dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 86
  1. #21

    Domyślnie

    Witam!
    Wybór okien jeszcze trwa. Finaliści to rehau i kommerling. Ten Butzbach szalenie drogi, producenci z rehau mają większą szansę.
    A kto jest wykonawcą Twoich okien , KaKa?
    Te poprawki rur po wylaniu betonu to ciężka sprawa, ale to nie nasze fanaberie. Rury wodne, kanalizacyjne i inne były układane w pospółce po ułożeniu obwodu ze styropianu. Źle wymierzyli odległości od brzegów i np. wylot rury doprowadzającej powietrze do rekuperatora zamiast być ukryty w narożniku szafy wypadł prawie w hollu (ok. 40 cm pomyłki), zaś "ucho"od kominka wychodziło ok. 30 cm przed kominkiem...Inne błędy np. rozmieszczenie rur w łazience wykryłam łatwo, bo były widoczne gołym okiem. Nie sprawdziłam wszystkich rurek i to nasz błąd, a raczej ból wykonawcy. Ale tak naprawdę to kto powinien to sprawdzać? Musieli kuć ten beton (w miejscu kominkowym podwójnie zbrojony!!!), a potem ułożyć poprawnie. Współczuję im, ale nie chcieliśmy kominka na środku pokoju. Natomiast jeszcze nie zalali dziur, bo konstruują płyty gdzieś w Polsce i szalenie są zajęci.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Osówka. To ile w końcu udało Ci się utargować za więźbę? I jaką cenę masz za szalówkę, skoro ściągasz ją aż z Wielunia a może to jest coś lepszego niż zwykła sosnowa.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Osówka
    Witam!
    A kto jest wykonawcą Twoich okien , KaKa?
    Obawiam się, że ta informacja niewiele da. KaKa, jak widzę z jego strony, buduje w pięknym miejscu ale .... na Wileńszczyźnie. Wykonawcy raczej nie da się namówić na prace w Polsce.

  4. #24

    Domyślnie

    Targował się mąż, bo ja jestem w tym kiepska. Właściciel tartaku też niezły, ale więźba na 350 m2 dachu: wiązary, łaty i kontrałaty, murłata i podbitka sosnowa z felcem, strugana - nie szalówka (szalówka to chyba deska do szalunków-tak?) i 3 słupy na ganek za 28 tys. i wszystko jednym transportem. Na tradycyjną wyliczano nam 20m3 drewna.
    Mam nadzieję, że to dobry wynik. "I tej wersji będę się trzymać..."- jak pewien pijaczek z dowcipu.
    Rzeczywiście KaKa buduje daleko, gapa ze mnie.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    No to nawet nieźle. Szalówka to podbitka lub np podłoga - taka deska z felcem i strugana. Na szalunki to tarcica najczęściej. A ja się z tym drewnem męczę i każde zamawiam w innym tartaku

  6. #26

    Domyślnie

    No to rzeczywiście szalówka ( ). Mieli też modrzewiową o 10%droższą, śliczna. Za tydzień więźba przyjeżdża. Jeśli ustawią ją tak ładnie, jak dotąd nas obsługiwali, to będę ich chwalić wszędzie.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jakiej firmy kupujesz rekuperator?

  8. #28

    Domyślnie

    Chcielibyśmy mieć rekuperator przeciwprądowy. Znalazłam Lekop (ale daleko ), Bartosz i Aga. Właśnie zaraz odbierzemy ofertę Bartosza, a korespondencja z Agą nam "kuleje" (właściciel też p. Kulej...)- a to nie doszły projekty, a to je zgubili itd. A jak u was?

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja się zdecyduję na wymiennika Bartosza. Mam już wstępną koncepcję (projekt) i nie wygląda źle. Jeszcze tylko ustalę szczegóły i w lipcu będę kupował poza tym postaram się potargować bo kupuję też rury hepworta w bartoszu.

  10. #30
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    No w końcu ktoś aktualnie buduje z fortisowych bloczków (np. Pezam)!
    Ale dlaczego tak mało opisów na temat murowania nimi? Czyżby były aż tak bezproblemowe? Osówko, ja również mam zamiar budować z takich bloczków (ale innego producenta). Znam trochę temat z opowiadań z zaprzyjaźnionej budowy, ale dom już stoi a mnie nie było przy samej budowie...
    Jak wygląda sprawa z tolerancją rozmiarową, kruchością i wytrzymałością, cięciem bloczków, osadzaniem w nich okien i drzwi (ach, to ostatnie o jeszcze nie ten etap...). Będę wdzięczny za dodatkowe opisy
    Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki!

  11. #31

    Domyślnie

    Widzę, że PEZAM robi się coraz bardziej popularny. Już namierzyłem dwóch sąsiadów zainteresowanych tym systemem. Bo PEZAM to cały system:

    pustaki fundamentowe
    pustaki ścian nośnych i osłonowych
    pustaki ścian działowych
    pustaki kształtujące otwory
    pustaki uzupełniające
    nadproża ocieplone
    nadproża ścian działowych
    bloczki ocieplenia wieńców

    Czekam na odpowiedź od nich, co to są np. pustaki kształtujące otwory. Domyślam się, że to są bloczki, do których można montować rzwi i okna, żeby tego nie montować w styropianie.
    Rozumiem, że ty to chcesz zrobić z bloczków Fortis (konkurencji). Nie wiem, czy to jest tak rozbudowany system.

  12. #32
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    Hi hi, patrząc od strony "mojego" producenta to Pezam jest konkurencją
    Rzeczywiście, nie ma aż tak szerokiej oferty. Tylko podstawowe elementy. Ale bardzo mnie zaciekawiłeś tymi bloczkami osłonowymi...

  13. #33

    Domyślnie

    Przykro mi, ale nie mogę powiedzieć na temat dokładności, cięcia i wymiarów bloczków za dużo, bo.....sama nie buduję. Wspomniałam tylko, że pierwsza ekipa (no- raczej kilka pierwszych) miała kłopoty z dopasowaniem bloczków i powstały duże nieszczelności, ale wynikało to z jakości pracy ekipy. Aktualny pan murującyzrobił to znacznie dokładniej, aczkolwiek rzeczywiście pianki na uszczelnienie poszło kilka kartuszy. Bloczki niestety są dość kruche i przy mocnym stuknięciu potrafią pęknąć. Nie są także idealnie zwymiarowane, silikaty to przy nich perfekcja.
    Przy cięciu czasem się rozwarstwiały, ale po przyklejeniu do muru jakoś trzymają się kupy. Okna będą za kilka tygodni, napiszę jak wstawią.
    Ekipa do murowania naprawdę musi być niezła, zaprawiona na podobnie wymagającym materiale, choćby BK. Jeśli Wam zależy to mogę podpytać majstra, czy widział trudniejszy materiał i generalnie jego wrażenia.

  14. #34

    Domyślnie

    O ile się nie mylę bloczki Fortis są produkowane przez firmę PEZAM. Przysłali mi certyfikat na obydwa typy (Fortis i Pezam). Różnią się ilością zamków. Szef Pezamu twierdzi, że Fortisy produkują w małych ilościach. Gdzieś na forum przeczytałem, że ktoś zakupił Fortisy i na opakowaniach był napis Pezam - to by się zgadzało. Cennik jest też dokładnie ten sam.
    Pozdrawiam Pezamowiczów, też będę budował w tym systemie.

  15. #35

    Domyślnie

    Bloczki Fortis robi firma Sukiennik z Łodzi http://www.sukiennik.pl/index.shtml
    a Pezam http://www.pezam.com.pl też jest koło Łodzi - może mają jakieś wspólne interesy. Tego typu bloczki produkują jeszcze inne firmy.

  16. #36
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    Tak, bo Fortis to nazwa systemu. "Moja" firma nazywa się Fortis Sp. z o.o. i wykonywała już te bloczki w 1998 roku, a może i wcześniej (wtedy dostali za nie jakąś tam nagrodę). Wcześniej byli w Poznaniu, teraz pod Szczecinem (okolice Stargardu Szczec.)
    Rzeczywiście mają węższą ofertę, ale za to wkraczają z niższymi cenami. No zobaczymy

  17. #37

    Domyślnie

    Osówka, Leszek
    To mogę dołączyć do Waszego klubu.
    Też parter, legalett, wiązary (chyba też z Wielunia), ale ściany kanadyjczykowe...

    Mam zamiar ruszyć za 2-3 tygodnie.
    Maciek jakieś mare rady dotyczące legalettu ?

  18. #38

    Domyślnie

    Trzymam kciuki. Nadal uważam, że jest to świetny patent. Mądre rady - hmmm....napisałam co wiedziałam.( na priva) Ale i tak zawsze coś wyskoczy z tej strony, co się człowiek nie spodziewa.

  19. #39

    Domyślnie

    Dzięki !

    Ja również trzymam i za Was, żeby Wam się udało w terminach i bez większych niedoróbek... !!!

  20. #40

    Domyślnie

    Gratuluję cudnego dziennika-świetnie się czyta. Wiele rozwiązań będziemy mieli podobnych - choćby dach. Jeżeli możesz to napisz namiary na firmę gdzie zamówiłaś okna
    Agata

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony