dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 19
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 366
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Co do wody, ktora wylatywala ze spodu komina to zaowazylismy, ze dzieje sie tak jak palimy w piecyku tzw. kozie. Jak nie palimy to nic nie leci mimo, ze pada deszcz.
    Dzisiaj nareszcie skonczyli klasc regipsy na syfitach, wyszlo razem 82 regipsy na dwa budynki. od jutra zaczynaja zakladac kontowniki, potem gruntowac i tynkowac.

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Sufit w salonie

    W kuchni

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Przygotowywanie scian przed tynkami

    Salon w calej okazalosci

    Mamy liczmiki


  4. #124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Podoba mi sie umywalka i wc do lazienki roca seria hall. Jest tylko jeden problem - cena .
    Umywalka kosztuje 611 zl, a wc z deska i zbiornikiem na wode 1526 zl. I sa to ceny katalogowe netto+22% vatu. Gdy pytalam na hurtowni to powiedzieli mi, ze moga mi zrobic takie ceny jak sa w katalogu ale bez vatu, ale to i tak jest dla mnie kosmiczna cena. Ta umywalka podoba mi sie od jesieni i dzisiaj cale popoludnie szukam czegos podobnego ale tanszego i za bardzo to nic mi sie nie podoba. Moze ktos z czytajacych moj dziennik widzial gdzies o podobnych ksztaltach armature sanitarna i ma namiary, bede wdzieczna za wiadomosc.

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Sciany sa juz zagruntowane, siatki polozone i czekaja na tynki. Dzisiaj przyjechal tynk do agregatow knauf - 130 szt./po 30 kg. Niestety tynki zaczna dopiero po niedzieli .

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj kladli pierwszy dzien tynki, zaczeli od budynku gospodarczego, a oto efekt:
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 07-05-2016 o 22:18

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dzisiaj wlasnie zakupilam caly sprzet do zabudowy:
    -piec whirpoola AKP 282 NA
    -plyta j.w. AKM 267 NA
    -lodowka j.w. ARG 737/A/4
    -zmywarka j.w. ADG 7440/1
    -okap pyramis kominowy bialy z drewniana ramka do pomalowaniaq pod kolor mebli szeroki 60 cm
    -zamrazarka na 6 szuflad wolnostojaca (bedzie w skrytce) wirpool.
    To, ze wiekszosc mam z jednej firmy to przypadek. Bralam pod uwage zmywarke jeszcze boscha, jednak w boschu dno zmywarki jest plastikowe, a w whirpoolu z chromonikieliny, no i roznica w cenie byla 400 zl, a parametry identyczne(w tym modelu, ktory ogladalam). No ale glownie zadecydowalo plastikowe dno.
    Lodowke ogladalam tez gorenje i elektroluxa i wybralam w pierwszej wersji elektroluxa ale model, ktory wybralam juz byl wycofany z produkcji, a w jego miejsce ma byc nowy-kiedy nie wiadomo.
    Co do pieca to mialam najwiekszy klopot, bo szukalam retro ale bez zlotych dodatkow. Zastanawialam sie nad piaskowym aristona ale z tej firmy mam cala zabudowe od 4 lat obecnie i srednio jestem zadowolona, no i ariston ma pokretla przy piecu w brudnym zlocie. Wybralam antracyt whirpoola. Mam nadzieje, ze bede zadowolana.

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie




  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Oj,oj,oj ale dlugo nie pisalam . Tak wlasciwie to prace ruszyly dopiero w czwartek, zaczeli tynkowac dom w srodku. W gospodarczym tynki juz prawie suche sa. W domku podczas kladzenia tynkow musze wiedziec gedzie beda plytki na scianach i na jakich wysokosciach (pod plytki nie tynkujemy) i mowiac szczerze troche mnie to meczy (ciagle pytania jak i gdzie planuje), bo nie zastanawialam sie jeszcze nad ulozeniem plytek np. w skrytce, a musze to wiedziec doslownie na juz.
    U nas jest teraz ponad 20 stopni w ciagu dnia, pogoda sliczna ale za nagle zrobilo sie tak cieplo, jestem otumaniona ta pogoda. Musze w koncu sie zebrac i zaczac zamawiac drzwi zewnetrzne, material na ogrodzenie i cala reszte.
    Jak skoncza tynki chcemy zebrany humus rozgarnac po dzialce, dowiezc ziemi, zrobic drenarke dzialki i szambo, tak zeby bylo wszystko gotowe pod ogrodzenie. Ogrodzenie jest konieczne ze wzgledu na naszego psa. A i co do ogrodzenia to jest tego az 232 metry , 2 bramy i 1 furtka. Bediemy grodzic siatka na podmurowce. W przyszlym tygodniu wrzuce zdjecia tynkow. Pozdrawiam wszystkich czytajacych moj dziennik .

  10. #130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie


  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    No i jeszcze napisze co u nas, bo dlugo sie nie odzywalam, a wiele osob sie dopytuja, az mi wstyd .
    Nieszczesne tynki, ktore byly bardzo rozciagniete w czasie w koncu skonczone !
    W poniedzialek przyjezdza pan fadroma rozgarnac zebrany humus i wtedy bedziemy systematycznie dowozic ziemie, ktorej bedzie na pewno duzo brakowac.
    U nas teraz nastepne w kolejce jest centralne i woda, potem posadzki i drzwi zewnetrzne i mozna wykanczac (chyba siebie).

    Acha! Ukradli nam z kibelka na budowie lustro pokaznych wymiarow ! I to ktos zadal sobie na tyle trudu, ze przyniosl ze soba srubokret, bo inaczej by go nie odkrecil. Na pewno co niektorzy z Was pukaja sie w glowe i mysla po co nam lustro w wc na budowie? Juz odpowiadam - zoncius powiesil jak robil kibelek zeby murarze mieli pelen luksus jak on to powiedzial . A lustro mielismy zbedne i do niczego bysmy go nie wykorzystali, bo bylo uciete na wymiar pod klijenta, ktoremu to nie wiem dlaczego nie zawiezlismy tego lustra, stalo i sie kurzylo, a teraz ktos sie cieszy nim w domku.
    Pozdrawiam wszystkich czytajacych moj dziennik.

  12. #132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Jestem, jestem i już uzupełniam braki! Co niektórzy mysla, ze nie pisze w dzienniku, bo już pewnie mieszkam, niestety ale do zamieszkania jeszcze dluga droga przed nami. No ale po kolei.
    Pan z fadroma był i ziemie rozgarnął i okazalo się na nasze szczescie , ze już nie musimy dowozic ziemi, bo z humusu było tak duzo, ze wystarczylo żeby wyrównać teren. Dlugo nic u nas się nie dzialo no ale teraz prace ruszyly pelna para. Wczoraj wszedł hydraulik i wode mamy już w calym domu i gospodarczym, teraz zacznie robic centralne. Piec zamówiliśmy w Pleszewie z podajnikiem, cement na posadzki przywioza jutro, styropian po niedzieli (320 m kw grubosc 5 cm). Okazuje się, ze musimy poczekac na piec jeszcze az 2 tygodnie, bo tyle maja zamówień.
    Dzisiaj zamówiłam wszystkie baterie do lazienki, wanne, wc i umywalke. Plytki do lazienki i kuchni już wybrane ale nie zamówione jeszcze. No i dzisiaj okazalo się, ze jest maly problem odnośnie plytek firmy emigres, które chciałam do salonu, sklep który miał je w sprzedazy wycofal się ze współpracy z ta firma i już moich upatrzonych plytek nie ma w ofercie. Mówiąc szczerze troche mnie podłamali, bo strasznie mi się podobaly (imitacja desek w dotyku bardzo gładkie bez chropowatej powierzchni).
    To na razie tyle. Acha, wczoraj byliśmy w castoramie i zakupiliśmy betoniarke za 798 zl o pojemności 140 l. Identyczne betoniarki sa na allegro ale o 100 zl droższe+wysylka. Betoniarka potrzebna jest do posadzek, tarasu, schodow, montazu ogrodzenia (będzie betonowe az 260 metrow bieżących), wiec stwierdziliśmy, ze kupimy sobie ja z racji tego, ze nie cierpimy strasznie pożyczać. Wolimy kupic, potem sprzedac za mniejsze pieniadze i być w ten sposób niezależnym.
    Dzisiaj bylam tez umowic się z murarzem na tynki zewnętrzne. Tynki zrobi w tym roku na pewno ale dokładnej daty dowiem się dzien przed rozpoczęciem i ceny tez. Zaraz wstawie fotki tego co zakupiliśmy.

  13. #133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wybralam kolo serie varius umywalka 60 z polnoga i kibelek z kompaktem, bo bardzo mi sie podobal ksztalt spluczki. Wybrana mialam serie hall z roki ale niestety jej cena przekroczyla poprzeczke cenowa jaka sobie zalozylam.
    [

  14. #134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Piec z Pleszewa


    I armatura z krakowa seria rubin



  15. #135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Poniewaz lazienke mamy 1,7 m na 2,7 m, czyli na takiej powierzchni zmiesci sie albo wanna albo natrysk to my zrobimy 2 w 1. Na wannie bedzie bateria nawannowa w jednym rogu, w drugim bedzie natrysk i parawan nawannowy.
    Tak to mniejwiecej wyglada tylko wanna bedzie dluzsza.

    Na budowie jestem codziennie tylko bez aparatu ale postaram sie zrobic fotki i uzupelnie braki.
    Pozdrawiam Wszystkich czytaczy mojego dziennika i obiecuje poprawe w jego regularnym pisaniu .

  16. #136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    No i jest maly problem z centralnym, a wlasciwie to z piecem, bo czas oczekiwania na piec to 3 tygodnie . No ale innego wyjscia nie ma tylko musimy czekac (tydzien juz prawie minal)

    No i teraz duzy i to powazny problem!! Widzialam sie z murarzem w sprawie tynkow zewnetrznych i okazalo sie, ze mam za malo wystawione parapety zewnetrzne . Parapety wystaja rowne 4 cm, na to przyjdzie tynk + tynk ozdobny co daje razem 2,5 cm no i zostanie tylko 1,5 cm wystawionego parapetu poza mur. Murarz mowi, ze to za malo, bo bedzie zaciekac podczas deszczu .
    Gdy zamawialismy parapety zdalismy sie calkowicie na wiedze i doswiadczenie pana, ktory mierzyl. On nas tylko zapytal czy bedzie ocieplenie czy tylko sam tynk i to wszystko. Te 4 cm, ktore sa zostawione przed tynkowaniem powinny tyle wystawac ale juz na gotowo. musze isc do tego faceta i zobacze co mi powie na swoje usprawiedliwienie. Cos mi sie wydaje, ze czeka mnie zakup nowych parapetow .
    A co do tynkow to zrobia sie w tym roku, dokladnego terminu nie wiem. Na pewno nie w lipcu ani sierpniu, bo murarz nie chce tynkowac w upaly.

  17. #137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Z tymi parapetami to faktycznie jest duuuuuzy problem. Na forum muratora zapytalam kilka osob, ktore maja podobne parapety do moich ile wystaja ich parapety, i wszystkie te osoby odpowiedzialy 5-6 cm juz po otynkowaniu. A u mnie tyle nawet nie wystaja przed tynkowaniem .
    Wiec wiem juz na pewno, ze czeka mnie wymiana . Jutro ide do faceta, ktory mi je zakladal i mierzyl jednoczesnie na rozmowe, zobaczymy co on na to wszystko powie madrala.
    Woda i centralne w domu praktycznie jest juz skonczone poza podlogowka (czekamy na dostawe styropianu, ktora mam nadzieje w tym tygodniu dojedzie).
    Wczoraj przywiezli 3 tony cementu na posadzki po 500 zl. za tone - u nas to okazyjna cena, cement przyjechal w piatek dopoludnia, a w sobote rano juz nie bylo ani worka .

  18. #138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Jestem dzisiaj wk#%@$&* od rana na maksa!
    Godzina 11 telefon od przemilej pani, u ktorej zamawialam armature i baterie, pani zadzwonila i powiedziala, ze wszystko jest juz do odbioru poza bateria natryskowa podtynkowa, ktorej nie ma skad sprowadzic, bo jej nie ma!!!!!!!
    Powiedzialam pani, ze armature to ja potrzebuje za 4 tygodnie i tak sie umawialam z szefowa na odbior, a baterie podtynkowa potrzebuje na wczoraj, bo hydraulik stoi z pracami. Kazalam jej zadzwonic jak bedzie miec baterie i poinformowalam, ze jesli mi jej nie sprowadzi to z 2 pozostalych (umywalkowa i nawannowa) rezygnuje, bo chce miec wszystko z innej serii, a nie kazda rzecz i innej parafii. Mam nadzieje, ze podziala to na nia i zdobedzie skads ten natrysk, bo inaczej zostana jej 2 baterie, ktore moze dlugo nie sprzedac.

    Godzina 15 telefon moj do faceta w sprawie styropianu (poprzednich 4 telefonow nie odbieral) i odebral jakis inny facet, oznajmil ze kolega z ktorym zalatwialam styropian wyjechal na wakacje do Turcji, a on o niczym nie wie. Az sie we mnie zagotowalo, ponad tydzien czekam na styropian, podlogowka wstrzymana, a teraz musze zaczac poszukiwania od nowa, bo koles okazal sie nieodpowiedzialnym gowniarzem! Czekalam cierpliwie na ten styropian na posadzki bo kosztowal 180 zl za metr szescienny, a w sklepiach jest od 260 zl w gore. Ten byl tani, bo to jakas lewizna. Gdybym wiedziala, ze tak bedzie to dawno bym kupila w sklepie.

    Godzina 20 wlasnie dowiedzialam sie od zonciusia, ze wode w pomieszczeniu przy kuchni zrobili w innym miejscu niz planowalam i nic juz sie nie da zrobic. A to dzieki mojemu zonciusiowi .

    Mam juz dosc na dzisiaj, ide z psem na spacer ochlonac , a potem wkleje fotki.

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Grzejniki juz wisza, rurki rozprowadzone

    Tak wyglada domek po zrownaniu terenu

    Wjazd do garazu bedzie troche nizej niz cala reszta, bo murarze za nisko wymurowali garaz i nie chcielismy potem jak juz sie to wydalo rozwalac wiencow i tak zostalo .

    Mo i nasza dzialeczka-zarosla niemilosiernie:

    Centralne i wode robili nam 3 dni, teraz musimy rozkladac styropian (ktorego nia mamy) i poloza podlogowke.
    Ostatnio edytowane przez magpie101 ; 07-05-2016 o 22:19

  20. #140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Do wczorajszej opowiesci nie dodalam jeszcze godziny 9 rano - telefon od hydraulika, ze nie moze wejsc do domu, bo nie ma pilotow od bram garazowych. Dzien wczesniej wybili mu szybe w aucie i ukradli wszystko co tam bylo wlacznie z naszymi pilotami . mielismy po 2 piloty do kazdej z bram, no wlasnie mielismy. Od razu dzwonilam do faceta zamowic piloty, wiec wczoraj z parapetami nic nie zalatwilam (bo to jest ten sam facet od bram, okien i tych nieszczesnych parapetow). Poczekam najpierw za pilotami, a potem zaczne z parapetami, bo gdybym zrobila odwrotnie to dodatkowych pilotow moglabym nie ujrzec albo powiedzialby mi straszna cene.

    Rano zoncius pojechal do faceta w sklepie, u ktorego wczoraj wieczorem zaklepalam styropian, a facet rano oswiadczyl, ze sprzedal i nie ma ani matra. Wiec od rana znowu akcja ze styropianem, udalo mi sie kupic cale 320 m kw po 12,50 zl za metr kw (calosc kosztowala 4000 zl) i styropian jest juz na dzialeczce, a jutro zaczynaja go ukladac.

    Dla wyjasnienia styropianu jest i to duzo ale po 14,50 zl za metr, a tego tanszego jak na recepte.

Strona 7 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony