dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pomocy! Jak to jest z fakturami od instalatora c.o. ?

    Bardzo proszę o pomoc-czy instalator może żadać ode mnie zapłaty za materiały na podstawie zestawienia lub faktury wystawionej przed siebie ?
    Na większość materiałów np. kocioł gazowy turbo,grzejniki,głowice,zawory mam faktury z hurtowni na siebie , o resztę jest kłótnia z instalatorem...
    szczecinianin

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    To zależy od warunków jakie są w umowie jaką zawarłeś z wykonawcą. Praktycznie robi sie tak, że płaci się za materiały dostarczone na budowę przez wykonawcę - zaliczkami rozliczającymi, o ile taki jest zapis w umowie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3

    Domyślnie POMOCY !!! Co dalej z fakturami za materiał do c.o. ?

    Niem mam spisanej umowy z instalatorem, na większość materiałów , np. kocioł co,grzejniki,zawory mam faktury z hurtowni na siebie.Na resztę materiałów np. rury miedziane , zawory kulowe , gaz do lutowania instalator chce abym zapłacił na podstawie zestawienia lub faktur od niego.Co robić ???
    szczecinianin

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Spisać ceny, które wykonawca proponuje. Lecieć z tym do hurtowni. Jak się okaże, że są wyższe niż zakup zrobiony przez Ciebie, to spuścić naciągacza. Jak takie same lub niższe to jest dobrze.

  5. #5

    Domyślnie Co robić ?

    Cytat Napisał geguś
    Witam
    Spisać ceny, które wykonawca proponuje. Lecieć z tym do hurtowni. Jak się okaże, że są wyższe niż zakup zrobiony przez Ciebie, to spuścić naciągacza. Jak takie same lub niższe to jest dobrze.
    My mamy rabat w hurtowni 45 % , ten instalator 30 % , ale przyłapałem jego na oszustwie.Czy dać się naciągnąć ???
    szczecinianin

  6. #6

    Domyślnie Czy ktoś miał perturbacje z instalatorem c.o. ???

    Odpowiedzcie koledzy ...
    szczecinianin

  7. #7

    Domyślnie Re: Co robić ?

    Cytat Napisał gj123
    Cytat Napisał geguś
    Witam
    Spisać ceny, które wykonawca proponuje. Lecieć z tym do hurtowni. Jak się okaże, że są wyższe niż zakup zrobiony przez Ciebie, to spuścić naciągacza. Jak takie same lub niższe to jest dobrze.
    My mamy rabat w hurtowni 45 % , ten instalator 30 % , ale przyłapałem jego na oszustwie.Czy dać się naciągnąć ???
    dziwne ze instalator ma mniejszy rabat od inwestora.szkoda ze Ty wszystkch materialow niedostarczales. ale oczywiscie nie daj sie naciagnac.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony