dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie Wysokość ogrodzenia

    Czy w przepisach jest określona maksymalna wysokość ogrodzenia betonowego???



    POZDRAWIAM
    Życie to sen wariata...

  2. #2

    Domyślnie

    w przepisach nie, może być w WZ

  3. #3

    Domyślnie

    Ogrodzenie pomiędzy prywatnymi posesjami może wynosić 2,2 m. Jeżeli ma być wyższe to należy powiadomić urząd miasta lub powiatu (do zgłoszenia należy dołączyć dokumentację). Ogrodzenie może być z dowolnego materiału - prawo budowlane nie narzuca tu żadnych warunków.

  4. #4

    Domyślnie Re: Wysokość ogrodzenia

    Cytat Napisał maximdoradca
    Czy w przepisach jest określona maksymalna wysokość ogrodzenia betonowego???
    W przepisach jest określona maksymalna wysokość, której nie musisz z nikim uzgadniać. 2,2 m
    Jeżeli zapragniesz zbudować mur o wysokości 15 metrów to zakazu nie ma, ale musi się zgodzić wydział arch-bud w twojej gminie.
    Materiał nie ma znaczenia

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rocky
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    z okolicy stolicy
    Posty
    654

    Domyślnie Re: Wysokość ogrodzenia

    Cytat Napisał ania
    Materiał nie ma znaczenia
    Chyba, że np. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa, że nie można stawiać np. prefabrykowanych ogrodzeń betonowych, tak jak to jest napisane w wypisie z MPZP, który ja otrzymałem.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie Re: Wysokość ogrodzenia

    Cytat Napisał Rocky
    ...
    Chyba, że np. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa, że nie można stawiać np. prefabrykowanych ogrodzeń betonowych, tak jak to jest napisane w wypisie z MPZP, który ja otrzymałem.
    Ja też mam gdzieś taki zapisa w papierach.
    Nie pamietam gdzie dokładnie ale możliwe ze w planie.
    I jestem wdzięczny estetom z gminy ż zaoszczędzili mi widoku ogrodzeń betonowych.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie ogrodzenie

    Ja natomiast jestem wdzięczna za to że mam pozwolenie na płot betonowy. Mam działkę narożną , niedealeko drogi głównej. Wszyscy patrzyli co robię w ogrodzie. A to ich nie powinno interesować. Polecam płot betonowy wszystkim ceniącym prywatność.

  8. #8

    Domyślnie

    o ile pamietam to w przepisach jest zaznaczone, że musi być min. 25% prześwitu w płocie, w innym przypadku trzeba mieć zgode urzędu

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Czy ktoś może potwierdzić powyższą wiadomość, że przy maksymalnej wysokości ogrodzenia musi być 25% prześwitu ?

  10. #10

    Domyślnie

    W Prawie budowlanym (warunkach technicznych - rozdział 9 - Ogrodzenia)
    nie ma nic o prześwicie ale w WZ może być napisane co tam się grajdołom uwidzi...

    Jedyne ograniczenia wnoszone przez Warunki Techniczne to:
    - na wysokości mniejszej niż 1,8m nie można stosować ostrych zakończeń,
    - brama min. 2,4m
    - furtka min. 0,9m
    - otwieranie tylko do wewnątrz posesji,
    - bez progów utrudniających wjazd osób niepełnosprawnych.

    nie dotyczy dróg pożarowych i zakładów karnych
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź.

  12. #12

    Domyślnie

    moj sasiad zrobił tak, mur ma 210 cm,a slupki murowane co 3 metry maja 230 cm.Nigdzie tego nie zglaszal.liczy sie do wysokosci muru slupki czy mur miedzy nimi?

  13. #13

    Domyślnie

    podnoszę

  14. #14

    Domyślnie Betonowy mur od frontu

    Ja koniecznie MUSZE szczelic sobie lity, betonowy mur od frontu posesji; myslalem od wysokosci ok. 200cm. Obtynkuje to lub obloze klinkierem; z boku rowniez murek+slupki do 180cm.+metalowe barierki; tylko jeszcze musze znalesc dobra ekipe ogrodzeniowa... i tu zaczynaja sie "schody"

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam szukam i znaleźć nie mogę nigdzie odpowiedzi, może ktoś się orientuje:
    Od której strony ogrodzenia mierzymy wysokość 220 cm ?? By było zgodnie z przepisami i bez zezwolenia.
    Ponieważ ja mam taką sytuację ze mam teren wyżej od sąsiada o jakieś 0.5m i nie wiem jakie zrobić ogrodzenie.
    Dzięki i czekam na odpowiedz dla ułatwienia dodam rysunek.

  16. #16

    Domyślnie

    od jego strony ma być 2,2

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a czemu? jak on będzie mieć 2,2 to ja 1,7 i mnie to może niewystarczać. A jakby postawić ogrodzenie na swoim terenie to wtedy będzie mogło być 2,2 po mojej stronie

  18. #18

    Domyślnie ogrodzenie i problemy

    Na Rysunku pokazano dwie budowle :

    1) Ogrodzenie o wysokości 2,2 m - zgłoszenie

    2) Sciana oporowa - potrzebne pozwolenie


    Problemy z Ogrodzeniem :

    1) Od strony drogi lokalizacja ogrodzenia musi być uzgodniona z zarządzcą drogi

    2) Budowa nie może być sprzeczna z Planem zagospodarowania przestrzennego - często jest zakaz budowy ogrodzeń !!!

    3) ZGŁOSZENIE

    Art. 30. [Obowiązek zgłoszenia]


    1.[32] Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 3:


    1) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1-3, pkt 5-19 i pkt 21;

    1a) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 20 - z zastrzeżeniem art. 29a;

    2) wykonywanie robót budowlanych, o których mowa w art. 29 ust. 2 pkt 1, 4-6 oraz 9-13;

    3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m


    4) Należy postepować zgodnie z kodeksem cywilnym

  19. #19

    Domyślnie

    tak swoją drogą to czemu masz aż taką różnicę w wysokości terenów? sąsiad wybrał, czy ty dosypałeś? obydwa przypadki raczej nielegalne.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar -Jurand-
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja dosypałem interesuje mnie z której strony kontrola będzie mierzyć? Chce mieć pewność. Z moich wiadomości wynika że mierzy się od swojej strony, że ktoś ma niżej to nie mój problem i wcale otym mogę niewiedzieć lub niezałważyć. Że 2,20 bez zezwolenia to wiem
    Czemu nielegalne?
    Ostatnio edytowane przez -Jurand- ; 29-08-2010 o 17:19

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony