden z otworow okiennych, tylko tworzy to wykusz tj. 90cm pod skosem, 180cm po prostej i znowu 90 po skosie. Te 180 podzielilam na trzy rowne czesci z tego dwie otwierane, reszta stalki, i zadna z firm niechce wykonac mi tych okien bez poprzeczek poziomych, jedynie Salamander zaproponowal mi opcje z szerszym wzmocnionym skrzydlem, ale wtedy trzy komorowe skrzydlo i piecio komorowa rama.Sama niewiem juz co mam wybrac a czas mnie juz goni i musze sie juz zdecydowac.
    Ja na twoim miejscu obawialabym sie czy takiej wielkosci okno niebedzie sie wypaczac, w koncu jest to niezly ciezar i tak jak ktos juz wspomnial, bedziesz miec problem z przesuwaniem takiej powierzchni okna.
    Poz

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem okno przesuwne balkonowe w otworze 2,75 x 3,5 m. Problem był jedynie zimą przy wiejącym wietrze było czuć (i widać po ruchu firany) że powietrze z zewnątrz przedostaje się do środka. Nie pomogy regulacje przez serwis. Na zimę wklejałem dodatkowe uszczelki samoprzylepne.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    2750 to wysokosc?
    Hmmm....ciekawe i dostales na to gwarancje? Hmm..... mecz dealera mecz i niech on sie tez meczy moze to go czegos nauczy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jareko - w drewnie to to okno [z tego postu] jest mozliwe do wykonania - w pvc gorzej - chyba ze na szerokich ramach skrzydel - ale mozna to zrobic w podziale 2/3 czyli drzwi szerokosci do 150-160 cm a reszta szklenie stale - tak szerokie drzwi wystarcza
    Natomiast te drzwi na 275 to bedziesz mial za jakic\s czas robote polegajaca na wymianie na nowe - jak sie pokrzywia do konca - a sie pokrzywia bo musza [tak wysokich drzwi to nawet Schuco nie ma - a to przeciez jest maybach w oknach jesli chodzi o dopuszczalne wymiary]

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to pchelku to wiem tylko zastanawiaja mnie okucia i na nie gwarancja - jakos inaczej mnie uczono
    Maybach powiadasz dobre porownanie
    Schuco - faktycznie najwyzsza z mozliwych polek ale od dobrego producenta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    461x230 jako patio dzielone symetrycznie? Jakaś aprobata techniczna to dopuszcza? A co z szybą? Będzie mogła dostać znak budowlany? To chyba pytania do pchełka...

  10. #10

    Domyślnie

    Mam w salonie dokładnie takie południowe okno dzielone na 3 części 160 cm.
    Środkowa część jest uchylana ale też otwierana.
    Otwieranie polega na pociagnięciu za ustawioną poziomo klamkę (wtedy skrzydło wysywa sie z otworu) i popchnięciu go w bok (wtedy zjeżdża w bok równolegle do bocznego skrzydła).
    Skrzydło jest b. ciężkie (antywłamaniowe) ale całej operacji dokonuje się jednym palcem a efekt jest taki jakby w środkowej części okna (160 x 220 cm) - nie było szyby.
    Za tym otworem jest oczywiście taras.
    Okno jest szczelne, nie przedostaja sie do środka ani żadne przewiewy, ani silniejsze dźwieki.
    Przez zamkniete nie sposób sie ustnie porozumieć - widać tylko osobę poryszającą ustami.
    Nie nagrzewa wnętrza słońcem (w słoneczny upał szyba zewnętrzna jest mocno ciepła a wewnętrzna chłodna.
    Okno jest firmy Kommerling, kosztowało dość słono ale warto było i wszystkim sie podoba, na czele ze mną.

    Pozdrawiam.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ja mam okno typu patio w koncu o wymarze 2x2m (pierwotnie bylo 2,5 (szer) na 2,40 (wys). Wlasnie ze wzgledu na problemy z wykonaniem i odpowiedim pozniej uztkowaniem tego okna zmiejszylam otwor. Nie doradzam przekombinowania - lepiej okno podzielic na wiecje czesci (np. na 3) niz pozniej sie meczyc albo nie daj - wymieniac okno
    Poza tym - duże okno = wiecej mycia, wieksza ucieszka ciepla niz przez sciane Ale to juz takie moje prywatne argumenty za zmiejszaniem przewymiarowanych w projektach otworw okiennych (w czym przoduje pracownia Archon, z której mam projekt ).

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    460x230 - 230 wysokość zostawiamy
    z 460 odcinamy 160 i robimy skrzydło odchylno-przesuwne - zostawiamy 300 na stale szklenie - szyba odpowiedniej grubosci
    Jareko - szerokosc 160 to wytrzyma kazde okucie - oczywiscie na podwojnych wozkach jak nie potrojnych
    Schuco jak kazdy wie - najlepsze jest od jareko - kommerling tez moze byc - tez ma takie mozliwosci - tez od jareko [to nie jest reklama]
    Co do przeszklen bardzo duzych - no coz taka mamy teraz mode - znam budynek mieszkalny gdzie sa same sciany zewnetrzne przeszklone od lewa do prawa i od sufitu do podlogi - koszmar - no ale to jest tansze w wykonaniu niz sciana lita - a ze lokator mieszka jak w akwarium [solarium] to juz inn sprawa - ale te drzwi na taras 160 i obok szklenie 300 stale to polecam to ekstra wyglada - widzialem nawet takie drzwi podwojne rozsuwane na boki i szerokosci po 200 cm - po rozsunieciu powstawala dziura na tars o szerokosci 400 cm - ale to bylo w drewnie
    Co do aprobat to zawieraja takie mozliwosci

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie Re: DUUUUZE OKNA

    Cytat Napisał JJACK
    CZESC WSZYSTKIM.BARDZO PROSZE O RADE.MAM OTWOR BALKONOWY O WYMIARACH 461CM NA 230 CM,CHCE ZAMONTOWAC OKNO Z PCW DZIELONE NA DWIE CZESCI,BEZ POPRZECZEK,GDZIE JEDNA POLOWA JEST PRZESUWNA,DRUGA STALA.DODATKOWO OKNO PATRZY NA POLUDNIOWO-ZACHODNIA, STRONE A STAMTA,D WIEJA, NAJSILNIEJSZE WIATRY/MIESZKAM W GORACH/.OKNOPLAST STWIERDZIL ZE....NIE MA PROBLEMU.CZY MACIE PODOBNE OKNA,CZY ONE CHODZA,?NA CO ZWRACAC UWAGE, PRZY WYBORZE OKNA<JAKI PROFIL ITD?
    Według mnie - tylko drewno. Polecam przesówkę niskoprogową (wysokość progu 2.5 cm). W celu uniknięcia nadmiernego nagrzewania się pomieszczenia polecam szkło typu PLANISTAR - dla bezpieczeństwa obie szyby HARTOWANE grubości 6 mm.
    Tak na oko to zapłacisz ok. 8.000 - 10.000 pln-ów !!!

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Co do aprobat to zawieraja takie mozliwosci
    Doprecyzujmy więc... Zgodnie z aprobatą można wykonać skrzydło przesówne szerokie 160cm ale już nie 230 jak to wynikało z propozycji jareko na początku (pewnie nie to miał na myśli ale tak to brzmiało).
    A jak z tą szybą 300x230? Dostanie znak "B"?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    bo jareko 230 cm szerokosci - jako praktyk - raczej neguje - wiec ja proponuje nieco wezsze czyli 160 - co w zupelnosci wystarczy - a aprobata nie ma tu nic do rzeczy - to jest tylko dokument - zreszta nie w kazdej aprobacie sa drzwi odchylno-przesuwne - sa tylko w dwu czy trzech aprobatach na okna PVC - a szerokosc skrzydel takich drzwi [czy okien] jest dopuszczona rozna - od 160 a nawet wiecej - aprobaty wielu rzeczy nie obejmuja - sa to "wycinki" dokumentacji systemowych - a szyba znak B dostanie [jak spelni okreslone wymagania badane na szybach standardowych - normowych] o kazdej wielkosci - bo znak B nic nie ma wspolnego z wielkoscia szyby - mozna zrobic szybe nawet 20m 2
    Charlie - rzeczy luksusowe zawsze sa drogie - mysle ze ty potrafisz takie stworzyc [ogromniaste drzwi]

  16. #16

    Domyślnie

    DZIĘKUJĘ ZA RADY.WYNIKA Z TEGO ŻE POWINIENEM PODZIELIC OKNO NA 3 CZĘŚCI.DLACZEGO OKNOPLAST BEZKRYTYCZNIE ZAAPROBOWAŁ MÓJ POMYSŁ?MA DOSKONAŁĄ TECHNOLOGIĘ,BRAK WYOBRAZNI CZY PĘD NA KASĘ?

  17. #17

    Domyślnie

    tez mam spore okno tarasowe i tez mialo byc dwuskrzydlowe z całymi szybami ... diler na poczatku sie zgodził i powiedział ze nie da gwarancji, ale po trzech telefonach z zakładu z pytaniem czy napewno chcemy takie okna wzieliśmy te poprzeczki ( z gwarancją ) ... nie był to najlepszy pomysł, z duzymi oknami same problemy - co chwile obwisają, nie domykają się ... po zgłoszeniu, że z oknem jest coś nie tak przyjezdza sobie pan z imbusem i je reguluje po czym, po 3 dniach znów jest to samo ... masakra. Drugi raz bym nie wymyślał takich dużych okien, wolałbym poprzeczki i stałe słupki ( niż te ruchome ) ale zebym nie musiał sie na te okna co chwile denerwować.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lharhard
    tez mam spore okno tarasowe i tez mialo byc dwuskrzydlowe z całymi szybami ... diler na poczatku sie zgodził i powiedział ze nie da gwarancji, ale po trzech telefonach z zakładu z pytaniem czy napewno chcemy takie okna wzieliśmy te poprzeczki ( z gwarancją ) ... nie był to najlepszy pomysł, z duzymi oknami same problemy - co chwile obwisają, nie domykają się ... po zgłoszeniu, że z oknem jest coś nie tak przyjezdza sobie pan z imbusem i je reguluje po czym, po 3 dniach znów jest to samo ... masakra. Drugi raz bym nie wymyślał takich dużych okien, wolałbym poprzeczki i stałe słupki ( niż te ruchome ) ale zebym nie musiał sie na te okna co chwile denerwować.
    I tu macie z praktyki od uzytkownika odpowiedz jak to jest z takimi duzymi oknami A, ze to modne i pieknie wyglada to sie rozumie . Ale ja mimo, ze mam artystyczna dusze to przy budowie i projektowaniu wytroju wnetrz jednak czesto patrze na strone praktyczna i to, jak bedzie sie dane rzecz uzytkowalo na codzien przez wiele lat - co kazdemu polecam

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafgam

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    179

    Domyślnie

    Mam drzwi balkonowe 410x230 dzielone na 2: 1-fix i skrzydło przesuwne (próg płaski w poziomie posadzki). Przesuwa się jednym palcem, możliwość zablokowania w dowolnym miejscu, zero problemów w użytkowaniu, okna całe, bez poprzeczek. Fakt, że okna drewniane (Wiktorczyk), nie plastikowe... .
    Pozdrawiam
    rafgam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    bo jareko 230 cm szerokosci - jako praktyk - raczej neguje - wiec ja proponuje nieco wezsze czyli 160 - co w zupelnosci wystarczy - a aprobata nie ma tu nic do rzeczy - to jest tylko dokument - zreszta nie w kazdej aprobacie sa drzwi odchylno-przesuwne - sa tylko w dwu czy trzech aprobatach na okna PVC - a szerokosc skrzydel takich drzwi [czy okien] jest dopuszczona rozna - od 160 a nawet wiecej - aprobaty wielu rzeczy nie obejmuja - sa to "wycinki" dokumentacji systemowych - a szyba znak B dostanie [jak spelni okreslone wymagania badane na szybach standardowych - normowych] o kazdej wielkosci - bo znak B nic nie ma wspolnego z wielkoscia szyby - mozna zrobic szybe nawet 20m 2
    Charlie - rzeczy luksusowe zawsze sa drogie - mysle ze ty potrafisz takie stworzyc [ogromniaste drzwi]
    Pchełek - myślę, że przesówka w pcv w takim rozmiarze ościerza będzie niewiele tańsza !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony