dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ratunku!Co to za pnacze?????

    Pojawilo sie na mojej dzialce.Wyroslo w jezynie i winoroslach w kilku miejscach.Poczatkowo myslalam,ze to jest jezyna,bo tam wypuscilo pierwsze pedy.Jest bardzo ekspansywne i wycinane bardzo intensywnie odrasta.
    Liscie ma bardzo podobne ksztaltem do jezyny lub maliny.Wypuszcza dluuugie pedy,owija sie dookola podpory i tam gdy nie ma gdzie sie piac to rozrasta sie i rozkrzewia zwisajac bardzo ozdobnie.Liscie i pedy czepiaja sie jak rzep-sa takie czepialskie,ale nie maja kolcow.Pojawily sie na roslinie bardzo ladne kwiatki,poczatkowo wygladaly jak jasnozielone szyszki (chmiel?),poczatkowo byly malutkie wiec nie mialy uroku,ale teraz urosly i wygladaja jak szyszkowate bombki-platki ukladaja sie jak szyszka i sa mieciutkie,nie pachna.Cale to pnacze jest nimi obsypane i wyglada naprawde slicznie!!!Ciemnozielone liscie i jasnozielone, zwisajace szyszkowate kwiatki.Wszystko byloby ok,gdybym to ja je zasadzila,ale to sie samo zasialo.Nie wiem czy to pnacze nie rozsiewa sie intensywnie i za chwile na dzialce bedzie roslo tylko to pnacze,a ja bede walczyla z wiatrakami chcac je usunac.
    Czy ktos zna to cudo,czy to piekny chwast,czy sasiad zrobil mi mila niespodzianke podrzucajac nasiona???

  2. #2

    Domyślnie

    Chmiel zwyczajny bylina - pnącze. Doskonała jako roślina osłonowa. Owocem są zielone szyszki.
    http://parda.w.interia.pl/035.html
    Chmiel zwyczajny

    Zapewne masz w malinach chmiela.
    (załóż browarek)
    r2

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Obok nas stoi zabytkowa XVII-wieczna organistówka , cała porośnieta chmielem. Cudnie wygląda w zimie, gdy ganek oplatają wysuszone szyszeczki

  4. #4

    Domyślnie

    Wlasniem znalazlam w internecie i poczytalam sobie,to jest chmiel.Ale sie moj maz ucieszyl!!!!Twierdzi ,ze nie przykladal do tego reki,ale nie wiem czy moge mu wierzyc.Browarek bylby jak najbardziej wskazany.
    Zostawie pnacze,juz teraz wyglada slicznie.Dziekuje za rady!!!
    Pozdrawiam-moze kiedys zaprosze "na chmiela"?

  5. #5

    Domyślnie

    Chmiel to owszem ładna roślinka, jeśli ma się zamiar ją hodować z namysłem. Nie radzę jednak zakładać plantacji tego bądż co bądz pięknego pnącza w różnych zakątkach ogrodu gdzie popadnie. Niestety nie można przewidzieć skąd takie nasinko przyfrunie z wiatrem , ale uwierz mi nie jest tak prosto pozbyć sie tgo gościa z ogrodu. .Jest to roślina bardzo ekspansywna i bardzo łatwo sie o nią podrapać,zwłaszcza jeśli w takie kolce wpadnie małe dziecko. Jeśli decydujesz sie ją zostawić to życze powodzenia,ale dobrze się zastanów.
    Mariella

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony