dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Temat: BK a zima

  1. #1

    Domyślnie BK a zima

    Wiele na tym forum jest zwolenników BK. Może ktoś z doświadczenia wie jak zachowa się dom z bloczku komórkowego bez ocieplenia pozostawiony przez zimę? Spotkałem sie z opinią, że BK bardzo wchłania wilgoć, wodę a to + mróz może powodować pęknięcia i kruszenie materiału. Bardzo proszę o opinie. Zastanawiam się nad wyborem materiału na ściany. BK jest tańszy od Porothermu ale czy z w/w powodów jest sens oszczędzać?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie Re: BK a zima

    Oczywiście że wchłania jak każdy inny pozostawiony bez zabezpieczenia w postaci dachu.
    Jeśli zostawisz wyciągnięte ściany bez dachu to woda bedzie spływać po bloczkach zamiast być odprowadzana poza obrys budynku. Tego to Porotherm też nie wytrzyma ponieważ woda bedzie wpływać w kanaliki i moim daniem jeszcze gorzej rozsadzi scianę.
    Jeśli natomiast zrobisz choćby więźbę, deskowanie i papę to możesz moim zdaniem budować z BK, Ceramiki lub z czego tylko zapragniesz.
    A swoją drogą to co na ten temat myslą Twoje majstry?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Mój dom stał nieogrzewany przez dwie zimy i nic się nie działo.
    Oczywiście stał pod dachem.

  4. #4

    Domyślnie

    Majstry proponują budować z Porothermu ale sami mają domy z BK!!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Jeżeli dom przykryjesz a więc ściany nie zamakają to ja bym się nie przejmowął. Moje bloczki stały jenadną zima na paletach drugie w murze teraz ocipelam budynek
    Z tego co wiem to bloczki z betonu komórkowego powinny wytrzmyać 10 cykli zmarzania-odmarzania, to jest i dużo i mało. Przy długiej zimie i często zminijących się warunkach moze to nastąpić w poł roku, lub w 3 lata.

  6. #6

    Domyślnie

    Majstry proponują budować z Porothermu ale sami mają domy z BK!!
    bo kiedyś nie bylo Porothermu i innego badziwia i domki stoja i dobrze sie w nich mieszka

    Spotkałem sie z opinią, że BK bardzo wchłania wilgoć, wodę
    a czy czasmi nie od przedstawiciela porothermu lub silki?
    WSZYSTKO CO STOI NA DESZCZU "PIJE" WODE I CHLONIE WILGOĆ



    Tego to Porotherm też nie wytrzyma ponieważ woda bedzie wpływać w kanaliki i moim daniem jeszcze gorzej rozsadzi scianę.
    to tyczy sie wszystkiego co ma kanaliki .....

    trzymaj przykryty material przed deszczem [ niewazne jaki jest] i nie zostawiaj budowy na pastwe wody i mrozu ....lepiej poczekac do wiosny, wybudować i nakryć dachem

    Mój dom stał nieogrzewany przez dwie zimy i nic się nie działo.
    potwierdzam na wlasnym przykladzie
    Chcesz skrócić sobie życie ???- Zacznij sie budować !!!
    NINJA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKAA!!!

    http://geoportal.gov.pl/ polska z duzej wysokosci - sprawdz swoje włości :lol

  7. #7

    Domyślnie Re: BK a zima

    Cytat Napisał zibzet
    Spotkałem sie z opinią, że BK bardzo wchłania wilgoć, wodę a to + mróz może powodować pęknięcia i kruszenie materiału. Bardzo proszę o opinie. Zastanawiam się nad wyborem materiału na ściany. BK jest tańszy od Porothermu ale czy z w/w powodów jest sens oszczędzać?
    To juz jakas fobia jest!
    BK to doskonały i tani materiał do budowy ścian.
    Jeszcze lepszy Ytong (dokładniejszy)- ale juz nie tak tani.
    Łatwo wchłania wilgoć i jeszcze łatwiej ją oddaje.
    Pobudowałem 3 domy z BK.
    Stały w stanie surowym przez 2 zimy i nic im nie było.

    Czwarty też z niego będzie.

    Polecam.

    PS. Juz o tym gdzies pisałem. Opodal mojego domu leży na pustej, zapomnianej działce kilkaset bloczków BK. Niczym nie przykryte leżą tak kilkanaście lat - tak twierdzą sąsiedzi.
    I nic. większośc jest całych i z powodzeniem możnaby z nich budować ścianę.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  8. #8

    Domyślnie

    I jeszcze jeda cecha BK. Po powodzi w 1997 r BK lepiej i szybciej zniósł jak poroterm osuszanie domów z wody.Ponieważ mieszkam blisko Odry wybralem BK.Stawiając dom miałem 2 lata bez ocieplenia.Wiech

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Na ceramice jest costakiego:
    - trwałosć (25 cykli do -25stC - bez zmian

    Jest coś takiego na karcie technicznej BK ??
    Też jest wynik "bez zmian" ??
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiech
    I jeszcze jeda cecha BK. Po powodzi w 1997 r BK lepiej i szybciej zniósł jak poroterm osuszanie domów z wody.Ponieważ mieszkam blisko Odry wybralem BK.Stawiając dom miałem 2 lata bez ocieplenia.Wiech
    hmmm...ryzykowna sprawa budowac się z BK w poblizu wody z możliwością podtopienia, z YTONGiem było by prawdopodobnie jeszcze gorzej.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #11

    Domyślnie

    Ja dom postawilem z suporeksów które maja 15 lat zostaly zakupione przez mojego ojca na inny budynek ale niestety zabraklo mu checi i material zostal. I po 15 latach pomimo ze suporeksy byly slabo zabezpieczone nic wiele sie im nie stalo. Wiec jesli chodzi o trwalosc to wiem ze jest to solidny material. Mialem tez kilkaset pustaków żużlowych jednak one nie przetrzymaly pruby czasowej i skonczyly jako utwardzenie drogi.

  12. #12

    Domyślnie

    Geno a czemu to ryzykowna sprawa z budować sie z BK w pobliżu ewentualnych miejsc zalania wodą.tak jak pisałem wcześniej to właśnie BK najlepiej zniósł szkody popowodziowe i najwcześniej sie osuszył budynek z wody.Na temat ytonga nie wypowiadam się(myśle że tak samo).Sam na szczęście nie zastałem zalany przez powódż ale interesowałem się tą tematyką w tamtym okresie.Wiech

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiech
    Geno a czemu to ryzykowna sprawa z budować sie z BK w pobliżu ewentualnych miejsc zalania wodą.tak jak pisałem wcześniej to właśnie BK najlepiej zniósł szkody popowodziowe i najwcześniej sie osuszył budynek z wody.Na temat ytonga nie wypowiadam się(myśle że tak samo).Sam na szczęście nie zastałem zalany przez powódż ale interesowałem się tą tematyką w tamtym okresie.Wiech
    Długotrwałe zamoknięcie - spadek wytrzymałości nawet do 50% , jeśli następuje równocześnie np. z wiekszym osiadaniem ze względu na uplastycznienie gruntu zacznie co najmniej pękać.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  14. #14

    Domyślnie

    Zgadzam sie z GEno. Jak BK namoknie to staje sie kruchy. Wiem bo niektore mi namokly i jak przenoszę to czuję w rękach różnicę w kruchosci materiału.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  15. #15

    Domyślnie

    Rozmawiałem z jednym gościem co wybudował dom w zeszłym roku a teraz wziął sie za ocieplanie. Twierdzi, że mury są obecnie tak kruche, iż jest problem z przyklejeniem styropianu. Osobiście tego nie widziałem. Facet twierdzi, że żałuje wyboru BK. Stąd mój temat postu. Czy to możliwe, żeby przez ostatnią długą i mroźną zimę tak BK pękał?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Na ceramice jest cos takiego:
    - trwałosć (25 cykli do -25stC - bez zmian

    Jest coś takiego na karcie technicznej BK ??
    Też jest wynik "bez zmian" ??
    Dlatego o to pytam
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibzet
    Rozmawiałem z jednym gościem co wybudował dom w zeszłym roku a teraz wziął sie za ocieplanie. Twierdzi, że mury są obecnie tak kruche, iż jest problem z przyklejeniem styropianu. Osobiście tego nie widziałem. Facet twierdzi, że żałuje wyboru BK. Stąd mój temat postu. Czy to możliwe, żeby przez ostatnią długą i mroźną zimę tak BK pękał?
    No cóż moim zdaniem choć sam zbuduję dom z Ytonga to niestety jest ale pod warunkiem że:
    1. dom stał niezabezpieczony od góry dachem i od spodu izolacją poziomą
    2. sąsiedzi złośliwie polali mu tuż przed mrozami ściany wodą i niezdążyła odparować bo przecież w czasie mrozów nie ma wilgoci w powietrzu.
    Oczywiście obydwa warianty traktuj jako błędy w sztuce budowlanej a nie jako standard. Mój kolega mieszka już 3 zimę w nieotylkowanym domu z Ytonga o grubści 30 cm. i daje sobie za niego rękę obciąć taki jego zdaniem jest to świetny materiał.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Graczyk
    ...bo przecież w czasie mrozów nie ma wilgoci w powietrzu.....
    Dośc ciekawe stwierdzenie

    A fakt faktem że BK to nie jest jakis tragiczny materiał.
    To że nie może zamakać i przmarzać w tym stanie to żaden wielki minus.
    Przeciez dom jest pod dachem i odizolowany od podłoża tak jak napisałeś.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  19. #19
    Kali
    Guest
    Kali

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Cytat Napisał Graczyk
    ...bo przecież w czasie mrozów nie ma wilgoci w powietrzu.....
    Dośc ciekawe stwierdzenie

    A fakt faktem że BK to nie jest jakis tragiczny materiał.
    To że nie może zamakać i przmarzać w tym stanie to żaden wielki minus.
    Przeciez dom jest pod dachem i odizolowany od podłoża tak jak napisałeś.
    Skąd takie kategoryczne stwierdzenie, że nie może? Gdyby nie mógł, to nieotynkowane domy nie przetrwały by jednej zimy, a stoi takich w naszym kraju setki i nic się nie dzieje. Deszcze zacinają też pod kątem, bywa że godzinę po deszczu jest przymrozek ( na drogach mamy wtedy tzw. szklankę ), i nikomu BK nie rozsadziło....
    Myślę, że może.

  20. #20

    Domyślnie

    Nasz dom stał przez minioną zimę bez ocieplenia, z oknami zabitymi deskami, ale z kompletnym dachem i nie widać NIC co by wskazywało, że zima mu zaszkodziła
    WM 08

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony