dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 316
  1. #1

    Domyślnie Kaaj- domek na 102

    witam Was
    naszą przygodę z budową swojego wymarzonego domu rozpoczęliśmy już ponad 6 lat temu, wiosną 2000 roku. Obecnie jesteśmy w stadium "wykańczania się". Przy wyborze projektu skupiliśmy się głównie na domkach parterowych i tak natrafiliśmy na "dom na 102", który wydał nam się w sam raz na nasze potrzeby, nie za duży nie za mały.
    Wreszczie możemy się pochwalić naszymi osiągnięciami.

    elewacja południowa

    [img][/img]

    [img][/img]


    elewacja północna

    [img][/img]

    [img][/img]

    mamy jeszcze wiele do zrobienia, sukcesywnie będę starała się wklejać zdięcia naszych postępów, mam nadzieję że poznam forumowiczów którym także podoba się projekt Muratora D09,

  2. #2

    Domyślnie

    a tak wygląda oryginalny projekt z muratora
    elewacja frontowa



    elewacja tylna



  3. #3

    Domyślnie

    rzut rozmieszczenia



    jak widac projekt naszego domku jest bardzo prosty, i mam nadzieję że w realu będzie funkcjonalny

  4. #4

    Domyślnie

    Fajny domek . Podoba mi sie. Czy wykańczacie juz w środku?
    Chciałabym juz byc na tym etapie...ech

  5. #5

    Domyślnie

    kaaj muszę Ci powiedzieć, ze domek prezentuje się ładniej niż w projekcie
    Mam pytanie - to na dachu to dachówka czy blachodachówka, mam wrazenie, ze jednak dachówka....., a jaki to jest kolor ? czarny czy jakiś ciemny grafit, a może wpada w ciemną zieleń ? bo nie mogę się dopatrzyć ))

  6. #6

    Domyślnie

    ciku - niestety nie jest to dachówka, tylko blachodachówka w kolorze czarny mat, pięć lat temu, kiedy kryliśmy dach była to swego rodzaju nowość jeśli chodzi o gamę kolorystyczną pokryć dachowych, ze względu na cenę musieliśmy pożegnać się z marzeniami o prawdziwej dachówce, a mając do wyboru gont bitumiczny i blachę postawiliśmy na blachodachówkę. Kolor miał być brązowy, ale ze względu na to, że brąz stał się bardzo popularny, a my chcieliśmy aby nasz domek był oryginalny, więc w ostatniej chwili zmieniliśmy zdanie i wybraliśmy czarny.
    eko- - wnętrza czekają na ekipę pracusiów, którzy mam nadzieję wyczarują z nich cieplutnie gniazdko

  7. #7

    Domyślnie

    jeśłi chodzi o wnętrzności, to na razie nie wyglądają one imponująco, co mam nadzieję niedługo się zmieni

    to pokoik naszej córeczki Oleńki
    [img][/img]

    łazienka "duża"
    [img][/img]

    nasza sypialnia
    [img][/img]

    i pokoik naszego przyszłego dzidziusia (czyt. Jasia)
    [img][/img]

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo fajny domek.Podoba mi sie.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek zwłaszcza, że z moich rodzinnych stron
    Kto chce realizować swoje marzenia, musi się obudzić...

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo fajny,a zwlaszcza ze dach w kolorze czarnym , moj ulubiony,powiedz co macie na cokole?czy to łupek?
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  11. #11

    Domyślnie

    witam, jaszczurko
    jak widzisz nareszcie wychodzi mi wklejanie fotek, już wiem co żłe robiłam, w opcjach trzeba wyłączyć BBCode i wtedy zdięcia są widoczne, a ja tą opcję miałam zaznaczoną i dlatego to blokowało mi podgląd do fotek,
    serdeczne dzięki za Twoje nauki i poświęcony mi czas

  12. #12

    Domyślnie

    cokół wyłożony jest płytką elewacyjną w kolorze grafitowym imitującą kamień, oczywiście nie jest to naturalny łupek

    tutaj z bliska

    [img][/img]

    i podczas układania
    [img][/img]

  13. #13

    Domyślnie

    Właśnie taki kolor dachu mi się podoba i planuję u siebie takowy położyć. Muszę jeszcze tylko dokładnie zapoznać się z ofertami, bo zupełnie nie wiem, którego producenta wybrać.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaaj
    witam, jaszczurko
    jak widzisz nareszcie wychodzi mi wklejanie fotek, już wiem co żłe robiłam, w opcjach trzeba wyłączyć BBCode i wtedy zdięcia są widoczne, a ja tą opcję miałam zaznaczoną i dlatego to blokowało mi podgląd do fotek,
    serdeczne dzięki za Twoje nauki i poświęcony mi czas
    Wiesz co? pisząc do ciebie ten post nie zajarzyłam ze to Ty, ale gafa Ciesze sie ze ci sie udało,a domek jest fajny, ten kamien elewacyjny tez o takim wlasnir marze,a wiesz moze ile kosztuje prawdziwy łupek?
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DonGemolo
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Dzielnica
    Deszczno
    Posty
    75

    Domyślnie

    Bardzo fajny domek!
    Ile kosztował stan surowy zamknięty?

  16. #16

    Domyślnie

    Ale Wam zazdroszczę. Ja na razie moge pomarzyć o takim stanie domu. Ale wiem jedno, ze zrobię wszystko by wreszcie móc usiąść na swoim tarasie i cieszyć się tym co mam. Życze powodzenia w dalszych pracach

  17. #17

    Domyślnie

    bonie-fajnie,że Ci się podoba nasza chałupka,

    ogromnie się cieszę, że mnie osobiście także się do tej pory podoba i nie mam uczucia niezadowolenia, że wybraliśmy akurat ten projekt, gdyż przez te 6 lat naszej budowy powstało wiele ciekawych projektów małych domków i nie tylko parterowych, mam nadzieję że będzie się w nim fajnie mieszkało i to zarówno pod względem kosztów ponoszonych na jego utrzymanie, jak również funkcjonalności

    Agawa- także Cię pozdrawiam, a skąd dokładnie pochodzisz???

    eko- producentem naszej dachówki jest lokalna firma VAT, jesteśmy z niej zadowoleni pod względem jakości, przez 5 lat nic się z nią złego nie dzieje, w tamtym roku poprawiając dach na garażach i pomieszczeniach gospodarczych pokryliśmy go taką samą

    jaszczurko
    - nie wiem ile kosztuje prawdziwy łupek, gdyż przyznam Ci się że nawet się tym nie interesowałam, za naszą płytkę płaciliśmy 70 zł i powiem Ci ,że ta cena w/g mnie nie jest niska, także myślę że prawdziwy kamieńj est jeszcze droższy

    komarek- ach ten tarasik, masz rację to fajniuśka sprawa tak wyłożyć się na huśtawce lub leżance po całym dniu pracy w ogrodzie i popatrzec na te wszystkie zielska, ah

  18. #18

    Domyślnie

    a propo ogrodu,
    calutką jesień 2005" ,oraz tegoroczną wiosnę spędziliśmy na uporządkowywaniu terenu wokól budowy, potworna praca, co prawda najgorsze za nami,
    jako laik i kompetny pionier w dziedzinie ogrodnictwa (był okres w moim życiu, że nawet kaktusa potrafiłam ususzyć więc sobie wyobraźcie) muszę powiedzieć, że nareszczcie zaczęłam rozumieć jaką frajdę może sprawić zakładanie ogródka,
    nie ustrzegłam się błędów, ale fajnie popatrzeć jak za sprawą naszych rąk zmienia się otoczenie, w którym żyjemy,
    i co najważniejsze można się wyciszyć po pracy,
    rozpoczęłąm po prostej linii od zlecenia projektu ogródka osobie, która się zajmuje tym zawodowo, może nie jest to fachowiec doskonały, ale w konfrontacji z moją wiedzą "mistrz świata"
    projekcik postaram się wkleić nieco później,
    po rozpoznaniu zaproponowanych mi roślinek, podobro ziezbyt wymagających, przeszliśmy do nasadzeń
    może pokażęniektóre roślinki, jakie zostały mi zaproponowane

    jako, że w założeniu do projektu została przyjęta teza, że zabarwienie roślin ma mieć kolor różu i wszelakich jego odmian, nie mogło zabraknąć wierzb hakuro- nisiki, które na wiosnę tak pięknie przebarwiają swoje listki
    [img][/img]
    wśró pnączy mamy winobluszcz pięcioklapowy, którego zadaniem jest jak najszybsze osłonięcie stodoły teściów , która sama w sobie nie jest coprawda najgorsza, bo murowana, ha, ha, no ale na pewno nie stanowi dodatku estetycznego do naszej działeczki
    [img][/img]
    przed domkiem mamy dwa modrzewie zwisłe szczepione na palikach, bardzo mi sie podobaja, tylko nie wiem jeszcze kiedy i jak należy je przycinać, a może wcale, tak jak np. magnolie, może ktoś z was wie i może mi podpowiedzieć
    [img][/img][img][/img]
    a magnolie też mam, nawet dwie szt.
    [img][/img]
    a oto perukowiec podolski, ten co ma mieć takie ładne roztapirzone fryzurki, tylko że nie wiedziałam że są ich dwie odmiany, i zakupiłam zielone, a miały być bordowe, pięknie się poprzyjmowały więc tymczasem je zostawie, tylko gdzie te perułki ?
    [img][/img]
    w rabatkach posadzone są także hopsiki i klony palmowe, te na szczęście są bordowe
    [img][/img]
    od strony sąsiada "brudaska" mamy posadzony szpaler, a w nim naprzemiennie oczywiście w losowej kolejności tuje złociste, które o zachodzie słońca wyglądają przecudnie, chudziutkie skajrokety, niskie kosodrzewiny i moje ulubione sosenki koreanki, nasze są jeszcze malusieńkie, ale już nie mogę sie doczekać jak będą tak cudnie owocowały jak u mojej siostry i nadadzą żywopłotowi fioletowej barwy
    [img][/img]
    od strony drugiego sąsiada ( który miał być lesrzy od pierszego, miał być bo po spryskaniu naszych biednych sadzonek, podobno "niechcący" , już taki lepszy wcale mi się nie wydaje, ) na siatce, która odgranicza nasze działki zaplanowanę są hortensje pnące, które lubia stanowisko cieniste, tak więc u nas mają idealne warunki ( no może tylko gdyby nie ten ślepy sąsiad)
    [img][/img]
    na tyłach ogrodu w rabatkach rosną śnieguliczki, tylko coś marnieńkie takie, ale może w przyszłym roku się pobiorą, mam taką nadzieję
    [img][/img]
    w sumie mamy siedem rabatek, w których są ponasadzane kompozycje roślinne, wymyśliłam sobie, żę zamiast typowych rolloderów zastosuję galanterię betonową imitującą rollodery drewniane, króre także mi się podobają, są po prostu naturalne' ale jednak zwyciężyły wzlędy praktyczne, więc mając w perspektywie wymianę drewnianych rolloderów co parę lat , wybrałam leżakowanie na huśtawce
    ale krytyka w rodzinie była i to ogromana, ale mnie sie podobaja i to najważniejsze
    aby chwasty nie dokuczały wyłożyliśmy je geowłukniną i wysypaliśmy białe kamyczki, które pięknie skontrastowały się z grafirowym kolorem rolloderów
    [img][/img]
    przy mieszkamiu mamy za to rabatki otoczone kostką brukową, tzw. "ślimaki", jak to nazwał je mój mąż, te ślimaczki zamierzam wyściólkować korą
    [img][/img][img][/img][img][/img]
    no ale jednak najwięcej pracy i najwięcej zawodu zarazem przyniósł nam trawnik, nie jest taki jaki sobie wyobrażałam, ale mam nadzieję że w zimę zglębię tajniki pięknego trawnika, i od wiosny zacznie wyglądać jak trawnik,
    podejrzewamy że nasza gleba jest za ciężka, za żyzna, gdyż trawa której się doczekaliśmy niestety nie przypomina mięciutkiego trawniczka, lecz trawicę łąkowa, a przecież tak sie staraliśmy, było mozolne sprzątanie terenu, grabienie, wałowanie, torfowanie, popijanie piwka na tarasie, podlewanie, no i porażka, tak więc na razie pokażę wam fotki zrobione tuż po tej mozolnej pracy, bo wówczas wyglądało to pięknie (bo jeszcze przed wykiełkowaniem trawy ha, ha, ha)
    [img][/img][img][/img][img][/img]
    pewnie was zanudziłam, wybaczcie,
    wiem, że mojemu ogródkowi daleko do ideału, ale ja i tak się cieszę, że coś w ogóle rośnie, bo jak sobie przypomnę tego biednego kaktusa jeszcze pare lat w stecz, to i tak chyba mam powód do zadowolenia,
    jednak aby ogródek wyglądał tak jak chcę potrzeba jeszcze sporo kasiorki, no i oczywiście czasu, a z jednym i drugim jest deficyt,
    ale poczekamy, zobaczymy, może się doczekamy
    pozrawiam kaaj

  19. #19

    Domyślnie

    Witaj Kaaj. Piekny domek postawiliscie. Ja juz kupilem ten projekt i ruszam wiosna. Z niecierpliwoscia czeakm na kolejne zdjecia, szczegolnie wnetrz. Jak zobaczylem te zdjecia to myslalem, ze ogladam D09 z Urzutu pod Warszawa. Dom ma taki sam kolor, tylko otoczenie mi nie podpasowalo. Zycze powodzenia w dalszych pracach. Zazdroszcze wam zaawansowania prac, wszystko przede mna.

  20. #20

    Domyślnie

    nareszcie, ślimaki dokończone, kora zakupiona wiosną czekała całe lato aby ją wykorzystać, no ale się doczekała, mam dadzieję, że teraz będziemy mieli mniej plewienia, zobaczcie jak wyszło
    [img][/img] [img][URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aa3edbffbc04a491][/URL[/img] [img][/img] [img][/img]
    następne nasadzenia już wiosną

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony