dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie

    Witam
    mam oszklony mały balkon o wymiarach 1m. na 4.m., w bloku od strony południowej.
    Jest to wspaniała rzecz w zimie, ale niestety latem zbytnio się nagrzewa. Miał powstać ogród zimowy a powstała sauna, pomimo tego, że dwa okna są zawsze otwarte.
    Nawet moje słoneczkolubne bugenwille nie są w stanie wytrzymać temperatury jaka tam powstaje.
    Założenie żaluzji aluminiowych od środka niewiele pomogło.
    Co na ten temat sądzicie? Proszę o jakieś rady.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo przepraszam jestem tu nowa,
    może na nieodpowiednim forum zadałam pytanie?
    Czy nikt nie może mi pomóc?

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobiłaś szklarnię. W szklarniach walczy się latem z temperaturą poprzez zaciemnienie (białkowanie okien, czarne folie itp.)W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest także zaciemnienie ale najlepiej przed szybą (drewniane okiennice, markizy itp.), tak aby promienie słoneczne zatrzymywały się przed szybą nie robiąc z niej kaloryfera.

  4. #4

    Domyślnie

    Marek-13 dziękuje, tak myślałam niestety, że coś musi być zrobione od zewnątrz. Nie jest to zbyt optymistyczne, dla mnie.
    Okiennice, markizy zewnętrzne ... odpadają bo mieszkam w bloku (jeszcze długo), poza tym koszt chyba byłby zbyt duży.
    Myślałam o naklejanej na szybę folii,
    która by odbijała promienie słoneczne,
    ale nie wiem, czy coś takiego istnieje???
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Sauna/szklarnia jest na balkonie!
    czy NIKT NIE MOŻE NIC PORADZIĆ ????
    Wolno, ale idzie wiosna, mam nadzieję!
    i niedługo nowu zrobi się ZBYT cieplo.
    co z tym można zrobić na takim małym balkonie ???????
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Co się tak gorączkujesz? Popytaj w firmie, która zabudowała Ci balkon, może mają jakieś folie czy inne gadżety.

  7. #7

    Domyślnie

    Sąrolety które odbijają promieniowanie słoneczne i powodują, że okno ma wtedy współczynnik przenikania ciepła k=0,4. Niestety m2 takiej rolety to około 200 zł. (czasopismo OKNO 1(32)2003 )
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    A może puścić jakieś bohaterskie pnącze, które wytrzyma ten żar i trochę przesłoni szyby?

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Smoku, jesteś wielki, dziękuję,
    tego właśnie szukałam.
    Chyba też założę sobie folie na przednią szybę w samochodzie,
    który jest niestety bez klimatyzacji,
    a lata mamy ostatnio gorące.
    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Interesuje mnie jeszcze, czy masz zamontowane szyby zespolone i o jakim współczynniku "k".
    Firma jest z Wrocławia i jeśli będziesz tu korzystać z ich usług, skontaktuję Cię z przedstawicielem (kolega). Folie nie są tanie, ale może coś utargujemy.

  12. #12

    Domyślnie

    Smoku, zwykłe szyby na balkonie mam zamontowane przez "fachowca", o żadnym "k" nie ma mowy.
    Jestem z Warszawy, nie wiem, jak to się ma do firmy z Wrocławia?
    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Hmmm, zadzwoń do nich i spytaj, może znają kogoś z Warszawy. Ostatecznie zamów folię pocztą. Przyklejanie na płaskie powierzchnie jest dziecinnie proste. Sam wyklejałem sobie tylne szyby w busie ciemną folią. Sam jestem ciekaw jaki efekt da folia na balkonie. Powodzenia.

  14. #14

    Domyślnie

    Smoku, zadzwonie, dzisiaj jest zbyt późno.
    Może wiesz, czy samemu można taką folię nakleić na szybę?
    co wtedy z gwarancją?

    Jak działa naklejanie w samochodzie? można samemu?
    jaki kolor wybrać i dlaczego?
    jazda bez klimatyzacji na dłuższe dystanse to horror.
    pozdrawiam


  15. #15

    Domyślnie

    Co z gwarancją, nie wiem. Musisz pytać w firmie. W busie wyklejałem tylne szyby ciemną folią by nie było widać co woże ( no nic strasznego nie woże ) Nic nie widać hihi. Spryskuje się wodą szybę, folię, przykłada folię (folia "pływa" po szybie) nadmiar wody wyciska się na zewnątrz plastikową płytką ( w zestawie- gratis). Słyszałem, że przednich szyb w aucie nie wolno oklejać .

  16. #16

    Domyślnie

    Smoku, dzięki, pomysł jest, pozostaje tylko realizacja.
    Napiszę o efektach, pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony