dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 16
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 310
  1. #81

    Domyślnie

    Mimo że zaszczepilem ponownie bakterie,przepłukałem filtr i drenaż od strony studzienki i kominka musze przyznać że to nic nie dało.Czasem jednak dość mocno zajedzie. Może ma znaczenie ilość kominków.Mi instalator założył jeden na końcu trzech rur drenażowych i twierdził że to napewno wystarczy.Czasami przez kilka dni nic nie waniajet i myśle że to już ok a tu przychodzi wieczór i łups.Na razie nie mam w pobliżu sąsiadów ale jak już będą to koniec świata.

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbh1976
    Planuję dać sobie oczyszczalnię Poliplast (niedrenażowa). Mam pytanie. Czy kondensat z kotła gazowego nie zabije bakterii. Instalator chce podłączyć ujście kondensatu z kotła do kanalizacji. Co to jest ten kondensat. Czy to normalna woda czy coś innego.
    Mam oczyszczalnię Aquamatic - również bezdrenażową, biologiczną i piec kondensacyjny Junkersa.
    W Junkersie ustaliłam (dzwoniłam przed zakupem oczyszczalni), że pH kondensatu jest ok. 3,5-4,0 czyli lekkie zakwaszenie. W stosunku do tego co dodajemy w środkach czystości (większość zasadowe) to kropla w morzu i spowoduje wręcz obniżenie pH całości. Czyli nie ma sie co obawiac. Kondensatu moze byc dość sporo (kilka kilkanascie litrów/doba) ale to u nas nie jest problemem.
    Oczyszczalnia hula bezproblemowo juz ponad rok, zlokalizowana jest obok tarasu i nic nie czuć .

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał miroslaw6
    .... Może ma znaczenie ilość kominków...
    Mój spec od POŚ stosuje zasadę ... nie więcej jak 16mb drenażu na jeden kominek. Ja mam dwie nitki po 8mb wpięte pod jeden kominek.
    Co do zapaszków to najważniejsze jest skuteczne odpowietrzenie POŚ. Kiedyś zrobiłem sobie test, włożyłem na filtr kilka cegieł i dachówkę ( by wyjść ponad lustro ścieków ) i na to zapaliłem i położyłem racę na kreta, zamknąłem pokrywę od zbiornika i czekałem gdzie dym wyjdzie. jeśli zrobisz taki test to dym musi wylatywać odpowietrzeniem na dachu, jak leci grzybkami to już wiesz ze coś skopane i wiesz dlaczego śmierdzi.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Cytat Napisał miroslaw6
    .... Może ma znaczenie ilość kominków...
    Mój spec od POŚ stosuje zasadę ... nie więcej jak 16mb drenażu na jeden kominek. Ja mam dwie nitki po 8mb wpięte pod jeden kominek.
    Co do zapaszków to najważniejsze jest skuteczne odpowietrzenie POŚ. Kiedyś zrobiłem sobie test, włożyłem na filtr kilka cegieł i dachówkę ( by wyjść ponad lustro ścieków ) i na to zapaliłem i położyłem racę na kreta, zamknąłem pokrywę od zbiornika i czekałem gdzie dym wyjdzie. jeśli zrobisz taki test to dym musi wylatywać odpowietrzeniem na dachu, jak leci grzybkami to już wiesz ze coś skopane i wiesz dlaczego śmierdzi.
    To dobry spec bo odpowietrzenie ma nie tylko ochronić przed "zapachem" ale także zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza niebędną do zapewnienia prawidłowego przebiegu procesów oczyszczania ścieków.!!!

  5. #85

    Domyślnie

    Zgadza się, niestety wiele osób jest przekonanych że owe "grzybki" są właśnie odpowietrzeniem drenażu

  6. #86

    Domyślnie

    SławekD.Co to znaczy "położyłem race na kreta''?

  7. #87

    Domyślnie

    Fakt może nieprecyzyjnie...
    Kupiłem racę na kreta, w ogrodniczym, odpaliłem i wsadziłem do zbiornika kładąc na cegły i dachówkę by raca się nie zamoczyła i nie zgasła i obserwowałem gdzie wychodzi dym.
    Sądzę że teraz ciut jaśniej

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Fakt może nieprecyzyjnie...
    Kupiłem racę na kreta, w ogrodniczym, odpaliłem i wsadziłem do zbiornika kładąc na cegły i dachówkę by raca się nie zamoczyła i nie zgasła i obserwowałem gdzie wychodzi dym.
    Sądzę że teraz ciut jaśniej
    Chodziło o sprawdzenie gdzie leci "smrodzik" z oczyszczalni. Po sprawdzeniu okazało się że montaż został wykonany prawidłowo bo "smrodzik" ucieka tam gdzie powinien...

  9. #89

    Domyślnie

    Test przeprowadzony.Co prawsa" kopciuch" za dużo dymu nie dał ale troche poleciało. Przez wentylacje na dachu.Czyli tak jak powinno.Ale słaba to pociecha bo zalatuje dalej

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał miroslaw6
    Test przeprowadzony.Co prawsa" kopciuch" za dużo dymu nie dał ale troche poleciało. Przez wentylacje na dachu.Czyli tak jak powinno.Ale słaba to pociecha bo zalatuje dalej
    Też tak miałem
    W dzień nawet nie było czuć specjalnie, dużo zależało od kierunku wiatru, najbardziej było czuć w okolicach zachodu słońca. Miałem wręcz wrażenie że ten zapach z pionu jakby nie leciał do góry tylko spadał po dachu. Wówczas najbardziej śmierdziało. Jak wspomniałem zdecydowane przedłużenie rury i wyjście ponad kalenicę dało efekt. U mnie ta rura obecnie jest masakrycznie długa bo fakt że przymocowana do komina ale ma ponad 2m. Może pięknie to nie wygląda ale efekt dało.

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał miroslaw6
    Test przeprowadzony.Co prawsa" kopciuch" za dużo dymu nie dał ale troche poleciało. Przez wentylacje na dachu.Czyli tak jak powinno.Ale słaba to pociecha bo zalatuje dalej
    A mnie się wydaje że coś jednak jest nie tak jak być powinno...

  12. #92

    Domyślnie

    Na razie dołożyłem 1metr rury w wentylacji wysokiej a jak to nie pomoże to serwisant z Delfina{moja oczyszczalnia}radzi założyć na koniec rury turbinke wspomagającą cug w rurze bo stwierdził że wylot wentylacji jest tak usytuowany ze nie ma wystarczającego ciągu.Jak się naucze wklejać zdjęcia to zamieszcze widoczek.

  13. #93

    Domyślnie

    Musze stwierdzić że ten 1 metr rury który dołożyłem do wentylacji wysokiej zmienił diametralnie sytuacje.Nic nie: waniajet: Zupełinie nic.

  14. #94

    Domyślnie

    I oby więcej takich zadowolonych użytkowników POŚ

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    I oby więcej takich zadowolonych użytkowników POŚ
    Jetsem ZA!!!

  16. #96

    Domyślnie

    Wydaje mi sie że wszystko zalezy od jakości i ilości kamyczków pod drenaż. W moim wypadku na 63 mb drenażu poszło 29 ton kruszywa o frakcji 16-32 , co okazał się iloscią absolutnie minimalną. Ale widomo -im wiecej - tym lepiej. Jesli prawidłowo płuczemy filtr, to nie ma sie co zamulać przy krawidłowo połozonym podłozu. No i jescze jedno - najlepsze jest podłoze piaskowe. U mnie własnie tak jest.

  17. #97

    Domyślnie

    Ciekawe jest to co piszesz o ilości kruszywa.
    U nas wykop był niby standardowy o szerokości ok 35-40 cm i długości 32mb, pod rurą ok 25-30 cm kamienia i na całość poszło coś koło 5 ton kamienia. U Ciebie jak piszesz 29 ton czyli coś ok. 3 razy więcej jak u mnie.
    Jakiej szerokości miałeś wykop i ile kruszywa pod drenażem ?

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Ciekawe jest to co piszesz o ilości kruszywa.
    ...
    Własnie ciekawe, bo ten aspekt jest zazwyczaj pomijany. Najczęściej inwestujemy w dobrej klasy zbiornik, nie jakiś shit z martetu budowlanego, a zapominamy o ilości potrzebnego kruszywia, albo minimalizujemy w tym momencie aby przyoszczędzic kilka groszy. To błąd.
    Cytat Napisał SławekD
    U Ciebie jak piszesz 29 ton czyli coś ok. 3 razy więcej jak u mnie.
    Jakiej szerokości miałeś wykop i ile kruszywa pod drenażem ?
    Wykop szerokości 60cm, 3 nitki sączką po 21,5m leżą nad 25-30cm warstwą płukanego kruszywa. Sam byłem przy ważeniu auta, wiec nie mam mowy o pomyłce.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzejson
    Własnie ciekawe, bo ten aspekt jest zazwyczaj pomijany. Najczęściej inwestujemy w dobrej klasy zbiornik, nie jakiś shit z martetu budowlanego, a zapominamy o ilości potrzebnego kruszywia, albo minimalizujemy w tym momencie aby przyoszczędzic kilka groszy. To błąd.
    Mówisz chyba o niezgodnym z prawem wykonawstwem POŚ na własną rękę. Normalnie ilość kruszywa wraz z frakcją powinna być dobrana w fazie projektowania w zależności od gruntu i ilości użytkowników. Realizacja zgodnie z projektem więc błąd może popełnić jedynie projektant

    Cytat Napisał Dzejson
    ...Wykop szerokości 60cm, 3 nitki sączką po 21,5m leżą nad 25-30cm warstwą płukanego kruszywa. Sam byłem przy ważeniu auta, wiec nie mam mowy o pomyłce.
    Osoba która u mnie projektowała POŚ zakłada że pojedyncza nitka nie powinna przekraczać ok 15 mb by zachować prawidłową cyrkulację powietrza w drenażu. Czyżbyś miał grubsze rury niż standardowe fi 110 ?

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    ...Mówisz chyba o niezgodnym z prawem wykonawstwem POŚ na własną rękę.
    A w ogóle to jakies prawo obowiązuje podczas wykonastwa POŚ ? Pierwsze słysze. Oprócz odległości od ujęcia wody i granic działki nie obowiązuje żadne prawo.Masz na mysli zgłoszenie do starostwa/urzędu?

    Cytat Napisał SławekD
    Czyżbyś miał grubsze rury niż standardowe fi 110 ?
    Mam rurki standardowe. Jedna z wiodących producentów systemu POŚ proponuje rozwiązanie 3x20m. Tak jest w ich projekcie. Twierdzą, że może byc nawet tolerncja 3m.

Strona 5 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony