dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie Piec na Eko-Groszek

    Witam
    Mam zamiar kupić piec na eko-groszek ok24kw. Czy możecie mi podpowiedzieć z własnego doświadczenia jakiej firmy Wy jesteście zadowoleni ,producentów jest wielu kaźdy swój towar zechwala a kupić piec nie jest problemem . Słyszałem że dogrą firmą jest Krzaczek .

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    kupiłem kociołek Eko-Tech 26 KW , firmy Termo-Tech ze Stąporkowa, dosyć długo szukałem, porównywałem parametry i wyposażenie no i staneło na tym kotle, ma fajny czytelny sterownik elektroniczny, sterownik pokojowy, ruszt awaryjny , sporą mase i dużą pojemność wodną, a to akurat jest ważne przy kotle tego typu , jak narazie jeszcze nie grzałem, tylko tyle co na wypróbowanie instalacji, kocioł pracuje cicho, zero dymu z komina , ogólnie sprawia dobre wrażenie jeśli chodzi o jakość i dokładność wykonania, niestety więcej będe mógł powiedzieć po sezonie grzewczym, czyli na podstawie normalnej eksploatacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelurb
    kupiłem kociołek Eko-Tech 26 KW , firmy Termo-Tech ze Stąporkowa, dosyć długo szukałem, porównywałem parametry i wyposażenie no i staneło na tym kotle, ma fajny czytelny sterownik elektroniczny, sterownik pokojowy, ruszt awaryjny , sporą mase i dużą pojemność wodną, a to akurat jest ważne przy kotle tego typu , jak narazie jeszcze nie grzałem, tylko tyle co na wypróbowanie instalacji, kocioł pracuje cicho, zero dymu z komina , ogólnie sprawia dobre wrażenie jeśli chodzi o jakość i dokładność wykonania, niestety więcej będe mógł powiedzieć po sezonie grzewczym, czyli na podstawie normalnej eksploatacji.
    Czy masz może stronę www? Lub dokładne namiary? Też jestem zainteresowana.


    Inne strony jakie znalazłam.
    www.elektromet.com.pl
    www.galmet.com.pl
    www.per-eko.pl (o tym kotle słyszałam pozytywne opinie)

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    adres www firmy termo-tech www.kotlyco.pl

  5. #5

    Domyślnie

    no kociołki niczego sobie
    pytanie tylko jak sie sprawują

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seluch
    no kociołki niczego sobie
    pytanie tylko jak sie sprawują
    znalazłem kiedyś coś takiego na temat tego kotła

    http://www.wald-pol.ostroleka.pl/piec.htm

    lub tez sporo i tym i o innych jest na :

    http://kotly.com/sklep/index.php?cPath=7

  7. #7

    Domyślnie

    pawelurb

    jak spisuje sie Twoj kociolek no i ile kosztuje ta maszynka

  8. #8

    Domyślnie

    no muszę powiedzieć, że koles to ma glowe do interesow (sprzedaje instrukcje za 20 zyla)

    z jego opisu wynika ze calkiem niezly jest ten kociol no i chyba cene ma tez przystepna cos kolo 7 klockow

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seluch
    pawelurb

    jak spisuje sie Twoj kociolek no i ile kosztuje ta maszynka
    zamontowany był w czerwcu więc jeszcze nie miałem okazji porządnie popalić, 1-szy zezon dopiero przedemną , ale z tego co widziałem jak narazie to jestem zadowolony, sterownik działa dobrze, można ustawić wszystkie parametry , temperaturę wodu CO , temperaturę wody użytkowej , kocioł posiada szereg zabezpieczeń , co do eksploatacji to nie wiem, zobaczymy po zimie, ale to nie zależy od samego kotła, ale też od reszty instalacji , jak narazie to byłem mile zaskoczony tym że wogóle się nie dymi z komina.... nie wiem czy inne kotły też coś takiego mają ale ten 26 KW ma taki deflektor-katalozator wiszący nad paleniskiem, i pewnie dlatego spalanie jest bezdymne.
    Kocioł kosztował 7.000 zł. do tego trzeba doliczyć 2 pompy obiegowe , zasobnik ciepłej wody, naczynie wzbiorcze, sterownik pokojowy razem około 9.000 zł.

  10. #10

    Domyślnie

    własnie przeprowadzilem maly wywiad i dowiedzialem sie od producenta ze kotly te sa w Poznaniu dostepne w castoramie wyjasnil mi ze moge w nim palic drewnem jak dlugo chce a nawet zwyklym weglem przez kilka dni.

    Znalazlem tez oferte na kotly.com i kociol kosztuje tam 7099 zł i pewnie od nich wezme bo ceny maja bardzo konkurencyjne.

    Wykonany jest z blachy 5 mm wiec tragediiji nie ma 5 latek gwarancji na spawy (co ma sie zepsuc to sie po roku rozwali) wiec pewnie sie na niego zdecyduje

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seluch
    własnie przeprowadzilem maly wywiad i dowiedzialem sie od producenta ze kotly te sa w Poznaniu dostepne w castoramie wyjasnil mi ze moge w nim palic drewnem jak dlugo chce a nawet zwyklym weglem przez kilka dni.

    Znalazlem tez oferte na kotly.com i kociol kosztuje tam 7099 zł i pewnie od nich wezme bo ceny maja bardzo konkurencyjne.

    Wykonany jest z blachy 5 mm wiec tragediiji nie ma 5 latek gwarancji na spawy (co ma sie zepsuc to sie po roku rozwali) wiec pewnie sie na niego zdecyduje
    teżź kupiłem ten piec na kotly.com, poszło sprawnie ogólnie polecam, w jeden dzień zamówiłem a na drugi kurier go dostarczył , z tym rusztem awaryjnym to nie jest tak fajnie, bo jest mały, drzwiczki niewielkie , i palenisko też małe , więc drobnice można palić , ale trzeba by czesto zaglądać i dokładać, pozatym sterownik nie ma programu do spalanie "ręcznego" więc trzeba by parametry takie jak nadmuch ustawić ręcznie, lub też automatycznie ale wtedy trzeba odłączyć wtyczke od podajnika żeby nie pracował bez potrzeby, więc naprawdę nazwa jest adekwatna "ruszt awaryjny" a palenie długi czas może być kłopotliwe.
    Poza tym przy piecu na eko groszek, trzeba się troche pobrudzić, wyczyścić co jakiś czas, wyciągnąć popiół, więc troszke syfu bedzie, ale za to tanio w eksploatacji ( mam nadzieję

    w moim dzienniku jest kilka fotek tego kotła i kotłowni z osprzętem

  12. #12

    Domyślnie

    A co sądzicie o piecach stalowych EKO-TOM ?
    http://www.eko-tom.prv.pl/
    -------------
    Sopel

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    justyn1

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Kocioł Atmos

    A co sądzicie o kotłach firmy Atmos. Właśnie jestem na etapie wyboru rodzaju kotła i polecono mi tej właśnie firmy. Atmos C 40S, który mi polecono spala węgiel brunatny oraz drewno, czy ktoś z was ma może kocioł tej firmy? Jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    chętnie poczytam jeszcze więcej o tych kotłach, bo sama jeszcze nie wiem co zamontujemy.

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    No właśnie tyle tego na rynku ze nie wiadomo za co sie zabrac co wybrac co bedzie sie dobrze spisywalo

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Piec jak piec, ale do tego trzeba dobrac jakiś zasobnik wody. jaki polecacie?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    vanderbobo, gdzie się budujesz?

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusi
    vanderbobo, gdzie się budujesz?
    Rozgarty, a ty?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Kopanino, 2 km za Złotorią

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony