dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Naped do bramy garazowej - jaki?

    Witam

    Mam zamowiona uchylna brame garazowa o wym. 260x260 cm. Chcialbym zamontowac do niej naped. Jednak nie wiem jaki bedzie odpowiedni. Jaka musi byc sila napedu? Czy 500N wystarczy? Na allegro ogladalem napedy i kilka z nich odpowiadaloby mi cenowo. Sa to http://www.allegro.pl/item119108970_...tec_simba.html oraz http://www.allegro.pl/item119109090_...ter_lm60k.html

    Co o nich myslicie? Ewentualnie co innego polecacie?

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Do tego rozmiaru bramy powinien wystarczyć napęd o sile jakieś 600-650N. Musi mieć jednak odpowiednio długą szynę. Te napędy z allegro są warte tyle co ich nazwy... Za przyzwoite pieniądze można kupić napęd sommera (wystarczy DUO 650 i szyna 3m) albo drożej hormanna (ale wskazany supramatic więc cena od razu dużo wyższa...).

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam Sommera. Mam model Marathon do 5m bramy segmentowej i jest OK.
    Damian

  4. #4

    Domyślnie

    Zamontuj Spin 21 firmy NICE - będziesz zadowolony

  5. #5

    Domyślnie Re: Naped do bramy garazowej - jaki?

    Cytat Napisał motofan13
    Witam

    Mam zamowiona uchylna brame garazowa o wym. 260x260 cm. Chcialbym zamontowac do niej naped. Jednak nie wiem jaki bedzie odpowiedni. Jaka musi byc sila napedu? Czy 500N wystarczy? Na allegro ogladalem napedy i kilka z nich odpowiadaloby mi cenowo. Sa to http://www.allegro.pl/item119108970_...tec_simba.html oraz http://www.allegro.pl/item119109090_...ter_lm60k.html

    Co o nich myslicie? Ewentualnie co innego polecacie?

    Pozdrawiam
    czesc

    chłopie to sa napedy najczesciej spotykane w domach handlowych
    lubisz niespodzianki to kupuj.
    nice came beninca faac tych producentow sie trzymaj.
    Firmy te mają siedziby w polsce i pare ładnych lat juz istnieją na naszym rynku.
    Tu była reklama...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    polecam rowniez Sommera www.sommer-polska.com.pl - starczy ci Duo 650N za 850 zl + szyna 200 zl z pilotem czterokanalowym - teleskopowym i na dodatek ze stali nierdzewnej (zaden plastik) - wielkosci zapalniczki, regulowany start i zatrzymanie, DPS - czyli naped sam uczy sie ciezaru i przy napotkaniu na przeszkode automatycznie unosi sie do gory ( nie zgniecie Ciebie ani samochodu), sterowanie na scianie wraz z wlacznikiem recznym i swiatlem, i co bardzo wazne - jezdzi wozek a nie pasek czy lancuch!!! no i latwe odryglowanie w razie braku pradu.
    firma niemiecka ma tez napedy do bram wjazdowych - czyli z tej samej szerokosci geograficznej - co ma znaczenie szczegolnie zima, gdzie wloskie czasami wariuja!!!!
    wiem bo mam i mam doswiadczenie zawodowe - jest to produkt z najwyzszej polki - handluje bramami i tylko te napedy oferuje - sa niezawodne w testach wytrzymalosciowych przeprowadzonych w naszej firmie.
    "do dwoch razy sztuka...."

    "nasz na zawsze???"

  7. #7

    Domyślnie

    Mam simbe od okolo 8 lat.Przez ten czas nie dotykałem jej (poza włącz/wyłącz) a pracuje co najmniej 2-4 razy dziennie. Może dobry egzemparz sie trafił
    Zaleta i wada to napęd łańcuchowy: nie trzeba go regulować ale za to troszkę słychać łańcuch stukający o metalową prowadnice.Pilot delikatnie za duży (jakby starej daty).Generalnie maszyna robi co do niej należy.
    Pozdr.
    Mariusz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony