dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie 12 Postulatów sierpniowych

    Coś mnie dziś naszło, żeby poulepszać Forum.

    Zawsze kiedy wchodzę na główną stronę w jakiejś konkretnej sprawie, to ogarnia mnie dezorientacja. Mam wątpliwości w którą stronę się skierować, a sądząc po liczbie źle ulokowanych postów, jest to powszechny problem. Myślę, że po pierwsze, tematów jest zbyt wiele, po drugie - że podział na tematy jest skostniały i niejasny, i nie bierze pod uwagę faktów, to znaczy faktycznej treści postów. Skoro nie można zmusić forumowiczów do zachowania porządku, to może trzeba zmienić sam porządek?

    Uwaga wstępna: dlaczego to, co wszyscy nazywają "wątkiem" jest na Forum "Tematem"? Z kolei tematy, np. "Wnętrza" nie mają nazwy ogólnej i trudno się wysłowić próbując komuś wyjaśnić gdzie odnaleźć dany wątek. Ja będę mimo wszystko pisał "tematy".

    A teraz postulaty:

    1. Wprowadzić temat "Architektura" albo "Jaki dom"
    Nie ma gdzie rozmawiać o bardziej ogólnych sprawach dotyczących kształtu i funkcji całego domu i otoczenia. Są "Wnętrza", ale brakuje analogicznego tematu "Zewnętrza". Na pewno byłby to temat niezawierający doświadczeń wykonawczych.

    2. Zmienić "Projekty" na "Projekty gotowe". Ten wątek faktycznie nie ma innej zawartości, więc po co kierować tam zainteresowanych projektowaniem albo współpracą z architektem. Ci odnajdą się w "Architekturze".

    3. Zmienić nazwę tematu "Klub budujący" (i jego nic nie mówiący opis) na "Grupy budujące", bo są tam tylko grupy.

    4. Zmienić "Dziennik budowy" na "Osobiste dzienniki budowy". Niby nic, ale w tej chwili nie wiadomo, czy to taka metafora, czy dosłownie.

    5. Zlikwidować "Napiszcie w Muratorze", albo połączyć z "Co w Muratorze - skomentuj". Bo jak się zastanowić, to jaki jest sens osobnego wątku sygnalizującego (szanownej) Redakcji co interesuje forumowiczów, kiedy wystarczy rzut oka na chciażby "Wymianę doświadczeń", która cieszy się 8-krotnie większym wzięciem?

    6. Zrobić jakiś porządek z "Sondażami". Jest temat o tej nazwie, który mieści po prostu wszystko i nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek sondażem. Zupełnie nie rozumiem idei jego powstania. Od pewnego czasu jest jeszcze temat "Sondaż Muratora", w którym nie ma prawie nic. Aha i jeszcze sondaże zakładane przez forumowiczów dla zbadania konkretnych spraw. No i weź tu się człowieku połap...

    7. Bardziej rozróżnić "Zrób to sam" i "Wymianę doświadczeń". Duża część wymiany doświadczeń dotyczy właśnie samodzielnie wykonywanych prac, i na odwrót - w "zrób to sam" padają pytania wykonawcze niekoniecznie do samodzielnego wykonania. Być może byłoby jaśniej, gdyby pierwszy temat nazywał się "Inwestor na budowie", a drugi - "Zrób to sam na budowie".

    8. Wprowadzić podział na 4 grupy tematyczne "O budowaniu", "O domach", "O Was" i "O Muratorze i Forum" i konsekwentnie pogrupować tematy.
    W tej chwili nie mówią nic, a przecież mogłyby wprowadzać porządek i od razu kierować z grubsza tam, gdzie trzeba. Nie rozumiem na przykład dlaczego "Przebudowy i remonty" są w "O projektach", a nie w "O budowaniu", dlaczego "Uwagi o forum" są w "Ogłoszeniach i konkursach", dlaczego "Zwierzę też człowiek" jest w "O budowaniu".

    9. Połączyć "Galerię zdjęć Forumowiczów" z "Dziennikiem budowy". Tak naprawdę zawartość jest taka sama, z tym, że jedni bardziej piszą, a inni - bardziej wklejają zdjęcia.

    10. Przemianować "Forum on line" (bo co to właściwie znaczy?) na "Przedstaw się" albo "Dzień gęby" - przecież chodzi o to, aby się pokazać na fotce, albo opowiedzieć o sobie.

    11. Zmienić opis do "Pamiętajcie o ogrodach" (bo domyślam się, że tytułu nie można). Nie każde otoczenie domu to ogród. Gdzieś powinno się znaleźć miejsce na ogrodzenia, bramy, podjazdy, chodniki, jednym słowem - otoczenie domu. "Mała architektura" mało mówi.

    12. Zrezygnować z sortowania tematów według daty ostatniego postu na stronie głównej. Wtedy będzie można ułożyć tematy tak, aby podobne znalazły się obok podobnych a różnice wyszły na jaw. Na początku mogłyby być tematy ogólne, dalej - szczegółowe lub wykonawcze.

    Jeszcze uwaga do (szanownej) Redakcji: kiedy używacie "my", "wy", to musicie się zdecydować, czy to oznacza (szanowną) Redakcję, czy ogół forumowiczów. Spróbujcie spojrzeć oczami nowoprzybyłego i przekonajcie się jakie to mylące.


    To napisałem ja, Miś, nie ze złośliwości albo przemądrzalstwa ale żeby wszystkim tu na Forum było lepiej.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Re: 12 Postulatów sierpniowych

    Ponieważ Miś popełnił taki oto post i jeszcze go mnoży poprzez linki do niego w dziwnych miejscach - to się ustosunkuję
    NIe ze złośliwości, ale ludzkiej życzliwości.....choć.....

    Jakoś drażni mnie ostatnio zmienianie Rzeczpospolitej na kolejny jej numerek i mnie na Szczęśliwego Obywatela tejże.
    Tak i drażni mnie poprawianie dla ideii tego co działa - czasem opierając się na nie do końca prawdziwych przesłankach (rozumeim, że Miś to nie z powodu wredoty charakteru tylko z niewiedzy jakowejś bardziej...)


    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Coś mnie dziś naszło, żeby poulepszać Forum.

    Zawsze kiedy wchodzę na główną stronę w jakiejś konkretnej sprawie, to ogarnia mnie dezorientacja. Mam wątpliwości w którą stronę się skierować, a sądząc po liczbie źle ulokowanych postów, jest to powszechny problem. Myślę, że po pierwsze, tematów jest zbyt wiele, po drugie - że podział na tematy jest skostniały i niejasny, i nie bierze pod uwagę faktów, to znaczy faktycznej treści postów. Skoro nie można zmusić forumowiczów do zachowania porządku, to może trzeba zmienić sam porządek?

    Uwaga wstępna: dlaczego to, co wszyscy nazywają "wątkiem" jest na Forum "Tematem"? Z kolei tematy, np. "Wnętrza" nie mają nazwy ogólnej i trudno się wysłowić próbując komuś wyjaśnić gdzie odnaleźć dany wątek. Ja będę mimo wszystko pisał "tematy".
    SEMANTYKA, SEMANTYKA......

    Cytat Napisał Mis Uszatek

    A teraz postulaty:

    1. Wprowadzić temat "Architektura" albo "Jaki dom"
    Nie ma gdzie rozmawiać o bardziej ogólnych sprawach dotyczących kształtu i funkcji całego domu i otoczenia. Są "Wnętrza", ale brakuje analogicznego tematu "Zewnętrza". Na pewno byłby to temat niezawierający doświadczeń wykonawczych.
    Zawsze można w "Projektach"

    Cytat Napisał Mis Uszatek

    2. Zmienić "Projekty" na "Projekty gotowe". Ten wątek faktycznie nie ma innej zawartości, więc po co kierować tam zainteresowanych projektowaniem albo współpracą z architektem. Ci odnajdą się w "Architekturze".
    W Projektach rozmawiają również ludzie o innych projektach niż gotowe. I wiedzą gdzie pisać - jak chcą pogadać o projekcie to w projektach - to proste.

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    3. Zmienić nazwę tematu "Klub budujący" (i jego nic nie mówiący opis) na "Grupy budujące", bo są tam tylko grupy.
    To nie jest prawda. Tam nie są tylko grupy.

    Cytat Napisał Mis Uszatek

    4. Zmienić "Dziennik budowy" na "Osobiste dzienniki budowy". Niby nic, ale w tej chwili nie wiadomo, czy to taka metafora, czy dosłownie.
    To tylko kwestia inteligencji Chyba nikt się nie spodziewa zobaczyć Dziennika Budowy z podpisami i pieczątkami - a więc o so chodzi ? Matafora ? Parabola ? Anatema ? O so chodzi?

    Idąc tropem Autora - wypada również zmienić Komentarze do dzienników na "Osobiste komentarze do osobistych dzienników budowy"


    Cytat Napisał Mis Uszatek

    5. Zlikwidować "Napiszcie w Muratorze", albo połączyć z "Co w Muratorze - skomentuj". Bo jak się zastanowić, to jaki jest sens osobnego wątku sygnalizującego (szanownej) Redakcji co interesuje forumowiczów, kiedy wystarczy rzut oka na chciażby "Wymianę doświadczeń", która cieszy się 8-krotnie większym wzięciem?
    Różnica jest jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym.
    Jeśli ktoś chce, żeby o czymś napisano w Muratorze to nie musi szukać odpowiedniego wątku w "Co w Muratorze - skomentuj" bo on niczego nie komentuje.
    "Napiszcie w Muratorze" to forma kontaktu z Redakcją. I idąc dalej Twoim tokiem myślenia - też można to wyrzucić, bo jak ktoś chce coś powiedzieć Redakcji to na dole strony ma link.....

    Cytat Napisał Mis Uszatek

    6. Zrobić jakiś porządek z "Sondażami". Jest temat o tej nazwie, który mieści po prostu wszystko i nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek sondażem. Zupełnie nie rozumiem idei jego powstania. Od pewnego czasu jest jeszcze temat "Sondaż Muratora", w którym nie ma prawie nic. Aha i jeszcze sondaże zakładane przez forumowiczów dla zbadania konkretnych spraw. No i weź tu się człowieku połap...
    Sondaż jak sondaż. Jak mnie interesuje to zaglądam - jak nie to nie - nie widzę możliwości pogubienia się ....

    Cytat Napisał Mis Uszatek

    7. Bardziej rozróżnić "Zrób to sam" i "Wymianę doświadczeń". Duża część wymiany doświadczeń dotyczy właśnie samodzielnie wykonywanych prac, i na odwrót - w "zrób to sam" padają pytania wykonawcze niekoniecznie do samodzielnego wykonania. Być może byłoby jaśniej, gdyby pierwszy temat nazywał się "Inwestor na budowie", a drugi - "Zrób to sam na budowie".
    Bez sensu. A co to tytuł "Inwestor na budowie" ?????????? O co chodzi ?????

    Ja myślę , że zainteresowani świetnie sobie radzą - a szczególnie ci co zauważyli występowanie wyszukiwarki

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    8. Wprowadzić podział na 4 grupy tematyczne "O budowaniu", "O domach", "O Was" i "O Muratorze i Forum" i konsekwentnie pogrupować tematy.

    W tej chwili nie mówią nic, a przecież mogłyby wprowadzać porządek i od razu kierować z grubsza tam, gdzie trzeba. Nie rozumiem na przykład dlaczego "Przebudowy i remonty" są w "O projektach", a nie w "O budowaniu", dlaczego "Uwagi o forum" są w "Ogłoszeniach i konkursach", dlaczego "Zwierzę też człowiek" jest w "O budowaniu".
    Tu mogę się zgodzić

    Cytat Napisał Mis Uszatek

    9. Połączyć "Galerię zdjęć Forumowiczów" z "Dziennikiem budowy". Tak naprawdę zawartość jest taka sama, z tym, że jedni bardziej piszą, a inni - bardziej wklejają zdjęcia.
    To znów nie jest prawda. Dziennik budowy to jedno a album z fotografiami drugie. Czy nie wydaje Ci się , że jak ktoś nie podkleja zdjęć domu do dziennika to dlatego, żeby sobie zawiesić album gdzieś tam...?
    A mnie się wydaje, że nie należy ludzi zmuszać do rzeczy, których robić nie chcą. Bo to forum jest dla nich a nie odwrotnie.

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    10. Przemianować "Forum on line" (bo co to właściwie znaczy?) na "Przedstaw się" albo "Dzień gęby" - przecież chodzi o to, aby się pokazać na fotce, albo opowiedzieć o sobie.

    11. Zmienić opis do "Pamiętajcie o ogrodach" (bo domyślam się, że tytułu nie można). Nie każde otoczenie domu to ogród. Gdzieś powinno się znaleźć miejsce na ogrodzenia, bramy, podjazdy, chodniki, jednym słowem - otoczenie domu. "Mała architektura" mało mówi.

    12. Zrezygnować z sortowania tematów według daty ostatniego postu na stronie głównej. Wtedy będzie można ułożyć tematy tak, aby podobne znalazły się obok podobnych a różnice wyszły na jaw. Na początku mogłyby być tematy ogólne, dalej - szczegółowe lub wykonawcze.
    ABSOLUTNIE PROTESTUJĘ - to najlepsza funkcja na tym forum.

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Jeszcze uwaga do (szanownej) Redakcji: kiedy używacie "my", "wy", to musicie się zdecydować, czy to oznacza (szanowną) Redakcję, czy ogół forumowiczów. Spróbujcie spojrzeć oczami nowoprzybyłego i przekonajcie się jakie to mylące.


    To napisałem ja, Miś, nie ze złośliwości albo przemądrzalstwa ale żeby wszystkim tu na Forum było lepiej.

    Ja przepraszam, że taka wredna jestem - bo się Misiu narobiłeś a ja tak z grubej rury .... ale sam chciałeś
    Pozdrawiam
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Dziękujemy za uwagi.
    Forum ma pewną tradycję - działy powstawały w odpowiedzi na potrzeby forumowiczów, stąd może nieraz brak precyzji w podziałach. Ale moderatorzy czuwają - przenosimy tematy do odpowiednich działów. Wydaje się też, że forumowicze szybko uczą się forum, w każdym razie generalnie uwzględniają tematykę działów.
    Być może część Pana uwag wprowadzimy w życie. Pozdrawiamy

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    dział anonse niech jeszcze Redakcja ma na uwadze
    np. para taka i taka szuka pary z d-24 ..w wiadomym celu
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  5. #5

    Domyślnie

    do Redakcji (ależ ta Redakcja czujna!):
    Na pewno Forum ma tradycję i obserwuję ją od niezłych paru lat. Tylko, że w tym czasie urosło kilkakrotnie i to, co kiedyś było dobre może się już nie sprawdzać. Może czas wprowadzić ździebko zmian.

  6. #6

    Domyślnie

    Odpowiedź Nefer:
    To prawda - chodzi o semantykę, czyli zgodność nazwy z zawartością. W końcu możemy się umówić, że zamiast "wątek" będziemy mówić "sierotka marysia". Inteligentni na pewno zgadną.

    ad. 1 i 2
    Jeśli mogę Cię prosić o odrobinę wysiłku: sięgnij po myszkę i kliknij na "Projekty". Zobacz co tam jest - tylko gotowe. Więc może dostosować nazwę do zawartości?

    ad. 3
    Jak wyżej: w temacie "Klub budujący" jest zaledwie 99% wątków grup budowlanych i aż 1% pozostałych.

    ad. 5
    Ponownie prośba o mały klik. Posty umieszczone w "Napiszcie w Muratorze" są po prostu prośbą o pomoc w jakiejś sprawie, tylko nie skierowaną do forumowiczów, ale do... no właśnie - przeważnie "w powietrze". A to ktoś nie wie na jaki taras się zdecydować, a to - że szuka producenta czegośtam. I dokładnie takie same znajdziesz w innych tematach, przede wszystkim w "Wymianie doświadczeń". To po co osobny wątek? No chyba, że Redakcji zależy żeby akurat był osobny - wtedy nie dyskutuję.

    ad. 7

    Cytat Napisał Nefer
    Bez sensu. A co to tytuł "Inwestor na budowie" ?????????? O co chodzi ?????
    "Inwestor na budowie" i "Zrób to sam na budowie" zamiast "Wymiana doświadczeń" i "Zrób to sam": chodzi o rozróżnienie, że jeden temat dotyczy osób, które budują rękami wykonawców, a drugi - własnymi. A zastanawiałaś się kiedyś czy "Wymiana doświadczeń" w ogóle coś oznacza? Widziałaś tą nazwę już parę tysięcy razy i nie uderzyło Cię, że 3/4 wypowiedzi w każdym temacie na Forum dotyczy wymiany jakiś doświadczeń.

    Cytat Napisał Nefer
    Ja myślę , że zainteresowani świetnie sobie radzą - a szczególnie ci co zauważyli występowanie wyszukiwarki
    [ponuro]Chodzi o postowanie, a nie o wyszukiwanie[/ponuro].

    ad. 9
    Cytat Napisał Nefer
    A mnie się wydaje, że nie należy ludzi zmuszać do rzeczy, których robić nie chcą. Bo to forum jest dla nich a nie odwrotnie.
    Wszystko, co zaproponowałem to właśnie próba dostosowania Forum do ludzi, a nie - na odwrót. Ależ przekręcanie kota ogonem! O co chodzi - znowu upał, czy tym razem deszcz?

    ad. 12
    [łagodnie jak dziecku] Nie wiem czy mnie zrozumiałaś, więc powtórzę, że chodzi o niesortowanie tematów tylko na głównej stronie Forum (tej, na którą się wchodzi) [/łagodnie jak dziecku]. Uważam, że logiczne pogrupowanie jest ważniejsze, niż możliwość zobaczenia w którym temacie są nowsze wątki, a obu rzeczy nie można mieć na raz. Oczywiście sortowanie według daty wewnątrz tematu jest jak najbardziej przydatne.


    Rozumiem, że patrzysz na wszystko z wyżyn Olimpu. Spróbuj jednak spojrzeć oczami mniej oświeconych. Powiem Ci, co piszą na ten temat podręczniki o projektowaniu oprogramowania i serwisów WWW. Odpowiedź "użytkownik jest mało inteligentny", albo "inteligentni się połapią" jest tak stara, jak pecety i świadczy o podstawowym błędzie projektowym. W dużych firmach albo wydawnictwach książkowych są osobne sztaby ludzi, którzy zajmują się wyłącznie prześwietlaniem produktu pod kątem tych mniej inteligentnych (czyli, niestety - większości). Jak odrzucą, to autorzy robią od nowa - do skutku.

    Druga sprawa - mylisz inteligencję z przyzwyczajeniem. Można przywyknąć do kiwającego się stołu, albo nawet podłożyć zwinięty papierek i żyć tak długie lata. Czy to jest inteligencja?

    Ja proponuję wprowadzić trochę porządku, żeby ludzie nie postowali na chybił trafił, narażając się na krytyczne uwagi, albo w ogóle brak reakcji. A potem trzeba się przedzierać przez stertę postów nie na temat - to też nie jest przyjemne.


    P.S.
    Cytat Napisał Nefer
    popełnił taki oto post i jeszcze go mnoży poprzez linki do niego w dziwnych miejscach
    Konkretnie umieściłem powiadomienie w jednym: we "Wnętrzach". I nic w tym dziwnego - tutaj zagląda mało osób, a chciałbym usłyszeć zdanie innych. Bardzo proszę o głos od Moderatora, czy to takie przestępstwo, bo chciałbym to zrobić jeszcze w innym temacie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    ad. 1 i 2
    Jeśli mogę Cię prosić o odrobinę wysiłku: sięgnij po myszkę i kliknij na "Projekty". Zobacz co tam jest - tylko gotowe. Więc może dostosować nazwę do zawartości?
    .
    Nie TYLKO - fakt ze malutko ale bywaja i indywidualne .
    Bez sensu wprowadzac sztuczny podzial - gotowce tu a indywidua...niewiadomo gdzie
    Projekty - naturalna mysl - ze wszystkie - a ze 99% to gotowe to przeciez nikt nie krzyczy ze od czasuy do czasu zaplacze sie indywidualny
    Wydaje mi sie tez ze absolutnie nie da sie utrzymac w ryzach forumowiczow zeby w projekty gotowe nie wkladali swoich indywidualnych tylko gdzies indziej
    Tak - jak mowialm to naturane ze "projekty" to wszystkie .
    Bedzie jeszcze wiekszy chaos

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze jeden postulat, o którym zapomniałem:

    13. Temat "Grunty, działki". Co chwilę ktoś postuje w Wymianie doświadczeń.

  9. #9

    Domyślnie Re: 12 Postulatów sierpniowych

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    12. Zrezygnować z sortowania tematów według daty ostatniego postu na stronie głównej. Wtedy będzie można ułożyć tematy tak, aby podobne znalazły się obok podobnych a różnice wyszły na jaw. Na początku mogłyby być tematy ogólne, dalej - szczegółowe lub wykonawcze
    a czy ten sposób sortowania nie jest specyficzny dla konkretnego skryptu?
    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  10. #10

    Domyślnie Re: 12 Postulatów sierpniowych

    Cytat Napisał Ewunia
    a czy ten sposób sortowania nie jest specyficzny dla konkretnego skryptu?
    Nie rozumiem co oznacza "skrypt" w tym kontekście, ale to nie ma nic do rzeczy. Proponuję zaprzestać jakiegokolwiek sortowania na stronie głównej, tylko uporządkować tematy "na sztywno" - byłyby widoczne za każdym razem w tej samej kolejności.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Można pójść dalej - "instalacje" z podziałem na " czym palić"( bo to pytanie jakoś średnio raz w tygodniu jest zadawane co wskazuje, że dla nowicjuszy podpis pod ich nickiem jest czymś całkowicie niezrozumiałym).
    W skrócie tematycznie - bo w tej chwili wchodząc na największą z grup - "wymiana doświadczeń" faktycznie zastajemy niezły galimatias.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #12

    Domyślnie

    interesujacy pkt 7 .... zgadzam sie w pełni

    najpierw uporzdkowałbym posty na forum i ciagle powtarzajace sie pytania - posty .....w ciagu tygodnia mozna trafic nieraz...... 3-4 posty pytajace sie o ten sam temat

    i wogole posty o nic brzmiacych tytułach " pomocy"...pomózcie " ....jak sie to robi" itp ...PYTAJCIE W SPOSOB BARDZIEJ CZYTELNY ...... posty o nic nie mowiacych tytułach ----wywalać od razu
    Chcesz skrócić sobie życie ???- Zacznij sie budować !!!
    NINJA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKAA!!!

    http://geoportal.gov.pl/ polska z duzej wysokosci - sprawdz swoje włości :lol

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisga
    interesujacy pkt 7 .... zgadzam sie w pełni

    najpierw uporzdkowałbym posty na forum i ciagle powtarzajace sie pytania - posty .....w ciagu tygodnia mozna trafic nieraz...... 3-4 posty pytajace sie o ten sam temat

    i wogole posty o nic brzmiacych tytułach " pomocy"...pomózcie " ....jak sie to robi" itp ...PYTAJCIE W SPOSOB BARDZIEJ CZYTELNY ...... posty o nic nie mowiacych tytułach ----wywalać od razu
    Właśnie o to mi chodziło.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #14
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Część postulatów spełniona, wiele wziętych pod uwagę. Przemeblowaliśmy forum. Pozdrawiamy

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    Część postulatów spełniona, wiele wziętych pod uwagę. Przemeblowaliśmy forum. Pozdrawiamy
    hmmmm
    troche to wyglada egzotycznie, ale zobaczymy w praniu jak wyjdzie...

    narazie chcialbym sie dowiedziec dlaczego ponury63 nie jest juz modem w poezji (dlaczego ten dział w konkursach?? nie bylo by lepiej w O was?), no i podobnie dlaczego edzi ubyło praw moderatorskich, czyzby nowe porządki mialy obejmowac wiecej rzeczy niz tylko wizualne poprawki?
    pozdrawiam
    m.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksiu
    narazie chcialbym sie dowiedziec dlaczego ponury63 nie jest juz modem w poezji (dlaczego ten dział w konkursach?? nie bylo by lepiej w O was?)
    jest jest, krótko jeno nie było
    ot - chwilowe zawirowanie na karuzeli stanowisk


    co do nowej lokalizacji "Kącika", ja tu widzę dobrą stronę.....
    lekko na uboczu, obok "Zaczarowanego parasola..." nie jest źle...

    zawsze to lepsze miejsce niż przy transmisji ze Sport Channel

    kto chce, ten trafi
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    Część postulatów spełniona, wiele wziętych pod uwagę. Przemeblowaliśmy forum. Pozdrawiamy
    Oj Redakcjo najdroższa, już lecę zobaczyć!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony