dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie wentylacja jest, ale nie dziala :(

    Czesc
    Mam wentylacje w taki sposób jak na rysunku



    kratka 1 jest w kuchni - jest OK
    w łazience jest kratka nr. 2 - tam przy zamknietych drzwiach ( są otworki w drzwiach ) jest taki "zaduch" i czuć wilogoc w powietrzu.

    Długość tego poziomego kanału to ok. 70 cm - czy to moze byc problem ?

    Jak w domowy sposób sprawdzić czy jest "ciąg" ??

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Was Wszystkich
    Początkująca w budowie

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    przystawic swieczke do kratki - płomień powinien sie odchylic ...

    pzdr

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Kartkę papieru przyłożoną do kratki powinno "przyssać", tak, że nie spada. W każdym innym przypadku "cug" jest zbyt mały.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Kartkę papieru przyłożoną do kratki powinno "przyssać", tak, że nie spada. W każdym innym przypadku "cug" jest zbyt mały.
    dobrze, sprawdze to - a pytanie odnosnie rysunku z kominem - jest tam jakiś błąd w sztuce przy kratce nr. 2 ?
    Pozdrawiam Was Wszystkich
    Początkująca w budowie

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał poczatkująca
    ... a pytanie odnosnie rysunku z kominem - jest tam jakiś błąd w sztuce przy kratce nr. 2 ?
    ten poziomy kanał długości ok. 70 cm - to moze byc problem ...
    to taki gniot" projektowy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał poczatkująca
    ... a pytanie odnosnie rysunku z kominem - jest tam jakiś błąd w sztuce przy kratce nr. 2 ?
    ten poziomy kanał długości ok. 70 cm - to moze byc problem ...
    to taki gniot" projektowy
    to co zrobić zeby to poprawić ?
    Pozdrawiam Was Wszystkich
    Początkująca w budowie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Takie samo "doświadczenie" wykonaj przy "zatkanej" kratce nr. 1. To da odpowiedź na pytanie czy jest "przepływ" między kratką 2 a kominem -wentylacyjnym. Jeśli jest, to - moim zdaniem - są dwie możliwości "naprawy" takiego stanu rzeczy:
    1. Zmniejszyć powierzchnię kratki nr. 1 (przez założenie mniejszej lub z żluzjami regulowanymi)
    2. Zwiększyć dopływ powietrza do kratki nr. 2, ale tylko w przypadku, kiedy przy otwartych drzaiach jest "cug" (sprawdzony kartką.
    Najpewniej jednak będzie "dołożenie" nowego przewodu wentylacyjnego dla kratki nr. 2.
    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8

    Domyślnie

    [quote="sSiwy12"]Takie samo "doświadczenie" wykonaj przy "zatkanej" kratce nr. 1. To da odpowiedź na pytanie czy jest "przepływ" między kratką 2 a kominem -wentylacyjnym. Jeśli jest, to - moim zdaniem - są dwie


    kratka nr. 2 ma swój komin do góry, a nr. 1 ma swój
    Pozdrawiam Was Wszystkich
    Początkująca w budowie

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał poczatkująca
    to co zrobić zeby to poprawić ?
    - uchylać drzwi lub okno lub na stałe pomyslec o "zet" ce
    - zamontowac przy kratce nr 2 wentylator wyciagowy

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Z rysunku wynika, że połaczenie z kominem jest łagodnie mówiąc fatalne.
    Fakt - nie "skumałem", że to oddzielny kanał odprowadza z 2. W takim przypadku to co proponuje Brzoza jest najlepszym rozwiązaniem tj, wentylatorek wyciągowy - powinien "przepchać" powietrze przez łącznik poziomy. Sprawdź jeszcze ogólną powierzchnię "dopływu" powietrza przez otwory i ewentualnych nieszczelnościach drzwi. Powinny mieć powierzchnię zbliżoną do powierzchni kratki.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie w łazience również jest wentylacja podpieta do komina za pomocą metra rury PCV 110, przed założeniem wentylatorka wyraznie było czuć cug ale dodatkowo założyłem wentylator wyciągowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony